Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa bir çalışmanın ardından sonra cantları boyama işlemi tamamdır.
    arkadaşlar nasıl olmuş.

.................................................. ...........
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar ya bu motorda devir göstergesi yok mu :((((((((((

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birol sen yağı kendin mi değiştiriyorsun.20 milyon servise gitsek 35den aşşağı değiştirmezler.Servis ücretlerinde hep 1.2lt yap yazıyor.200gr da var yani onun parasını almasalar olmaz
    1,2 lt mi keçeye zarar verir okadar yağ 1 lt bile sıkışık çalıştırıyo motoru 1,2 kasar inşallah okadar koymuyorlardır..

Alıntı Edebiyatci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ya bu motorda devir göstergesi yok mu :((((((((((
    yok chına da kullanılanlarda var malesef...

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı ulkumuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla herkes kendine göre bi fiyat çekiyor bana yardımcı olabilirmisniz.. temiz bir cbf150 tercihen siyah ort. km 10.000 ne kadar eder sonuçta 300 lira sadece devir masrafı var 2800 den bahsediliyor çok gibime geldi
    daha uygun fiyatlı ybr'ler var kardeşim...hem sağlamlığı kanıtlanmış yılların makinası ...ybr tavsiye ederim ben sana

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Birol sen yağı kendin mi değiştiriyorsun.20 milyon servise gitsek 35den aşşağı değiştirmezler.Servis ücretlerinde hep 1.2lt yap yazıyor.200gr da var yani onun parasını almasalar olmaz
    en güzeli yağı kendin değiştiriceksin adamlar 10x40 koy diyorsun gidiyorlar 20x50 koyuyorlar,sanki pancar motoru bu.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    BİROL 78 cantlar yakışmış eline sağlık...nasıl boyadığını özet geçermisin...bende boyama niyetindeyim taktik almam lazım...

birde lastiklerinin markası nedir..?deseni çok güzel

Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİROL 78 cantlar yakışmış eline sağlık...nasıl boyadığını özet geçermisin...bende boyama niyetindeyim taktik almam lazım...

birde lastiklerinin markası nedir..?deseni çok güzel
    lastikleri söküp sprey boya ile boyadım,oto boyası satan yerden alıcaksın,ama alüminyum cant boyuyacağım diye belirt.
    lastikleride,besiktaş stadının yanında buz motordan 180 ytl'ye aldım.
    mıchelın..

ulkumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151
    daha uygun fiyatlı ybr'ler var kardeşim...hem sağlamlığı kanıtlanmış yılların makinası :p...ybr tavsiye ederim ben sana
    Hocam haklısınızda cbf kalıplı makina olduğu için hoşuma gidiyor eksikleri vardır dogru...

Bu arada devir saati piyasada çok fazla onu viteslerin olduğu yere alırsak ondan sonra devir satinin içine vites göstergelerini takarsak çok mükemmel olur... ama işçilik çok güzel olması lazım nedersiniz yapılabilir bişey bence okadar zor değil
    Dalından Kopan Yaprağın Akibetini Rüzgar Tayin Eder

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Terrorizer´isimli üyeden Alıntı
    Rodajım bitiyo haftaya 1000i geçmiş olucam... Yağ konusunda Castrol almayı düşünüyorum garanti. Ama yaz sezonu için 10 40 mı almak lazım tecrübeli isimlerden cevap pls
    Valla castrol 10/40'dan şaşma 18ytl

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri söküp sprey boya ile boyadım,oto boyası satan yerden alıcaksın,ama alüminyum cant boyuyacağım diye belirt.
    lastikleride,besiktaş stadının yanında buz motordan 180 ytl'ye aldım.
    mıchelın..
    lastikleri söktüm dediğin sadece motordanmı söktün yoksa cantlarla lastikleride ayırdınmı...? bende lastikleri söküp, canttan ayırmadan lastikler üzerindeyken boyamayı düşünüyorum...

lastikler süper tahmin etmiştim michelin olduğunu cbf500 lastiğine benziyor deseni...cbf500ünde michelin lastikler...güle güle kullan

saol bilgilendirme için...

ulkumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151
    lastikleri söktüm dediğin sadece motordanmı söktün yoksa cantlarla lastikleride ayırdınmı...? bende lastikleri söküp, canttan ayırmadan lastikler üzerindeyken boyamayı düşünüyorum...

lastikler süper tahmin etmiştim michelin olduğunu cbf500 lastiğine benziyor deseni...cbf500ünde michelin lastikler...güle güle kullan

Hocam geçen benimkide boyandı.. lastikler çıkarsa daha sağlıklı olur çünkü içide boyanıyor.. Bu arada sakın sprey boya ile boyamayın tırnağım dokunduğu an kalkıyor...oto boyası kulanınn. bunlar boyası var aman sakın spreyden uzak durun.. Not : oto boyası çıkarması 4-5 lira
    Dalından Kopan Yaprağın Akibetini Rüzgar Tayin Eder

Motosikleti
    Honda CBF-150
    Merhaba,

CBF 150 almayı düşünüyorum. Şu an Honda stoklarındaki ürünler hangi yılın üretimi, bilenler paylaşırsa sevinirim. Standart gelen tekerler konusunda bilgi ve değişim önerilerine de ihtiyacım var. Çok soruyorum ama merak ettiğim bir şey daha var; Honda fuar zamanı harici model getiriyor mu? Yani bu modelin yeni makyajlanmış veya 10-25 cc daha yükseltilmiş modelinin yakın zamanda gelme ihtimali konusunda bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı BenVeKendim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

CBF 150 almayı düşünüyorum. Şu an Honda stoklarındaki ürünler hangi yılın üretimi, bilenler paylaşırsa sevinirim. Standart gelen tekerler konusunda bilgi ve değişim önerilerine de ihtiyacım var. Çok soruyorum ama merak ettiğim bir şey daha var; Honda fuar zamanı harici model getiriyor mu? Yani bu modelin yeni makyajlanmış veya 10-25 cc daha yükseltilmiş modelinin yakın zamanda gelme ihtimali konusunda bilgisi olan var mı? Teşekkürler.
    2007 üretimi elinde olan bayilerde vardır 2008 üretimi olanlarda...stoklarla ilgi bişey alırken mağazaya sorabilirsin...
    lastik işini motoru aldıktan sonra konuşuruz...yada önceki sayfaları okursan kim ne takmış neyle değiştirmiş yazar...
    yakın zamanda yeni bir model görünmüyor...2009 da olursa olur ama pek zannetmiyorum 10-25 cc daha yüksek i motorda getirceklerini hiç sanmam ki o ccde hondada motosiklet yok (160-175cc)

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhaba arkadaşlar. Mete abi bişi sorabilirmiyim. bu kullanma kitabında renke kodu var dogru ama bu renk kodu sadece sase rekn kodunu iceriyo sanırım. Gecen hafata önüme mobiletle bi cocuk cıktı ani bi firen cocuga carpmadan düştüm. neyseki koruma demiri vardı. Kafa grenajı cizildi yan rafına alt kısımdan biraz catladı. kaportacılar bu renk kodundan boya rengini tuturabilirler mi ...?????

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti.Honda Türkiye sitesinde cbf150 nin teknik özelliklerinde 11,28 HP/7000 dev.dak olarak gösteriyor.Yani 7000 devirde 11,28 HP güç üretiyor motor.Fakat biliyorsunuz ki 8500 devirden sonra motor redline a giriyor.İşin ilginci cbf150 nin muadili olan motor Honda Unicorn un teknik özelliklerinde 8000 devirde 13,3 HP güç ürettiği gösterilmiş.5500 devirde ise en yüksek tork değeri olan 12,8 N.M.Yani bizimkiyle aynı.Acaba CBF 150 nin 8000 devirde daha yüksek güç üretmesi gerekmez mi??

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti.Honda Türkiye sitesinde cbf150 nin teknik özelliklerinde 11,28 HP/7000 dev.dak olarak gösteriyor.Yani 7000 devirde 11,28 HP güç üretiyor motor.Fakat biliyorsunuz ki 8500 devirden sonra motor redline a giriyor.İşin ilginci cbf150 nin muadili olan motor Honda Unicorn un teknik özelliklerinde 8000 devirde 13,3 HP güç ürettiği gösterilmiş.5500 devirde ise en yüksek tork değeri olan 12,8 N.M.Yani bizimkiyle aynı.Acaba CBF 150 nin 8000 devirde daha yüksek güç üretmesi gerekmez mi??
    Kim çıkardu 8500'den sonra redline'a girdigini?Unicorn 8,000d/d 13,3hp güç üretiyorsa 7,000d/d 11,28hp üretir yani fark yok..

Yani bizim cbflerde 8,000d/d 13,3hp üretir...

Motosikleti
    HAYABUSA

cantları motordan ve lastiklerden tamamen ayırmanı tavsiye ederim,yoksa sıçrayan boya çabuk kuruduğu için motora sıçrayan boyaları temizliyemez ve cantı rahat boyuyamassın,en iyisi cantları tamamen ayır motordan..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim çıkardu 8500'den sonra redline'a girdigini?Unicorn 8,000d/d 13,3hp güç üretiyorsa 7,000d/d 11,28hp üretir yani fark yok..

Yani bizim cbflerde 8,000d/d 13,3hp üretir...
    Ben birisinin bu devir kesiciyi aradan çıkarıcağını düşünüyorum.Elbet birisi onuda yapar.Ozaman max sürat 135km/s bile olabilir. Devir saati olmadığından redline girip girmediğimizi ayarlayamayız diye adamlar 7bin devirde kesiyorlar motoru Motor uzun ömürlü olsun diyemi bu devir kesici konmuş.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Ben birisinin bu devir kesiciyi aradan çıkarıcağını düşünüyorum.Elbet birisi onuda yapar.Ozaman max sürat 135km/s bile olabilir. Devir saati olmadığından redline girip girmediğimizi ayarlayamayız diye adamlar 7bin devirde kesiyorlar motoru Motor uzun ömürlü olsun diyemi bu devir kesici konmuş.
    Dostum valla o gün biri bu hız kesiciyi sökmüştü..Yakıtta çok az artma olmuş..Motoru kullandım zannettim altımda 500cc var..Aslında ivmelenme aynı fakat maksimum hız artmış..2,viteste 80 gördüm..

Adama sordum kaça çıktın en fazla...Şöyle dedi;
    Motorun hız kesicisini söktürmeden önce düz yolda 120de kalıyordu..Söktürdükten sonra düz yolda 130 yokusta 140 yapıyorum dedi...

Fakat karısık konu motora zararı varmıdır yokmudur bilemeyiz.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90

tutamadım kendım guldum

Alıntı kasabalı_45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın arkadaşlar ama bir şey dikkatimi çekti. Sitemizin ingilizce seçeneği yok. Peki bu arkadaş türkçe bilmeden nasıl siteye üye olmayı becerebilmiş acaba?
    uf elın cınlısınden bızene bız kendımıze bakarız go out from my country life your country

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler