Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende HOOOOOOOOOONNDAAAAAAA İstiyyoooommm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    ne etcen olum hondayı
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    en doğrusunu yaparsın bence. Ben yaz kış kullandım. Çok şükür kötü bi tecrübe yaşamadım. Bİşey olmaz motosiklete önyargılı binme yeter. Millet o 103 lerin üstüne yatıp neler yapıo.
    Alıntı CBF-150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,

Sakin bir sürücüyüm, olmazsa kışa kadar kullanayım, kışın hem soğuk havadaki sertleşme hemde ıslak zemindeki yol tutuşu için Michelin ile değişime giderim,
    bu arada kötü bir tecrübe yaşamak istemedim; sizler deneyimli olduğunuz için düşünceleriniz almak istedim,
    yinede genel kanı orjinal lastiklerin hemen değişimi ise onuda yapabilirim,

Herkese iyi sürüşler,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 PM ----------

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne etcen olum hondayı
    üstüne binip dağ bayır düz yokuş viraj demeden ucuz ucuz gezecek adam işini bilio

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en doğrusunu yaparsın bence. Ben yaz kış kullandım. Çok şükür kötü bi tecrübe yaşamadım. Bİşey olmaz motosiklete önyargılı binme yeter. Millet o 103 lerin üstüne yatıp neler yapıo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 PM ----------

Motoru bugün ilk defa kullandım,
    14 km satın alınca gelirken yapmıştım, bugünde 50 km yaptım,
    vitesli motor daha önce kullanmamıştım, birkaç kilometre sokak aralarında gezdikten sonra İzmirde Bornova, Mersinli, Çiğli arası dolaşım,
    şimdilik herşey iyi, motor gerçekten müthiş ama tabi henüz ben iyi bir sürücü değilim, alışmak zaman alacak,
    lastiklerle ilgili bir sorun hissetmedim, zaten asfaltta ve sıcak havada gittim,
    biraz daha pratik yaparsam çok uzun mesafe olmayan gezilere çıkmayı planlıyorum,

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ben de ilk aldgımda seninle aynı durumdaydım. Başlangıç için kötü motor çünkü çok rahat başka motorsikletlere binince biraz emek harcıyosun çünkü

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF'in kullanım rahatlığı için bir hatırlatma;

- 22 Haziran 2009 günü İzmir'den yola çıktım, tek mola; Afyon'da benzin alıp, su ve aburcubur aldım. 15dk. duraklama ile 767Km. yol yapıp akşam Nevşehir'e vardım

Derseniz ki "arkadaş yorulmadın mı, yorulmamışım ki; otele yerleşip 45dk. uyuyup akşam Kayseri havaalanına gittim. Yani sıcacık yataktan kalkabildiğime göre...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikadan arayan yetkili nasıl bir mazeret gösterdi kullanıcı hatası falan mı diyorlar
    Evet kullanıcının hatası diyor. Motor arka tekerden cekiş sagladıgı için bir camura gömülme esnasında fazla zorlanmış ve teker ile camurluk arasına sıkısan camur jantın bıyasını cizmiş. Böyle bir durum garanti kapasamına alınmaz. Diyor...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kullanıcının hatası diyor. Motor arka tekerden cekiş sagladıgı için bir camura gömülme esnasında fazla zorlanmış ve teker ile camurluk arasına sıkısan camur jantın bıyasını cizmiş. Böyle bir durum garanti kapasamına alınmaz. Diyor...
    hastirsin ordan o....jantlar ön ve arka dahil kronikolarak resmen soyuluyor...bizde malız yedik...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:35 PM ----------

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF'in kullanım rahatlığı için bir hatırlatma;

- 22 Haziran 2009 günü İzmir'den yola çıktım, tek mola; Afyon'da benzin alıp, su ve aburcubur aldım. 15dk. duraklama ile 767Km. yol yapıp akşam Nevşehir'e vardım
    Derseniz ki "arkadaş yorulmadın mı, yorulmamışım ki; otele yerleşip 45dk. uyuyup akşam Kayseri havaalanına gittim. Yani sıcacık yataktan kalkabildiğime göre...

totoş dayanmaz buna yav....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 PM ----------

kadir kim lo...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:37 PM ----------

Alıntı CBF-150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bugün ilk defa kullandım,
    14 km satın alınca gelirken yapmıştım, bugünde 50 km yaptım,
    vitesli motor daha önce kullanmamıştım, birkaç kilometre sokak aralarında gezdikten sonra İzmirde Bornova, Mersinli, Çiğli arası dolaşım,
    şimdilik herşey iyi, motor gerçekten müthiş ama tabi henüz ben iyi bir sürücü değilim, alışmak zaman alacak,
    lastiklerle ilgili bir sorun hissetmedim, zaten asfaltta ve sıcak havada gittim,
    biraz daha pratik yaparsam çok uzun mesafe olmayan gezilere çıkmayı planlıyorum,
    haydin hayırlısı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2780 km'lik İstanbul-Bilecik-Ayvalık-güney-Ayvalık-İstanbul gezimde 78.038 litre benin harcamışım, şu an depomda 10 litrelik yer var, depoyu fulleyip 88 litre desek, 2780km yolda ortalama 3.15 lt/100km tüketimim var.

Motor ağzına kadar yüklü, yolun yarısından fazlası aşırı rüzgarlı, hava son derece sıcak ve sürekli tam gaz gittiğimizi hesaba katarsak makul bir tüketim. Evden eve 231 lira benzin parası vermişim, depoda 30 liralık daha yer var, üç gün önceki benzin fiyatıyla kilometrede 10.5 kuruş falan ediyor.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şöyle bi komşu ziyareti yapayım dedim topicinize geldim.

Merhaba cbf 150 cemaati.

2780 km'lik İstanbul-Bilecik-Ayvalık-güney-Ayvalık-İstanbul gezimde 78.038 litre benin harcamışım, şu an depomda 10 litrelik yer var, depoyu fulleyip 88 litre desek, 2780km yolda ortalama 3.15 lt/100km tüketimim var.

Motor ağzına kadar yüklü, yolun yarısından fazlası aşırı rüzgarlı, hava son derece sıcak ve sürekli tam gaz gittiğimizi hesaba katarsak makul bir tüketim. Evden eve 231 lira benzin parası vermişim, depoda 30 liralık daha yer var, üç gün önceki benzin fiyatıyla kilometrede 10.5 kuruş falan ediyor.

Gezi paylaşımını gördüm güzel bir gezi olmuş. Darısı başımıza artık.

Yakıt tuketımın bana biraz fazla gibi geldi.

Ben iki kişi yuklu vaziyette şehirlerarası yolda 250cc Cometle 100km/3.5 Lt. Tükettim. Bahsettiğin gibi bol ruzgarlı idi. Şehir içinde de 3.7 lt tüketimim var.

Büyük otorite Metehan daha iyi bilir ama
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, salı sabahı, saat 04:00 da Kocaeli' nin Karamürsel ilçesinden 2 cbf 150, 3 kişi, Fethiye' ye yola çıkıcaz, aynı gün 500 km yol yaptığım oldu ama hiç bu denli uzun yol yapmadım, bakalım bizleri neler bekliyor. Uzun yol deneyimi olan arkadaşlara şunu sormak istiyorum, yolculuk uzun süreli olacağından ve havalarında sıcak olmasından dolayı, ortalama seyir hızını 80-90 km/h aralığında düşünüyoruz. Bunu 90-100 km/h aralığına çıkarabilirmiyiz. Uzun süreli sürüşte sorun yaşarmıyız. Bu şekilde uzun yol yapmış arkadaşlar, tavsiyeleriniz var mı ? Yanımıza yağ falan alalım mı ? Yağ elsilme olursa diye takviye

Birde 35 lt kappanın yanına + bagaj hacmi ihtiyacımız var. Yüksek hacimli bi depo üstü çantayı buradan motor deneyimi ve kültürüne güvendiğim bi arkadaşımız tavsiye etmedi. Görüş açısını ve gidon hakimiyetini kısıtlayabileceği gerekçesi ile. Bende bu depo üstü çanta muhabbetinden vazgeçtim. Artçıya sırt çantası ayarlasak sizce sürüş konforu vs nasıl etkilenir, uygun olurmu ? Kappanın üstüne altı otursa artçıya yük olmasa falan ? Ne dersiniz ?

Metehan kardeşim, seni pazar günü gündüz bi rahatsız etmeyi düşünüyorum tel ile arayarak, daha sonra pazartesi günü sabah 8 de buradan yola çıkıcaz ve 2 cbf 150 bakıma gelicez. Buradan ne kadar sürer bilmiyorum. Otobandan dolanıp gelicez Körfezi. 2,5-3 saat sürse, en geç 11:00 da DB de olabiliriz. Geldiğimizde seni görme imkanımız olursa sevinirim. Ama farklı bi planın varsa, bana bi yol tarifi yapabilirmisin ? Topiği kirletmeyelim. Özelden bi mesaj atartsan sevinirim. Bide randevu falan almamız gerekiyormu telefon açıp. İşin bu aşamasını sana mı bırakayım. benim motor 12000 bakımına, emmeoğlununki 8000 bakımına gelicez. Ful uzun yol bakımı yaptırmamız gerekiyor senin referansınla Bu arada bu jant soyulma olayı, ufak tefek te olsa ön jant tada baş göstermeye başladı, ama dediğim gibi ufak,o önemli değil, arka için konuşursak servis bunu değiştirir mi ? Değiştirmezmi, bazı arkadaşların yazdıklarından sonra umudumu biraz yitirdim, ama değiştirmezlerse de sorun değil, seneye yaza girerken, vericem jantları kalitelki bi oto boya servisine, siyah metalik cam gibi olacak. Ama değiştirirlerse de değişim hemen olabilecekse, ellerinde arka jant varsa yaptıralım. Yoksa (biz honda merkeze yazı yazalım, onaylarınırsa biz sizi ararız vs) durumu olursa pek uğraşmak istemiyorum. Daha doğrusu şöylşe söyliyeyim. Senin referansınla kaliteli bi servis hizmeti alabileceksek arada soğuk rüzgarlar esittirmeyelim, ben buradan her 4000 de bir 2 belkide 3 cbf 150 DB ye getirmek isterim bahsettiğim kaliteli işçilik ve müşteri memnuniyeti odaklı işletme zihniyetini hissedersem.

Evet Metocum durumlar böyle, dediğim gibi Pazartesi görüşebilme imkanımız olmazsa bi tarif edersin bide ben arayım mı bu DB yi mesela yarın falan. saat 11:00 da 2 cbf 150 getiriyorum vs diye. Yoksa sen mi ararsın, veya orada olabilirmisin ? Pazar günü tel açarım sana ama burdan bi zemini oluşturalım.

Motosikleti

helal olsun cbfye ve sana...

sen artık oldun... yüksek lisansı tamamladın...

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi komşu ziyareti yapayım dedim topicinize geldim.

Merhaba cbf 150 cemaati.

sağollllllll.....

Büyük otorite Metehan daha iyi bilir ama

hoşgeldin çekirge... büyüklerine saygıda kusur etmiyorsın...takdir ettim...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Metehan kardeşim, seni pazar günü gündüz bi rahatsız etmeyi düşünüyorum tel ile arayarak, daha sonra pazartesi günü sabah 8 de buradan yola çıkıcaz ve 2 cbf 150 bakıma gelicez. Buradan ne kadar sürer bilmiyorum. Otobandan dolanıp gelicez Körfezi. 2,5-3 saat sürse, en geç 11:00 da DB de olabiliriz. Geldiğimizde seni görme imkanımız olursa sevinirim. Ama farklı bi planın varsa, bana bi yol tarifi yapabilirmisin ? Topiği kirletmeyelim. Özelden bi mesaj atartsan sevinirim. Bide randevu falan almamız gerekiyormu telefon açıp. İşin bu aşamasını sana mı bırakayım. benim motor 12000 bakımına, emmeoğlununki 8000 bakımına gelicez. Ful uzun yol bakımı yaptırmamız gerekiyor senin referansınla Bu arada bu jant soyulma olayı, ufak tefek te olsa ön jant tada baş göstermeye başladı, ama dediğim gibi ufak,o önemli değil, arka için konuşursak servis bunu değiştirir mi ? Değiştirmezmi, bazı arkadaşların yazdıklarından sonra umudumu biraz yitirdim, ama değiştirmezlerse de sorun değil, seneye yaza girerken, vericem jantları kalitelki bi oto boya servisine, siyah metalik cam gibi olacak. Ama değiştirirlerse de değişim hemen olabilecekse, ellerinde arka jant varsa yaptıralım. Yoksa (biz honda merkeze yazı yazalım, onaylarınırsa biz sizi ararız vs) durumu olursa pek uğraşmak istemiyorum. Daha doğrusu şöylşe söyliyeyim. Senin referansınla kaliteli bi servis hizmeti alabileceksek arada soğuk rüzgarlar esittirmeyelim, ben buradan her 4000 de bir 2 belkide 3 cbf 150 DB ye getirmek isterim bahsettiğim kaliteli işçilik ve müşteri memnuniyeti odaklı işletme zihniyetini hissedersem.

Evet Metocum durumlar böyle, dediğim gibi Pazartesi görüşebilme imkanımız olmazsa bi tarif edersin bide ben arayım mı bu DB yi mesela yarın falan. saat 11:00 da 2 cbf 150 getiriyorum vs diye. Yoksa sen mi ararsın, veya orada olabilirmisin ? Pazar günü tel açarım sana ama burdan bi zemini oluşturalım.
    kanka ben bugün konuşuyorum pazartesi için randevu alıcam...4 lü de taktırıcaz dicem...ok...bana güven...gelmeye gayret edicem yanında çok duramam erken kaçarım uyumam lazım...zira izni kullandım...

tarif işinide ben karşılıcam sizi ...gişelerden sonra anakondayı görücen...pardon beni...

jant konusu onaylanıcak kanka...onuda konuşurum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    totoş dayanmaz buna yav....
    Eee toto bisikletçi totosu ; alışkın bütün gün selede oturmaya

Motosikleti
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee toto bisikletçi totosu ; alışkın bütün gün selede oturmaya
    bizim seleler rahat ama uzun yolda can yakıyor...

Motosikleti
    CBF 150
    arkadaşlar bu cbf 150 nin kılavuzunu okuyodum biraz önce bi cümle aklıma takıldı aynen şöyle diyor:"debriyaja basmadan ve gazı kapatarak vites değiştirmeyin, bu durum motora aşırı devir yaptırarak motor ve şanzımanın hasar görmesine sebep olabilir"
    şimdi tabiki debriyaja bamadan vites atmıyoruz ama gazı da kapatmayın diyor benim anladığım ben aynı arabadaki gibi yapıyorum bunu bana bi açıklayabilir misiniz

bunu açıklayanın kırk yıl kölesi olurum

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ara gazından bahsediyor.. Ben motosikletimi aldıgımda yanın da EMOK'un hazırladığı motosiklet kullanım videosu hediye etmişlerdi. Kullanım kulavuzuna yakın şeyler söylüolardı. Adamın orda ara gazı çekin diyecek hali yok vites düşürürken gerekli ama yükseltirken hiç bi manası yok derim ben tabi başka arkadaşların da fikrini duymak lazım

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ara gazından bahsediyor.. Ben motosikletimi aldıgımda yanın da EMOK'un hazırladığı motosiklet kullanım videosu hediye etmişlerdi. Kullanım kulavuzuna yakın şeyler söylüolardı. Adamın orda ara gazı çekin diyecek hali yok vites düşürürken gerekli ama yükseltirken hiç bi manası yok derim ben tabi başka arkadaşların da fikrini duymak lazım
    aslında evet üstü kapalı ara gazı demek bu
    bakalım başka nasıl yorumlayan arkadaşlar olacak

Motosikleti
    Alıntı forumgrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu cbf 150 nin kılavuzunu okuyodum biraz önce bi cümle aklıma takıldı aynen şöyle diyor:"debriyaja basmadan ve gazı kapatarak vites değiştirmeyin, bu durum motora aşırı devir yaptırarak motor ve şanzımanın hasar görmesine sebep olabilir"
    şimdi tabiki debriyaja bamadan vites atmıyoruz ama gazı da kapatmayın diyor benim anladığım ben aynı arabadaki gibi yapıyorum bunu bana bi açıklayabilir misiniz

bunu açıklayanın kırk yıl kölesi olurum
    bende anlamadım....debriyaja basmadan vites atmak kekoroluk zaten...

etoşcuma mahcup oldum ustam yıllık izne çıkmış...

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    orada sadece gazı kapayarak vites değiştirmeyin demek istemişler. yani vites değiştirirken gazı kapayıp debriyajı çekin demek istemiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler