Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

günaydın arkadaşlar. benim 1-2 sorum olacak . 1. 3600 ytl yi peşin versem plaka ve ruhsat ı da hediye ederlermi ? yoksa gene plaka ruhsat ücreti alırlarmı ? . 2. bu motorun menzili ne kadar? sorularıma cevap verebilirseniz minnettar kalırım. tşk ler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı Only4Friends adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar. benim 1-2 sorum olacak . 1. 3600 ytl yi peşin versem plaka ve ruhsat ı da hediye ederlermi ? yoksa gene plaka ruhsat ücreti alırlarmı ? . 2. bu motorun menzili ne kadar? sorularıma cevap verebilirseniz minnettar kalırım. tşk ler.
    3600'e pazarlık falan yaparsan plaka ruhsat dahil anahtar teslim alırsın...

menzili derken neyi sorduğunu anlamadım ?

yani full depo ile kaç km yol alıyor

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    onu ben hiç hesaplamadım..ama önceki sayfaları oku dikkatlice daha önce çok konuşuldu bu konu.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı Sacrosanct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen derim git ybr al farkı anlarsın
    Git YBR al, yokuş çıkmaya çalış, anlarsın.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

heralde full depo ile ortalama 300-400km olabilir bide son hız kaç bunun 120 yapabiliyormu ?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bunlar ikiz.........
    98 Beygir.....

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar ikiz.........
    makinalara bak be kuzu gibi yatıyolar cihan çantalar ses yapıyomu yolda?bende takmayı düşünüyorum

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    heralde full depo ile ortalama 300-400km olabilir bide son hız kaç bunun 120 yapabiliyormu ?
    Otobanda 125 görmüştüm, 135 gören arkadaş var. Ama hakkı nedir dersen rodajdan sonra şehir içinde 100-110u çok rahat görüyor. Gerisi zorlamaya giriyor artık.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    CBF 150
    @aykan Aynı çantadan benimde var (siyah ikizi) ve ses yapmıyor bende.

peki full depoyla en az ve en çok kaç km (yaklaşık) gidiyor söyleyebilirmisiniz ?

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    slm arklar sızın motordan abımde var pazartesıden berı ben kullanıyorum benımkı servıstede.bıraz göruslerımı bıldıreyım dedım.bı kere tıtresım yok o ii bısey.motorun torku saglam atak yanı kalkıslar gusel geldı bana.hız dersenız ben 84 kıloyum duz yolda 110-115 bastım en fazla ama yokus assaga dun 130 gördum tabı yattım motorun ustune full depo ıle bızımkı 26 ytl doluyo 275 km yol yaptık bunun cogu sehır ıcınde oldu tabı.ben sadece far olayına gıcık oldum aydınlatma gaza göre yapmıslar cok sacma gaz verıyorsun far yanıo bırakıon sonuo ahhhahaha cık cık.160 kadran koymuslar aslında bı motortun duz yolda 120 görmesı lazımdı ama ılgınc.kac bınde dersenız 1800 km de. sımdlık sölıceklerım bunlar

saygılar...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum benim Honda bayisiyle samimiyetim var...sana bi fiyat alırız...ama gerisi kredi kartına taksit olur...world veya bonusa

zaten kampanya var cbf de...

KAMPANYALAR > CBF 150‘de İnanılmaz Fırsat
    Kampanya Adı : CBF150 fırtınası

Avantajları : 690 peşin, 375*10 ay taksitle anında Koçfinans kredisi avantajı ile

Kampanya süresi : 02 Nisan 2007 – 30 Nisan 2007 tarihleri arasında

Kampanya kimler için? : Honda CBF150 sahibi olmak isteyen herkes

Kampanya kapsamı : Kampanya stoktaki ürünler için geçerlidir. Stokta olmayan ürünler için Honda D&B veya Honda Türkiye A.Ş sorumlu tutulamaz.

Nasıl katılacaksınız? : Kimlik fotokopisini bize faks ile veya şahsen ulaştırmanız yeterlidir, müşteri temsilcilerimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır.

Gerekli belgeler : Şahıslar için kimlik fotokopisi yeterlidir,

Şirketler için ise;
    - Yetkili kimlik fotokopisi
    - Vergi levhası
    - İmza sirküleri
    - Faaliyet belgesi
    - İşlemlere başlamak için en az 500 YTL peşinat

Notlar : Taksit yapılabilen kredi kartları Bonus, World, Axess ve Card Finans,
    Orada Kasım isimli arkadaşım servis ve satış sorumlusudur...iyi çocuktur beni sever...sana bide hediye çanta veya eldiven kaparız...

benim no...537 335 22 33

şikayetlerimi bi düşünürsem şöyle sıralayabilirim...

1.aynalar verimsiz...kullanışsız...kendi kollarımı görüyorum sadece...kör nokta fazla...

2.yan ayaklık orjinalde olmaması kötü...sonradan takılan yan ayaklık sırıtıyor...güven vermiyor bana...

3.rölantisi düşüktü yüksellttim...sabah çalışırken hızlı şekilde ısınsın istiyorum...hemen işe gidiyorum...dakika hesabı yapıyorum...

4.ön disklerde cızırdama vardı kesildi...

5.benzin göstergesi benin 3/2 doluyken çalışıyor...yarı depoda bile kırmızı çizgi veriyor...

aklıma gelen bunlar...başka sorun yoktu...

motor anormal şekilde hızlanıyor artık...nedeni açılması muhtemelen...yani 100e çıkması benim köklememle olmuyor ...110-120 standart hız oldu gibi...bu rahat torka ulaşması için rodajdaki sabrım önemli tabi...ilk 1000 basmıcan olay budur...

ybr ile kıyaslıyorum...önceleri fark yok diyordum artık var diyebiliyorum...torku hissediyorsun çok bariz..

500 e kadar 80 i geçenler için 1000e kadar 100 ü geçip sabredemeyenlerin motorlarında 3000-4000 km den den sonra motor sağırlaşması ...çekişten düşmesi...performans azalmaları ellerinden öper...

ben söyleyimde sonra servisten duyunca haaa demesin kimse...

Alıntı:
    mete_han´isimli üyeden Alıntı
    şimdi size çok net benzin tüketimin yazacağım...

arkidişler motorumuz 5 ytl lik benzinle 56 km yapmaktadır...

10 ytl ile...112 km...

15 ytl ile 168 km...

20 ytl ile 224 km...

25 ytl ile 280 km...

30 ytl ile 336 km...

yedekle 400 km yi rahat geçer kanısındayım...

çünkü yedek kısım deponun 4/1 i olduğuna göre bence 400 km yi rahat geçer...
    yedekte ise emin değilim ...nedeni yolda kalma korkusu...yedek şişeyle uğraşmakda istemiyorum...alttaki göstergeyi sıfırlayın ve yedeğe geçtiği anda bu rakamlarla benzin alın...her seferinde aynı oranı göreceksiniz...ama körüklerseniz daha fazla yakar tabi...100 ü geçmemek kaydıyla....bu arada benim motor 3950 ye geldi...4000 bakım dönemi...hiç bir problemi yok Allaha şükür...

benim makina şahlanıyor beyler...çok rahat 120 görüyor...yani artık sabit hızla 120 de gidebiliyor...açıldı...130 rampa aşağı hızını aldığı takdirde...135 i ise bi ara videoda(cepten) sizlerle paylaşıcam...onuda 1.köprüden Kadıköye geçerken rampa aşağı yapıyor başkada biyerde yapmıyor şerefsiz...

...

eğer dip gaz yaparsanız uzun yolda 30 liralık benzinle 300 km bile bulamıyorsunuz...Tekirdağa giderken motor 250 ta yedeğe geçti...

ah Oğuzhann ah kulakların çınlasın...size yetişcem diye ne stres yaptım ya...

öğrendiğime göre (servisten) yedekle 80 km gidiyormuş...gerisini siz düşün...

30 ytl ile 336 km...yedeğide ekleyin...336+80...416...tamda benim ilk zamanlar dediğim rakamda buydu...cbf 150 deki ilk mesajlarımı bulursanız 420-450 arası demiştim...yanılmamışım...ama o zamanlar basmıyodum ama...

ÇOK ÖNEMLİ...

ha bak bide şu var...bu 30 liralık 336 km olayı yedekde içindeyken ha...aman unutmayın...yani yedekle 37 veya 38 liralık benzinle oluyor aman dikkat...

artıları eksiler böyle...kesinlikle tavsiye ederim..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

zaten benim düşündüğüm de cbf idi. ybr tipim değil pek hoşlanmadım ondan. zaten benim de bir tanıdık var bir bayii sahibinin çok yakın arkadaşı alırken ondan yardım alırım herşey için tşk ler.ve de o kampanyada nisan tarihi belirtilmiş 2 ay öncenin kampanyası geçmiş yani . bir diğer sorum da rodajda iken en fazla kaç km/s hız ile gidebilirim 40-50 fln mı ? . bu arada kızın çok tatlı mete abi . Allah C.C analı babalı büyütsün.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    zaten benim düşündüğüm de cbf idi. ybr tipim değil pek hoşlanmadım ondan. zaten benim de bir tanıdık var bir bayii sahibinin çok yakın arkadaşı alırken ondan yardım alırım herşey için tşk ler.ve de o kampanyada nisan tarihi belirtilmiş 2 ay öncenin kampanyası geçmiş yani . bir diğer sorum da rodajda iken en fazla kaç km/s hız ile gidebilirim 40-50 fln mı ? . bu arada kızın çok tatlı mete abi . Allah C.C analı babalı büyütsün.
    ben alırkende kampanya geçmiş aylara aitti...kampanya hikaye aslında...

her konuda yardımcı oluruz merak etme...500 km ye kadar 80 i geçme...1000 km ye kadar ise 100 ü geçme diye servis uyarır...vardır bi hikmeti...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan çantalar ses yapıyomu yolda?bende takmayı düşünüyorum
    Ses yok orjınal gibi kullanlıyorum,istersen çıkarıp koyuyorsun kenara,ben şayet garaja koyarken çıkarmak zorunda kalıyorum.
    98 Beygir.....

bir isteğim olacak sizlerden tabi zahmet olmazsa , arka lastiğin kalınlığını merak ediyorum bir zahmet fotoğrafını çekip foruma koyabilirmisiniz aradım ama bulamadım

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadaşlar bugün bi arastırma yaptım lastik ve o-rin zincir için malum bizim lastikler ybr ninkinden iyi ama yeterli gelmiyor bana ben virajlarda biraz anormal yatarım lastikler ufak kopmalar yapıyor yani çok iyi diğiller hemen sallamaya baslıyo virajda cok asılırsan; metzeller ve prelli gibi bi lastik düşünüyorum fiyatlar burada kymco bayisi satıyor metzeller 40 dolar prellide 75 ytl önlerde bi 5-dolar farkediyor takmayı düşünüyorum uzun yola cıkmayı düşündüğümden daha güvenli olsun istiyorum bide o-ring zincir baktım 50 ytl ye var orta kalite taiwan malı bi zincir uyuyor bizim motorlara hatta honda 0km de bi motora yapmıs baya kalite gözüküyor sesde minumum düşer 2de bi gevşemez zannediyorum çünki bizim zincirler sürekli gevşiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses yok orjınal gibi kullanlıyorum,istersen çıkarıp koyuyorsun kenara,ben şayet garaja koyarken çıkarmak zorunda kalıyorum.
    ybrden kalın cbrden ince diye biliyorum

Motosikleti
    bir isteğim olacak sizlerden tabi zahmet olmazsa , arka lastiğin kalınlığını merak ediyorum bir zahmet fotoğrafını çekip foruma koyabilirmisiniz aradım ama bulamadım
    tabiiii.....

98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler