Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    birde konuyu ana merkezinde paylaşayım istedim.. mayısta motorum ile eskişehir-akçay-ayvalık-izmir-çeşme-bodrum-marmaris güzargahını geçmek istiyorum..daha öncede uzun mesafe yolculuk yaptım fakat bu sefer yaklaşık 2000-2500 km kadar yol yapacağım.. motosikletim şu anda 15.000 km de.

ve ilk sorum şu: motorumun lastiklerinin diş durumu iyi fakat 4 yıllık lastik ve ömürleri bittiği kanısındayım, değiştirmelimiyim yoksa kalmalı mı, bu yolu çıkarırmı?
    2. sorum: motosikletimi aldığımdan beri lastiklerimi ortalama 3-4 günde bir şişirmek zorundayım çünkü sürekli iniyor. ve 1-2 hafta binmessem 13 psi lere kadar düşüyor. bunun nedeni nedir ?
    3. sorum: arka lastikte bir çivi var fakat lastiğimin inmesinin nedeni bu değil.. çıkarttırmalımıyım?
    4. sorumda: eğer değiştirmem gerekirse hangi marka almalıyım ve arka tekerleğin boyutunun büyümesi nekazandırır-kaybettirir?

biraz uzun oldu ama aydınlatırsanız sevinirim
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Alıntı gedelekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün bayiye gittim ve 2011 gri renk honda cbf 150 aldım hayırlısıyla cuma günü teslim alıcam. inşallah bir sorun yaşamam teslim alırken ve aldıktan sonra yapmam gereken birşey varmı önerilerinizi bekliyorum?
    öncelikle hayırlı olsun, bizde 10 gün önce aldık ama şu karbüratördeki yeni sistem ne işe yarar, egzostaki ilave nedir? hala çözemedik ve bir cevap ta bulamıyoruz. Diğer konu bu motorların yan sehpası yokmuş, biz eve gelince farkettik, alınan bayide eşantiyon olarak taktırılıyormuş aklında olsun.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim mevzuyu çok derin olmasada anlatayım...ban yedikten sonra beni MT ye bağlayan sadece cbf 150 topacı oldu...bazı konuları sizlerle heyecanla paylaştım...ama aynı heyecanı kimse de göremeyince ister istemez bu topikten soğudum...kimseyi suçlamak veya küsmek kaygısı içinde olmadım ama bazen hissiyat böyle oluyor...cbf 150 topiğine girmeme kararı aldım...Allaha emanet olun... sen ve Aydoğan gereğini hep yaptınız buralar size emanet...

ben zaten pmden burada yazmayı düşündüğüm şeyleri arkadaşlara iletiyorum...yapılan yorumlara cevap yazamayacağım şimdiden kusuruma bakmayın hoşgörün...sevgiler saygılar cbf ahalisine...
    Metehan aga;
    Topiğe yaptığın katkılar, HondaTR ile devir saatli göstergenin gelmesi konusunda yapmış olduğun diyaloglar vs. kısacası harcadığın emek az buz değil. Kesinlikle küçümsenemez. Yeni cbf150'ler de devir saati olmasında seninde ciddi katkın olduğuna inanıyorum.

Senin yaptıklarını bende dahil birçok arkadaş takdirle karşılıyor emin ol.

Ama arkadaşlarda bahsettiğin heyecanı görememek dediğin gibi insanı bazen moral olarak üzebiliyor.
    Aynı durumları bazen bende yaşadım, seni anlayabiliyorum.

Şahsım adına bahsettiğin konuda gerekli özveriyi göstermediysem kusura bakma.

Bu mesajın biraz "kalbi kırık metehan" imajı uyandırdı bende, umarım öyle değildir.

Aslında bunun sebebinin cbf150'den sıkılıp yeni ybr125 esd'lere doğru yönelmen olduğunu düşünüyorum

Bence sen en az 250cc civarı bir motora bakmalısın, ama o zamanda bakım masrafları, yedek parça gideri vs.vs. 4-5 kat artıyor.

Yine en mantıklı çözüm cbf150 gibi duruyor. Yani tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır misali gibi olacak sanki

Hakkımızda hayırlısı...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    KaPTaNHaSaN ve GÜNTEKİN öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim güntekin saol ozaman senin motornda hayırlı olsun nasıl menmunmusun motorundan ilk deneyimlerini paylaşırmısın karbüratördeki yeni sistemi ve eksozdaki ilaveyi bayiye sorarım öğrene bilirsem paylaşırım ve bende öğrenmiş olurum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 ----------

metehan her nekadar diğer arkadaşlarım kadar tanımasamda topikde yazdıklarının bana çok faydası oldu ve buradan uzaklaşma kararına üzüldüm ve bu kararında inşallah ısrarcı değilsindir ve inşallah arada uğrar ve buradaki arkadaşlarını unutmadığğını bizlerede gösterirsin

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar bugün bayiye gittim ve 2011 gri renk honda cbf 150 aldım hayırlısıyla cuma günü teslim alıcam. inşallah bir sorun yaşamam teslim alırken ve aldıktan sonra yapmam gereken birşey varmı önerilerinizi bekliyorum?
    hayırlı ugurlu olsun . tekerin düz bassın
    malum devır gostergelı gelen motorun olacak 6000 deviri gecme vites gecişlerine dikkt et yeter
    lastikleri duro ise michelinle degiştirmenı tavsıye ederim
    özellikle rodajdayken bi baskasına kullandırtma + sagını solunu kurcalatma

aklıma gelen ilk olarak bunlar hayırlı suruşler

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim üstadım.

arkadaşlar bir sorum var hepinize ben piyasayı bilmediğim için sizlere danışmak istedim.Arkadaşım 2011 cbf150 alacak (sıfır) fakat ne kredi kartı kullanır ne de çek v.s. her neyse şuan 2000tl nakit verebileceğini ve diğer kalan miktarı (4.250tl ise 2.250tl kalır) senetle 8-10 taksit yapan bir mağaza varmıdır istanbulda? diye soruyor... veya bu ödeme koşuluna yakın bir satın alma şekli v.s.
    bildiğiniz kampanyalar nelerdir.teşekkürler şimdiden..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:00 ----------

bu'da bir süre önce yaptığım led stop kappa 35lt fotoğraflarım.. umarım yüklemede sorun çıkmamıştır

http://img38.imageshack.us/img38/1426/93242548.png
    http://img814.imageshack.us/img814/7466/img0539m.jpg
    http://img541.imageshack.us/img541/2919/img0544ej.jpg
    http://img8.imageshack.us/img8/5051/img0573o.jpg
    http://img714.imageshack.us/img714/5839/img0579x.jpg
    http://img545.imageshack.us/img545/7185/resim6s.jpg

@boudberg
    Bildiğim kadarıyla bahsettiğin şekilde satış yapan bir bayi yok.
    Kredi kartına taksit işleri çıktığından beri satıcılar başka taksit yöntemlerini tercih etmiyorlar.
    Yinede bayilere sormakta fayda var.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    selam arkadaşlar. xt600 var bende. yan çanta demiri lazımdı, cbf150 için satılanlardan alıp bunu bendeki motora uydurmak istiyorum. nereden, kaça alabilirim?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. xt600 var bende. yan çanta demiri lazımdı, cbf150 için satılanlardan alıp bunu bendeki motora uydurmak istiyorum. nereden, kaça alabilirim?
    Selam Fatih abi;
    Yıba çarşısında genelde bu demirleri daha yüksek fiyatlara satıyorlar.
    Yinede pazarlıkla vs. fiyat düşürebilirsen yıbadan da alınabilir.

İstanbul'daki MotoAy bir çok parçada uygun fiyatlı, işine yarayabilir:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cbf150/detay?

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @mete_han Böyle bi karar almış olmana inan çok üzüldüm.Benden önce neler oldu neler bitti seni neler üzdü ne konuda umduklarını bulamadın bilemiyorum ama gerçekten bu kararı alman adına üzüldüğümü ifade etmek isterim.Topic'in tuzu biberisin sen yavMotoru almaya karar verdiğimden beri sürekli bu sayfaları gizliden gizliye okur senin o haylaz çocuk edalarınla bişeler yazmana çok gülerdimUmarım bu kararın geçici olur ve en kısa zamanda seni yine aramızda görürüz.Kal sağlıcakla

@gedelekli Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun dostum.ALLAH kazadan beladan korusun.Rodaj aşamasında motorda olabildiğince vites değişimi yap ve hiç zorlamamaya özen göster.Bu arada aldığın fiyat ve trafik masraflarını da bizlerle paylaşırsan sevinirim.

@GÜNTEKİN Eksoz daki ilaveye katalizatör deniyor diye biliyorum.Euro 3 normlarına göre daha temiz hava için havayı kirletmemek namına eksoza ilave edilmiş bi parça olarak düşünebilirsin.Yeni modellerde yan sehpa yokmuş bunu bende arkadaşlardan öğrendim.Birde yeni modellerde devir kesici yok ona dikkat edersen iyi olacaktır.Motoru 6000 devirin üzerinde sürekli kullanmazsan yararına olacaktır.Özellikle de rodaj aşamasında.Hayırlı uğurlu olsun.ALLAH kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

@KaPTaNHaSaN Dostum koparabildiğin kadar aksesuar kopar demişsin de buradaki honda duran kardeşler hiçbirşey vermeye yanaşmıyor.Ne motor koruma demiri ,ne yan ayaklık, ne bi çanta.Veren yerler varmıdır veya fuarda daha iyi imkanlarla bu motora sahip olabilirmiyiz?Ne dersin?

@boudberg O şekilde bi ödeme sistemini buradaki honda satış ofisine sordum.Verdikleri cevap:Kesinlikle öyle birşey yapmamız mümkün değil.Yine aynı şekilde mersindeki honda yetkili satıcısıyla görüşmemde bu soruyu sordum.Bana verdiği cevap motorların parası cebimizden peşin çıktığı için motoru satarken bi şekilde o motoru ya kredi kartıyla yada nakit satmamız gerekiyor ki parası elimizde olsun bi daha ki motorları çekebilelim tarzında birşeyler söylemişti.Kısacası o işe pek yanaşmıyorlar dostum.Yanaşsalar en çok da benim işime yarayacak ama yok illa kastıracaklar alırken.

Bir de son olarak mersin honda bayi ile görüşmem de 2011 kasaların akülerinin daha güçlendirildiğini cbf 250 twitter mı ne öyle bi modelin aküsünün takıldığını belirtmişti.Dipnot olaraktan bunuda belirteyim
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de son olarak mersin honda bayi ile görüşmem de 2011 kasaların akülerinin daha güçlendirildiğini cbf 250 twitter mı ne öyle bi modelin aküsünün takıldığını belirtmişti.Dipnot olaraktan bunuda belirteyim
    Bahsettiğin model "CBX250 Twister", fakat o modelin aküsü 12 Volt ve 6 Amper.
    CBF150'de kullanılan akü 12 Volt 7 Amper'dir.

Eğer cbx 250'nin aküsü takılmışsa (zannetmiyorum ama) akünün gücü azalmış demektir

Satıcının bahsettiği yenilik olsa olsa, daha önce bazı arkadaşların bahsettiği gibi eski tip sulu akü yerine, yeni tip kuru ve bakım gerektirmeyen akülerden kullanılmış.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Hımm anladım dostum adam aradığında da arabada idim o yüzden pek net duyamadım.Cbx 250 Twister'ı Cbf250 twitter kadar yanlış anlayabilmişimHelal banaYeni modeller bakalım şöyle biraz kullanılmaya başlansın o zaman anlaşılır ne olduğu.

Benim merak ettiğim eski modellerde gaz verildimi yanan verilmediğinde sönecek gibi olan far olayı 2011 model de de aynı mı?Bursa daki satış ofisindeki bayan o olayın eskisi gibi olmadığı ve farların sabit yandığını söylemişti.Bu işi bi açıklığa kavuştursak.Yazmıştım yine yazayım.Satış ofisindeki bayan 2011 model CBF 150 lerde yaklaşık 500TL lik masraf yapıldığını ancak bunun müşteriye sadece 100TL olarak yansıtıldığını söylemişti.Ben buraya böyle yazıyorum tabi bunlar satış ofislerimden,satış temsilcilerinden aldığım bilgilerdir. Bilginize
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Fatih abi;

İstanbul'daki MotoAy bir çok parçada uygun fiyatlı, işine yarayabilir:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cbf150/detay?
    sağol ismail, yiba uyar o zaman bana, kargo margo uğraşmayalım.
    fuara iştirak ediyor musun?

sağol ismail, yiba uyar o zaman bana, kargo margo uğraşmayalım.
    fuara iştirak ediyor musun?
    Gelmek istiyordum ama günü birlik çok zor olur.
    Bu yüzden büyük ihtimalle iştirak edemeyeceğim abi.

Nasip artık önümüzdeki maçlara bakacaz

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Kesici konusunda çok endişelenmeyin arkadaşlar bendeki wavede kesici yok o sebepten dolayı yolda innovalara 10 km kadar fark atıyor motor 100 cc olmasına rağmen, ancak sonuna kadar zorlayıp krankı elineze alması olası sebep artık daha dikkatli olunmalı vites aralarında kırmızı bölgeyi aşmamak yararınıza olur... kesicinin kalkması benim işime geldi...açıkçası limitleri bildikten sonra problem olmaz..

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim mevzuyu çok derin olmasada anlatayım...ban yedikten sonra beni MT ye bağlayan sadece cbf 150 topacı oldu...bazı konuları sizlerle heyecanla paylaştım...ama aynı heyecanı kimse de göremeyince ister istemez bu topikten soğudum...kimseyi suçlamak veya küsmek kaygısı içinde olmadım ama bazen hissiyat böyle oluyor...cbf 150 topiğine girmeme kararı aldım...Allaha emanet olun... sen ve Aydoğan gereğini hep yaptınız buralar size emanet...

ben zaten pmden burada yazmayı düşündüğüm şeyleri arkadaşlara iletiyorum...yapılan yorumlara cevap yazamayacağım şimdiden kusuruma bakmayın hoşgörün...sevgiler saygılar cbf ahalisine...
    Metehan aga;
    Topiğe yaptığın katkılar, HondaTR ile devir saatli göstergenin gelmesi konusunda yapmış olduğun diyaloglar vs. kısacası harcadığın emek az buz değil. Kesinlikle küçümsenemez. Yeni cbf150'ler de devir saati olmasında seninde ciddi katkın olduğuna inanıyorum.

Senin yaptıklarını bende dahil birçok arkadaş takdirle karşılıyor emin ol.

Ama arkadaşlarda bahsettiğin heyecanı görememek dediğin gibi insanı bazen moral olarak üzebiliyor.
    Aynı durumları bazen bende yaşadım, seni anlayabiliyorum.

Şahsım adına bahsettiğin konuda gerekli özveriyi göstermediysem kusura bakma.

Bu mesajın biraz "kalbi kırık metehan" imajı uyandırdı bende, umarım öyle değildir.

Aslında bunun sebebinin cbf150'den sıkılıp yeni ybr125 esd'lere doğru yönelmen olduğunu düşünüyorum

Bence sen en az 250cc civarı bir motora bakmalısın, ama o zamanda bakım masrafları, yedek parça gideri vs.vs. 4-5 kat artıyor.

Yine en mantıklı çözüm cbf150 gibi duruyor. Yani tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır misali gibi olacak sanki

Hakkımızda hayırlısı...
    İsmail abininn dediklerine katıldığımdan direkt ekledim.
    Hava bazen açar, bazen bozar.
    Buda geçer hu.

Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm anladım dostum adam aradığında da arabada idim o yüzden pek net duyamadım.Cbx 250 Twister'ı Cbf250 twitter kadar yanlış anlayabilmişimHelal banaYeni modeller bakalım şöyle biraz kullanılmaya başlansın o zaman anlaşılır ne olduğu.

Benim merak ettiğim eski modellerde gaz verildimi yanan verilmediğinde sönecek gibi olan far olayı 2011 model de de aynı mı?Bursa daki satış ofisindeki bayan o olayın eskisi gibi olmadığı ve farların sabit yandığını söylemişti.Bu işi bi açıklığa kavuştursak.Yazmıştım yine yazayım.Satış ofisindeki bayan 2011 model CBF 150 lerde yaklaşık 500TL lik masraf yapıldığını ancak bunun müşteriye sadece 100TL olarak yansıtıldığını söylemişti.Ben buraya böyle yazıyorum tabi bunlar satış ofislerimden,satış temsilcilerinden aldığım bilgilerdir. Bilginize
    Bilgiler için teşekkürler. Bilen arkadaşlar-gerekirse-düzeltme yapacaklardır.

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koparabildiğin kadar aksesuar koparmaya çalış çanta koruma demiri gibi..
    yan sehpa için de sakın hediye kelimesine kanma kasasından kutusundan çıkan bir ürün. genelde hediye adı altında veriyorlar.
    İstanbul dışı yerlerde birşeyler koparabilmek zor ama ikna yeteneğiniz yüksekse neden olmasın?

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde konuyu ana merkezinde paylaşayım istedim.. mayısta motorum ile eskişehir-akçay-ayvalık-izmir-çeşme-bodrum-marmaris güzargahını geçmek istiyorum..daha öncede uzun mesafe yolculuk yaptım fakat bu sefer yaklaşık 2000-2500 km kadar yol yapacağım.. motosikletim şu anda 15.000 km de.

ve ilk sorum şu: motorumun lastiklerinin diş durumu iyi fakat 4 yıllık lastik ve ömürleri bittiği kanısındayım, değiştirmelimiyim yoksa kalmalı mı, bu yolu çıkarırmı?
    2. sorum: motosikletimi aldığımdan beri lastiklerimi ortalama 3-4 günde bir şişirmek zorundayım çünkü sürekli iniyor. ve 1-2 hafta binmessem 13 psi lere kadar düşüyor. bunun nedeni nedir ?
    3. sorum: arka lastikte bir çivi var fakat lastiğimin inmesinin nedeni bu değil.. çıkarttırmalımıyım?
    4. sorumda: eğer değiştirmem gerekirse hangi marka almalıyım ve arka tekerleğin boyutunun büyümesi nekazandırır-kaybettirir?

biraz uzun oldu ama aydınlatırsanız sevinirim
    1-Biraz tuzlu bir öneri benimkisi ama bence yola yeni lastiklerle çık. Asfaltta kullanacaksan michelin sporty al.

2- Bence patlak var ama çok büyük olmadığından hemen boşalmıyor.

3-Yeni lastik önerdiğimden, bu şıkkı boş geçiyorum. ()

4-Orjinal ebattan şaşma derim. Bu motor için gereksiz masraf olur.

Amiyane olacak ama ne koparabilsen kardır deyip aksesuar kap.

Mümkünse lastikleri hemen değiş, adamlara o lastikleri de sat.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesici konusunda çok endişelenmeyin arkadaşlar bendeki wavede kesici yok o sebepten dolayı yolda innovalara 10 km kadar fark atıyor motor 100 cc olmasına rağmen, ancak sonuna kadar zorlayıp krankı elineze alması olası sebep artık daha dikkatli olunmalı vites aralarında kırmızı bölgeyi aşmamak yararınıza olur... kesicinin kalkması benim işime geldi...açıkçası limitleri bildikten sonra problem olmaz..
    Esas sorun da bu işte, acaba limitlerimizi bilebiliyor muyuz?

Kuryeler o zaman krank kırarlar, kesin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    öncelikle kolay gelsin. Bende PS150i var onu satıp gri renk cbf 150 almayı düşünüyorum.Teslim almadan önce üzerindeki lastikleri verip michelin taktırmayı düşünüyorum okuduklarıma göre yol tutuşu açısından çok iyimiş.bi ara bi zenon far türünden bahsediyordunuz mercekli olanından ondan taktırmak isterim ama nerden bulup taktırabilceğimide bilmiyorum açıkçası.cbfin yakıt tüketimi şehiriçi sakin kullanımda 100 kmde ne kadardır şehir dışı ne kadardır ps150den az olacağını umuyorum.duyduğuma göre yağ yakma sorunu varmış bu konuda endişem var.motorumu sattıktan sonra elime en az 5500 lira geçicek daha fazlasıda olabilir innova almayı düşünüyodum çok iyi kaliteli ve 100 kmde 1.6 litre yakıyor ama çok cılız bi motor ayrıca lastiklerinin dublex olmaması bi dezavantaj o yüzden vazgeçtim ybr 125 le cbf 150 arasında kaldım ybr 125i yakıtı az olacağı için istiyordum ama onunda fiyatı 4600 lerde halbuki 125liğin fiyatının daha uygun olması gerekir.Kısacası ben ne alacağımıda bilmiyorum beni biraz yönlendirir misiniz?

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Lastiğin nereden kaçırdığını en iyi eski sistem lastiği su dolu bir kaba sokarak anlayabilirsin. Belki jantın arasından , belki sübabın kenarından belki iğneden belki gözle farkedilmeyen küçük bir patlaktan iniyor olabilir. Lastik takılmadan önce mesela ben jantımı zımparalayıp sonra sprey boyayla içten boyamış öyle taktırmıştım lastiği, çünkü çok pis durumdaydı. İç lastikle kullanılmıştı. Ayrıca kaliteli tubeless sibop kullanmak gerek, tarihi geçmiş eski sübaplar kenarlarından çatlayarak hava kaçırabiliyor. İğneden de kaçıraıyor olabilir. Hani lastikçiler tükürük sürüp bakar ya bir dene istersen kaçak var mı.

Motosikleti
    xt 600
    Selam Fatih abi;
    koşa koşa gittim aldım yibadan ismail. ulus motor - hüseyinden aldım 45 pangınota bağladık. teşekkür ederim.

koşa koşa gittim aldım yibadan ismail. ulus motor - hüseyinden aldım 45 pangınota bağladık. teşekkür ederim.
    Rica ederim Fatih abi, hayırlı olsun uygulama aşamasından sonra iki resim atarsın bu topiğe artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 ----------

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğin nereden kaçırdığını en iyi eski sistem lastiği su dolu bir kaba sokarak anlayabilirsin. Belki jantın arasından , belki sübabın kenarından belki iğneden belki gözle farkedilmeyen küçük bir patlaktan iniyor olabilir. Lastik takılmadan önce mesela ben jantımı zımparalayıp sonra sprey boyayla içten boyamış öyle taktırmıştım lastiği, çünkü çok pis durumdaydı. İç lastikle kullanılmıştı. Ayrıca kaliteli tubeless sibop kullanmak gerek, tarihi geçmiş eski sübaplar kenarlarından çatlayarak hava kaçırabiliyor. İğneden de kaçıraıyor olabilir. Hani lastikçiler tükürük sürüp bakar ya bir dene istersen kaçak var mı.
    Bu yamuk janttan hava kaçırma olayı başıma geldi, michelin lastikleri takmadan önce durolar ile kullanırken sert bir çukur yüzünden jantım yamulmuştu.

Köpüklü su ile lastiğin her tarafını didik didik araştırmama rağmen hava baloncuğu, kaçağı bulamamıştım. Ama lastik havası 1 haftada 15 psi civarına düşüyordu. Sanırım sürüş esnasında ufak ufak kaçırıyordu.

Michelinleri taktırırken janttaki yamukluğuda oradaki ustaya düzelttirdim. O gün bugündür kaçak yok, ön: 25, arka:29 psi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:01 ----------

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle kolay gelsin. Bende PS150i var onu satıp gri renk cbf 150 almayı düşünüyorum.Teslim almadan önce üzerindeki lastikleri verip michelin taktırmayı düşünüyorum okuduklarıma göre yol tutuşu açısından çok iyimiş.bi ara bi zenon far türünden bahsediyordunuz mercekli olanından ondan taktırmak isterim ama nerden bulup taktırabilceğimide bilmiyorum açıkçası.cbfin yakıt tüketimi şehiriçi sakin kullanımda 100 kmde ne kadardır şehir dışı ne kadardır ps150den az olacağını umuyorum.duyduğuma göre yağ yakma sorunu varmış bu konuda endişem var.motorumu sattıktan sonra elime en az 5500 lira geçicek daha fazlasıda olabilir innova almayı düşünüyodum çok iyi kaliteli ve 100 kmde 1.6 litre yakıyor ama çok cılız bi motor ayrıca lastiklerinin dublex olmaması bi dezavantaj o yüzden vazgeçtim ybr 125 le cbf 150 arasında kaldım ybr 125i yakıtı az olacağı için istiyordum ama onunda fiyatı 4600 lerde halbuki 125liğin fiyatının daha uygun olması gerekir.Kısacası ben ne alacağımıda bilmiyorum beni biraz yönlendirir misiniz?
    Şehiriçi agresif sürüşte 100 km.de 2,5 ile 3 litre arası;
    Şehiriçi karışık sürüşte 100 km.de 2,5 litre civarı ;
    Şehirler arası ve sakin sürüşte 2 litre civarına indirirsin.
    Eğer Honda kataloğundaki verilere uyup depoyu tam doldurup sabit 50 km/h ve 5.vites ile sürekli otobanda sürüş yaparsan 1,61 Litre yakıt tüketirsin.
    (1,61 litreye ulaşmak imkansıza yakın tabii ki )

Ayrıca PS150i'den sonra cbf150 seni hız olarak pek tatmin etmeyebilir. Bunuda göz önüne almanda fayda var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler