Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Arkadaşlar Vapor markasını bir inceleyin derim; sadece devir göstergesi değil bir çok şey var üzerinde ve gerçekten bir panel şeklinde.

Yurtdışından resimdeki orjinal göstergeyi getirtmek için tanıdık lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    of of... fikir çok icraat yok

fabrikayla bağlantıya geçsek, bi kıyak yaparlar mı acep? toplu bir şekilde (isteyen bütün cbf150 ciler ile aynı

anda) siparişini istesek, bence sözümüzü dinlerler ve bir çaresine bakarlar. yani demek istediğim belirli adetin

üzerine çıkarsa, bizim için getirtebilirler.

Honda Türkiyede zaten bu gösterge panelleri yok. Hangi Honda fabrikasıyla irtibata geçilecek ? Japonyamı?

Motosikleti
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Türkiyede zaten bu gösterge panelleri yok. Hangi Honda fabrikasıyla irtibata geçilecek ? Japonyamı?
    Honda Türkiye bunu getirtebilir yani. kanımca.
    eğer belirli bir adette talep edilirse, neden getirtilmesin ki.

Honda Türkiye yapabilir bence ama ilgileneceklerini zannetmiyorum. Kendileri bilmiyormu bu gösterge panelini opsiyonel olarak getirip ellerinde bulundursalar satılacağını.

Bana daha çok daha uygun gelen fikir şu :
    Yurtdışında Japonya olur başka memleketler olur. Mutlaka bu gösterge panelini satan online bir yer bulabiliriz. Bende ingilizce pat küt. Daha çok İngiLAZca gibi bişey İngilizcesi iyi olan ve müsait olan bir arkadaşımız araştırsa eminim bulacaktır bu gösterge panelini satan online bir site

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ya arkadaşlar. Bu göstere panelinin bize gönderilmeme nedeni nedir ? Maaliyetten kısmak değil mi. Biz almaya karar verirsek adamlara bu iştende para kazanacak .

Bence toplu bir hareket çözüm olabilir diye düşünüyorum.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu panelin ingilizce tam karşılığını yazarak google da aratsak belki bunu satan bi kaç web site bulabiliriz. Tam karşılığını yazabileceğini düşünen denesin isterseniz. İngilizcem yokta Veya her yetkili servisi mail yolu ile soralım...

Bursa / Osmaniye - Duran Kardeşler : durankardesler@ttmail.com
    İst. / Pendik - Güngör Motor : info@gungormotor.com
    İst. / Kadıköy - Mutluhan : info@mutluhan.com.tr
    İst. / Bağcılar - Anes Motor : info@anesmotor.com
    İst. / Bahçelievler - Otosever : info@otosever.com.tr
    İst. / Sarıyer - Pazarbaşı : info@pazarbasi.com.tr
    İst. / Kızıltoprak - Mototal : mototal@mototal.com.tr
    Ankara / Merkez - Efe Mot. Taşt. : satis@efeotomotiv.com.tr
    İzmir / Bornova -Yükseliş Motor : info@yukselishonda.com
    Samsun / Kurupelit - Karot Motor : karot@hondakarot.com.tr

İnternette web siteleri bulunan ve maillerini öğrenebildiğim yetkili servisler bunlar. Bu servislere herhangi bi soru veya sorununuzdan mail ile bahsettiğinizde size dönüyorlar. Ben bi kaç kere kullanmıştım. Yedek parça ihtiyacınız olursa vs sorabilirsiniz. Ayrıca bu gösterge panelinide fotoğrafınıda göndererek temin imkanımızı, varsa nasıl temin edebileceğimizi soralım. ne dersiniz ? Soran ark..lardan kendilerine cevaben dönen ark..lar buraya gelen cevapları da yazarlarsa çok iyi olur.

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150

Çok güzel ama bence şuanki hali daha güzelçünkü kulağın devamlı motorda oluyor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ark..lar ben bütün maillere birer foto ile beraber sordum temin imkanını. Cevapları paylaşırım..

Motosikleti
    güzel olacak... umarım bir sorunla karşılaşmayız.

http://img526.imageshack.us/my.php?i...0china1cd0.jpg ---> kaliteye bak abi yurtdışı cbfleri...

cbf 150 11 bg
    daylan 150 16 bg niye cbf150nin bg daha düşük

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    devir saatli ön panel hakkında fotoğrafta göndererek mail attığım 3 servis dönüş yaptı. Şaşırtıcı bir şekilde ellerinde olduğunu veya Honda fabrikada bu parçanın mevcut olduğunu istenildiği taktirde 1 gün içersinde temin edebileceklerini söyleyenler oldu. fiyatı içinde 200 ytl dediler komplesine. Bu panel parça parçada satın alınabiliyormuş. Tabi ben çok şaşırdım ve ısrarla (istediğim ön panel devir saatli olanındandır) şeklinde tekrar bi mail gönderdim bu 3 servise. Çünki bana dönüş yapanlar hep bayanlardı ve mailimi bi teknik servisçi arkadaşın görmemiş olabileceğini düşünerek tekrar bi teyit maili attım. Mailimi özelikle teknik servisçi bi ark..ında görmesini istedim. Yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için. Sonra sipariş edipte aynısından gelirse bi şok yaşamayalım 200 ytl imiş fiyatı çünki. Ayrıntılarla dönücem.. Umarım temin edebiliriz.

Bide ark..lar bu devir saatinde gördüğüm kadarıyla 3000-4000 arası yeşil görülüyor yani uzun süreli ideal kullanım devri 3000-4000 arası işaretlenmiş. Acaba bizim motorlar bu devir aralığında 5. viteste kaçla sabitliyor hızını bilen varmı ?

Hadi hayırlısı @ethemm76 ;
    İnşallah bi sonuç çıkar.
    Detayları bekliyoruz

Motosikleti
    My Kawa..
    CBF nin eksileri :

Yan Ayak Sehpası Yok (Takılabiliyor o yüzden eksi denemez)
    Devir Saati Yok (Bu da oldu ise eğer buda gitti..)
    Kaldı bi tek Ayak marşı... (bildiğim kadarıyla CBF de yok)

200 YTL fena değil.. sonuçta orjinal japon...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir saatli ön panel hakkında fotoğrafta göndererek mail attığım 3 servis dönüş yaptı. Şaşırtıcı bir şekilde ellerinde olduğunu veya Honda fabrikada bu parçanın mevcut olduğunu istenildiği taktirde 1 gün içersinde temin edebileceklerini söyleyenler oldu. fiyatı içinde 200 ytl dediler komplesine. Bu panel parça parçada satın alınabiliyormuş. Tabi ben çok şaşırdım ve ısrarla (istediğim ön panel devir saatli olanındandır) şeklinde tekrar bi mail gönderdim bu 3 servise. Çünki bana dönüş yapanlar hep bayanlardı ve mailimi bi teknik servisçi arkadaşın görmemiş olabileceğini düşünerek tekrar bi teyit maili attım. Mailimi özelikle teknik servisçi bi ark..ında görmesini istedim. Yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için. Sonra sipariş edipte aynısından gelirse bi şok yaşamayalım 200 ytl imiş fiyatı çünki. Ayrıntılarla dönücem.. Umarım temin edebiliriz.

Bide ark..lar bu devir saatinde gördüğüm kadarıyla 3000-4000 arası yeşil görülüyor yani uzun süreli ideal kullanım devri 3000-4000 arası işaretlenmiş. Acaba bizim motorlar bu devir aralığında 5. viteste kaçla sabitliyor hızını bilen varmı ?
    Benim tahminimce 65-70 km gibi

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tahminimce 65-70 km gibi

Bende öyle düşünüyorum. En fazla 80 km/h dır olsa olsa. Çünki 90-100 km/h gibi bile motor oldukça yüksek devir kullanıyor. Bu arada hala bi mail trafiği devam ediyor. Oda sadece teklnik servis işini bilmeyen bayan personelin mail trafiğini yönlendirmesinden kaynaklanan bi sıkıntıdan kaynaklanıyor.

Arkadaşlar en son gelen mailler daha açıklayıcı idi. Anladığım kadarıyla, bu göstege panelinin temini mümkün ama, bu panel yurt dışında hangi ülkelerde kullanılıyorsa o cbf lerden birinin şase numarasına ulaşmamız gerekiyor ve bu şekilde sordurmamız, istetmemiz gerekiyor. Ve tekrar maillerden anladığım o ki, Avrupadaki Cbf 150 lerle bizim ön panel aynı. Herhalde bizim istediğimiz ön panel uzak doğu ülkelerinde vs kullanılmakta. Açıklayıcı 2 mail aldım. Mailleri aynen kopyalıyorum;

İstanbul/MOTOTAL

Bu göstergelerin yurtdışı CBF 150 için olduğunu zaten biliyoruz . Honda Türkiye ile görüşüldüğünde bu parçanın gelebilmesi için motorun şase numarası istendi çünkü istediğiniz gösterge diğer motorlarla uyumsuzluk gösterme ihtimalinin yüksek olduğunu bunun için şase bilgisi gerektiği söylendi. Aynı şekilde bizde size iletiyoruz.

Saygılarımızla

İyi seneler
    Serap Şenleten

İstanbul/MUTLUHAN

ELEKTRONİK PARÇA KATALOĞUNDAN AVRUPA MODELİNİN ÜZERİNDEKİ DE TÜRKİYEDEKİ MODELLE AYNI OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR.RESİMDE GÖSTERİLEN PARÇANIN ŞASE NUMARASI
    ELİNİZDE MEVCUT İSE BÖLGE DIŞI ARAÇ OLARAK FABRİKAYA SORDURABİLİRİZ.ELİNİZDE BU BİLGİLER MEVCUT DEĞİL İSE PARÇAYI TEMİN EDEMEYİZ.

Mutluhan Holding
    phone : +90 216 459 58 58 (Pbx)
    fax : +90 216 442 65 29

Yanim; bu istrediğimiz ön paneli yurt dışında kullanan bi cbf in şase numarası lazım ark..lar..

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Honda Türkiye ile görüşüldüğünde bu parçanın gelebilmesi için motorun şase numarası istendi çünkü istediğiniz gösterge diğer motorlarla uyumsuzluk gösterme ihtimalinin yüksek olduğunu bunun için şase bilgisi gerektiği söylendi. Aynı şekilde bizde size iletiyoruz.

Saygılarımızla

İyi seneler
    Serap Şenleten

Ürünü getirdik diyelim. Uyum sağlayacakmı acaba?
    Orasını tam anlayamadım.

Geçmiş sayfalarda İngiliz bir öğretmen Çin'den yazmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam nicki "lew242" idi. Kendi CBF sinin resimlerini falan göndermişti. Ona mail göndersek yardımcı olur zannediyorum. Ama tek şase numarası üzerinden mesela 2-3 tane ürün getirtebilecekmiyiz? Yoksa her panel için bir şase no bulmakmı lazım olacak?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Uyup uymayacağı konusunda bende teretdüte düştüm. Bizim motorlarda istediğimiz devir göstergesinin bağlanabileceği uygun bi giriş olmayabilir. Gerçi ben fotoğrafta çift çıkış görüyorum panelden çıkan ama, soketleri taksak bile motorda devir göstergesi girişi olmadığı için (yani yoksa, bunuda bilmiyorum, belki vardır) tüm fonksiyonlar çalışırken devir saati çalışmayabilir. Bunuda öğrenebilmemiz gerekiyor. Yetkili servislerden bunu da öğrenip, şase numarası temin ederek sipariş yoluna gidilebilir. Tek şase nosu üzerinden birden fazla ürün getirtebiliriz diye düşünüyorum, şase numarasını Hondaya sorabilmek açısından soruyor olmalılar. Ayrıca bizim motora harici bi devir saati takılabiliyorsa aynı noktaya panelden kablo çekilerek panelinde devir saati bağlanabilir diye düşünüyorum. Ama tabiki bu konudan da emin olmamız gerekiyor .Ben kendi şase numaramı vererek istediğim parçadan birden fazla getirtebilmeliyim. Sonuçta ödemesi yapılacak. Bu şase nosunu doğru parçayı teşhis edebilmek, firmaya sorabilmek ve sipariş geçebilmek için soruyorlar.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    acun0 ;

Dylan su soğutmalı olduğu için..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar 3. mail akşam saatlerinde geldi. Bu mailde temin imkanının olmadığından ama tr deki cbfler bu panerlin uyugun olduğundan bahsediliyordu.
    Tanıdığı vs olan veya satın alınabilecek bi web sitesi bulan veya veya diğer servislerin yazığı gibi yurt dışında bu paneli kullanan bi şase numarası temin edebilen sorsun derim. Mail şöyle..

İstanbul/OTOSEVER

Ethem Bey öncelikle Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

Malesef belirttiginiz ürünü temin etme şansımız yok fakat CBF 150 tr
    olanlarınkine uyumlu oldugunu ögrendim.

Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler