Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ark..lar, 3 gün önce 1000 bakımına gittim, ustamın dediğini aynen aktarıyorum, (4000 km de bir yağı değişir. motor yağ eksiltir. arada bir yağını kontrol edersin) eksilme gördüğünde 10/40 kaliteli bi yağ ile ilave yap,ok dedim. ben bu yağ yakma olayını 800 km de iken fark ederek 200 ml kadar yağ ilavesi yapmıştım ve seviyeyi normal seviyesine çıkarmıştım..

Bu motor 150 cc bi motor..250 lik veya 500 lük falan değil 4000 de bir yağ değiştirelim...2000-2500 km de yağ kapkara oluyor zaten ve serviste bana 4000 km diyor. Motoru yeni almışım, hayatta 4000 km gitmem bir yağ ile..150 cc scooter kullandım daha önce yağ değişmi 1000 km idi ve ben hep 700-800 de bir yağını değiştirdim. Ama o km lerde bile yağ siyahlaşıyordu. en fazla 1500-2000, periyodik bakım aralıkları için 4000 km çok normal ama yağ değişimi için çok uzun, servis her nekadar yağ için de kitapçıktaki bakım km lerini takip et dese de ben asla o kadar bekleyemem. Ayrıca başka bir serviste yağ değişimi nin 2000 de bir olduğunu periyodik bakımında 4000 de bir olduğunu söylemişti..

Yağ rengi şeffaf veya hafif açık sarıdan km yaptıkça kirlenmeye başlar.. Kirlenmiş.. Artık doyma aşamasına gelmiş yağ, yeni yağa göre yüksek sıcaklıklarda daha fazla inceleceği için ve yağlama özelliğini kısmende olsa kaybetme aşaması başladığı için motoru yeni yağ gibi korumaz, Bide şu var.. Yağ çubugundan kontrol ettiğimde, o anda çok az yağ gördüğüm için yağ çok siyahmış gibi gelmiyor ama karteri boşalttığım kaptaki aynı yağa bakıyorum.. Kapkara.. Yani karterde, bizim yağ seviye çubugundan gördüğümüz yağdan daha kirli yağ var aslında. Servislere bakarsan benim cbf 150 nin yağ değişimine 4000 de bir diyor.. 150 cc hacminde bi motorun içindeki 1 lt yağ motoru 4000 km gibi yüksek bi rakamda aynı performansla korumaya yetermi ? Bunu sizin mantığınız alıyormu ? 600 lük 500 lük olsa tamam diyicem, 2-3 lt yağ kapasitesi vardır.. o zaman 4000 km uygun. Ya 150 cc arkadaşlar, kitapçıkta yazan periyodik bakım aralıkları, yağ değişim aralıkları değil veya kesinlikle yağ değişimi olmamalı..Eğer öyleyse ilk 2000-2500 km güzel, son 1500-2000 km ise kap kara, kritik noktaya girmiş bi yağ ile motorumuzu kullanmamızı öneriyor bizim servisimiz, ya ben çoğunlukla şehir içi kullanıyorsam o zaman ne olacak. Yani motoroun 2 saat çalışıp 150-200 km yapması var.2 saatte 50-60 km yapması var trafiğe göre değilmi..ya o km nin çoğunu 4.5. vitesleri bile kullanmadan yapıyorsam.. Servis bunun hesabını yapıyormu acaba.. Yorum sizin ? şöylede bi soru soruyim.. CBF 150 yi 4000 km de bir yağ değiştirerek kullanan varmı ?.. 3500 km den sonra yağın rengi nasıl oluyor ? Motorunuz yeni ise benim gibi buna dayanabiliyormusunuz . Benim içim gider inanın.Sizin servisiniz yağ değişimini kaç km de bir yapmanızı öneriyor ?

Ayrıca GEZGİN 33 arkadaşımıza dişli büyütlme ile ilgili yorumları için teşekkürler..

4000 km bi degişirmi ya çok fazla ben 2000 e gelince genelde degişirim ki km ye bakmam yag cubuguna bakın bi beze sürüp siyahlaşmışsa degişin olay bu dün ögrendim ya cbfin piston sekman ını %3 oranında boşluk yaparak yapmışlarki acemiler zarar vermesin buda haliyle yag eksiltiyo:S usta bunları anlatınca şaşırdım.anlaşılan arada yag takviyesi şart ama aynı yagdan koyun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar kullanma kılavuzunda yazan rakam 2000 km'de bir yağ değişimi, 4000'de bir bakım.

Yani 4000'de bakım+yağ, 6000'de yağ, 8000'de bakım+yağ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    merhaba cbf 150 için ön ve arka lastik takıcam ne marka takmalıyım..

pirelli mt65,, mıchelın,, metzeler,, vs vs ne marka almalıyım sizler ne taktırdınız hangisi daha kalitelidir..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    06bluedragger ;

Pirelli MT65 ' den şaşma..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06bluedragger ;

Pirelli MT65 ' den şaşma..
    izzoş tamam güzel ama

pirelli mt 65 hamur gibi diyolar çifti montaj dahil 140 ytl

metzeler me 22 ise tanesi 60 ytl

mıchelın ise motosiklet konusunda yeterli değil diyorlar..

ay sonu yeni lastiklerimi takıcam ama adam gibi bişi olsun istiyom..

benim 830 km deki lastiklerimin çiftini 20 ytl ye sayıyorlar..

yardım edin hangisini takayım..

Motosikleti
    KROSS 250
    evet bende lastik konusunda kararsızım eskişehirde honda servisine giittim lastık için 110 luk bi lastık gosterdi fiyatı 60 ytl ama türk malı sizce nasıldır markasını hatırlamıyorum ... sizce türk malına guneyimmi yerli lastik kullanan oldumu???
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ayrıca GEZGİN 33 arkadaşımıza dişli büyütlme ile ilgili yorumları için teşekkürler..[/QUOTE]

Önemli degil. Yag degişimi için yaptıgınız acıklama güzel. Ben şimdiye kadar hep bakım ve yag degişimi birlikte yaptım. Yani ilk 1000 bakım ve yag degişimi. 4000 bakım ve yag degişimi. 8000 bakım ve yag degişimi. Şimdi 10350 km oldu bundan sonra. 2500 km yag degişimi 5000 km. de bakım şeklinde devam etmeyi düşünüyorum... Yag eksiltme için Sakin Seytanın soylediklerine katılmıyorum. Boyle bir durum varsa eger Honda gibi buyuk bir sirketin ayıbıdır derim. Adamlar bu motoru sadece acemiler kullanmayı ögrensin deye mi üretmişler yani... Diyelim ki böyle bişi var bizde gittik motora yeni sekman attırdık. Ozaman motor bi sekman attırma ile fabrika cıkısından daha yuksek guc ve torka ulaşır. Bence bu dogru bişi degildir. Servise ilk gittigimde bi şekilde bunu soracam...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izzoş tamam güzel ama

pirelli mt 65 hamur gibi diyolar çifti montaj dahil 140 ytl

metzeler me 22 ise tanesi 60 ytl

mıchelın ise motosiklet konusunda yeterli değil diyorlar..

ay sonu yeni lastiklerimi takıcam ama adam gibi bişi olsun istiyom..

benim 830 km deki lastiklerimin çiftini 20 ytl ye sayıyorlar..

yardım edin hangisini takayım..
    Ne takarsan tak ama eski lastiklerini sakın 20 YTL'ye verme. Evde sakla, yenisi patlarsa geri takarsın. Olmadı bir kuryeye hediye et, alacağın 20 liradan daha hayırlı olur

cbf150 motorunun kac devre kadar ciktini bilen varmi? kullanma klavuzunda bu
    konuda bir bilgi verilmemis. internette bu konuda bir bilgi bulamadim. sadece gordugum cbf150 devir saati fotograflarinda 9000 devirden sonrasi kirmizi gorunuyordu . devir saatinin kirmizisi 9000'de basliyorsa motorun daha yuksek devirlere cikabilir olmasini beklerim.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuda bir bilgi verilmemis. internette bu konuda bir bilgi bulamadim. sadece gordugum cbf150 devir saati fotograflarinda 9000 devirden sonrasi kirmizi gorunuyordu . devir saatinin kirmizisi 9000'de basliyorsa motorun daha yuksek devirlere cikabilir olmasini beklerim.
    Cbf 150 de maalesef devir saati yok, keşke olsaydı o yüzden kullandıkça motora alışıyorsun, inşallah bundan sonraki versiyonlarına koyarlar. Benimde çok canımı sıkmıştı bu durum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne takarsan tak ama eski lastiklerini sakın 20 YTL'ye verme. Evde sakla, yenisi patlarsa geri takarsın. Olmadı bir kuryeye hediye et, alacağın 20 liradan daha hayırlı olur
    fırat cım sağolasın eski lastikleri dediğin gibi saklayacağım 910 km deki lastiklerimin üzerindeki kıl benzeri şeyler sıfır lastik dişlerinin üzerindeki beyaz şerit filen hala duruyor en iyisi saklarım yazın kullanırım yada ihtiyacı olan maddi durumu sıkışık olan birine hediye ederim..

pirelli mt 65 in fiyatı ne kadardır adam bana çifti 140 ytl dedi kazık yemiyelim..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    06bluedragger ;

Dostum Antalya'da ki Michelin bayisi eniştemdir..ama sen Pirelliden şaşma..

Çiftini 130 YTL'ye almıştım zamanında..

Motosikleti
    Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF150'nin maksimum gücü 7.250 devide 11.2 HP, motor 8.000 civarında devir kesiciye giriyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06bluedragger ;

Dostum Antalya'da ki Michelin bayisi eniştemdir..ama sen Pirelliden şaşma..

Çiftini 130 YTL'ye almıştım zamanında..
    izzoş gulüm sen bi selam söylesende biraz indirim yapsa olmazmı..

siyah honda cbf 150 kerem bunları söylesen yeter bana biraz indirim yapsın..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    06bluedragger ;

Dostum ararım söylerim fakat Michelin alma bence..

Pirelli'den şaşma dostum..Michelin motosiklet konusunda ilerleyemedi..

Hem aşağı yukarı indirim yapsa bile fiyatlar aynı olacak..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150

16.lik dişli

Arkadaşlar sizin için üsenmedim bugun motor yagını degiştirirken dişli bölümünü de söküp 16'lik dişlinin bir iki fotosunu cektim ama "imac" giremedigim için şimdilik atamıyorum. En kısa zaman da atacam...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin için üsenmedim bugun motor yagını degiştirirken dişli bölümünü de söküp 16'lik dişlinin bir iki fotosunu cektim ama "imac" giremedigim için şimdilik atamıyorum. En kısa zaman da atacam...
    orjinal dişlisimi cbf in 16 lik dişli
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal dişlisimi cbf in 16 lik dişli
    16 lık değil 15 lik. Sanırım gezgin arkadaşımız 16 lık ile değiştirmişti.

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Katılıyorum

Alıntı bolulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ilk cıkdıgı samandan beri byagı bi zam gelmis ne bicim iş bu yha diger markalar ucuzladıo honda zam yabıo hondaya hic yakısdıramadım
    Ya dostlar sıfır alayım diye bekliyorum fiyat azalır diye fakat hiç bi hareket yok.
    Ne yapsak gidip hondaya sezonun bittiğini,kriz olduğunu filan mı söylesek.
    Hani belki insafa gelip...

Yamaha 3.400 e 12 taksit hiç peşinsiz,plaka dahil olarak Kredi kartına YBR yi veriyor.
    Honda plaka dahil 3.850 yapıyor.850 peşin kalanı kredi kartına taksitlendiriyor.

Yetmedi gücüm bi türlü.Alamadım ya.

Honda hadi ama .Yap bi güzellikte bizde alalım.

Arkadaşlartemiz CBF arıyorum artık.Uzun süren araştırmalarımdan sonra YBR mi CBR125R mi derken CBF de karar verdim.Ya sıfır alıcam yada sizlerin yani bu işi bilenlerin yardımıyla ikinci el temiz bişey alıcam.Yardım bekliyorum.Özellikle Ankara olmalı yalnız.Plaka olayına tekrar girmek gerekmesin diye.

Motosikleti
    honda cbf 150
    slm arkdslar bende yenı katıldım bu foruma gercekten gusel bılgılenmek amacıyla danısırız herseyı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler