Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar hız yapabiliyorsunuz ki?. Bence güzel durmuyor daha uzun camlar.
    bende zaten onun için soruyorum.. bu motorun maks hızı belli..işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum...uzun ön cam taktıranlar varsa en doğru cevabı onlar verir sanırım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozprometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu anda yok
    cbf 150 ile cbf 250 arasında ne kadar fark var? yani maksimum hız açısından?

Motosikleti
    fz6 fazer
    ben güzel durcağını hiç sanmıyorum ayrıca top speedi mutlaka düşürecektir. bence orjinalliğini bozma böyle daha yakışıklı...

CBF150

149 cc
    11,28 ps güç
    12,7 Nm tork
    max speed 120km/s (kendi ölçümüm normal şartlarda)

CBF250

249 cc
    20,4 hp
    22 nm tork
    max speed 160 km/s
    fiyat olarak 0 alırsan yaklaşık 4000ytl fark var

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    cbf 150 ler için uzun ön cam tavsiye edermisiniz? yüksek süratte kayda değer bir fayda yaratıyor mu acaba?
    50 ytl ye yapan bir yer buldukta
    teşekkürler
    ben 1,5 ay önce motoru aldığımda direk uzun camlı aldım, 50 ytl fark vererek, pendik güngör motordan. Faydası elbette var. Ayrıca hızı düşürmüyor aksine arttırıyor.3-5 km/h de olsa. Şöyleki. cam, sürücü gibi dik değil, arkaya doğru hafif çapraz eğimli ve bu yüzden sizin dik pozisyonunuzun önünde eğimli bir biçimde durduğu için rüzgarı yararak gidebiliyorsunuz. Yani kısa camla sürüşlerde vücudunuzun rüzgara karşı oluşturduğu direnç, motoru uzun camlı sürüşe nazaran daha fazla zorluyor. Uzun camı çıkartıp denediğimde göğsüme ne kadar fazla rüzgar aldığımı fark ettim. Resmen mont vücuduma yapışıyor seyir esnasında. Hem göğsünüzü rüzgardan koruyor, hem bi güven hissi veriyor (geçici bir süre söktüğümde fark ettmiştim). Ayrıca bence hoş duruyor, bi tourring havası veriyor motora.

Alıntı ozprometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ile cbf 250 arasında ne kadar fark var? yani maksimum hız açısından?
    cbf 250 artık ithal edilmiyor, sıfırını bulman zor olabilir, stoklarda kalmamışsa, ama 3000-5000 km de halen piyasada 2. elleri var. Şu an ithal edilmediğinden dolayı ihtiyac duyduğunda yedek parça temini problemli olabilir.

Motosikleti
    fz6 fazer
    arkadaşlar bu xenon h7 kitlerin fiyatını bilen varmı acaba?

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?

Selam

Hoşgeldiniz. CBF nasıl buldunuz hoşunuza giden gitmeyen yönleri nedir
    Ben mobiletten sonrs kullandığığm ilk vitesli otor olduğu için pek fazla başka motorlarla kıyaslama birikimim yok,şahsen çok memnunum,tavsiye ederim.

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ark..lar bi sorum var.. benzin musluğunu off konumuna getiriyorum, denemek için.. bakalım kaç dk çalışacak ve stop edicek, musluğu on konumuna aldığımda tekrar rahatlıkla çalışabilecekmi diye. Fakat aşağı yukarı 5-6 dk musluk kapalıyken gaz vere vere çalıştırdığım halde stop etmediğini fark ettim, acaba benim benzin musluğum mu arızalı yoksa benzin hortumunda vs kalan benzin ile bu kadar uzun çalışabiliyormu ? Yani bi kaç dk daha bekleseydim acaba stop edermiydi =? Ne dersiniz ?
    biraz ilerlemeyi deneseydin 20-30 metre sonra stop ederdi motor. ben ilk aldığım zamanlarda yanlışlıkla kapalı unuttum bizzat denemiş oldum

CBF nasıl buldunuz hoşunuza giden gitmeyen yönleri nedir
    CBF benim işimi gören bi motor şu an için. yağışlı havalarda bile çok rahat bir kullanımı var. istanbuldan burdura oradan da antalyaya gidip geri geldim ve yolda hiçbir prob çıkmadı (maşallah deyin ). mayısın sonunda aldım motorumu şu an 3700lerde ve çok memnunum açıkçası. çok yüksek beklentileriniz olmazsa tüm beklentilerinizi karşılayacak bir motor bence.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı tripanazomigambiyetsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu xenon h7 kitlerin fiyatını bilen varmı acaba?
    ben dün taktırdım cbf 150 ye uzun kısa tek ampül zenon 200 ytl. 2 yıl ampülüde dahil garantili.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dün taktırdım cbf 150 ye uzun kısa tek ampül zenon 200 ytl. 2 yıl ampülüde dahil garantili.
    Nerde takdırdın Xenon ampulu ? Birde aydınlatma da gerçekten çok fark oldu mu yani gerçekten değer mi bu kadar masraf etmeye özellikle şimdi tam kış zamanı farlar çok sorun olmaya başladı banada.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    CBF 250 160 yapmaz arkadaşlar..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt yapmaz tabi benim arkadaşımda var 145 fln yapıo.
    cbf150 olan arkadaşlar bence xenon taktırın farlarınız çok sönük birde egsozu deldirin çok güzel olur

Motosikleti
    fz6 fazer
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur bende kullanıcısının yalancısıyım...

200 ytl de çok pahalıymış yaa... peki motoru değiştirmek istediğimde eski haline tekrar alabilirmiyiz?

birde jantları siyaha boyamak istiyorum yaptıran varsa fiyatını ve yerini bildirebilirmisiniz?

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    Arkadaşlar selamlar cbf 150'liler için koruma demiri ve far koruma demiri güncel fiyatlarını bilen var mı acaba Yükseliş Honda'yı aradım az önce 80 ytl dedi motor koruma demirine bana yükse geldi doğrumu bu fiyat?

Motosikleti
    fz6 fazer
    fiyat normal ben yükselişte taktırdım aldığımda. Dışarıda ucuz fiyata bulursun ama demirin kalınlığı aynı olmayabilir

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar cbf 150'liler için koruma demiri ve far koruma demiri güncel fiyatlarını bilen var mı acaba Yükseliş Honda'yı aradım az önce 80 ytl dedi motor koruma demirine bana yükse geldi doğrumu bu fiyat?
    biraz pazarlıkla daha ucuza alabilirsin sanırım, ama ilk fiyat olarak 80 diyolar...peşin alcam ıvır zıvır biraz pazarlık yap...

yarın 29 ekim kortejine bekliyorum ömer...duyurularda topic var
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    Alıntı tripanazomigambiyetsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat normal ben yükselişte taktırdım aldığımda. Dışarıda ucuz fiyata bulursun ama demirin kalınlığı aynı olmayabilir
    Saol arkadaşım ama daha önce taktıranlara bakıyorum

motor koruma + far koruma = 80 ytl şeklinde gibi kalmış aklımda ondan sordum böyleyse yapıcak bişi yok olmayan arkadaşlarıma tavsiye ederim çünkü geçtiğimiz pazar benim motoru park halindeyken devirmişler motorun yanına geldiğimde sağ grenaj çatlamış ve çizilmiş , sinyalin üstü çizilmiş ön fren elciğinin yere denk gelen kısmıda çizik içindeydi gözüm gibi baktığım motorum bir devrilmeyle (kaza bile değil) bu hale geldi
    Yaşasın koruma demiri...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    arkadaşlar . Honda'nın servislerinden memnunmusunuz ? Bana aşırı pahalılar her gidişinde 50-100 ytl alıyorlar falan dediler.

Mesela bakım masrafları nasıl. CBF 150 'nin bakım aralıkları nasıl ve ne kadar ödüyorsunuz ? biz sadece (yamaha cygnus rs , 2000 lik bakım bu gün yapıldı. motor süper oldu 2 kişi düz yolda 80 gördü falan) sadece yağ parası 20 ytl aldılar.

Hondada durumlar nasıl ?
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    arkadaşlar . Honda'nın servislerinden memnunmusunuz ? Bana aşırı pahalılar her gidişinde 50-100 ytl alıyorlar falan dediler.

Mesela bakım masrafları nasıl. CBF 150 'nin bakım aralıkları nasıl ve ne kadar ödüyorsunuz ? biz sadece (yamaha cygnus rs , 2000 lik bakım bu gün yapıldı. motor süper oldu 2 kişi düz yolda 80 gördü falan) sadece yağ parası 20 ytl aldılar.

Hondada durumlar nasıl ?
    ilk bakımda sadece yağ parası alınır zaten, işçilik almıyorlar...cbf içinde aynı 1000 bakımında sadece yağ parası ama diğer bakımlarda yaj,yağ filtre,buji,hava filtre gibi ekstralar eklenicek ve işçilikle beraber 60-80 arası bi mebla ödeyeceksin....
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Abartıkları gibi çok yüksek meblalar değildir diye düşünüyorum.

Zaten asvalt yolda kullanıldığı için hava filtresini değiştirmiyoruz sadece temizletiyoruz. Yağ filtreside 2-3 bakımda bir değişiyor diye biliyorum.

Hiç bakımlarda size uçuk rakamlar söylendiği oldu mu ?
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    chatkut sağol bir aksilik çıkmazsa ordayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler