Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @player77

hocam süper bilgiler olmuş.teşekkürler..özelden senin o yaptığın gezi raporunu da görmek isterim..özel msj ile atabilir misin ?
    İyi o zaman genel atayım,burada da bulunsun

http://www.motosiklet.net/forum/etki...z-3850-km.html
    Garip bunu beğendi.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    cbf ile uzun yol düşünenler bence kesinlikle sadece hazırlıkları yapıp yola çıkın200 kmye kadar araba konforu var resmen 100 kmde tek mola 200 km çok rahat gidilcek bi motor bugün arkadaşın cbfle 30-40 km yol yaptım ne ybr ne apache ne cb vs vs vs hepsi hikayekral cbf

buda eski motorumdan bi görüntü uzun yol motoru

Garip bunu beğendi.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Ben şimdi izmirden didime gideceğim hafta sonu. Motorum 5bin km de ve bakımlarını yaptırdım motorda bir sorun yok.İzmirden didime (250 km) hiç durmadan gidebilirmiyim sürekli 100'le ?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi izmirden didime gideceğim hafta sonu. Motorum 5bin km de ve bakımlarını yaptırdım motorda bir sorun yok.İzmirden didime (250 km) hiç durmadan gidebilirmiyim sürekli 100'le ?
    gidilir gidilirde ne gerek var kardeş ya..10 dk önce çık, yarı yolda bi 10 dk yürü..kan gitsin
    birGarip..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    250 km hiç durmadan teknik olarak motor gider, sorun olmaz da, biraz kendini düşün ve bi yerde 10 dk mola ver. Ayrıca 100 değil de, 90 a sabitlersen motor açısından çok daha tatlı olur.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aaaa! mücahit değil mi o ya?
    mücahit_89 bunu beğendi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    100 değil de 80le gidersen 2:30 saat yerine 3:00 saatte ulaşırsın varacağın yere ama 80le daha az yorulursun, daha az yakıt harcarsın, devrini de 6500ün üstüne çıkmazsan neredeyse bir depo ile ( yedek hariç) gider dönersin.

Ben istanbul-Enez arası bir-iki ışık hariç hiç durmadan gidip dönüyordum herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. (70-80 arası)

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    100 ve üstü gidersen hem motora hem kendine yazık edersin, 90 la sabitler gidersen kendine yazık edersin, 80 le sabitler gidersen sen de, motorunda mutlu mesut birlikte keyfini çıkara çıkara gider gelirsiniz. Ayrıca cbr125cbr arkadaşımın da dediği gibi. Benzin olmuş 4.5 tl, ben bile bazen cbf 150 motorum az yaksın diye sakin sakin gaz açarak 70 i geçmeden kullanmaya çalışıyorum durumun olmadığı zamanlarda ve gerçekten az yakıyor. Sende 70-80 takılırsan oldukça ekonomik olur ve motorun da, sende hiç sıkılmazsınız.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Ethem abim sen bilirsin subap ayarı yaptırmıstın yanlış hatırlamıyorsam.0,02mm olan bir sentil çakısı ben bulamadım şahsen.Peki bu ustalar nasıl yapıyor göz kararı mı?Bir türlü bulamadım bu sentil çakısını.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abim sen bilirsin subap ayarı yaptırmıstın yanlış hatırlamıyorsam.0,02mm olan bir sentil çakısı ben bulamadım şahsen.Peki bu ustalar nasıl yapıyor göz kararı mı?Bir türlü bulamadım bu sentil çakısını.
    Ben sübap ayarını motor 2500 km de iken İstanbul' da işinin ehli bi yetkili servise yaptırdım. Sentil çakısı kullanarak ayar yapmışlardı ve motordaki şıkıtrılı çalışma tamamen ortadan kalktığı gibi, motor da oldukça sessiz çalışmaya başlamıştı, rölantide kide dengesizlik düzelmüşti Tabi kaliteli bi yetkili servisin sentil çakısında, 0,02 mm lik çakı varmı sorgulama gereğide duymamıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi benim sorumu yanlış anladın =) bende biliyorum benim motor ilk çalıştığında 1000 devir civarı oluyo ısınınca 1300-1400 civarı oluyo ama ben kefkene giderken öğlen vaktı yaz sıcağı 2 kişi (ben 80 artçı 60 +30 da yük desen öyle işte) 80-90 arası hızlarda 70 km filan yol gittim ve indiğimde sanki rolanti deviri 1500e kavuşmuştu böyle birşey oldumu yada benmi yanlış gözlemledim?
    Hüseyin kardeşim, senin buna benzer bi gözlemin varsa, şuda ihtimal dahilinde diyebilirim. Motor soğukken ilk çalıştığında ki rölanti ile motor max. seviyeye kadar ısındığı devir değeri arasında 0,4-0,5 d.dakika seviyelerinden daha fazla fark var ise motorun eğer yapılmadıysa sübap ayarı ihtiyacı olabilir. Sübap ayarı yanlış yapılmış veya aşırı kaçmış cbf 150 motorlar soğukken (düşük rölanti değilimi gösterdiği için zor çalışıyor, ilk çalıştığında rölanti hayli düşük iken motor tamamiyle ısınınca rölanti çok fazla yükseliyor. Taki 0,7-1, hatta 1 den bile fazla fark oluyor soğuk rölanti sıcak rölanti devri arasında. Yani 1 dediğim 1000 devir/dakika. Bu şekilde de gözlem yapman faydalı olacaktır. Benim motor ilk çalıştırmada rölanti 1000 dir. Motor tamamen ısınınca rölanti 1400 de kalır, daha fazla yükselmez. Sübap ayarı bozukken bu fark biraz daha fazlaydı. Sübap ayarı yaptırdığımdan beri bu fark aynı, 20 bin km oldu sübap ayarı yapılalı ve hala bu soğuk sıcak rölanti farkı aynı. Isınınca sesli çalışmada yok, bende sübap ayarı ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Sübapların motor ısındıkça boşluğunun artması sebebiyle silindir içerisinde daha serbest hareket edebilen piston, motor ısındıkça rölantinin artmasına sebep oluyor. Yani soğuk motor rölanti, sıcak motor rölanti arasındaki fark 04-05 ten fazla ise, sübap ayarının kaçmış veya motorun sübap ayarı ihtiyacı olduğundan söz edilebilir.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    @Garip1701

Evet haklısın dostum normalde zaten öyle yapıyorum ama motorun gücü açısından merak ettim durmadan gidebilir miyim diye

@ethemm76

Kesinlikle o konuya dikkat ediyorum, mümkün olduğunca 80-90 km hız yapıyorum ;) Bazen gece selçuk-aydın otobanında yüksek hıza çıktım mı rüzgarla boğuşuyorum, hiç iyi olmuyor, o yüzden mümkün olduğunca akıllıca gidiyorum ;)

@cbr125cbr

7000 - 7500 devir arasında gidip geliyorum normalde 90 yaparken ama bir dahakine daha dikkat edeğim bu devir durumuna dostum, teşekkür ederim güzel uyarın için ;)

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Ethem abi o ayar yaptırdığın servis hangisiydi acaba ?
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abi o ayar yaptırdığın servis hangisiydi acaba ?
    Ümraniye DB Motor.
    fatih545 bunu beğendi.

selamlar arkadaşlar tekrardan,

Ben de 1 yıldır CBF150 kullanıyorum ama foruma fazla bakamamış idim. İlk yılımda 3500 km şehir içi yol yaptım. İnşallah bayramın 3 ve 4.günü bir uzun yol düşüncem

Bu arada Ethem abi aynaları kullanıyorum hala

Sevgi ve selamlar

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Merhaba Arkadaşlar.Cbf 150 ye uygun kaliteli ön fren balata markaları nelerdir ?

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Sıkıntısız gider.Fakat sen dayanabilir misin?O var.Bu aralar motoru yavaş kullanınca daha çok zevk almaya başladım.5-6 saat kontak kapatmadan Cbf 150 ile giden var diye duydum.
    Bu arada arka dişliyi 42 yapsan nasıl olur.Artıları eksileri nedir bilmiyorum.
    Bizim burada bir yol var yaylaya çıkıyorsun.Yol 25-30 km ama.Cbf o yolda ölüyor.Harbiden insanın kaldırıp atası geliyor o yolda.Bilerek gece gidiyorum.

Sıcaklardan bunalıyorum biraz serinlemek için.Motorun bayıldığına kanıt olarak o yol seçilebilir özellikle.Gazı açıyorum sanki egzosa su girmişte gaz yemiyormuş tarzında hareketler yapıyor.Gaza basıyorum kendini ileri -geri atıyor fln saçma sapan hareketler..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arka dişliyi bende 42 yapmayı düşünüyorum..uzun yolda iyi geleceğini düşünüyorum sizlerden aldığım bilgiler doğrultusunda
    birGarip..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişliyi bende 42 yapmayı düşünüyorum..uzun yolda iyi geleceğini düşünüyorum sizlerden aldığım bilgiler doğrultusunda
    daha yapmadin mi sen okadar forumdasin biran once 42t yi taktir. 1. vitesin olacak 5.vitestede rahat bi sekilde 80-90 gidiceksin
    Garip bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.Cbf 150 ye uygun kaliteli ön fren balata markaları nelerdir ?

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Sıkıntısız gider.Fakat sen dayanabilir misin?O var.Bu aralar motoru yavaş kullanınca daha çok zevk almaya başladım.5-6 saat kontak kapatmadan Cbf 150 ile giden var diye duydum.
    Bu arada arka dişliyi 42 yapsan nasıl olur.Artıları eksileri nedir bilmiyorum.
    Bizim burada bir yol var yaylaya çıkıyorsun.Yol 25-30 km ama.Cbf o yolda ölüyor.Harbiden insanın kaldırıp atası geliyor o yolda.Bilerek gece gidiyorum.

Sıcaklardan bunalıyorum biraz serinlemek için.Motorun bayıldığına kanıt olarak o yol seçilebilir özellikle.Gazı açıyorum sanki egzosa su girmişte gaz yemiyormuş tarzında hareketler yapıyor.Gaza basıyorum kendini ileri -geri atıyor fln saçma sapan hareketler..
    12 saat sürüş yaptım kendim yorulduğum için ara verdim. Sorun olmaz..Yani... Diğer konu ise ileri geri atma hikayesi karbüratör memesinden garantiden değiştiriyorlar.Haberin olsun...
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, elimde 2009 model olan, bi önceki cbf 150 motoruma ait olan hasarsız çiziksiz, devir saati olmayan vites göstergeli komple gösterge paneli mevcut. İsteyene veya ihtiyacı olana makul bi fiyat üzerinden verebilirim.

Motosikleti
    Kuzene 3000 liraya kadar CBF 150 arıyoruz. 2011 model tercih ediyoruz ancak temiz 2010 da olur. Var mı tanıdık bildik bir motor? Istanbuldayız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler