Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sor lan servise... veya oradaki parçacılara...

buarada 12 gayme buji...Honda servislerde 12-15 arası değişir...

http://www.yildizticaret.com/pro/2155/86/CPR8EA-9-BUJI
    Kazık ye la serviste,yazın aldım yeni Hacıdan, Ayvalık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    sor lan servise... veya oradaki parçacılara...

buarada 12 gayme buji...Honda servislerde 12-15 arası değişir...

http://www.yildizticaret.com/pro/2155/86/CPR8EA-9-BUJI

bak düşün sol elimde dijital foto makinası o şekilde tek elle 130 yapıyoruz...
    Canbazmışsın abi ne deiyim
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    2009 7.ayda 1000 bakımı yapılmış...

2009 10.ayda 4000 bakımı yapılmış (3811. kmde..)

değişeni çatlayanı patlayanı gözükmüyor...

bende bu debriyaj kullanımı hakkında birşeyler yazmak istiyorum...yahu arkadaşlar debriyaj size düşman gibi düşünün...ondan nefret edin...

artık işi paranoyaya vuralım...saçma olacak ama her debriyaja bastığınızda debriyaj levyesinin size küfür ettiğini düşünün...

mesela sen debriyaj levyesini her sıktığında o levye sana HAY SENİN GİBİ KULLANICININ... BURDA NİYE HAYBEYE BENİ SIKIYOSUN demesini düşünün...

cıs...kaka debriyaj...sadece durmaya yakın stop öncesi ve vite sgeçişleri haric eliniz levyede gezinmeyin...çok basit...

lanet debrijaj levyesinden ne kadar uzak durursanız debriyaj balatalrınızın ömrü o kadar uzar...3 kuruışluk debriyaj balatası demeyin...motor frenide yapın demiyorum...ama gazdan elinizi çektiğinizde zaten motorda yığılma olur...vites düşerek durunda demiyorum ...hız düşünce zaten vitesi istediğiniz kadar küçültebilirsiniz beyler...5 den 2 ye...5 den 3 e ...vs...

Bir örnek vereyim...Bir arkadaşım var...3 tane motoru oldu...YBR 125...fazer...ve benim baskımla cbf 150 aldırdık...sırf motordan soğumasın diye...fazeri evlendiği için sattı...borc harc nedenlerinden...geçen birşeyi farkettim...eli debriyajdan düşmüyor...

yahu neden böyle yapıyosun dedim...1 yıl fazer kullanmış adam...ben böyle alıştım diyor...FRENE bastığında aynı anda eli debriyajda oluyor...frene ne zaman bassa debriyajada basıyor...yahu debriyaja basarsan motor serbest kalır ve bu seferde debrija balatalarıyla birlikte fren balatalarıda aşınır...yüksek hızda durma veya yavaşlama esnasında debriyaja basınca(alışkanlıktan dolayı) motor boşalır ve durma işi için daha fazla frenlere asılmak zorunda kalırsın...yahu motor kompresyonu kullansana...sen fazer kullanmış yüksek hızlara çıkmış adamsın...

bana diyor ki yok bu iş böyle oluyor...sen 150 cisin sen anlamazsın...

yahu bu işin cc ile alakası yok ki kullanım mekanik ve fizik kurallarıyla alakalı bir durum...sen motoru neden boşa alıyorsunki dedim yüksek hızda... ne anlamı var...alışkanlığı onun doğrusu olmuş...sorun burada...ALPER AY abi bu hususta bişeyler yazsın lütfen...sonucta büyük cc ye geçiş yaptı...

ve ben şuna inanıyorum ki BÜYÜK CC makina kullanım hızlanması ve frenajı daha kolay...ne dersiniz...haklımıyım sizce...ben V Stromun veya başka bir yüksek cc nin düşük hızlardaki manevra durumu haric çok daha rahat ve keyifli olduğuna inanıyorum...

bizim yaptığımız hamallık...250 cc de hamallık bence...tamamen bütçe ve ihtiyac larla alakalı bu seçimimiz...bir nevi mecburiyet...

küçük bir açıklama daha...Kış geldi kontağınız ister istemez su alacaktır...veya soğuktan işlevselliği azalacaktır...kontak anahtarlarınızın giriş çıkışları zorlanacaktır...kontağı elinize almadan veya diresksiyon kilidinde motorunuz olduğu yerde kalmadan kullandığınız motor yağını şırıngayla veya çay kaşığıyla bir kaç damlasını kontağınızın için eboşaltın...

servisdeki ustam ayçiçek yağının bile bu işte kullanılabileceğini söyledi...yağ olsunda ne olursa olsun dedi...garanti kapsamında olanlar stres yapmasın..

servis 100 küsür liralık (kontak-sele altı anahtar kısmı ve benzin depo kapağı üçlüsünü mecburen garantiden değiştiriyor...değiştirmek zorunda...

ama en azından uzun yola bi yere gidersiniz orda motorunuz asla kontaktan çalışmaz...ha 2 ile vurdurursunuz sorun kalmaz belki ama...direksiyon kilidinmde kalırsa makinanız olduğu yerde o zaman işte .ıçtığının resmidir...

benim başıma geldi...makinam direksiyon kilidinde kaldı...resmen patladım işe geciktim bi ton başım ağrıdı...garantiden değiştirdiğim dönemler....

Ulan Barış daha gezemeden satıyon...

servis kayıtlarını servisten öğreniyorm Alper Abi...

oluyor...benim şasi no damgası kenarları paslandı...3.yılda normaldir...birde yıkanmadığında (1 hafta kadar) vites ayaklığında oksitlenmeler görüyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:39 ----------

biraderim mesajına yeni cevap yazıyorum kusura bakma...aman keeway falan uzak dur onlardan...neden diye sorma bile...cbf alırsan yardımcı olurum...ama servisim artık ayrıcalıklı sıfır fiyatı vermiyor...servis patronum aynı ama satış konusunda toptan satış yaptığı için perakende satışları çok önemsememeye başladı...

bu ara kampanya var...1400 peşin...kalan 3000 lirası taksitle...ama kaç taksit aramam lazım...bütçen nedir...en iyi fiyatı bu ara ANES veriyor...
    Merhaba Metehan,

evet haklısın debriyaj konusunda yanlış bilinen çok şey var. Debriyajı sadece gerektiğinde kullanmalıyoz, yani vites değişimlerinde ve durmak üzere olduğumuz anlarda, bunun dışında her frene basıldığında debriyaja basmak gereksiz aşınma anlamına geliyor.
    İkinci bir konu da debriyaja bastığımızda bedava ve aşıntısız olan motor kompresyonundan da yoksun kalmamız, ki bu durumda gereksiz olarak fren kuvveti ile durmaya çalışmak durumunda kalıyoruz, bu da otomatik olarak daha fazla fren disk-balata aşınması anlamına geliyor.
    Üçüncü bir konu da, aracı boşa aldığınızda (özellikle yüksek hızlarda) araç hakimiyetini de tehlikeye atmış olursunuz. Kompresyon, aracın stabilitesi için son derece önemlidir, ve aracı yolda tutar.
    Bu bahsettiğim durum TÜM motorlarda geçerli olduğu gibi manuel şanzımanlı tün araçlarda (Otobüs-Kamyon-Otomobil vs.) geçerlidir.
    Burada mesele araç tipi, motor hacmi değil, basit ve net taşıt dinamiği kurallarıdır.
    Bunu anlatırken bilgiçlik tasladığımı lütfen düşünmeyin, bu benim işim.
    Sanırım 15 yıllık makina mühendisi olarak yurtiçi-dışında kazandığım Otomotiv deneyimleri bu konuda bana söz hakkı veriyordur.

Yani başka bir deyişle, yurtdışındaki pistlerde onca araç-lastik testleri yapmış ve çooook balata yakmış biri olarak eliniz gereksiz yere debriyaja gitmesin diyorum.

Metehandro, CBF konusunda yorum yapmışsın ama bazı noktalarda senle hemfikir değilim.
    Işık sisteminin yetersizliğini kalite ye bağlamışsın, oysa bu bir maliyet sorusu. Şimdi şöyle düşün, Subaru'da zenon standart ama Mercedes'te opsiyon, bu durumda Subaru daha mı kaliteli oluyor?
    İkinci bir tespitim de şudur;
    Bırakın TVS'yi, bence Suzuki bile Honda'dan işçilik olarak geride kalıyor.
    Honda işçilik kalitesi çok yüksek gerçekten.
    Metehandro Köftestarım, git bi Kawasaki, Suzuki kullan, o beğenmediğin CBF 150'in işçilik kalitesine bi daha laf etmezsin.
    YBR ile karşılaştırıyorsun, ona sözüm yok, o da tabiiki kaliteli ve yıllara meydak okuyan bir makina... ama küçük be kardeşim...

Rahatlık olarak inanılmaz olan CBF i almadan önce YBR ve CBF ile 1 saate yakın deneme sürüşü yapmıştım.
    YBR bana oyuncak moped gibi gelmişti (kimse alınmasın, bu cüssemle ilgili olabilir 95KG), ardından CBF'e bindiğimde bana dev gibi ve çok daha oturaklı gelmişti.
    Bence TVS yi zaten konuya dahil etmeyelim, onu da CBF'i aldıktan sonra kısa kullanma fırsatım oldu, iyi de gidiyor ama titreşim feci gerçekten.

Sonuçta 4000 liraya ömürlük bir makina alınıyor, bence fiyat makul, zaten bu fiyatı düşündüğümde, büyük makinalara bu paraları neden veriyoruz onu da sorgulamaya başlıyorum.
    Tamam, benim DL650 de ABS var, güç var, rahatlık var ama bu denli bir fiyat farkını haklı gösterecek birşey yok bana göre.
    CBF 4000 iken DL nasıl 21000 olabiliyor? Bence çook saçma gerçekten.
    Üretim tekniği olarak bakarsak, bir DL den çok daha fazla kar edildiğini görmek için mühendis olmaya da gerek yok...
    Neyse, aldık artık, yapacak bişi yok ama haklısın, CBF'i satmayacaktım...

Yedek parçalara zam gelmiş diyorsun, bunu senden duydum hakkaten kötü olmuş valla.

Kardeşim, motor olayı bütçe ile bağlantılı demişsin, doğrudur ama inan ki bazı konularda CBF in verdiği tadı büyük motorlar vermiyor.
    Yine de tabiiki büyük motor almanı canı gönülden isterim. Yılların sürücüsü olarak bu senin hakkın...

Mesela sana şööyle bir CBF600 yada CBF1000 yakışır valla.
    Sayısalı her hafta oynarım, çıkarsa alacam sana, tüm forum üyeleri şahidim olsun.
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    AlperAy Yorumların için teşekürler içimi ferahlatın resmen su serptin kısmetse bu hafta cumaya kadar alırım ben CBF yi
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazık ye la serviste,yazın aldım yeni Hacıdan, Ayvalık
    beyler bizim buji fiyatı hakkında bilen varsa rakamı buraya yazıversin...geçen yıllarda bile 7 gaymeydi bizim karaktersiz buji...

Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba Metehan,

maraba...

Bunu anlatırken bilgiçlik tasladığımı lütfen düşünmeyin, bu benim işim.

yazdığın şeylerin zaten bilgiclikle alakası yokki ...standart literatür..

Sanırım 15 yıllık makina mühendisi olarak yurtiçi-dışında kazandığım Otomotiv deneyimleri bu konuda bana söz hakkı veriyordur.

diplomamla döverim diyosun yani...

Metehandro, CBF konusunda yorum yapmışsın ama bazı noktalarda senle hemfikir değilim.

nerelerde yavrum göster...

Işık sisteminin yetersizliğini kalite ye bağlamışsın, oysa bu bir maliyet sorusu.

hayır...maliyet değil...kalite standartı...Bana Çindeki fabrikasından gönderdiği malı yolluyorsun kalite kriterini yüksek tutacaksın...standartların yüksek olacak...bu aydınlatma sistemi hangi motorda var sence...mobiletlerde vardır belki...bunu yapan yine Honda Tr deki Çin yetkililer ve onların gölgesindeki Türk Mühendisler...devire bağlı aydınlatma kaldımı bu zamanda Hacı Abi...kaldıysa Hondaya yakışıyormu...

maliyeti düşürmek her daim mümkün...selenin dış kaplamasını naylondan yaparsın maliyet en kral şekilde düşer...mesela...granajı bakalitden yaparsın...offf maliyet dahada azalır...

mesele maliyeti düşüklüğü ise Çinden gelen diğer dandirik bidon makinalar var ondan alırdık abey...biz maliyeti düşük bir motor almak istemedik...biz HONDA aldık...Hondaya para bağladık...ve sağlamda paralar ödedik..ama bize bu reva layık görüldü...

neden xenon la uğraşıyorum...buna mecburmuyum...neden aldığım gibi lastiklere 150 lira bayılıp değiştirmeye çalışıyorum...

Şimdi şöyle düşün, Subaru'da zenon standart ama Mercedes'te opsiyon, bu durumda Subaru daha mı kaliteli oluyor?

bu durum Subarunun insan hayatına verdiği değerin o firmanın sahibinin AR-GE mühendislerinin kalitesini gösteriyor...

İkinci bir tespitim de şudur;
    Bırakın TVS'yi, bence Suzuki bile Honda'dan işçilik olarak geride kalıyor.
    Honda işçilik kalitesi çok yüksek gerçekten.

bu göreceli kavram...şimdi hangi ccden bahsediyoruz onu bilelim...Suzukinin geleneksel bir üretim tarzı var...bunu işçilik olarak deüerlendirmek yanlış...TVS ile Suzukıyı hangi anlamda kıyaslıyoruz...TVS nin kaç ccsi büyük makinası varki...veyws Suzukının kaç cc commuter sınıfı var...

Metehandro Köftestarım, git bi Kawasaki, Suzuki kullan, o beğenmediğin CBF 150'in işçilik kalitesine bi daha laf etmezsin.

Kawa cvve Suzukının cbf 150 il ekıyaslanacak bir modeli varmıdır...varsa yazınız... elma armut yine karıştı..

YBR ile karşılaştırıyorsun, ona sözüm yok, o da tabiiki kaliteli ve yıllara meydak okuyan bir makina... ama küçük be kardeşim...

küçük dersen ben küçük derim...ama sadece küçük...

Rahatlık olarak inanılmaz olan CBF i almadan önce YBR ve CBF ile 1 saate yakın deneme sürüşü yapmıştım.
    YBR bana oyuncak moped gibi gelmişti (kimse alınmasın, bu cüssemle ilgili olabilir 95KG), ardından CBF'e bindiğimde bana dev gibi ve çok daha oturaklı gelmişti.

ybr oyuncak gibi bisiklet gibi geldi banada evet...Ama önce Kamil Koç vardı önce ybr vardı ve daha sağlam gerçek olan bu..kaliteli ürün...

CBF 4000 iken DL nasıl 21000 olabiliyor? Bence çook saçma gerçekten.

251 cc den büyük motor alan vatandaşını devlet zengin göçrüp ÖTV yi kiitliyor...sen V Strom alabildiğine göre demek zenginsin...bende acımam sana gayrı..

Üretim tekniği olarak bakarsak, bir DL den çok daha fazla kar edildiğini görmek için mühendis olmaya da gerek yok...

satış stratejisi açısından bence CBF den daha fazla para kazanılıyor...100 tane V strom satıp tanesinden 1000-1500 dolarmı kazanmak istersin satıcı olarak...yoksa aynı KAR la 3-4000 tane cbf150 mi satmak istersin...ayrıca v strom bozulmuyor patlamıyor çatlamıyor...cbf 150 de sürekli kullanımla aşınan yedek parçalar ve süreklilik arzeden bir parça sirkülasyonu var...

Neyse, aldık artık, yapacak bişi yok ama haklısın, CBF'i satmayacaktım...

bende öyle diyorum aldık artık...3 yıldır götürüyor bizi sağolsun...

Yedek parçalara zam gelmiş diyorsun, bunu senden duydum hakkaten kötü olmuş valla.

yaa kötü oldu...sen asıl kendi parça fiyatlarını öğren...bak bakalım ne gadermiş...artık şemsiyemi plaj şemsiyesimi sen düşün gireceği çıkacağı...ama V strom işte dağ taş dere tepe demiyor garagtersiz...

Seninki Japonyadan geldi kişilikli asaletiyle onuruyla geldi ...bizimki ÇİN işçilerinin eli değdiği için cenabet geldi...mındar geldi...

Kardeşim, motor olayı bütçe ile bağlantılı demişsin, doğrudur ama inan ki bazı konularda CBF in verdiği tadı büyük motorlar vermiyor.

sadece benzin kazığıyla alakalı bence...Bir Amerikalı veya Arap olarak dünyaya gelseydin...5000 cc lik jeepler kalite standartın olurdu...ama benzin ebesinin örekesi olduğundan benzin tasarrufu haric bi numerosu yok hacı...

Yine de tabiiki büyük motor almanı canı gönülden isterim. Yılların sürücüsü olarak bu senin hakkın...

hakkım söke söke alıcam...

Mesela sana şööyle bir CBF600 yada CBF1000 yakışır valla.

evet alıcam bi cbf 600 seni tokatlıcam yolda mehendis beg...

Sayısalı her hafta oynarım, çıkarsa alacam sana, tüm forum üyeleri şahidim olsun.

bunu noter huzurunda tescillesek...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150

Bende isterim.. CBF600 veya 1000 lik kadar fazla bişi de degil... GT650 comet alsan yeter...Simdiden tesekkurler..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende isterim.. CBF600 veya 1000 lik kadar fazla bişi de degil... GT650 comet alsan yeter...Simdiden tesekkurler..
    bi kasap önünde bi dene kedi olur paşam...tükkanın önünü kapatıyon ama...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    CBF-150
    bi kasap önünde bi dene kedi olur paşam...tükkanın önünü kapatıyon ama...

Hiç olurmu. Kasap onunde birden cok kedi olur. Payını alan kuytu bir kosede karnını doyurmak için kacar. Sıra digerine gelir..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç olurmu. Kasap onunde birden cok kedi olur. Payını alan kuytu bir kosede karnını doyurmak için kacar. Sıra digerine gelir..
    ben kötü kedi şerafettinim...cıngara bağlarım...benim motorla turlarsın sen

Motosikleti
    CBF-150
    ben kötü kedi şerafettinim...cıngara bağlarım...benim motorla turlarsın sen

Heeee vallaaa nede guzel olur..Alper Ay'ın sana yeni aldıgı CBF600 veya 1000 lik ile turlarımm..

Motosikleti
    beyler bizim buji fiyatı hakkında bilen varsa rakamı buraya yazıversin...geçen yıllarda bile 7 gaymeydi bizim karaktersiz buji...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:11 ----------

[/COLOR]
    Metehandro kardeşim, burada kalite kelimesini sanırım yanlış anlıyoruz yada yanlış kullanıyoruz be gözüm.
    Kalite derken işçilik ve malzeme kalitesinden yani üretim kalitesinden bahsediyorum.
    Bu durumda bırak CC leri, farklı tipte motorlar bile karşılaştırılabilir, hatta mesela CBF1000 ile YBR125 de karşılaştırılabilir.
    Örnek olarak fren manetini alalım, fren manetinin bir döküm-pres vs. teknik vardır ve kenarlarında çapak olup olmaması, malzemenin dayanımı ve optik görünüm kusursuzluğu kalite kriterleridir.
    Bu durumda önemli olan manettir, CBF125-1000 farketmez.
    Honda, bu konuda iyidir diyorum, malzeme-üretim kalitesi açısından yani.
    Ben CBF150 ye ilk oturduğumda hemen kalitesi dikkatimi çekti. TVS de şok olmuştum. (tabi ben otomobil üreticisi olarak farklı algılıyor olabilirim o da ayrı konu)
    Aracın kalitesi ile donanımını birbirine karıştırmayalım- Elma Armut
    Kalite ölçülebilir bir değerdir ve her zaman karşılaştırılabilir, araç ne olursa olsun.

Sürücü güvenliğine değer verme konusuna gelince;
    Kardeşim, Daimler (Mercedes) otomotiv sektöründe sürücü-yolcu hatta yaya güvenliği konusunda en büyük yatırımlar yapan firmadır.
    Emniyet kemeri-ABS-ESP-Airbag gibi ekipmanları ilk kullanan ve birçoğunu da icad eden firmadır.
    Kalite sistemleri açısından son derece gelişmiş ve ağır standartlarda üretim yapar... Ancaakkkk..... Bütün bunların bir maliyeti var;
    Eğer ESP'yi geliştireceksen veya destek olacaksan buna para yatırman gerekir.
    BU parayı da sonrasında geri alman gerekir, neticede ticari bir işletmeden bahsediyoruz.

Premium olmayan firmalar ürünlerini SATABİLMEK için mecburen bu opsionel donanımları koymak zorundalar, Premium markaları bu şekilde çalışmaz. Ne isterseniz parasını öder, alırsınız. Bunda firmanın, hele de ARGE mühendislerinin zerre kadar payı yok, zenon kararı fiyatları belirleyen Finans-Controlling ve satış birimlerinin elindedir.
    Hatırlayın, uzakdoğu araçları ülkeye ilk girdiklerinde otomatik cam moda olmuştu, acaip aksesuarları vardı araçların... BU markaların pazarlama mantığı budur. Mümkün mertebe aynı tip araç üreterek bir anlamda üretim maliyetlerini de kısıyorlar. Ama yapmasalar, o araçları kimse almaz.

Bahsettiğim donanımlar güvenlik harici donanımlardır. (Zenon istisna) Bunun dışında ESP-ABS-10 havayastığı -Presafe vb donanımlar standarttır, ve sadece o markada standarttır.

Pre-safe ; aracın sensörleri kaza olacağını anladığında milisaniyeler içinde sunroof kapanır, camlar kapanır, koltuk dik duruma getirilir ve bu şekilde çarpışma için en uygun koşullar hazırlanır... İnanılmaz birşey, Almanya fabrikasında testlerinde bulunma imkanım olmuştu...

Amma yazdım yine kardeş, aklıma son bişi daha geldi;
    Standart Literatür demişsin doğru, bende zaten sen benden destek istedin "yaz iki cümle" dediğin için yazdım.
    Mühendislik konusuna gelince estağfurullah...

"Otomotiv mühendisleri olarak bizler, müşteriler için en uygun aracı üretmeye çalışırırz ama neticede değerlendirecek ve karar verecek olan müşterilerdir.
    Biz yüzbinlerce km test yaparız ama esas test gerçek hayattır, biz de işte bu "gerçek hayatı" simüle etmeya çalışıyoruz.
    125-150CC motorların gerçek test mühendisleri Kuryelerdir, Araçlarınki de Taksi sürücüleridir."

Sayısala gelince, al yazımı notere götür, çıkınca valla alacam sana CBF600A

Haftaya Perşembe-Cuma İstanbuldayım, artık bi köfte yiyelim diyorum...

Motosikleti
    tamam usta bende üretim kalitesinden bahsedeyim...Krankı elime aldığım 40.000.kmde piston kafasının halini görseydin hee tamam derdin...

piston iki taraflı karşılıklı (aşınmalar harici) iki çici kafası kadar deliğe sahipti...sence bu piston kafası ve diğer parçalarının alaşımı hangi kalitedeydi...keşke atmayıp elimde tutaydımda sizlerle paylaşaydım...

çivi kadar kocaman aynı hizada 2 delik...bizim yağ eksiltmelerin nedeni anlaşıldı...piston üzerinde derin çızıkları hiç anlatmayayım...işt o malzeme saf orjinal bir maden olsaydı böylemi olurdu...

yannız bir sorun var o dediğin tarihlerd eben Uşakta olacağım...

Gezgin kardeşimede bir mobilet alsana gözü kalmasın nazar eder sonra...

Motosikleti
    tamam usta bende üretim kalitesinden bahsedeyim...Krankı elime aldığım 40.000.kmde piston kafasının halini görseydin hee tamam derdin...

piston iki taraflı karşılıklı (aşınmalar harici) iki çici kafası kadar deliğe sahipti...sence bu piston kafası ve diğer parçalarının alaşımı hangi kalitedeydi...keşke atmayıp elimde tutaydımda sizlerle paylaşaydım...

çivi kadar kocaman aynı hizada 2 delik...bizim yağ eksiltmelerin nedeni anlaşıldı...piston üzerinde derin çızıkları hiç anlatmayayım...işt o malzeme saf orjinal bir maden olsaydı böylemi olurdu...

yannız bir sorun var o dediğin tarihlerd eben Uşakta olacağım...

Yapma beee görüşemeyecekmiyi biz yav?

Bu arada 40.000km'de piston kafasında hasarlanma olması kötü ama bu problem ne kadar yaygın, ona bakmak lazım.
    Anlaşılan şanssız bir durum olmuş, garantiden değiştirmediler mi?

Motosikleti
    Yapma beee görüşemeyecekmiyi biz yav?

Bu arada 40.000km'de piston kafasında hasarlanma olması kötü ama bu problem ne kadar yaygın, ona bakmak lazım.
    Anlaşılan şanssız bir durum olmuş, garantiden değiştirmediler mi?
    garantiden bir süre sonraya denk geldi reis...ama şimdi günahlarını almayımda KRANK değişimini hadi piston gömlek değişmişken onuda değiştiriver şeklinde ricayla 150 lira daha bayılarak 400 liraya motoru sıfırlamış oldum işin aslı...yani motörüm aslında 8.000 km de..(hişşş çaktırma)

2007 modeller bariz yağ ekisltmeler vardı...ama sonraki partilerd ebunu çözdüler sanırım...

Motosikleti
    7 kişi okuyor ama kimse yazmıyor beyler...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ne o lem?.. Motor mu yaptırdın?... Bayağı uzun bindin aslında..Tebrik etmek lazım....

Bundan sonra 20 bin daha binersen öp başına koy..

Hadi iyisin..Bu günde banlanmamışsın..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne o lem?.. Motor mu yaptırdın?... Bayağı uzun bindin aslında..Tebrik etmek lazım....

Bundan sonra 20 bin daha binersen öp başına koy..

Hadi iyisin..Bu günde banlanmamışsın..
    kanka ybr 125 bloğunu cbfye sabitlemek çok zor bişeymi...ne dersin...TR de bunu deneyen varmıdır sence...

zamanında seni dinlemedim sallamadım ne dediysen çıktı...

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    7 kişi okuyor ama kimse yazmıyor beyler...
    üstad burlardayız yaww takıpteyız ıyı geceler cumleten valla ben takıp edıorum sadece su sıralar motordan uzak oldugum ıcın bınemıorum dogal olarak sıkıntı yok ve yorumda yapamıorum

Motosikleti
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad burlardayız yaww takıpteyız ıyı geceler cumleten valla ben takıp edıorum sadece su sıralar motordan uzak oldugum ıcın bınemıorum dogal olarak sıkıntı yok ve yorumda yapamıorum
    hacı öğlen Uşak arabasında olacağım...kısmetse 4-5 gün melmeketimdeyim...yaz olsaydı kesinlikle motorla olup Manisayada uğrardım...

Alp_tanga pmden cevap yazıyor ne alakaysa...olm burdan yazsana bak seni sallamadı diye karizmam çizilecek...

Motosikleti
    CBF-150
    Yok canım yaa ne nazara edecem... Tamam ya tamamm ne cimri adammışsın yahuu. Sanki motoru kendisinden istedikkk.. Alllahhalllaa ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 ----------

kanka ybr 125 bloğunu cbfye sabitlemek çok zor bişeymi...ne dersin...TR de bunu deneyen varmıdır sence...

zamanında seni dinlemedim sallamadım ne dediysen çıktı...
    Valla varya sen bugidişle bunu da yaparsın Sonra CBF150 kullanıyom dersin. Bilmezlerki içi 125 lik..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler