Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Castrol sıçratma yapar, würth öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Castrolü sıktıktan sonra 2-3 saat beklerseniz sıçramıyor ama macun gibi birşey oluyor, temizlemesi zor ve çok toz kapıyor. Eminim piyasada daha iyi yağlar vardır Ben zamanında almıştım bitene kadar kullanıcaz artık mecburen. Performans olarak güzel fakat dediğim gibi katılaşınca macun kıvamına geliyor, elinizi değerseniz yapış yapış, çok toz kapıyor.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol sıçratma yapar, würth öneririm.
    würth zincir spreyini sıktıktan sonra çok çabuk uçuyor, göremiyorsun bile benim oringli zincire 500km arayla kullandım sıçratma ve performans konusunda sıkıntı olmadı. Bir senede bitti 35Tl. Bilginize

Bu arada bu wurth drylube diye geçiyor ve bisiklet zincirleri için daha iyisini bulamazsınız deniyor..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    peki gress yağı olur mu zincir yaglamada?

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Kuryeler genelde gress yağ kullanıyorlar İstanbulda. Tozlu yollarda kullanacaksanız gress çok toz topluyor, ona göre kontrol edip sık sık temizliğini yapmak gerekiyor.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    İyi günler işine yarayan arkadaşlar olabilir ben zincir yağını aldım kardeşim 4 lt.power1 yağdan aldı.

Motosiklet tutkunu arkadaşlar için vazgeçilmez olan Castrol Power1 10W-40 Motosiklet Yağı 4 LT ve 1 LT yağlar çok uygun

Castrol Power1 10W-40 Motosiklet Yağı 4 LT sadece 62 TL
    https://www.tummakina.com/1796-castr...t-satinal.html

Castrol Power1 10W-40 Motosiklet Yağı 1 LT sadece 19 TL
    https://www.tummakina.com/1795-castr...t-satinal.html

Ayrıca yine uygun fiyatlarla ithal olan Castrol Chain Cleaner 400 ML Zincir Temizleme Spreyi ve Castrol Chain Lube Racing 400 ML Zincir Yağlama bu adresten alabilirsiniz.

https://www.tummakina.com/1797-castr...e-satinal.html

https://www.tummakina.com/1798-castr...a-satinal.html Paylaş:
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeler genelde gress yağ kullanıyorlar İstanbulda. Tozlu yollarda kullanacaksanız gress çok toz topluyor, ona göre kontrol edip sık sık temizliğini yapmak gerekiyor.
    bana piyasadaki spreylerin o ringli zincirler için üretildigin normal tip zincirlere faydası olmuycagını hemen uçup gidecegini söylemişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

bir sorum daha olcak bu zincir temizligini gaz yağı yerine mazotla yapsak bi problem olur mu acaba ?

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana piyasadaki spreylerin o ringli zincirler için üretildigin normal tip zincirlere faydası olmuycagını hemen uçup gidecegini söylemişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

bir sorum daha olcak bu zincir temizligini gaz yağı yerine mazotla yapsak bi problem olur mu acaba ?
    ilk sorunuz ile ilgili, sorup araştırmak gerek. Ama sanmıyorum ki normal tip zincirlere faydası olmasın çünkü çok hızlı kuruyan würth bile bisiklet zincirleri gibi oring veya xring siz zincirlere öneriliyor.

Gazyağı daha ucuz değilmi Ayrıca mazotun zararlı olup arka janta sıcrayınca boyasını söktüğünü duydum. (Kullananlar daha sağlıklı yorum yaparlar elbet ) Ben 3 yağlamadan sonra bir kez temizliyorum gazyağı ile bu da 1500-2000km de bir oluyor.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    ilk sorunuz ile ilgili, sorup araştırmak gerek. Ama sanmıyorum ki normal tip zincirlere faydası olmasın çünkü çok hızlı kuruyan würth bile bisiklet zincirleri gibi oring veya xring siz zincirlere öneriliyor.

Gazyağı daha ucuz değilmi Ayrıca mazotun zararlı olup arka janta sıcrayınca boyasını söktüğünü duydum. (Kullananlar daha sağlıklı yorum yaparlar elbet ) Ben 3 yağlamadan sonra bir kez temizliyorum gazyağı ile bu da 1500-2000km de bir oluyor.
    ben ilk yağlamamı gress ile yapmıstım ilk yagladıgımda epey bi sıçratma yapmıstı ama motosikletimle vakit geçirmeyi sevdigim için temizlemiştim sorun olmamstı simdi ise 2. yağlama zamanı geldi o yüzden sordum bu arada neden mazotu sorduguma gelecek olursak arabamızın ziftini temizlemek için almıstım geçen sene 2.5 sene elimde bulunması sebebi ile bi danısayım dedim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mazot yerine gaz yağı daha çok tercih ediliyordu, özellikle o-ringli zincirde.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazot yerine gaz yağı daha çok tercih ediliyordu, özellikle o-ringli zincirde.
    Ama malesef benim zincirim o-ringli değil :(

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar gresi hiç tavsiye etmem ben bir önceki motorumun (ybr 125 ) zincirini gres ile yagladim. Hiç memnun kalmadım zinciri bir anda bozdu değiştirmek zorunda kaldım.

Bu arada geçen bi yalova gezim oldu. Baktım zincir yağsız mecburen orada.bi motorcudan kıytırık bi zincir yağı aldım bol miktarda zincire uyguladim fakat janta sicratti bence iyi bişey kullanın.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Ama malesef benim zincirim o-ringli değil :(
    Kaldı ki arka jantın boyasını sökme ihtimali varmıs kullanacagım varsa da kullanmam 2 adım gider pasa pasa gaz yağı alırım niye riske giriyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gresi hiç tavsiye etmem ben bir önceki motorumun (ybr 125 ) zincirini gres ile yagladim. Hiç memnun kalmadım zinciri bir anda bozdu değiştirmek zorunda kaldım.

Bu arada geçen bi yalova gezim oldu. Baktım zincir yağsız mecburen orada.bi motorcudan kıytırık bi zincir yağı aldım bol miktarda zincire uyguladim fakat janta sicratti bence iyi bişey kullanın.
    Ne açıdan bozdu zincirinizi gres yağı
    ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcudan kıytırık bi zincir yağı aldım bol miktarda zincire uyguladim
    Sizce acaba bu yuzdenmi yağ sıçradı janta?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

[/COLOR]
    Ne açıdan bozdu zincirinizi gres yağı
    ?[/QUOTE]

Valla tozlu bir yerdede kullanmiyordum motoru ama baklalarda takılma oldu dişe tam oturmuyordu bende degistirttim....

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Muhtemelen bu yüzdendir birde uyguladıktan sonra bir süre bekleyin der kullanıcılar sizinki seyahat esnasında oldugu için teker hemen döndüğü için sıçrama yapmıs olabilir....

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı bahadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler,
    Bir sorum olacak. 2011 model cbf 150 kullanıyorum. direksiyonunu alçaltmak istiyorum. boyum 1.90 bana biraz yüksek geliyor.
    Daha kısa bir gidon takmayı planlıyorum. daha önce denemiş olan var mı?
    negatif yönde bir etkisi olur mu, hakimiyet açısından ya da sürüş açısından?
    Arkadaşım bahadirce, benim boyum da1,90 cm.fakat ben gidonun alçaklığından şikayetçiyim.Senin durumuna şaşırdım doğrusu.Hele mıcırda peg lere basıp ayağa kalkmak istesediğimde iki büklülüm kalıyorum.Bence öyle bir girişimde bulunma.Zaten olmaz galiba.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Muhtemelen bu yüzdendir birde uyguladıktan sonra bir süre bekleyin der kullanıcılar sizinki seyahat esnasında oldugu için teker hemen döndüğü için sıçrama yapmıs olabilir....
    Gayet mantıklı teşekkür....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol ethem abi yağ biraz tuzlu geldi bana
    Bence yanılıyorsun, çünki 200-300 ml değil, ürün 500 ml. ve 30 tl. Daha ucuz yağlarda var ama janta sıçrar. Sonra zincir temizliği yaparken jant temizliği de yapmaya uğraşırsın. Janta sıçramış ve yapışmış yağı çözmek te hiç kolay değil. Oldukça zahmetli. Castrol zincir yağı janta sıçrıyor. Valvoline sıçrıyor. Valvoline bu konuda castrol dende kötüydü. Daha önce kullandığım Repsol ve şu anda kullandığım förch bu konuda çok kaliteli. Aynı zamanda Würth te aynı kalitede bir yağ. Repsolü 2. kez almayıp Förch almamın sebebi ambalajı 200 ml olmasına rağmen 20 tl fiyatının olmasıydı. Repsol gerçekten pahalı.

Bu zincir yağı sana çok çok uzun süre gider. Fiyatı, kalitesi ve hacmi kıytaslandığında aslında fiyatı gayet makul.
    http://www.feyizoglu.com/Zincir-Spre...l_46976.html#0

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Haha o motosikleti görsen tanıyamazsın..Mişlen lastikleri, oring zinciri, dişlisi, çakmak girişi, uzun camı, güzel bir zenonu ve koruma demirleri var artık arkada k46 takılı

Yani satsam 4000in üstünde veriyorlar Bu arada benimkini de bakıma soktum. muhtemelen mayıs gibi satışa çıkarırım. Silikon elcikli, elcik korumalı, zenonlu, devir ve vites göstergeli, benzin filtreli arkada yine 46lt çantalı olarak satıyor olurum. Depo kılıfını çıkardım, yeni cbften temiz deposu

Bu arada senin hyo kaç km ye geldi..
    sök hepsini ben paranı hazırladım ver motorumu geri ::D la şu peder olmasa ben o motoru satmazdım köpek gibi pişmanım honda altın gibi paso fiyatı artıyor:D dert oldu içime satmasam şimdi 300-400tl fazlasına bile giderdi o fiyatın of of :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı basserdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bahadirce, benim boyum da1,90 cm.fakat ben gidonun alçaklığından şikayetçiyim.Senin durumuna şaşırdım doğrusu.Hele mıcırda peg lere basıp ayağa kalkmak istesediğimde iki büklülüm kalıyorum.Bence öyle bir girişimde bulunma.Zaten olmaz galiba.
    bende onu düşündüm benim boyda bu dolaylarda gidon kısa kalıyor diye düşünürken alçaltmak isteyen biri sanırım vucutta kamburluk var bundan kaynaklanan bir fiziki soruna karşı böyle bişey istiyor olabilir. başka aklıma bişey gelmiyor. değilse ben yapsam mahhallede apaçi geldi diye topa tutarlar ellaam.
    bu efe mut'lu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler