Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ARKADASLARR FORUMLARINIZI ARADA OKUYAN BIRIYIMM BEN BIR MONDIAL 151 RS KULLANCISIYIM AYRICA MOTORUMUU SATTIM YAMAHA YBR 125 MI YOKSA HONDA CBF 150 MI DUSUNCESININ ARASINDA KALDIMM SIZLERR BENDEN DAHA GORMUSS GECIRMIS INSANLARSINIZZ BENIMDEE HONDAA KULLANICISII OLMAMII YADAA YAMAHA MI KULLANCISI OLMAMII ONERIRMISINIZ BANA HONDA MI YADA YAMAHA MI ALMAM DA YANI KARARIMDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ SIZLERIN SAYESINDEE UZUN SURELI BIR MOTOR ALMAK ISTIYORUM AYRICA SITEDE YENIYIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ön arka ve montaj dahil 200 lira verdim. Kuru zeminde test edemedim gelişimde hafif çise olması sebebi ile yağmurda frenlediğimde arka tekerin yanıma gelmemesi yeteri kadar sevindiriciydi

Birkaç gün daha kullandıktan sonra frenlerimi de biraz sertleştirip daha detaylı yorumlar yaparım.

Alıntı nosshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADASLARR FORUMLARINIZI ARADA OKUYAN BIRIYIMM BEN BIR MONDIAL 151 RS KULLANCISIYIM AYRICA MOTORUMUU SATTIM YAMAHA YBR 125 MI YOKSA HONDA CBF 150 MI DUSUNCESININ ARASINDA KALDIMM SIZLERR BENDEN DAHA GORMUSS GECIRMIS INSANLARSINIZZ BENIMDEE HONDAA KULLANICISII OLMAMII YADAA YAMAHA MI KULLANCISI OLMAMII ONERIRMISINIZ BANA HONDA MI YADA YAMAHA MI ALMAM DA YANI KARARIMDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ SIZLERIN SAYESINDEE UZUN SURELI BIR MOTOR ALMAK ISTIYORUM AYRICA SITEDE YENIYIM
    Öncelikle hoşgeldin. Çoğu kullanıcı kendi motorunu övecektir. Sen herkese artılarını ve eksilerini sor sonra senin kriterlerine hangisinin uyduğuna karar verirsin.
    Mesela Cbf ler Ybr lere oranla daha kaslı ve iri makinalar görüntü olarak güzel durmasının dezavantajı ise yoğun trafikte ybr nin biraz daha aktif olmasına sebep veriyor bu.
    Basit bir detay ben de bugün öğrendiğim için paylaşayım =) Cbflerde tubeless lastik kullanılırken ybr sürücülerinin çoğu tubeless a geçmeye çalışıyor sanırım ( ya da benim hüsn-ü kuruntum )

Yakıt tüketimleri hakkında ybr kullanıcısı olmadığımdan pek birşey söyleyemeyeceğim.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Pekıı Cbf ı Onerırmısın Bana Ne Dıyorsun Yanı Alıyımmı

Meselaa Gıdısıı Nasıll Frenlerıı Nasılll Vıteslerııı Nasıll Meselaa Senn Kacı Gordun Ben Bunlarıı Merak Edıyorum Teknık Arızaları Nelerr Mondıal Gıbıı Zannetmıyorum Arızaa Cıakrtıcagını ılk Defa Hondaya Bınıcem Yanı Sureklı Mondı Kullanısıydım Memnun Hıc Deıldım

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bugün orjinal dişliler ile yokuş aşağı 130 gördüm =) Bildiğim çok ciddi bir teknik arızası yok. Sadece yedek parçaları pek ucuz değil üzerlerinde honda yazdığı için

Çoğu kullanıcının memnun olmadığı tek konu farlar olsa gerek...

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Pekıı Cbf ı Onerırmısın Bana Ne Dıyorsun Yanı Alıyımmı

Meselaa Gıdısıı Nasıll Frenlerıı Nasılll Vıteslerııı Nasıll Meselaa Senn Kacı Gordun Ben Bunlarıı Merak Edıyorum Teknık Arızaları Nelerr Mondıal Gıbıı Zannetmıyorum Arızaa Cıakrtıcagını ılk Defa Hondaya Bınıcem Yanı Sureklı Mondı Kullanısıydım Memnun Hıc Deıldım
    Bende eski mondial 150 zat kullanıcısıyım honda 150 cbf aldıgımdan beri bi arıza cıkarmadı sadece periyodik bakımlarına gittim 2,5 ay oldu su anda 6700 km deyim.. Kısaca ben honda 150 cbf Gözün kapalı al derim..

Cunku Arkadaslarr Neden Ogrenmek ıstıyorumm Yarın Gıdıcemm Motor Alıcam

O Zaman Bana Da Yarın Sabah Kalkıpp Dırek Honda Ya Gıtmek Kalıyor Yanı

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm.. Bu arada aramıza hoşgeldin, mondial 150 hs den 2 ay önce cbf 150 ye geçtim. Şiddetle cbf tavsiye ederim, bende ybr ve cbf topiclerini uzun süreler takip ettikten sonra cbf te karar kıldım. Çok memnunum. Ama şunuda söyliyiyim. ybr de seni pişman etmez, ama cbf te bi motordan beklediğinin daha fazlasını bulabileceğin kanaatindeyim.. cbf ybr ye nazaran uzun yolda daha konforludur. Yani bir sürü sayabilirim şimdi sana aslında ama şu an pek zamanım yok. 2 ayda 3200 km yaptım. Gayet memnunum. Hatta yaz mevsiminin gelmesini iple çekiyorum.. Şuna dikkat et derim ama. Muhitinde sana yakın bi Honda servisi olsun, Yamahaın yetkili servis olayı çok daha yaygın. Benim tek sıkıntım bu. En yakın yetkili servis bana 80 km. Servislere yakınsan pğişman olmassın.. Yoksa ufak tefek sıkıntıların olabilir. Çünki başka bi servis müdahale ederse garantiden çıkıyor.

Abıı Yemın Len Mondıal Su Zaman Kadar ıkı Motor Aldım Mondıdenn 10 Motor Parası Odedım Sankı Ya

Ya Hondaya Yakınım Sayılırr Yanı Cok Tavsıye Edıyorlar Yanı Yamaha Kullanıcıları Bıle Honda Cbf Tavsıye Edıyor Yanı Yakıtt Problemı Nedır Pekı

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Abıı Yemın Len Mondıal Su Zaman Kadar ıkı Motor Aldım Mondıdenn 10 Motor Parası Odedım Sankı Ya
    aynen bende Senin durumundaydım artık tamirci abimiz bile iLLaLLah dedi para kazandıgı haLde bana zoraki 150 cbf aLdırdıLar su an cok memnunum aLLah Razı oLSun onLardan.. 150 zat km de 180 yakıodu cbf 86 yakıyo artık düşün aradaki farkı..

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Benimde servis problemim var. Lüleburgazda yaşıyorum. servis çorluda. 60-70 km mesafe. Ama bu böyle durup dururken yolda kalıcak motorlar değil. Bir yerinden ses geliyor servise kadar gidersin yaptırıp gelirsin.

Onun dışında. YBR cılız bir motor. Fiyatları hemen hemen aynı. Arada 25 cc fark var . CBF 'nin teknolojisi daha gelişmiş. Daha ekomomik konforlu. Uzun yolda kesinlikle bayılmıyor. Hafif enduro naked karışımı. Süspansiyonları hiç üzmedi beni.

Özel mesajda dediklerime de bak. Karar senin. CBF alan pişman olmaz.

Yakıtı çok güzel. Ben aldığım gün direk 80-100 gibi hızlarla. 150 km yaptım. 350 km de 25 ytl lik benzin aldık depo ağızna kadar doldu taştı. 100 km de 2,23 litre yakmış galiba. Rodajda ve viteslier o gün öğrenen birine göre
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Rodajda cbf daha fazla yakıyor. 5bin kmden sonra çok az da olsa bir azalma söz konusu benzinde

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    ben yakışından memnunum. Tabi bunda devirlenme uygun vites aralıkları sürat ve kullanılan lastikler de önemli. Özellikler lastiklerin yola uygun olması gereğinden fazla tutunma sağlamaması önemli.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    nosshadow@

Bende yeni bir Cbf kullanıcısıyım daha 2 hafta oldu motorumu alalı ve gayet memnunum. Bunu kendi motorum diye övmek için söylemiyorum yeni alacak ve ybr mi cbf mi diye kararsızlık çeken birininin bunu duymaya çok ihtiyacı olduğunu bildiğim için söylüyorum aynen bende senin gibi çok karasızdım belkide senden daha çok kararsızdım Motorum daha 1200 km lerde ve 950-1000 kmlerdeyken yakıtını ölçeyim dedim ve ortalama 85 ykr gibi bir rakam yaktı bence rodaj zamanında çok iyi ve daha sonralarda dahada düşeceğini düşünüyorum

Sanırım birazda olsa karar vermeye başlamışsındır

Ayrıca arkadaşlarında dediği gibi Cbf ile gerçekten uzun yol yapabilirsin yani motorun konforu buna çok uygun tabiki Ybr ilede yapabilirsin ama Cbf sanki biraz daha uygun

Frenleri hakkında da bilgi istemişsin sanırım frenleride gerçekten muhteşem diyebilirim

Halini çok iyi anlıyorum bende çok kararsızlık çektim o yüzden bu kadar uzun yazma gereği duydum

Son olarakta Ybr için 1-2 şey söyliyeyim Cbf i övdüm diye Ybr ye gıcık değilim Ybr de gerçekten çok sağlam ve kaliteli bir motor oda sana hiçbir sorun çıkartmaz emin olabilirsin

Motosikleti
    HONDA CBF150_SiYah
    Nosshadow :
    KALITESI PERFORMANSI VE FIYATI HEPSI MUHTESEM 27.06.2008 den 20.11.2008 tarıhıne kadar 2270 km yol yaptım hiç bir sıkıntı yasamadım.
    ilk vitesli motorsiklet kullanacaksan sana tavsıyem HONDA CBF150 yi al.
    vites göstergesi oldugu için insan daha kolay alışıyor.

YBR VE CBF arasındakı fark ise

YBR de : devir saati oluşu ve 125 cc
    CBF de : vites göstergesi ve 150 cc oluşu

CBF uzun yolda bıraz daha awantajlı 150 oldugu için 110-120-130 km hız yap rahat ve konforlu
    yinede karar senın Hondadan şaşma derim.. Aldıgındada haklıymıssınız dıyeceksın..
    ben bıle burda bilgi aldım acaba dogrumu dıyorlar yoksa ölesıne laf olsun dıyemı bilgiveriyolar burası sanal + forum sitesi deyip aklıma soru işaretleri takılmıstı
    Ama yorumlar gercekci ve hiç aklıma takmama gerek yokmus

iyi günler benden bu kadar

[B][COLOR="Navy"]O BiR CaNaVaR > [/COLOR][/B][B][COLOR="Navy"]O BiR SiYaH iNCi[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Navy"]O BiR HoNDa CBF150[/COLOR] [/B][B][COLOR="Navy"] > O BiR HoNDa TuTKuNu[/COLOR][/B]

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Eğer para durumun 2 bin ile 3 bin arasında ise bu iki motordan birini alabilirsin.Lakin nakitin biraz daha fazla ise 250'lik de düşün derim.Zira eski kullandığın motorun ile bunlar arasında kalite farkı var, ancak güç olarak çok büyütülecek farkları yok, bilesin.Her iki motor da konforlu(vibrasyon yok), ekonomik(100 km'de ortalama 2.5 ile 3 lt yakarlar)ve az sorun çıkaran makinalar.Aralarında bariz bir fark yok.CBF 150 CC olmasına rağmen, kg olarak YBR'den daha ağır.Bu aradaki 25 cc farkı biraz dengeliyor.CBF daha iri ve gösterişli.Oturağı biraz daha uzun.Özellikle artçın biraz iri kıyımsa daha rahat ettirir.Aralarındaki farklılar genel olarak şunlar:
    1)CBF'in aydınlatması berbat.(Haraket ettiğinde artıyor, durduğunda azalıyor.Mopet gibi)YBR'de böyle bir sorun yok.
    2)YBR'nin zinciri Qring sistemlidir.CBF'in değil.
    3)YBR'de çalıştırma pedalı mevcut.CBF'de yok.Sadece marş var.Marş basmadığında itmek zorundasın.
    4)CBF'te devir göstergesi yok.YBR'de var.
    5)CBF'te vites göstergesi var.YBR'de yok.
    6)YBR city modelinde tubiless lastikler ve yan ayaklık standart.
    7)CBF'te jikle kolda, YBR'de karbüratörün üstünde.
    8)CBF'in arka amortisörü ortada tek.YBR'de yanlarda çift.
    9)Türkiye genelinde YBR'nin hemen hemen her ilçede bile servisi mevcut iken Honda'nın malesef yok.
    SONUÇ:Uzun soluklu motor alacağım diyorsan her ikisinin de topiğini sabırla oku.Klasik sorunlarını öğren ve gönlüne yatanı al.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Allah Allah ya..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    en sonunda 40 lık arka dişliyi taktırdım. Umduğumdan çok daha güzel oldu Şöyle.. Kalkışların baya bi zor olacağından endişe ediyordum ama hiçte öyle olmadı. 40 km yol yaptım ve denedim. tam umduğum gibi 8-10 km/h gibi bi hız kazandırdı.. 63/65 km/h gibi 2. viteste kesiciye girdi. Motor çok rahatladı. 65-70 e düştüğün zaman 4. vites istiyo. cbf te yapılabilecek en ideal dişli modifi oranı bu arkadaşlar.. önde bir dişli büyütmek veya arkaya 38 lik takmanın ağır gelebileceğini düşünerek 38 lik taktırmamıştım. Tam düşündüğüm gibi oldu. 38 lik gerçekten ağır gelir. 40 dişliyi tavsiye ederim. amaç hızlı gitmek değil elbette. 90-100 km/h ile giderken daha düşük devir kullanabilmek ve uzun yolda motoru yormamak. bu 40 arka dişli bu işi çok iyi görüyor.. yol koşulları uygun olduğunda lastik hava basınçlarınız düşük değilse gaza yüklendiğinizde son hızdada 8-10 km/h bi artış olduğunu gördüm. Düz yolda rüzgara karşı 115 km/h a çıkabildim. Bunu orj .. dişliyle daha önce yapamamıştım. 4. viteste 110 a çıkıyor. korktuğum gibi ivmelenmede ve çekişte düşüş hissetmedim. belki bu 38 dişlide hissedilebilir. zaten 38 dişli ile yakalanan vites ve hız oranları, yani 1. vites 40 4. vites 120 km/h gibi değerler 250 cc bi motor performansından alınabilir. Bizim motorlar 150 cc olduğundan 150 cc bi motora 250 cc şanzımanı takarsanız ne olur. Sizce olurmu. 150 cc motor o şansımanla o kütleyi istenilen gibi taşımaz. Ama 40 lık arka dişliyi tavsiye ederim ark..lar.. motor kaldırıyor.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr125'i yaklaşık 20.000 km kullandım,cbf150 mi de alalı 1 ay olmadı,2100 kmden beri kullanıyorum,hergün en az 70 km üstündeyim,gece-gündüz,yağmur-çamur vs....motorunu aldınmı bilmiyorum nosshadow arkadaşım ama bu 2 motor kesinlikle birbirinden üstün değil,ben cüssesi daha büyük olduğu için,ödeme seçenekleri bana daha uygun olduğu için ve servisi benim yaşadığım ilçede daha güvenilir olduğu için hondayı tercih ettim,cbf 150 güzel motor ama kusursuz bir motor değil,ybr de aynen öyle...hangisini beğeniyorsan onu al kullan,hayırlısı olsun...

kendimce bulduğum bir çözümüde burada sizinle paylaşayım..daha önce başka bir sitede de yazmıştım,buyrunuz;

arkadaşlar motorun plakasını takarken farkettim bu boşluğu,arka teker çamuru pisliği arka amortisörün alt bağlantısına ve arka maşanın önkısmına doğru atıp zaten zor temizlenen bir yeri iyice kirletiyordu,düşündüm aklıma eski mopedlerin ön çamurluklarına takılan tozluklar geldi,1 ytl ye tozluğu aldım,5 ytl ye de 2 perçinle bir kaportacıda taktırdım,bugün hazır motoru da yıkamışken fotoğrafını çekip paylaşmak istedim,buyrunuz...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr125'i yaklaşık 20.000 km kullandım,cbf150 mi de alalı 1 ay olmadı,2100 kmden beri kullanıyorum,hergün en az 70 km üstündeyim,gece-gündüz,yağmur-çamur vs....motorunu aldınmı bilmiyorum nosshadow arkadaşım ama bu 2 motor kesinlikle birbirinden üstün değil,ben cüssesi daha büyük olduğu için,ödeme seçenekleri bana daha uygun olduğu için ve servisi benim yaşadığım ilçede daha güvenilir olduğu için hondayı tercih ettim,cbf 150 güzel motor ama kusursuz bir motor değil,ybr de aynen öyle...hangisini beğeniyorsan onu al kullan,hayırlısı olsun...

kendimce bulduğum bir çözümüde burada sizinle paylaşayım..daha önce başka bir sitede de yazmıştım,buyrunuz;

arkadaşlar motorun plakasını takarken farkettim bu boşluğu,arka teker çamuru pisliği arka amortisörün alt bağlantısına ve arka maşanın önkısmına doğru atıp zaten zor temizlenen bir yeri iyice kirletiyordu,düşündüm aklıma eski mopedlerin ön çamurluklarına takılan tozluklar geldi,1 ytl ye tozluğu aldım,5 ytl ye de 2 perçinle bir kaportacıda taktırdım,bugün hazır motoru da yıkamışken fotoğrafını çekip paylaşmak istedim,buyrunuz...

En kısa zamanda bende bu tarz bi şey yapacağım, gerçekten temizlenmesi hayli zahmetli bir kısım.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda bende bu tarz bi şey yapacağım, gerçekten temizlenmesi hayli zahmetli bir kısım.
    tavsiye ederim,başka malzemelerle başka montaj şekilleriylede yapabilirsiniz,mesela ben bunu yaptırdıktan sonra kalınca bir şamurelden kesip güclü bir yapıştırıcıyla yapıştırarakta yapabilirmişim diye düşündüm,yaparken tek dikkat etmeniz gereken maşa esnediğinde yaptığınız ilave herhangi bir yere sürtmeyecek kadar olmalı

yazmayacaktım ama hadi bunu da paylaşayım buyrun başıma gelen ilginç bir olay...

3 gün önce farkettim,motorum yaklaşık 2100 kmde,alalı 1 ay olmadı henüz,ön fren hortumu amortisör esnedikçe çamurluğa sürtüp boyasını çıkartmış,çok şaşırdım,özellikle yeni cbf almış arkadaşlar olmak üzere sizide uyarmak istedim.bu sorunle ilgili servisime gittim,hortumu tutan braketleri eğerek çamurluktan biraz uzaklaştırdılar ve sürtmesini engellediler,ön çamurluğumun garantiden değişmesi için yazışma yapıp bana bilgi verecekler,sizinle paylaşırım,buyrunuz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler