Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerleğin, her hangi bi onarım veya bakım için sökülüp takılması esnasında arka fren pedal boşluğu tekrar ayarlandığı esnada değişebildiğinden sağ gri kapağın altında bulunan fren ayar müşüründen ayar yapman gerekiyor. Bu çok basit bir işlemdir. Müşürü elle çevirmek suretiyle ayar yapabilirsin. Her hangi bir el aletine ihtiyacın yok. Sadece gri sağ kapağı sökebilmen için yıldız tornavida bulman yeterli. Hangi sebeple olursa olsun lastiğiniz sökülüp takıldığında, arka fren stop lambası ışığının sağlıklı çalışlıp çalışmadığını kontrol edin, çalışmıyorsa ayarlayın veya ayarlatın. Fren lambasının devamlı yanık kalması veya hiç yanmaması fren yapmanız esnasında arkadan akan trafiği uyaramanıza sebep olacaktır.

benim arka stop lambası yanmıyodu aynı şekilde ordan ayar yapıyorum tam ayarlanıyor sonra tekrar bozuluyor neden olabılır yada bi standartı var ben mı tutturamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Aydoğan saol kardeşim, o fotosunu gönderdiğin yerlere özellikle baktım, çünki daha önce o kısım gevşeyerek ses problemi yapmıştı, bu gün bakamadım ama yarın bi gündüz gözüyle tekrar bakıcam.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail ön 25 arka 29 ve 33 motorun üzerinde yazılı değerler.

benim ön arka lastikleri değiştirdik, fren lambası yanık kaldı (motor çalışmaz kontak açıkken de yanıyor. stop olsa gerek). bu konuda bir fikri olan var mı?

yoksa duruyorum da bana gidiyormuşum gibi mi geliyor?

İsmail çok sağol yardımların için.
    Rica ederim Evren.
    Pirelli ile IRC arasında kalınca IRC'yi seçerek bencede iyi yaptın.
    IRC, pirellilerden hamur olarak daha yumuşak bir lastik.
    Doğal olarak yol tutuşunu artıracaktır.

Aydoğan saol kardeşim, o fotosunu gönderdiğin yerlere özellikle baktım, çünki daha önce o kısım gevşeyerek ses problemi yapmıştı, bu gün bakamadım ama yarın bi gündüz gözüyle tekrar bakıcam.
    Rica ederim Ethem. Benimde aynı zırıltı sesi başıma geldi. Dikkatlice sesi inceleyince buradan geldiğini farketmiştim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ethem saol bunu bildiğimden ilk iş yanıyor mu diye kontrol etmek oldu. baktım ampul patladı sandım. meğer yanan zaten stopmuş paso yanıyormuş.

irc lastik aldım takımı 100 lira. meydin türkiye (öyle törki falan yok). durodan sonra bunların rodaj hali bile zımba gibi. hamuru yumuşacık. ismailin tavsiyesi üzerine ondakilerin aynılarını aldım. bizim tavsiyemiz üzerine siz de alabilirsiniz.

ankaradaki arkadaşları da uyaralım okurlarsa:

yibadaki pirelli mt65lerin hepsinin tarih kısımlarına tekrar baskı yapılmış. sakız yapıştırılmış gibi duruyor. adam çiftini 90 liraya satıyordu. sadece baydarlar yamahadakiler doğru ayarda. o da 190 lira istiyor zaten.

müşürde bi temassızlık varmış sanırım şimdi biraz kurcaladım düzeldi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar irc lastiği arkadada nerden aldınız banada kask ve lastik gerekli semtini yazarsanız sevinirim.
    103 hp

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar irc lastiği arkadada nerden aldınız banada kask ve lastik gerekli semtini yazarsanız sevinirim.
    Ulustaki Yıba çarşısından aldık. Ön-arka toplam 100TL.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulustaki Yıba çarşısından aldık. Ön-arka toplam 100TL.
    abicim valla ucuzmuş lastik on arka bu irc saglam herlade bol yorum yaparsanız kullanan arkadaşlar lastıklerı degıstırırken ırc alırız

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim arka stop lambası yanmıyodu aynı şekilde ordan ayar yapıyorum tam ayarlanıyor sonra tekrar bozuluyor neden olabılır yada bi standartı var ben mı tutturamıyorum.
    Bizim bu müşürlerde aslında bi kalite problemi var. Müşürün altında, bi ucu müşüre bi ucuda fren koluna bağlı kısa bir demir var. Bu demir elle dahi çok rahat yamultulabilen bir demir. Bende (Fren müşürünü ayarlayamıyorum) şikayetimi servise söylediğimde bu demiri düzelterek ayarlanmıştı. Demir yamuksa demirden ayarlanması hayli zor oluyor. Müşürün zaman zaman yağlanmasıda gerekebiliyor. Bu arada fren balatası bittikçe veya fren balatası değiştiğinde ayar da bozuluyor. Kontrol edilmesi gerekiyor.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    irclerden ismail baya memnun. benim ilk testlerim de yüzümü güldürdü. eve dönene kadar "anaa kaymıyo lan ehehe" şeklinde gerekli gereksiz frene asıldım. rodajı bitince daha bir tatlı olacak sanırsam. aklımda pirelli vardı ama ircnin hamuru ismaile de bana da daha yumuşak geldi. daha çabuk yıpranma ama daha güvenli seyahat. performans motoru kullanmıyoruz diyerek aldım. inşallah hep iyi hissettirir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:28 ----------

sayfanın en ustundeki resim de mişlen pilot sporti..ince yanaklı şok şık bir lastik..özellikle o desenlerin lastiğin yanına kadar inmesi çok hoş..yorum isteyen olursa o lastik hakkında resim ve link atabilirim..buzmotor internet sitesinde 190 lira takımı.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irclerden ismail baya memnun. benim ilk testlerim de yüzümü güldürdü. eve dönene kadar "anaa kaymıyo lan ehehe" şeklinde gerekli gereksiz frene asıldım. rodajı bitince daha bir tatlı olacak sanırsam. aklımda pirelli vardı ama ircnin hamuru ismaile de bana da daha yumuşak geldi. daha çabuk yıpranma ama daha güvenli seyahat. performans motoru kullanmıyoruz diyerek aldım. inşallah hep iyi hissettirir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:28 ----------

sayfanın en ustundeki resim de mişlen pilot sporti..ince yanaklı şok şık bir lastik..özellikle o desenlerin lastiğin yanına kadar inmesi çok hoş..yorum isteyen olursa o lastik hakkında resim ve link atabilirim..buzmotor internet sitesinde 190 lira takımı.

şuan benim motorda da yukarıda resimde olan lastikler var aynısı evet goruntusu çok hoş ve ben çok memnunum fiyat olarak irclerin iki katı ama irclerie bi denemek isterim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:41 ----------

Bizim bu müşürlerde aslında bi kalite problemi var. Müşürün altında, bi ucu müşüre bi ucuda fren koluna bağlı kısa bir demir var. Bu demir elle dahi çok rahat yamultulabilen bir demir. Bende (Fren müşürünü ayarlayamıyorum) şikayetimi servise söylediğimde bu demiri düzelterek ayarlanmıştı. Demir yamuksa demirden ayarlanması hayli zor oluyor. Müşürün zaman zaman yağlanmasıda gerekebiliyor. Bu arada fren balatası bittikçe veya fren balatası değiştiğinde ayar da bozuluyor. Kontrol edilmesi gerekiyor.
    valla bir sorun oldgu kesin çünkü bi ayarlıyorum hep yanıyo bi yanmıyo sonra oluyo giderken bozuluyo benim motorda lastikler değişmiş orjinal lastikleri o zman bi ayar bozukluğu oldu bu hafta içinde servise gidicem herbişeyini yaptırcam inş.insan çok titiz olunca motorda en ufak bi sorun istemiyo hergun koruma amaclı krem suruyorum motora cizilmeye ve dışarıdan gelen toz toprak güneş ışığına karşı korumaiki üç günde bir zincir bakımı hatta her eve çıkışımda motorumu bi seviyorum nazlıyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topic'in şöyle ortalarına doğru bazı sayfaları rastgele seçerek okuyorum da, Küftestarımız eskiden motorunu cansiperane koruyormuş yavVe ilk aldığı zamanlar motorundan çok memnunmuşBu baya bi dikkatimi çekti.İlk zamanlardaki yazdığı bir çok yazısında Cbf 150'yi övdüğünü görüyorum.Sonlara doğru baktığımda da sanki eski şevki kalmamış mı ne?Gönlü ybr veya başka motorlara kayacakmış gibi duruyor
    Usta başta herşey güzeldi...ama her geçen kmde beni şaşırtamaya başlaıd...Motoru almadna önce 2006 sonlarında alp_tunay Ankarada ikamet ederken beni fazlasıyla uyardı...bak şu sıkıntıları var...yağ eksiltmesi var..krank bilyaları çok dandik vs bu nasıl Honda vs beni msnde çok çok uyardı...ben sallamadım önemsemedim...sonra başıma gelince çevremde görmeye başlayınca 2007 nin yaıznda servislere motoru yağsızlıktan kilitlenmiş motorlar gelmeye başladıkca işin ciddiyetinin farkına vardım...sonraki serilerde bu sorunlar minumuma indi...olay budur...boy ve kilom fazla olmasaydı YBR yi tercih ederdim ...benim kalite kriterlerim daha fazla...ne motorlar gördüm...modern teknoloji zamanındayız ama eskiyi arar olduk...eski modellerin sağlamlığına hasret kaldık...nerde Brezilya malı Titanlar...nerde bu Çinden gelen cbfler...

cbf 150 zincir germe videosu...bizim MT den Ozzy nikli arkadaşa ait...

http://video.frmtr.com/video/105726/...-Zincir-Gerimi
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta başta herşey güzeldi...ama her geçen kmde beni şaşırtamaya başlaıd...Motoru almadna önce 2006 sonlarında alp_tunay Ankarada ikamet ederken beni fazlasıyla uyardı...bak şu sıkıntıları var...yağ eksiltmesi var..krank bilyaları çok dandik vs bu nasıl Honda vs beni msnde çok çok uyardı...ben sallamadım önemsemedim...sonra başıma gelince çevremde görmeye başlayınca 2007 nin yaıznda servislere motoru yağsızlıktan kilitlenmiş motorlar gelmeye başladıkca işin ciddiyetinin farkına vardım...sonraki serilerde bu sorunlar minumuma indi...olay budur...boy ve kilom fazla olmasaydı YBR yi tercih ederdim ...benim kalite kriterlerim daha fazla...ne motorlar gördüm...modern teknoloji zamanındayız ama eskiyi arar olduk...eski modellerin sağlamlığına hasret kaldık...nerde Brezilya malı Titanlar...nerde bu Çinden gelen cbfler...

cbf 150 zincir germe videosu...bizim MT den Ozzy nikli arkadaşa ait...

http://video.frmtr.com/video/105726/...-Zincir-Gerimi
    Hocam dilekolay 50.000 km devirmişsin.Hala daha da kullanıyosun.Bence nankörlük ediyosun.Hangi asya , hangi mondial , hangi çin çan çon bu kadar km yapabilir.Başka bir motorla bu kadar km yapsan bi motor parası daha masraf çıkarır.CBF150 evladiyelik motor.Bu benim ikinci cbf150.Bi daha da çok zor satarım gibime geliyo.Hiç bir motor bu tadı vermiyo.35 TL benzin alıyosun 350-400 km geziyosun.Uzun yola da geliyo , dağa bayıra da.CBF150 bence transalp , dl650 gibi efsaneleşmiş motorların küçük versiyonu.Rahatlık ve konfor bakımından onları aratmaz ancak sadece son hızı düşük.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dilekolay 50.000 km devirmişsin.Hala daha da kullanıyosun.Bence nankörlük ediyosun.Hangi asya , hangi mondial , hangi çin çan çon bu kadar km yapabilir.Başka bir motorla bu kadar km yapsan bi motor parası daha masraf çıkarır.CBF150 evladiyelik motor.Bu benim ikinci cbf150.Bi daha da çok zor satarım gibime geliyo.Hiç bir motor bu tadı vermiyo.35 TL benzin alıyosun 350-400 km geziyosun.Uzun yola da geliyo , dağa bayıra da.CBF150 bence transalp , dl650 gibi efsaneleşmiş motorların küçük versiyonu.Rahatlık ve konfor bakımından onları aratmaz ancak sadece son hızı düşük.
    tamam çok zulüm etmeym makinama... inan o kadar temiz kullanıyorum ki...dikkatli bir şekilde..1000 bakımdan 48.000 bakıma kladar 2000 km de bir servis yüzü görmüştür makinam...zamanında zincir dişli setim lastiklerim yağım vs değişmiştir...yani bende kullanıcı olarak üzerime düşeni fazlasıyla yaptım...bend euzun süre kullanıcam gibi veya başka bir cc alsam bunu satmayıda düşünmem...

hadi iyi geceler hepinize...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    loading...
    arkadaslar cbf 150 demi vibrasyon daha az yoksa ybr 125 demi??

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    İlk yorumunu okuyunca acık moralim bozuldu.Lem dedim bunca zamandır hayalini kurduğumuz motor bu kadar dandik olabilirmi diye kendi kendime bi sordum an Sonrasında @Lifeisgood'un yorumu içime soğuk bi su serpti hah dedim işte buÜstüne senin yorumunuda okuyunca yağlı ballı ekmek oldu.Motorun bütün kronik problemlerini biliyorum yine de aklımdan başka motor almak geçmiyor.Ben onu böyle sevdim...

Mesela bende motoru acayip güzel ve hiç yormadan kullanırım.Hiç ama hiç zorlamam.Tarzım bu benim.Beni ne gaza getirmeye çalışanlar gördüm hepsine güldüm geçtim,umurumda olmazlar.Canımı yolda bulmadım ben.Topu topu iki teker üzerine gidiyorsun neyine güveniyorsunda yarışa kalkıyorsun.Bi çakıl taşı bile hayatının son bulması için yeterli bi sebepken ne diye sınırları zorliyim.

Dediğim gibi çok ama çok sakin ve tasarruflu kullanırım.Ve bende galiba tasarruf yapma hastalığı var.Araba da olsun motorda olsun yüksek devirlere çıkamıyorum hep yüksek vites düşük devirlerde kullanıyorum.Cbf de de bu böyle olacak.Bakalım benim tasarruflu kullanımım,onunda ekonomikliği birleşince 100km'de nasıl bi yakıt tüketimi çıkacak çok merak ediyorum.

Çok yavaş,nazik,motoru üzmeden,strese girmeden,terör estirmeden motor kullanırım ,ancak bazen çok nadirde olsa 2 hafta da bir veya 3 hafta da bana bir birşeyler olur ve anlık hız yapma ihtiyacı doğar bende.Bi adrenalin ihtiyacı olsa gerek.Anlık 2-3dk boyunca o ihtiyacım olan adrenalinimi alıyorum sonrasında o yavaş sürüşüme yine devam ediyorum.Benimde böyle bi tarzım var.Topic'e göz gezdirdiğimde motoru sert kullanmadığın zaman problem çıkarmayan bi motor olduğunu söylüyorlar.Bende bu motora gözüm gibi bakacağım için inş problemsiz sürüşler yaşayacağıma inanıyorum..
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Metehan abi, bu aralar bende dylandan vitesliye geçmeyi düşünüyorum. Biraz zorlanıp Er5 de alabilir, yada CBF 150 bi kaç gündür okuyorum konuyu ama sana tekrar sormak istedim biraz evvelde yazmışın tam anlayamadım. Bu sizin motorlarda yağ eksiltme problemimi var tam anlayamadım. birde bu problem çözüldümü yeni modellerde.

Ayrıca birde 2. el bi cbf almayı düşünüyorum. Bakım ücretlerinin ve parçalarının çok pahalı olmadığını duydum, duyduklarım doğrumu.

hee birde bu Cbflerde top ampullerden var benim eski beattede bu model ampul vardı görüş mesafem çok düşüktü yanlış hatırlamıyorsam sen XEnon taktın motoruna(akü v.b) bi zararı dokundumu. Benim en çok kafama takılan konulardan biride bu Xenon olayı. Tşkler

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bende ya da ekipteki motorcu arkadaşlarımda yağ eksiltme yok. ben 110u geçmem, son hız denemem. uzun yıllar hizmet beklerim. metehan hocamın 130 videosu vardı (sinyal de bahsettiği gibi sürekli yanık )

tamam bir motor limitinde bile sorunsuz kullanılabilecek gibi yapılmalı. ybrde böyleymiş. ama bizde böyle değil. neden limitlerle uğraşmak yerine bu yakıtla bu gucu almanın ve konforun tadını cıkarmayalım. adam narin yapmış motoru sayarız söveriz ama madem öyle biz de artılarından faydalanacak şekilde yumuşak kullanalım tadını çıkaralım.

şu kötü duroları da alır almaz değiştirelim motoru pamuk gibi kullanıyorum sağa sola kayıyor ya. hız yapsan mahfoldun. çok şükür değiştirdim. darısı değiştirmek isteyenlerin başına.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 150 demi vibrasyon daha az yoksa ybr 125 demi??
    Cbf te hiç vibrasyon yoktur. Cbf kullanadıktan sonra ybr deniyen bi kaç arkadaşımdan titreşim hissettiklerini duymuştum.

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    selamlar,

bu başlıkta oldukça fazla yazı yazılmış işin açıkcası okumaya üşendim

sormak istedigimi kısaca sorayım. amacım dag, bayır yayla gezmek. bunun için bi cbf 150 almayı düşünüyorum. sizce uygunmudur? yoksa bu fiyatlara önerebileceginiz başka modeller var mı? motoru agrresif kullanmıyacagım. bunun için zaten 600 rr ım var ancak bildiginiz üzere 600rr la şöle bi doğa gezisi yapim diyemiyorsunuz. bunun için düşündüm cbf 150 yi.

öncesinde 600 rr ı satıp bi transalp almayı düşündüm bu iş için ancak 600 rr ın da keyfinden mahrum kalmamak acısından böyle bi fikir geldi aklıma. fiyat acısından da farkeden bişi olmuyo gibi gözüküyo. 600 rr satsam transalp için 3-4000 tl gerekiyor üstüne. bu farka bi cbf 150 alıp her iki zevkide yasayabilirim diye düşündüm

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    guzel düşünülmüş

ben bu motorla her yere giderim. kıyamadığımdan tarla bayır gitmiyorum ama gidenleri görüyorum biliyorum (bizim aydoğanx ismail var mesela, endurocu bir arkadaşı çıktığı tepenin üstüne kadar takip edip gıcık etmişti. adam karizmayı kurtarmak için sağlam bir tırmanış gösterisi yapmak zorunda kaldı ismail de fazla üzmek istemedi arkadaşı ). ihtiyaç olursa da goturur. traktor ya da jip isteyen yollarda bile keyifle yol aldık. buradan avrupaya ya da mısıra gitmeyecekseniz torku sizi memnun edecek, küçük varaderomuzla keyifli vakitler geçireceksiniz .

araziye sokacak arkadaşlara mandrakaru gibi dişlice bir lastik ve bütün koruma demirlerini takmalarını öneririm. (far ve kafa, yan standart demirler ve yan canta demirleri)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:31 ----------

aslında ybr de cok rahat girer çıkar heryere. yatırınca da pek hasar almaz. ama çekiş ve cüsseye bağlı tatmin cbfte daha fazla. daha sert şartlarda enduro için alacak olsam daha hafif ve sağlam ybr'yi tercih ederdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler