Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum valla o gün biri bu hız kesiciyi sökmüştü..Yakıtta çok az artma olmuş..Motoru kullandım zannettim altımda 500cc var..Aslında ivmelenme aynı fakat maksimum hız artmış..2,viteste 80 gördüm..

Adama sordum kaça çıktın en fazla...Şöyle dedi;
    Motorun hız kesicisini söktürmeden önce düz yolda 120de kalıyordu..Söktürdükten sonra düz yolda 130 yokusta 140 yapıyorum dedi...

Fakat karısık konu motora zararı varmıdır yokmudur bilemeyiz.
    Dediğin olabilir.Max sürat artması lazım ve ivmelenme 8500devre çıktığından daha hızlı olabilir.belki ilerde düşünülebilir (garanti süresi bittiğinde ) Arkadaşlar bir sorum daha olacak bu TRAFİK SİGORTASInı yatırıyormusunuz?1 yıllık yaptırılıyor sanırım.22-23milyon bende yazan rakam.Yaptırmazsak ne gibi sakıncaları olur kaç kişi yaptırdı aldığından beri
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin olabilir.Max sürat artması lazım ve ivmelenme 8500devre çıktığından daha hızlı olabilir.belki ilerde düşünülebilir (garanti süresi bittiğinde ) Arkadaşlar bir sorum daha olacak bu TRAFİK SİGORTASInı yatırıyormusunuz?1 yıllık yaptırılıyor sanırım.22-23milyon bende yazan rakam.Yaptırmazsak ne gibi sakıncaları olur kaç kişi yaptırdı aldığından beri
    Trafik sigortasını yatırmazsan büyük ceza yersin çevirmede.Zaten ilk baktıkları şeylerden biri polislerin.Hemen yatır.

[QUOTE=mondializzet100;1051953]Kim çıkardu 8500'den sonra redline'a girdigini?Unicorn 8,000d/d 13,3hp güç üretiyorsa 7,000d/d 11,28hp üretir yani fark yok..

Yani bizim cbflerde 8,000d/d 13,3hp üretir...[/QUOTE

Kayıp devir saati bu sitede bulundu!3000-4000 devir arasıda economy

http://www.ibike.com.hk/01_bike_repo...cbf150/cbf.htm

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birisinin bu devir kesiciyi aradan çıkarıcağını düşünüyorum.Elbet birisi onuda yapar.Ozaman max sürat 135km/s bile olabilir. Devir saati olmadığından redline girip girmediğimizi ayarlayamayız diye adamlar 7bin devirde kesiyorlar motoru Motor uzun ömürlü olsun diyemi bu devir kesici konmuş.
    devir kesiciye müdahele etmek motoru çöpe atmakla aynı şeydir devir kesici dediğin gibi yüksek devirlerde motorun en yüksek devre çıkıp motora zarar vermesini engeller ancak bu yurt dışı versiyonlarındada böledir güçteki farklılıklar ise avrupa normları (dın) (ece) gibi emisyona göre ayarlanır örnek afrikadaki bi cbf 15 bg de olabilir o güç oranın normlarına göre ayarlanır..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar bir sorunum var (sorun denirse).

Motoru aldığımda depoyu fulledim, çarşambadan bugüne, rodaj süresi içinde yaptığım 295 km'den sonra 30 liralık benzin koyarım dedim, ancak depo 23'lük aldı. Kaba bir hesapla kilometrede 7.7 kuruş yakmışım. Saatte 60-70 ortalama hızla, genellikle orta mesafeli yollarda kullandım, ara sıra 80 civarında sürdüm, 80'i hemen hiç geçmedim. Ara sıra trafiğe de girdim. Genellikle motor devrini (tahminice) 3.000-5.000 aralığında tuttum. Bu tüketim normal mi, yoksa hesap hatası mı yapıyorum bir yerlerde?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sistem şu..

dediğini yaptım...biraz önce 20 gaymelik benzin aldım bozuk para olmadığından tam fulleyemedim...ama 22 ytl lik alacak gibiydi...

neyse bu hesaba göre 85 kuruş çıktı...

hadi 21-22-23 ytllik atsaydım 90 kuruş diyelim...

6.080 Litre / bölü 240 km...0.25 litre çıkıyo...

100 km de ise 2.55 yakıyo...2.56 desek...

2,55 çarpı benzin fiyatı bölü 100 den........

2.55 * 3.29 benzin fiyatı...8.4 kuruş...

100 e böl...yani 85 kuruş km de...

100 km de 8.5 ytl...

inanılmaz bi rakam...

depom 13 litre olduğuna göre....

13 litre * benzin 3.29 ise...43 liralık benzinle...çünkü geçen yıl 38 e doluyodu benzin...zamlarla bu rakama geldi...

450 km üstü yaparım...450-500 km arası yaparım...buda uçuk bir rakam...sübap ayarı yapıldı makinanın...90 ı nadiren geçerim...akıllı uslu tüketim diyelim..hata payı şöyle olur...20 liralık değilde 23 lirtalık olsaydı bile net 450 km yapar...ben bile inanamadım...

geçen yazımdan alıntı....Fırat incele haco...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Ben defalarca denedim 80 km/sa hızı geçmeden yedeğe geçene kadar 430-450 km yol yapıyorum.Yani 10 lt benzin ile 450 km= = 2,2 lt/100km eder.Gerçekten çok ekonomik.Zaten benzin bu kadar pahalıken 250 cc makina bile lükse giriyor.Büyütmem ben makinayı 4-5 sene bu beni götürür.Zaten makinada titreşim falan yok artı arıza marıza çıkartacağada hiç benzemiyor,17000 km sorunsuz.

Motosikleti
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben defalarca denedim 80 km/sa hızı geçmeden yedeğe geçene kadar 430-450 km yol yapıyorum.Yani 10 lt benzin ile 450 km= = 2,2 lt/100km eder.Gerçekten çok ekonomik.Zaten benzin bu kadar pahalıken 250 cc makina bile lükse giriyor.Büyütmem ben makinayı 4-5 sene bu beni götürür.Zaten makinada titreşim falan yok artı arıza marıza çıkartacağada hiç benzemiyor,17000 km sorunsuz.
    ayn durum benim içinde geçerli...15.000 km yi devirdim sorun yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

arkadaşlar sahibinden.com sitesindeki cbf150 bölümünün sonundaki 4500 ytl. lik cbf150 yi gördünüzmü

bence transalp cam çok yakışmış motora.ona birde yeni çıkan far koruma demirlerinden taksaymış tam transalp olacakmış vessalambelki sizlerede bir fikir verir bu değişimler haber veriyim dedimtüm cbf150 kulanan arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler dilerim.formunuzu devamlı takipteyim

Motosikleti
    Alıntı wolcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sahibinden.com sitesindeki cbf150 bölümünün sonundaki 4500 ytl. lik cbf150 yi gördünüzmü

bence transalp cam çok yakışmış motora.ona birde yeni çıkan far koruma demirlerinden taksaymış tam transalp olacakmış vessalambelki sizlerede bir fikir verir bu değişimler haber veriyim dedimtüm cbf150 kulanan arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler dilerim.formunuzu devamlı takipteyim
    ben 20 yıldır Seyrantepedeyim...bu motoru daha görmedim...Seyrantepedeki tek cbf 150 ci benim diye biliyordum...

açıklamalardaki diyorki...

İSTANBULDA AYNISINI GOSTERENE ANAHTARI HEDIYE EDİYORUM YANLIZ KOPYACILAR HARIC ALARM XENON H 800 ORJİNAL JAPON SİYAH CANTLAR 3M KIRMIZI ŞERİT TRANSALP TİPİ ÖN CAM YAN AYAKLIK ÖN KORUMA DEMİRİ ÖZEL YAPIM BAGAJ CANTA DEMİRİ VE YAN CANTA PAGLAMA APARATI PERFORMANS LASTİKLERİ 38 CAPPA CANTA GRİYE BOYANMIS UZAKTANKUMANDAYLA CALIŞTIRMA İMKANI KISACASI AKLINIZA GELEBİLECEK HERSEY BU MOTORDA MEVCUT XENONU GÖREN KACACAK YER ARIYOR BİRDE SON OLARAK TANK PET TAKTIM RESİMDE GÖRÜNMÜYOR

YANİ İHTİYACINIZ OLAN HERSEY BU MOTORDA MEVCUT 3 YIL SİGORTA MUAYNE YENİ RUHSAT VS MOTORU ALALI BUGUN TAM BIR AY OLDU ŞİMDİDEN ALANA HAYIRLI OLSUN LÜTFEN PAZARLIK İCİN ARAMAYIN YAPILAN MASRAFLARI HESAPLAMADAN TEKLİF ETMEYİN SAYGILAR

http://www.sahibinden.com/iste_sizle...XQQdisplayitem

masrafları bilmem ama görüş açısını etkiler bence...ben bir camın arkasından önüme bakamam...yakından görmek lazım...CİHAN ve BİROL 78 kankalarım isterse aynısını yapar valla...

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    ön camı çok orjinal yapmış sanki fab.çıkışı . ama bende hoşlanmıyorum ön camdan böyle daha iyi...

sayfalar,sayfalar,sayfalar

arkadaşlar ben cbf 150 alcam bu yaz.az kaldı.Ama yazdıklarınızı okudum gözüm korktu.Şu bozuldu,şu cırtladı..... kafam karıştı valla yav.yardım edin,yardımmmmm.karar veremiorum.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı egillious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben cbf 150 alcam bu yaz.az kaldı.Ama yazdıklarınızı okudum gözüm korktu.Şu bozuldu,şu cırtladı..... kafam karıştı valla yav.yardım edin,yardımmmmm.karar veremiorum.
    benden sana tavsiye ybr 125 al cbf iyi motordur fakat benim gibi aşırı devirli sıcak altında kullanıp 1 yılda pert edeceksen ybr daha kaliteli bir alternatif...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arkadas 180 boyunda 90 liko ybr biraz kucuk kalır altında gibime gelio
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bi tane daha çıktı şimdi.ben cbr125 yada cbf150 diodum bide ybr çıktı bravoValla 180 ve kilomda 90 olmasa cbr125 alcam da ufak kalır dediler bende cbf 150 alım dedim.şimdi bide ybr çıktı.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bi tane daha çıktı şimdi.ben cbr125 yada cbf150 diodum bide ybr çıktı bravoValla 180 ve kilomda 90 olmasa cbr125 alcam da ufak kalır dediler bende cbf 150 alım dedim.şimdi bide ybr çıktı.
    cbr 125zaten bisiklet gibi motor senin altında oyuncak hatta maket kalır dostum madem boy ve kilon fazla bence cbf 150 al korkma yazılanlarada fazla bakma ama biraz agrsif bi kıllanıcıysan cbf 150 agrsif kullanımı affetmez....ama kalıplı motordur yani kasa büyük5 ytl ile 45 km yol yapar..

forumun büyük kısmını okudum,sabahtan beri iş yapmıomama valla tel koparanlar mı dersin,yağı yakanlar mı?ne bilim çok da anlamadığım için kıllandm iice

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bunlar normal seyler hersey olabıır hatasız ne var ki ? tel kopar normaldir bi tel takarsın olur yağ akar conta değişir duzelır zor seyler deıl bunlar olacak tabiki
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    forumun büyük kısmını okudum,sabahtan beri iş yapmıomama valla tel koparanlar mı dersin,yağı yakanlar mı?ne bilim çok da anlamadığım için kıllandm iice
    cbf 150 nin eyer dediğim kriterlerdeysen yani agresif değilsen sana bir arıza çıkarmayacağına kefilim bizzat o arızaların yüzde doksanı bende çıkmıştır bak önceki sayfalara hem arıza çıkartmayan ve sorunsuz bir motor dünya üzerinde üretilmedi daha ama şunu sölerim ybr ve cbf i karşılaştırırsak ybr parça kalitesi olarak daha üstündür ama cbf de kalıplıdır az sorunludur..

ya biri onu koparmış,biri bunu koparmış,yok yağı cırtlamış.Valla gözüm korktu abiler,kardeşler.sabahtan beri iş yapmadım kovacaklar valla,yazdıklarınızı okumaktan.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya biri onu koparmış,biri bunu koparmış,yok yağı cırtlamış.Valla gözüm korktu abiler,kardeşler.sabahtan beri iş yapmadım kovacaklar valla,yazdıklarınızı okumaktan.
    aman be kardeşim bukadar pimpirikliysen motor falan alma benden bukadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler