Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı barış52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

bu başlıkta oldukça fazla yazı yazılmış işin açıkcası okumaya üşendim

sormak istedigimi kısaca sorayım. amacım dag, bayır yayla gezmek. bunun için bi cbf 150 almayı düşünüyorum. sizce uygunmudur? yoksa bu fiyatlara önerebileceginiz başka modeller var mı? motoru agrresif kullanmıyacagım. bunun için zaten 600 rr ım var ancak bildiginiz üzere 600rr la şöle bi doğa gezisi yapim diyemiyorsunuz. bunun için düşündüm cbf 150 yi.

öncesinde 600 rr ı satıp bi transalp almayı düşündüm bu iş için ancak 600 rr ın da keyfinden mahrum kalmamak acısından böyle bi fikir geldi aklıma. fiyat acısından da farkeden bişi olmuyo gibi gözüküyo. 600 rr satsam transalp için 3-4000 tl gerekiyor üstüne. bu farka bi cbf 150 alıp her iki zevkide yasayabilirim diye düşündüm
    cbf sanırım senin işini görür benimde girmediğim yol, dere tepe kalmadı , krosun gittiği her yoldan gidiyorum, ama bu sonuçta asfalt motoru ve lastikleride ona göre dişli bi lastik taktırırsan daha iyi olur sonuç, ama yinede pişman olmayacağını söyleyebilirim..
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    sagolun arkadaslar. zaten öle cok zorlu yollara girmek gibi bi durum yok. gidecegim yollar cogunlukla asfalt ama tabi bozuk asfalt. bazende stabilize yollar işte o kadar. önemli olan bu bozuk yollarda ki motorun rahatlıgı. tabi bi transalp konforu beklemiyorum ancak yinede cok yormaması lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    selamlar,

sormak istedigimi kısaca sorayım. amacım dag, bayır yayla gezmek. bunun için bi cbf 150 almayı düşünüyorum. sizce uygunmudur? yoksa bu fiyatlara önerebileceginiz başka modeller var mı? motoru agrresif kullanmıyacagım. bunun için zaten 600 rr ım var ancak bildiginiz üzere 600rr la şöle bi doğa gezisi yapim diyemiyorsunuz. bunun için düşündüm cbf 150 yi.

öncesinde 600 rr ı satıp bi transalp almayı düşündüm bu iş için ancak 600 rr ın da keyfinden mahrum kalmamak acısından böyle bi fikir geldi aklıma. fiyat acısından da farkeden bişi olmuyo gibi gözüküyo. 600 rr satsam transalp için 3-4000 tl gerekiyor üstüne. bu farka bi cbf 150 alıp her iki zevkide yasayabilirim diye düşündüm
    Aradığın motor cbf150.Bende dağ bayır gezmek istediğim için cbf150 aldım.Yaylada traktör yolunun bittiği noktada tarlaya girdim.Motoru ormana sürdüm.Ancak kaybolma korkusu birde köpek veya vahşi hayvan saldırısına uğramak korkusu yüzünden geri döndüm.İnan bana giremeyeceği yol yok.Bundan iyisi cross motordur.Ancak onlarında fiyatları ve asfalttaki performanslarının kötü olması cbf150'yi arada bir noktaya koyuyo.Hem şehir içi , hem şehir dışı , hem de dağ bayır kullanımı açısından çok amaçlı kullanıma uygun bir motor.Zaten piyasası oturmuş , kendini ispatlamış bir model.Alsanda elinde kalmaz.Satmak istediğinde üzmez.Sen bu motoru aldıktan sonra 600r'yi bile satarsın.Pişman olmazsın.

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    sagolun cevaplar için arkadaşlar. gerçekten yardımcı oldunuz. artık içimde şüphe yok baharda artık edinicez bi cbf 150

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Muhtemelen benzin deposunun altından, çok düşük ihtimalde olsa motor bloğundan veya ön kafa grenajının altından biyerlerden zırlama şeklinde bi ses duymaktayım, ses bi kaç gün öncesine nazaran daha sık duyuluyor artık. Özellikle devir yüksekken kesintisiz zırıldıyor. Motor dururken vites boşta iken motora devir yaptırdığınız zaman dahi zırlamayı duyabiliyorsunuz. Sizce problem nerede olabilir. Fikri olan, başına gelen varmı ? Sürüş çok konforsuz bir hal aldı. Titreşim yok. sadece ses duyuyorum.

Metocum aramışsın bi kaç saat önce, elektrikler kesikti evdeydim ve koltukta uyuyakalmışım. Bu arada şu anda ükemmel bir güneş var.

Bu nasıl CBF 150 anlayamadım gitti
    ÖN SAĞ & SOL SİNYAL de ve FARDAN HİİÇÇÇÇÇ BUĞUU EKSIK OLMUYO ..
    Farın ısıylada kurumuyoo. basım dertte
    Belli bi sure sonra yavas yavas pişmanlık baslıyoo CBF denn

Bugu onleyıcı medıller işe yararmı acaba .. sizce arkadaslar???
    ...[

Motosikleti
    loading...
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf te hiç vibrasyon yoktur. Cbf kullanadıktan sonra ybr deniyen bi kaç arkadaşımdan titreşim hissettiklerini duymuştum.
    hızı nasıl,kac bin devirden sonra titreme baslıyor,yakıt konusunda bilgi verirsen sewinirim...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızı nasıl,kac bin devirden sonra titreme baslıyor,yakıt konusunda bilgi verirsen sewinirim...
    Şimfi ben düzde 120 görüyorum falan diyenler olacaktır ama, düz yolda 105-110 km/h hızı ı görüyorsan motorunda problem yok demektir. Titreşim hiç bir devirde yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:52 ----------

Alıntı Samet Sarıha adlı üyeden alıntı Mesajı göster

...[
    Yaşadığın yer Fethiye iklim sıcak, buharlaşma ve nem oranı fazla, bu yüzden olabilirmi bu buhar durumu acaba ? ben daha önce hiç böyle bi problem yaşamadım. Peki bu yıkattırdıktan sonra falan mı oluyor ? Yoksa kendiliğinden mi oluşuyor ?

Motosikleti
    loading...
    [QUOTE=ethemm76;1968566]Şimfi ben düzde 120 görüyorum falan diyenler olacaktır ama, düz yolda 105-110 km/h hızı ı görüyorsan motorunda problem yok demektir. Titreşim hiç bir devirde yok.[COLOR="Silver"]

ooo ybr ye gore daha iyiymiş o zaman..

Yaşadığın yer Fethiye iklim sıcak, buharlaşma ve nem oranı fazla, bu yüzden olabilirmi bu buhar durumu acaba ? ben daha önce hiç böyle bi problem yaşamadım. Peki bu yıkattırdıktan sonra falan mı oluyor ? Yoksa kendiliğinden mi oluşuyor ?
    Fethıye de kar yok bızde Gecen Pazar gunu kayak tesısıne gıttık.. orda olsa gerekk.. donustede yıkadık bı guzel buğu olustu gecmek bılmıyorr..

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Muhtemelen benzin deposunun altından, çok düşük ihtimalde olsa motor bloğundan veya ön kafa grenajının altından biyerlerden zırlama şeklinde bi ses duymaktayım, ses bi kaç gün öncesine nazaran daha sık duyuluyor artık. Özellikle devir yüksekken kesintisiz zırıldıyor. Motor dururken vites boşta iken motora devir yaptırdığınız zaman dahi zırlamayı duyabiliyorsunuz. Sizce problem nerede olabilir. Fikri olan, başına gelen varmı ? Sürüş çok konforsuz bir hal aldı. Titreşim yok. sadece ses duyuyorum.

Metocum aramışsın bi kaç saat önce, elektrikler kesikti evdeydim ve koltukta uyuyakalmışım. Bu arada şu anda ükemmel bir güneş var.
    aynı zırıltı bende de var o kadar rahatsız edecek boyutta değil

Motosikleti
    Honda CBF 150
    selam arkadaşlar nasılsınız? yurtta internet bağlantım olmadığı için bayadır takip edemiyorum, umarım iyisinizdir? =)
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı zırıltı bende de var o kadar rahatsız edecek boyutta değil
    Bendeki rahatsız edici seviyede, ilk hissetmeye başladığımda ara sıra zırlama yapıyordu, sonra yavaş yavaş artmaya başladı ve dediğim gibi 23 bin km dir motorda motor sesinden başka yabancı ses duymadım. Duysam da önlemini aldım ve onardım. Şimdi bu ses bana çok rahatsaız edici ve moral bozucu geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Bendeki rahatsız edici seviyede, ilk hissetmeye başladığımda ara sıra zırlama yapıyordu, sonra yavaş yavaş artmaya başladı ve dediğim gibi 23 bin km dir motorda motor sesinden başka yabancı ses duymadım. Duysam da önlemini aldım ve onardım. Şimdi bu ses bana çok rahatsaız edici ve moral bozucu geliyor.
    Subap ayarın kaçmış olmasın.Bence sağlam ve güvenilir bir servise bakıma soksan iyi edersin.Çok kafaya takılacak bişey değil bu olay.Benim ilk cbf150 de çok gürültülü çalışıyodu.Dandik bir servisim vardı.Herife o kadar bahsettik sorundan.Adam yaparım diyo bişey yaptığı yok.O şekilde kullanmıştım.Hatta motorun performansı da düşüktü.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 150 demi vibrasyon daha az yoksa ybr 125 demi??
    İkisindede aynı diyebilirim...ama ybr torku daha düşük olduğu için ybrde daha az titreşim var demek daha doğru olur...

Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Bende bu motora gözüm gibi bakacağım için inş problemsiz sürüşler yaşayacağıma inanıyorum..
    İçin rahat olsun o eski sorunlu serilerden eser kalmadı artık problemler minumumda diyebilirim...ve standart kullanıcılar bu motoru isteselerde zorlayıp canını yakamaz...özel çaba ister veya kurye tarzı kullanım...

Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi, bu aralar bende dylandan vitesliye geçmeyi düşünüyorum. Biraz zorlanıp Er5 de alabilir, yada CBF 150 bi kaç gündür okuyorum konuyu ama sana tekrar sormak istedim biraz evvelde yazmışın tam anlayamadım. Bu sizin motorlarda yağ eksiltme problemimi var tam anlayamadım. birde bu problem çözüldümü yeni modellerde.

Ayrıca birde 2. el bi cbf almayı düşünüyorum. Bakım ücretlerinin ve parçalarının çok pahalı olmadığını duydum, duyduklarım doğrumu.

hee birde bu Cbflerde top ampullerden var benim eski beattede bu model ampul vardı görüş mesafem çok düşüktü yanlış hatırlamıyorsam sen XEnon taktın motoruna(akü v.b) bi zararı dokundumu. Benim en çok kafama takılan konulardan biride bu Xenon olayı. Tşkler

Dostum tek tek cevaplayayım...tüm cbfler yağ eksiltir...2000 kmde 1 litrede 100 grama kadar...bu normal değil ama kanıksadık artık...servisde ses etmiyor normal diyor...halbuki ben bu şekilde olayıu kabullenemiyorum...biraz zorlayıp sıkıştırırsan 300-350 grama kadar eksilebiliyor...ama sürekli dip gaz kullanırsan...

bunun nedeni piston üzerindeki çizikler...yağ kaçmıyor buharlaşıyor yok oluyor aşırı sıkıştırma aşırı sıcaklık yağ eksiltmeye başlıyor...bu demek oluyor ki motor bloğunun içindeki parçaların alaşım kaliteleri düşük...Honda bunları önemsememiş veya maliyet düşürmek adına malzemeden çalmış diyorum ben...YBR de bu sorunu göremezsin...yağ asla eksiltmez...

yağ değişimleri yaptıranlar mutlaka ölçtürsün ne eksilmiş diye...

DB Honda Motordan Kasım Beyin Dylanının bayağı sürdüm...kendimi küçükken karda kaydığım leğen üzerinde gibi cıbıldak ve emniyetsiz hissettim ne alakaysa...illede maxi olacak skutır bence...vitesliye geçmen çok mantıklı...

2.el almalısın...0 da şu an kampanya var axess ve worlde Honda tarafından yapılan kampanya...8 taksitli...yağ değişimi 25 gayme...ana bakım 75 gaymedir standarttır...2000 ara 4000 ana bakıma çağırır servis...gitmediğin takdirde garantiden çıkarma haklarını sakı tutar...daha doğrusu fabrika garantiden parça değişimine onay vermez apışıp kalırsın... garantide olduğunu zanneden çoğu arkadaşlar sorun olmadığı için şu an için bir derdi tasası yoktur...bu garanti mekanikle alakalı sıkıntılarda başgösterir...

zenon bir lüx değil ihtiyac diyorum...aküye direkt bağladığın ve kontağa bağlamadığın sürece sorun yok derim...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ya da ekipteki motorcu arkadaşlarımda yağ eksiltme yok. ben 110u geçmem, son hız denemem. uzun yıllar hizmet beklerim. metehan hocamın 130 videosu vardı (sinyal de bahsettiği gibi sürekli yanık )

tamam bir motor limitinde bile sorunsuz kullanılabilecek gibi yapılmalı. ybrde böyleymiş. ama bizde böyle değil. neden limitlerle uğraşmak yerine bu yakıtla bu gucu almanın ve konforun tadını cıkarmayalım. adam narin yapmış motoru sayarız söveriz ama madem öyle biz de artılarından faydalanacak şekilde yumuşak kullanalım tadını çıkaralım.

.
    130 videosu bir hevesdi ...makinayı nadirende olsa ara ara zorlamak gerekir...sıkıştırmak gerekir...sert kullanmak demek motora zarar vermek değil ki...devre dikkat ettiğin sürece sorun bence yok...ki bu durumlar için imal edilmiş...sonucta makina uzun yolda yaz mevsiminde kaç derece sıcaklığa çıkıyor...hava soğutma vantilatör etkisi yapar diyorum...

selamlar,

her büyük cc makinası olanın birde bu tarzda 125/150 lik skutır veya commuteri olmalı diyorum...mantıklı bir karar...aslında ihtiyac...

Alıntı Samet Sarıha adlı üyeden alıntı Mesajı göster

...[
    ben hiç yaşamadım...

motordan 2 tür ses duydum...

zincir gergisinden gelen şıkrtı...çok rahatsız edici olmadı asla...

birde devre uygun olmayan vites yüzünden pistondan gelen çıtırtı...buna asla çözüm yok bence...otomobillerdede bu vuruntu hep oldu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Cevabın için çok tşkler metehan abi. Bende senin gibi düşünüyorum, büyük ihtimal 2. el alıcam. Dylandan hiç bi sıkıntım olmadı gayette memnundum ama artık vitesli bi makina kullanmak istiyorum ve başlangış olarak almayı düşünüyorum.

Aslında aklımda Er 5 de var ama ilk motor ve öğrenci olmamdan dolayı Er5 in bakım masrafları ve vitesli motosiklete 500cc lik makinadan başlamaya korktuğum için Büyük ihtimal alırsam Cbf 150 alıcam.

Anladığım kadarıyla motosikletin yağını sürekli kontrol edersek başımıza bi problem açmaz gibime geliyor.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç yaşamadım...
    Metehan abi ben 2009 un temmuz ayında aldım motorumu..
    Sağ sinyal su alıyodu degiştirdiler garantıden. Sımdıde sol sinyal su alıyor onuda degıstırceklerdii..
    Aksi gibi Buseferde Sağ & Sol sinyal ve far bugu yapmaya basladııı
    Hepp kötüü mal banamı denkgelıyo anlayamadım gittii.. hiçç şansım yok....
    Zaten servıstekıler hiççç tınlamıyolar cocuk olarak goruyolarr... turlu turlu bahane uyduruyolarr.
    Zatenn "SATISLA BITMEYEN DOSTLUK" diye bi ilkelerı var.. Zamanla "SATISLA BITMEYEN K...Z...K" insana kötü gelıyor...
    insallah siz benım yasadıklarımı yasamazsınızz...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Bu normal mi?

Benim motorum yeni 230 km de ve arka frende sanki yağ kacırıyorgeldi bu durum normalmidir?

Buda motorun genel görünümü.

Artik zamanı geldi buda benim resimde dizlikler pantolonun altında, eldivenlerdi kaskın icinde

Pek manzaralı degil resimler ama idare edin ;)
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    [QUOTE=zenon;1969457]Benim motorum yeni 230 km de ve arka frende sanki yağ kacırıyorgeldi bu durum normalmidir?

dostum motorun fren kısmına zaten yağ falan konmaz, onu sonradan belki sprey falan sıktıysanız veya freni takarken o kısma pas tutmasın diye biraz yağ sürmüş olabilirler sorun olmaması lazım.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum yeni 230 km de ve arka frende sanki yağ kacırıyorgeldi bu durum normalmidir?

Buda motorun genel görünümü.

Artik zamanı geldi buda benim resimde dizlikler pantolonun altında, eldivenlerdi kaskın icinde

Pek manzaralı degil resimler ama idare edin ;)
    O yağ kacırıyor gibi gözüken kısımın yağ ile bi bağlantısıyok. Sadece aldığın servis her oynar kısıma yağ basmıs dısardannn.. o
    Ben motoruma yanak takdırdım o zaman soktuklerınde görmüştümm..
    MAŞALLAH TA SENİNKİNEDEN ÖYLE Bİ YAĞ BASMISLARKI O BİÇİM YANİİİ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler