Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Only4Friends adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir isteğim olacak sizlerden tabi zahmet olmazsa , arka lastiğin kalınlığını merak ediyorum bir zahmet fotoğrafını çekip foruma koyabilirmisiniz aradım ama bulamadım

90/90 18

bizim arka lastiğin kalınlıgı bukadar bu bi farklı desen ön biraz daha ince

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tşk ler herşey için herkese iyi geceler

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    istanbullu arkadaşlar pazar günü cbf turu yapalımmı hem deniz hem cbf team yapmış oluruz.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü cbf turu yapalımmı hem deniz hem cbf team yapmış oluruz.
    Tesüf ederim sana Cihan bizimki motsiklet değilmi yani
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bence yarın vya pazar günü güneş altında fazla olmayın...gölge bi yere geçmeye çalışın...veya alışveriş merkezlerinde takılın...motoruda yatırın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesüf ederim sana Cihan bizimki motsiklet değilmi yani
    demekki degilmiş motsiklet,benim ki motosiklet sanırım seninkide motosiklet
    umarım yarın görüşürüz.
    98 Beygir.....

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar ikiz.........
    estetik duruyorlar cihan.yahu birinizde farklı renk alsaydınız Herkes kırmızıaldı olmuyorki Bu arada kaç kmdesin cihan?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Arkadaşlar işte motorumun en son fotoğrafları.Devamı ve gezi resimlerim gelecek ama imageshack le imkansız gibi.

Shot with DiVi CAM 525D..

Motosikleti
    Arkadaşlar yağ eksiltme ile alakalı öğrendiğim şeylere göre böyle bişey var...yoğun kullanımlarda sıcak havalarda motor yağı eksilebiliyor...ama nedeni buharlaşması...akmıyor buharlaşıyor...bu nedenle servis bakım çizelgesi değişmiş...bize düşen yapmamız gereken bakımlara zamanında gitmek...mevsimsel olarak sıcak yerlerde bu eksilme fazla olurmuş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    İşte size bir tane daha ama fazlasına sabrım dayanmıyor.imageshack şakladı beni.

Shot with DiVi CAM 525D..

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    mete_han saol abi ilgilendiğin için ben artık her gün binmeden önce kontrol ediyorum bu sıcakta normaldir bence ya bende bugün 1000 bakımına götürdüm motoru bakımda 10-40 agip yağ koydular balatalar temizlendi zincir yağlandı sora şöle bi artık basıyım bakim dedim bizim eşek çıkabiliyomu 120'lere bornova yolunda hiç zorlanmadan çıktı valla şehir içinde çok memnunum motorumdan herkese keyifli sürüşler

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estetik duruyorlar cihan.yahu birinizde farklı renk alsaydınız Herkes kırmızıaldı olmuyorki Bu arada kaç kmdesin cihan?
    benim motor 3015 km de amcaoglu birolunki 2450 km de amcaoglu benden 2 ay önce aldı ama ben ona tek seferde 1000 km fark atınca malum geçmiş oluyorum,şu an 3015 deyim herşeyiyle çok memnunum.
    aynı zevkin insanlarıyız fark olmaz bizde zaten bizde ikiz gibiyiz motorlarda aynı tamam
    98 Beygir.....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı FÜREK adlı üyeden alıntı
    bence yarın vya pazar günü güneş altında fazla olmayın...gölge bi yere geçmeye çalışın...veya alışveriş merkezlerinde takılın...motoruda yatırın...
    ulen adamın her tarafı vukuat yahu...
    ele verir talkını, kendi yutar salkımı...

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...rmedi-mtm.html

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    a vagrang sendeki çanta orion mu..?yada markası ne?
    o artçı için dayanma aparatını sonradan mı taktın..? öyleyse kaça aldın nasıl taktın anlatırmısın... bu arada ben 1500 km ye gelmiş durumdayım bu aralar sorunsuz biniyorum..
    herkese kazasız belasız keyifli sürüşler

Motosikleti
    Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han saol abi ilgilendiğin için ben artık her gün binmeden önce kontrol ediyorum bu sıcakta normaldir bence ya bende bugün 1000 bakımına götürdüm motoru bakımda 10-40 agip yağ koydular balatalar temizlendi zincir yağlandı sora şöle bi artık basıyım bakim dedim bizim eşek çıkabiliyomu 120'lere bornova yolunda hiç zorlanmadan çıktı valla şehir içinde çok memnunum motorumdan herkese keyifli sürüşler
    abicim bakım ve arabakımları değiştirmelerin nedeni buymuş zaten...yani kronik bir yağ eksiltme problemi var ama sıcak yörelerde yoğun kullanıma bağlı olarak...buharlaşmayla alakalı...yoksa yağ ya buharlaşır ya akar gider...akıp gitmesindense bu durum biraz daha sempatik gelebilir...yağınızı kontrol etmeye bile gerek...tedirgin olacak bir durum yok...keyfinizi bozmayın...

aykan kardeşi şimdi anlıyorum...

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen adamın her tarafı vukuat yahu...
    ele verir talkını, kendi yutar salkımı...
    ]
    yani Kıldiken abi bu yaptığın işmi...teknik bir başlıkta makara olurmu...denize gitmişiz çokmu...seni şiddet ve kırbacla kınıyorum...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    yani Kıldiken abi bu yaptığın işmi...teknik bir başlıkta makara olurmu...denize gitmişiz çokmu...seni şiddet ve kırbacla kınıyorum...
    teknik başlıklarda makara yapmadığımı sen de biliyorsun.
    fakat ağırabi moduyla verdiğin nasihati görünce (teknik başlıkta!!!) dayanamadım,
    gerçek yüzünü ifşa ettim.

uzatmayalım, başlığı kirletmeyelim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik başlıklarda makara yapmadığımı sen de biliyorsun.
    fakat ağırabi moduyla verdiğin nasihati görünce (teknik başlıkta!!!) dayanamadım,
    gerçek yüzünü ifşa ettim.

uzatmayalım, başlığı kirletmeyelim.
    pazar sabahı 11.30 da aradılar hayınlar...12 de metrocity önünde ol dediler....ben napim müdür...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim bakım ve arabakımları değiştirmelerin nedeni buymuş zaten...yani kronik bir yağ eksiltme problemi var ama sıcak yörelerde yoğun kullanıma bağlı olarak...buharlaşmayla alakalı...yoksa yağ ya buharlaşır ya akar gider...akıp gitmesindense bu durum biraz daha sempatik gelebilir...yağınızı kontrol etmeye bile gerek...tedirgin olacak bir durum yok...keyfinizi bozmayın...

aykan kardeşi şimdi anlıyorum...

abi ben demiştim inanmadınız bana teesüf edrim dediğim gibi yağ eksiltme var ama senin dedigin gibi akıtma yok sadece keçe bzamanla deforme olursa akar aslında buharlasmada yok devirli kullanınca 250 gr eksiltir 1000km de bide burda sıcagın 50 dereceyi buldugunu öğle saatlerinde söylemeliyim geçen bodrum gümüşlük arası 30 km valla yolda gelirken motor simdi yanıcak dedim alttan alev geliyodu ayaklarım gelene kadar kızardı su an benim tek sorunum 4400 km de göstergenin titremesi km teli degişti olmadı bidaha değişecek bide lastik gibi ikide bir gevşiyen zincir selamlar sevgiler...

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    peki bu yağ eksiltme olayı ybr 125 te oluyormu yoksa cbf15ye has bi özellikmi ben kıllandım şimdi motor 2100km de yağınada hiç bakmıyorum

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben demiştim inanmadınız bana teesüf edrim dediğim gibi yağ eksiltme var ama senin dedigin gibi akıtma yok sadece keçe bzamanla deforme olursa akar aslında buharlasmada yok devirli kullanınca 250 gr eksiltir 1000km de bide burda sıcagın 50 dereceyi buldugunu öğle saatlerinde söylemeliyim geçen bodrum gümüşlük arası 30 km valla yolda gelirken motor simdi yanıcak dedim alttan alev geliyodu ayaklarım gelene kadar kızardı su an benim tek sorunum 4400 km de göstergenin titremesi km teli degişti olmadı bidaha değişecek bide lastik gibi ikide bir gevşiyen zincir selamlar sevgiler...
    kanka haklıymışın...eğer bakım ihmal edilirse ayvayı yedik...motor yanıyomuş yağsızlıktan...500 gra kadar çıkabiliyormuş...ama dediğim gibi bu bize bağlı birşey...hatta serevis ben Uşağa gidiyom dedim...uşak sonrası Manisayada gidiyom dedim...orada yağ koydurmamı istediler...heheh...durum bu yane...

motoru olurda yakarsan(ki yanmışı geldi servise herif 12.000 km de ilk defa servise gelmiş...bakım makım hak getire motoru yakmış zalak) bedeli işçilik hariç piston miston vs 300 lira bişey...yani doya doya yakabilirsin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler