Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metocum bu arada ben 20 Tem. Pazartesi günü 12000 bakımına gelicem, şu an 11500 deyim. Büyük ihtimal gelirken emeoğlununkinide 8000 bakımına getiricez oda şu an 7600 km de. Ben kesin geliyorum da. Emmoğluun o anki durumu ne olur bilmiyorum. Bi ara özelden ayrıntılı bi yol tarifi yazarsan çok sevinirim. Kocaeli istikametinden otobandan gelicez. Belki topçulardan geçeriz. Ben seni zaten bi gün öncesinden pazar günü bi ararım. Şöyle sağlam bi uzun yol bakımı yaptırayım motora. bide 4 lü çaktırdıkmı tamamdır
    etocum romantik yol arkadaşım ekran klavyesiyle yazıyorum bozuldu klavyem...uzun yazamıyorum...sorry...sen gel şıvey şıvey ben yol yordamı hallederim...aksesuarda feyizoğlunda hallolur okmeydanında...değil emmoğlun 7 sülalen de gelse gerekeni yaparız...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan' dan bunun garantiye girdiğini ve servisin jant boyası atan cbf lerin jantlarını garantiden değiştirdiğini duymuştum, en son geldiğinde söz konusu etmişti.
    kesinlikle değişir %100..

Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben
    valla ben jant olayına hiç şahit olmadım, ilk defa duyuyorum. garanti olayına gelince, D&B'ye metehan abi'yle gidersen mutlaka bişeyler ayarlamaya çalışırlar

tuğrul işi çözmüş...şifre ; mete han...

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yag bakım zamanı geldi 1500 km oldu..
    ilk yagını castrol magnetec 10 40 w koymuştum
    şimdi yine onu kullanmayı düşünüyorumda bi yerde gözüme 15 40w sentetik yag çarpmıştı..
    bu sentetik 15 40w dahamı kullanışlı olur bizim makinalarda
    saygılar..

servise danış dostum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150

Boyası atan jantların garantiden degişimi bana kalırsa servis insafına kalmış. Benim arka jant da boya atma sorunu vardı. İki defa servise başvurdum ama degiştirmediler. İkinci başvurudan sonra Honda yetkilisi beni arayarak. Bu olayın asırı zorlanma ve surtunmeden ileri geldigini Örnegin bi camura saplanma gibi sebeplerle olabilecegini ve garantiye girmeyecegini soyledi. Ben her ne kadar aynı satlara ön tekerde maruz kalıyor ön neden boya atmıyor desemde ikna edemedim. Sonuc olarak ara ara boyası dökülmüş bir arka jant ile yoluma devam ediyorum.... Bu jant degişimi olayının sonucunu da merak la bekliyorum. Motorumun garantisi devam ediyor. Eger siz degiştirebilirseniz ben de Honda ya tekrar başvuru yaparım... Dilegimiz inşallah degiştirirsiniz...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun 2.dönem vergisini benim ilk vergimi yatırma zamanın geldi her banka araç vergi parasını alıyormu birde öderken ek bir ücret alıyormu 2007 model şuan 38 lira borcu var seneye bu ücret düşücekmi

2 yıldır vergi ödemiyorum...

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Boyası atan jantların garantiden degişimi bana kalırsa servis insafına kalmış. Benim arka jant da boya atma sorunu vardı. İki defa servise başvurdum ama degiştirmediler. İkinci başvurudan sonra Honda yetkilisi beni arayarak. Bu olayın asırı zorlanma ve surtunmeden ileri geldigini Örnegin bi camura saplanma gibi sebeplerle olabilecegini ve garantiye girmeyecegini soyledi. Ben her ne kadar aynı satlara ön tekerde maruz kalıyor ön neden boya atmıyor desemde ikna edemedim. Sonuc olarak ara ara boyası dökülmüş bir arka jant ile yoluma devam ediyorum.... Bu jant degişimi olayının sonucunu da merak la bekliyorum. Motorumun garantisi devam ediyor. Eger siz degiştirebilirseniz ben de Honda ya tekrar başvuru yaparım... Dilegimiz inşallah degiştirirsiniz...

dostum servisin müşteri dostu değil emin ol...fabrikaya mail atmayı deneseler servis ok vercek ama çap meselesi...halbuki fabrikadan işçilik paralarını alacaklar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman dostum Magnatec kullanma.
    Catrol Magnatec otomobiller için üretilmiş bir yağdır.

Castrol Power1 Serisi 10-40 yada 15-40 kullanabilirsin.
    (Üzerinde motosiklet resmi bulunanlardan, sarı kutu 1.Lt.lik)

Castrol olmasa bile farklı markaların illaki motosiklet yağlarından kullanmanı tavsiye ederim.
    Otomobil yağları bizim debriyajlarımız için çok sakıncalı.
    İleri zamanlarda ciddi problemler yaratabilir.

Hatta forumda detaylı bir konu anlatımı bile vardı ama şimdi bulamadım.

bende aynı yağdan kullanıyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:32 AM ----------

jantları bu vesile ile siyaha boyayalım gitsin
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yaw arkadaşlar, dayı oğlunun cbf 150 sinin bi kaç gün önce far ampulü patlamıştı. Ampulü değiştirdik. Güzel yanıyor fakat, kısa far açıkken uzun yanıyor, uzun açıkken kısa Sizce sorun nedir ? Ampulü yuvasına takarken bi problem mi oluştu acaba ?

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıldır vergi ödemiyorum...

dostum servisin müşteri dostu değil emin ol...fabrikaya mail atmayı deneseler servis ok vercek ama çap meselesi...halbuki fabrikadan işçilik paralarını alacaklar...
    Servis arka jantın foto cekip fabrikaya gönderdi. Bir sonuc cıkmadı. Kendim bizzat fabrikaya mail attım. (Fabrikaya atılan mailleri servisler görüyor.) Cevabı servisden geldi fotoları gönderdik sonuc bekliyoruz.... Ben beklemedim servise baskı yaptım ve fabrikaya bir mail daha attım. 2 gun sonra fabrikadan bir yetkili aradı ve durumu anlattı.... Sonuc arka jant degiştirilmedi....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    BuKart
    Alıntı ABZAH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBF 150 modelini 28 Ağustos'ta yapacağı bir basın toplantısıyla tanıtacak.tanıtımda bende orada olacağım,bakalım nasılmış.sizlere de izlenimlerimi aktarmaya çalışacağım..
    Bol bol fotoğraf isteriz.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ne yani cbf 150 nin yeni kasası mı çıkıo yanlış mı anladım

Selam arkadaşlar,
    Makinayı geçen hafta aldım, herşey iyi görünüyor fakat sürekli tavsiye edilen konu olarak lastik değişimini okuyorum, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz; yeni makinada orjinal lastiklerini kötü bir tecrübe yaşamadan bir an önce değiştirmelimiyim? tavsiye edilen marka Michelin oluyor, İzmirde nerede bulabilirim?

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ben 7400 km yaptım orjinal lastikle. Sert frenlerde kaymıyor değil. Bi de ben daha iyi bi lastik de denemedğim için sana sağlıklı bilgi veremem. ani duruşlarda tehlikeli anlar yaşadım. eğer sakin bi şoförsen, biraz eskitip de yeni lastik alayım dersen bir süre kullan,paran cebine kalsın

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Hala Devir göstergeli Cbf 150 Getirmedilermi Türkiye'ye yahu...?
    Bu Honda da bir garip hani Türkiye 3. dünya ülkesi gibiymiş gibi davranılıyor..

Motosikleti
    Servis arka jantın foto cekip fabrikaya gönderdi. Bir sonuc cıkmadı. Kendim bizzat fabrikaya mail attım. (Fabrikaya atılan mailleri servisler görüyor.) Cevabı servisden geldi fotoları gönderdik sonuc bekliyoruz.... Ben beklemedim servise baskı yaptım ve fabrikaya bir mail daha attım. 2 gun sonra fabrikadan bir yetkili aradı ve durumu anlattı.... Sonuc arka jant degiştirilmedi....
    kesin servisler arası ayrımcılık var...

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    fabrikadan arayan yetkili nasıl bir mazeret gösterdi kullanıcı hatası falan mı diyorlar
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 AM ----------

grafik ekle ye tıkladıktan sonra açılan kutucukta içinde yazan http yi sil direkt link i oraya yapıştır tamam de .. ön izleme den de kontrol ede ede yapabilirsin.
    Saol kaptan
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 7400 km yaptım orjinal lastikle. Sert frenlerde kaymıyor değil. Bi de ben daha iyi bi lastik de denemedğim için sana sağlıklı bilgi veremem. ani duruşlarda tehlikeli anlar yaşadım. eğer sakin bi şoförsen, biraz eskitip de yeni lastik alayım dersen bir süre kullan,paran cebine kalsın
    Teşekkürler,

Sakin bir sürücüyüm, olmazsa kışa kadar kullanayım, kışın hem soğuk havadaki sertleşme hemde ıslak zemindeki yol tutuşu için Michelin ile değişime giderim,
    bu arada kötü bir tecrübe yaşamak istemedim; sizler deneyimli olduğunuz için düşünceleriniz almak istedim,
    yinede genel kanı orjinal lastiklerin hemen değişimi ise onuda yapabilirim,

Herkese iyi sürüşler,

Motosikleti
    transalp yavrusu
    mete_han abi 40 bin küsür km yol tecrübene dayanarak cbf bu km içerisinde debriyaj ile ilgili bi sorun çıkardımı açaba veya hiç debriyaj balatası değiştimi bi bilgini alalım.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han abi 40 bin küsür km yol tecrübene dayanarak cbf bu km içerisinde debriyaj ile ilgili bi sorun çıkardımı açaba veya hiç debriyaj balatası değiştimi bi bilgini alalım.
    abicim şu ana kadar debriyajla ilgili sıkıntım olmadı...debriayın olduğu bölge dahi açlmadı.....

bu husustaki felsefem... debriyajı fazla elleme...levye basılı olduğu sürece motora zarar kasnağa zarar...ışıkta bekleme halinde bile boşa beklerim....

yani debriyaj cıs kaka

sistemim bu...eli sürekli debr.levyesinde olmam asla...yeni başlayanlar istisna diyelim....

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Evden çıktım, eve geldim, 2770km yapmışım Konusu geliyor.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotografları bekliyoruz
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoları bekliyoruz, cbf in özelliği bu işte titreşim hemen hemen sıfır olduğundan uzun yolda diğer motorlara göre fazla yormuyo bi tek elin gaz kolunda sabit olmasını saymazsak.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler