Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater plakamızıda aldık hayırlısı olsun )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadşlarım selamlar ben Honda CBF almak istiyorum görünüşe önem verip UZUN YOLDA beni rahat ettirmesini de ÖNem veren biriyim rampa yukarı çıkarken beni yarı yolda bırakmaz değilmi ? Çünkü 14 günlük senelik iznimde motor u aldığım zaman sağlamından gezicem . Motor a ilk bakışta 35-50 yaşları arasındaki insanlara hitap ettiğini düşünüyor olsamda yorumlar çok iyi . Konfor u ve sessizliği baya bir ön planda . TVS apache de alabilirim fakat titreşim var deniyor bende uzun yol yapıcağım için ARTÇı ilede olabilir bu bana sanrım sıkıntı yaratır. Ufak bir bilgi verirseniz sevinirim. Bilgi : Kilom 79 boy :1.80

Yapmak istedğim yol Antalya - Çanakkale Her TÜRK gencinin gidip orayı görmesi lazımdır . Bende motorum ile gitmek istiyorum . Sahil yolundan gitmek amacım.
    Oncelikle cbf i alanlar konfor yakit servis 3lusu yuzunden aliyorlar. Diger emsallerine gore daha konforludur gecen pazar 1 gunde 500km yaptik 3 cbf vardi grubumuzda 10tl ile 100km yaktim bu gezide. Konfor olarak hic sorun yasamadim hic bi yerimizde uyusma olmadi. Cbf i zorlamazsan bakimini zamaninda yaptirirsan uzun yillar size sorunsuz hizmet eder sonucta 150cc bir commuter sinifinda motor bu aletin yapilis amaci zaten az yakit tuketimi olmasi ve gezi motoru olmasi 80-90kmh civarinda gezerseniz sikinti yasamazsiniz dag tepe asfalt koy yolu farketmez her turlu gider yeterki uzun sure redline da gezmeyin bakimini aksatmayin.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    dün toplam 148 km yaptım şehir içinde hiç yorulmadım ama activayla 20 km gideyim omzum ağrımaya başlar cbf çok rahat sanki paşa koltuğunda oturuyormuşsın gibi

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadşlarım selamlar ben Honda CBF almak istiyorum görünüşe önem verip UZUN YOLDA beni rahat ettirmesini de ÖNem veren biriyim rampa yukarı çıkarken beni yarı yolda bırakmaz değilmi ? Çünkü 14 günlük senelik iznimde motor u aldığım zaman sağlamından gezicem . Motor a ilk bakışta 35-50 yaşları arasındaki insanlara hitap ettiğini düşünüyor olsamda yorumlar çok iyi . Konfor u ve sessizliği baya bir ön planda . TVS apache de alabilirim fakat titreşim var deniyor bende uzun yol yapıcağım için ARTÇı ilede olabilir bu bana sanrım sıkıntı yaratır. Ufak bir bilgi verirseniz sevinirim. Bilgi : Kilom 79 boy :1.80

Yapmak istedğim yol Antalya - Çanakkale Her TÜRK gencinin gidip orayı görmesi lazımdır . Bende motorum ile gitmek istiyorum . Sahil yolundan gitmek amacım.
    arkadaşım bende 75-80 arası kilodayım 185 - 190 arasıda boyum artçım 60-65 her gün aşırı rampa yol çıkıyorum arka çanta dolu artı olarak sırt çantasıda oluyor
    en dik yokuşta durup kalksam bile 40 dan aşağı gitmiyor

uzun yol sadece istanbul kefken yaptım gayet zevkli rahattı aynı artçıyla ancak 10-20 kilo daha fazla yükle yaptım bu yolu yakıt olarak konfor olarak parça olarak hondadan vazgeçme derim ;)

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Yaa arkadaşlar benim motoru evin önüne parketmistim fazla değil 10 dakika eve girdim çıktım bi tane velet egzosun içine misket atmış evet bildiğimiz çocukken oynadigimiz misket ya deli oldum. Egzosun içinde şıngır şıngır çok gıcık bi ses çıkıyor egzosu kendim söktüm asaga yukarı çeviriyorum yok abi çıkmıyor. Çıldıracak gibi yım

Lütfen bi yardım edin

Acil cevaplarinizi bekliyorum...

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim motorun gündüz farları bunlar.. bunları alta çekip ,bu farların daha büyük ve afilli olanını bunların yerine takacağım.. selektörüde büyük olanlara
    bağlayacağım.. xenon çalışmıyorken selektör yaptığımda sadece bunlar patlayacak..xenon çalışıyorken selektör yaptığımda ,hem xenon hemde poer led sisler patlayacak...

http://e1206.hizliresim.com/y/f/7vdrc.jpg

http://e1206.hizliresim.com/y/f/7vduv.jpg
    iyi günler koray bey bu resimlerdeki sis farına benzeyen şeyler çok hoş =) kaç paraya nereden aldınız su almaz sanırım =) yolu aydınlatıyormu net olarak ? yoksa süs amaçlımı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa arkadaşlar benim motoru evin önüne parketmistim fazla değil 10 dakika eve girdim çıktım bi tane velet egzosun içine misket atmış evet bildiğimiz çocukken oynadigimiz misket ya deli oldum. Egzosun içinde şıngır şıngır çok gıcık bi ses çıkıyor egzosu kendim söktüm asaga yukarı çeviriyorum yok abi çıkmıyor. Çıldıracak gibi yım

Lütfen bi yardım edin

Acil cevaplarinizi bekliyorum...

iyi günler önder bey

egzozun motor silindirine giren kısmı sökülerek o taraftan çıkartılabilirmi? egzozun iç kısmı nasıl bi biçimde hiç bilmiyorum =)

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyi günler önder bey

egzozun motor silindirine giren kısmı sökülerek o taraftan çıkartılabilirmi? egzozun iç kısmı nasıl bi biçimde hiç bilmiyorum =)
    Denedim kardeşim söktüm egzosu egzos bütün bide bu yeni kasalarda yanılmıyorsam katelizör var bana göre manifol yani motora bağlanan kısmından çıkması biraz zor gibi en iyi ihtimal küçücük bi ihtimalde olsa girdiği yerden çıkması yeni bir egzos almam an meselesi çünkü ses çok sinir bozucu delirtiyor beni motora binmiyorum valla sese uyuz olduğum için....

Bakalım bide ethem kardeşim bi fikir verirse bide onu dinliyim onun baya bi tecrübesi var biliyosundur...

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk çalıştırmada mı ? Motorun kontağı yeni kapattığında mı duyuyorsun ? Yüksek hızlarda kafanda kask varken de duyuyormusun ? Yoksa sadece düşük hızlarda ve kasksızken duyduğun bir ses mi bu tarif ettiğin ses ? Motor soğukken mi var, sıcakken de devam eden bir ses mi ? Her zaman var mı ?
    İlk çalıştırmada değil kapattığındaki seside biliyorum o da değil. Sürüş esnasında bildiğin motorun içinden sanki bir şey dürtüyormuş gibi düzensiz ses geliyor(du). Dün kontağı kapattığım eve geldim. Bu gün çalıştırdım. Günlük yaptığım güzargahta aynı şekil yaklaşık 100km gittim. Hiç ses duymadım. Ya otoparkta bir operasyon yaptılar ya da geçici bir şey gibiymiş.

Eğer tekrar böyle bir sorun olursa yazarım buraya. Olmadı servise götüreceğim. Ama dün çok korkmuştum tık tık tık ses geliyor la dedim ne oluyor
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk çalıştırmada değil kapattığındaki seside biliyorum o da değil. Sürüş esnasında bildiğin motorun içinden sanki bir şey dürtüyormuş gibi düzensiz ses geliyor(du). Dün kontağı kapattığım eve geldim. Bu gün çalıştırdım. Günlük yaptığım güzargahta aynı şekil yaklaşık 100km gittim. Hiç ses duymadım. Ya otoparkta bir operasyon yaptılar ya da geçici bir şey gibiymiş.

Eğer tekrar böyle bir sorun olursa yazarım buraya. Olmadı servise götüreceğim. Ama dün çok korkmuştum tık tık tık ses geliyor la dedim ne oluyor
    Kapalı sessiz ve yankı yapan bi otoparkta, motorda dışarda duymadığın ve var olan tüm sesleri daha iyi duyabilirsin. Eksoz ve motor bloğu ısınırken genleşmesi değişen metalin çıkardığı bi çok ince tın lama sesi var arada, veya ekzantrik zinciri sesi zırıltısı, bahsettiğin gibi ortamlarda daha da iyi duyulabiliyor bu ve benzeri sesler. Çünki motordaki en ufak ses yankı yapıp sana dönüyor. Bu rahatsızlık vermiş olabilir. Bi problem olmamasına sevindim.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, aşağıdaki linkini verdiğim xenon kiti Koray kardeşimin tavsiyesi ile dün satın aldım. Şu anda baktım. Ödeme onaylanmış kargoya verilmesi bekleniyor şeklinde görünüyor. Her halde bu gün yarın kargoya verilmiş olsa en geç pazartesi malzeme elimizde olur. 90 tl olan kit arabalar için aslında ama iki balast iki ampul olması dolayısıyla iki motosiklete takılabilecek. Yani 50 tl ye mal oluyor. Bir diğerini de Ahmet in motoruna takıcaz. Ürün yine 35 watt olduğu için hiç bir problem yok. Koray daha iyi bilir ama sanırım bi açma kapama anahtarı alıcaz. Buda zaten hep istediğim şeydi. Farlar açıkken yine selektör devrede olucak ve uzun kısalı. Sistem hem çok güzel hem mal oldukça kaliteli. Hemde oldukça ekonomik. Ayrıca şu an Koray 6 aydır devamlı bundan kullanıyor, gündüzleri de devamlı açık tutuyor. Çok çok memnun. Orjinal farla gezdiğin günlere lanet edersin dediğine göre herhalde hayli memnun Kargoya zamanında verilir ve en geç pazartesi teslim alma imkanım olursa en geç pazartesi akşam üzeri montaj yapacağız. Montaj aşamasını fotoğraflamaya çalışacağım. Deneyimlerimide buraya yazarım pazartesi gecesi bi aksilik olmazsa. Işığın fazla dağılması, karşıdan gelen araçların gözlerini alması vb gibi bi durumla karşılaşırsak ta far camını altındaki ayarından aşağı eğmeyi düşünüyorum, sanırım bu ayar, sorunun kısmende olsa önüne geçecektir. Ayrıca şu da var. Ben trafikte iki tekerim. Ülkemiz şartlarında sürüş anında 4 tekerlekli araçlara göre daha fazla risk altında ve tehlikedeyim. Dolayısıyla benim miniminnacık tek ampullü xenon farım varken 1. önceliğim benim önümü sağlıklı göstermesidir. Karşıdan gelen 4 tekerli araçların sürüş güvenliğide elbette önemli ama onların gözlerine bişey olmasın, iyi görebilsinler diye ben geceleri kör gezmeye devam edemeyeceğim. Ama yinede bi far ayarı ile bununda önüne geçmeye çalışacağız. Bu hafta 4-12 vardiyesindeyim. 2 gündür işe motorla gidip geliyorum. Gece 12:00 de yollarda, samimi söylüyorum far göstermiyor, görmediğim yolda basmayıda sevmem yolda kaya mı var taş mı var. Eşşek kadar bi köpek leşi mi var. Gözükmüyor çünki. Böyle olunca hızımı düşürmem gerekiyor. Bu seferde gece gece arkadan taciz başlıyor dibime geriyorlar. Görmediğim yolda gaz açsam benim için risk, açmasam üstümden geçecekler. ee napcaz şindi

Mercekli zenon seçeneğide var aslında, teknik olarak daha iyi de olabilirdi ama, bugün yaptırmaya kalksam 220-250 tl seviyelerinde fiyatı var. Oldukça yüksek bi mevla. Bu şekilde muayeneden geçmeyeceği söylensede zaten muayeneme 2 sene var. Muhtemelen motorumu 2 sene içinde zaten satıcam. Satmasamda orjinal haline dönüştürmek kolaymış, muayene için orjinaline çeviriveririz napalım. 50 tl nerde, 250 tl nerde

Ürün şu:
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/h...ranti-58220402
    K o r @ y bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ethem benim sorunuma ne diyosun

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem benim sorunuma ne diyosun
    Önder kardeşim, ben senin sorununu gördüm ve üzüldüm, zaten açtığın başlık altında da burada da diğer ark.lar nasıl olur, nasıl halledilir konusu ile ilgili hayli mantıklı yorumlar yapmışlar, aklıma başka bi olur inan gelmiyor. Zaten (kesin şöyle çıkar) gibi bi şey gelseydi yazardım eksik etmezdim.

Eksozun bi kaç noktasında içe bükümlü kıvrım var, her halde işi zorlaştıran bu kıvrımar. Bu kıvrımlar olmasa zaten düşerdi. Sallamakla düşerse de şans eseri düşer, bunuda tutturmak sanırım hayli zor. Sök eksozu, götür eve küvete yatır, hortumla bas içine basıçlı suyu, veya bi kompresörden basınçlı hava ver. Ama havayı veya suyu eksozun manifolt tarafından değil de, duman atan tarafından ver. manifolt tarafından çıkartmayı dene. Gerçi böyle de iç bükey kıvrımı olan eksozdan o misketi çıkartmak zor olur gibi. Zaten bu yöntemler de sanırım eksozcuların akılına gelmiştir. Ama yinede denenebilir. Umarım senin başını ileri seviyede ağrıtmadan sorununu çözersin. Buraya yaz ok. Görüşmek üzere.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ethem sağol kardeşim düşünmen yeter halledince yazarım buraya ve ilgili topige...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar, aşağıdaki linkini verdiğim xenon kiti Koray kardeşimin tavsiyesi ile dün satın aldım. Şu anda baktım. Ödeme onaylanmış kargoya verilmesi bekleniyor şeklinde görünüyor. Her halde bu gün yarın kargoya verilmiş olsa en geç pazartesi malzeme elimizde olur. 90 tl olan kit arabalar için aslında ama iki balast iki ampul olması dolayısıyla iki motosiklete takılabilecek. Yani 50 tl ye mal oluyor. Bir diğerini de Ahmet in motoruna takıcaz. Ürün yine 35 watt olduğu için hiç bir problem yok. Koray daha iyi bilir ama sanırım bi açma kapama anahtarı alıcaz. Buda zaten hep istediğim şeydi. Farlar açıkken yine selektör devrede olucak ve uzun kısalı. Sistem hem çok güzel hem mal oldukça kaliteli. Hemde oldukça ekonomik. Ayrıca şu an Koray 6 aydır devamlı bundan kullanıyor, gündüzleri de devamlı açık tutuyor. Çok çok memnun. Orjinal farla gezdiğin günlere lanet edersin dediğine göre herhalde hayli memnun Kargoya zamanında verilir ve en geç pazartesi teslim alma imkanım olursa en geç pazartesi akşam üzeri montaj yapacağız. Montaj aşamasını fotoğraflamaya çalışacağım. Deneyimlerimide buraya yazarım pazartesi gecesi bi aksilik olmazsa. Işığın fazla dağılması, karşıdan gelen araçların gözlerini alması vb gibi bi durumla karşılaşırsak ta far camını altındaki ayarından aşağı eğmeyi düşünüyorum, sanırım bu ayar, sorunun kısmende olsa önüne geçecektir. Ayrıca şu da var. Ben trafikte iki tekerim. Ülkemiz şartlarında sürüş anında 4 tekerlekli araçlara göre daha fazla risk altında ve tehlikedeyim. Dolayısıyla benim miniminnacık tek ampullü xenon farım varken 1. önceliğim benim önümü sağlıklı göstermesidir. Karşıdan gelen 4 tekerli araçların sürüş güvenliğide elbette önemli ama onların gözlerine bişey olmasın, iyi görebilsinler diye ben geceleri kör gezmeye devam edemeyeceğim. Ama yinede bi far ayarı ile bununda önüne geçmeye çalışacağız. Bu hafta 4-12 vardiyesindeyim. 2 gündür işe motorla gidip geliyorum. Gece 12:00 de yollarda, samimi söylüyorum far göstermiyor, görmediğim yolda basmayıda sevmem yolda kaya mı var taş mı var. Eşşek kadar bi köpek leşi mi var. Gözükmüyor çünki. Böyle olunca hızımı düşürmem gerekiyor. Bu seferde gece gece arkadan taciz başlıyor dibime geriyorlar. Görmediğim yolda gaz açsam benim için risk, açmasam üstümden geçecekler. ee napcaz şindi

Mercekli zenon seçeneğide var aslında, teknik olarak daha iyi de olabilirdi ama, bugün yaptırmaya kalksam 220-250 tl seviyelerinde fiyatı var. Oldukça yüksek bi mevla. Bu şekilde muayeneden geçmeyeceği söylensede zaten muayeneme 2 sene var. Muhtemelen motorumu 2 sene içinde zaten satıcam. Satmasamda orjinal haline dönüştürmek kolaymış, muayene için orjinaline çeviriveririz napalım. 50 tl nerde, 250 tl nerde

Ürün şu:
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/h...ranti-58220402
    önüne aniden araba çıktığında yada biri sana yol vermediğinde bas uzunları da gör ... minicik tek ampul xenon mu değil mi... yeminle selektör yapınca bırak zavallı 4 tekerleri yolcu uçağı sağa çekiyo..
    arkadan ufo geliyo sanıyorlar..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    önüne aniden araba çıktığında yada biri sana yol vermediğinde bas uzunları da gör ... minicik tek ampul xenon mu değil mi... yeminle selektör yapınca bırak zavallı 4 tekerleri yolcu uçağı sağa çekiyo..
    arkadan ufo geliyo sanıyorlar..
    Mutlaka öyledir Koray cım, yaz geldi gece de çok gezmeye başladık, sıkıntıyı hissetmeye başladım açıkçası. Elektrikçiden kablo falan alıcaz dimi ? Elk. bantı. Birde bi açma kapama anahtarı. Benim dörtlü düğmesi var ya sol siyah kapakta. Aynı şekilde sağ siyah kapağa düşünüyorum xenonun açma kapama amahtarını, nasıl bi elk. anahtarı mantıklı olur sende bizim sağ siyah kapağa monte etmek için ? Sendeki gibi siyah ufak düğmelerden mi alayım ? Veya bunuda mı pazartesi birlikte alalım ?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Mutlaka öyledir Koray cım, yaz geldi gece de çok gezmeye başladık, sıkıntıyı hissetmeye başladım açıkçası. Elektrikçiden kablo falan alıcaz dimi ? Elk. bantı. Birde bi açma kapama anahtarı. Benim dörtlü düğmesi var ya sol siyah kapakta. Aynı şekilde sağ siyah kapağa düşünüyorum xenonun açma kapama amahtarını, nasıl bi elk. anahtarı mantıklı olur sende bizim sağ siyah kapağa monte etmek için ? Sendeki gibi siyah ufak düğmelerden mi alayım ? Veya bunuda mı pazartesi birlikte alalım ?
    Kablo sıkıntımız olmaz diye düşünüyorum... 50 cm kablo ya gerekir yada gerekmez.. akü ile ön konsol arası ne kadar şimdi kestiremiyorum..
    pabuç falanda alacaz abi, o yüzden ben pazartesi oraya gelince birlikte hallederiz.. Oto elektrikçisi var mı? yoksa ben gelirken sanayiden alırım..
    Ayrıca forumda bi arkadaş içinde led olan düğme paylaşmıştı.. onlar çok güzel.. ist. satılıyor tanesi 20-25 Tl falandı.. neyse benim düğmeler gayet kullanışlı
    ve kibar duruyor abi.. bilirsin ne kadar çok yıkarım motoru hiç bozulmadı... sağlam yani... lehim atmak için elektrik çekebilirmiyiz.. bant almaya gerek yok ben makaron getircem

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kablo sıkıntımız olmaz diye düşünüyorum... 50 cm kablo ya gerekir yada gerekmez.. akü ile ön konsol arası ne kadar şimdi kestiremiyorum..
    pabuç falanda alacaz abi, o yüzden ben pazartesi oraya gelince birlikte hallederiz.. Oto elektrikçisi var mı? yoksa ben gelirken sanayiden alırım..
    Ayrıca forumda bi arkadaş içinde led olan düğme paylaşmıştı.. onlar çok güzel.. ist. satılıyor tanesi 20-25 Tl falandı.. neyse benim düğmeler gayet kullanışlı
    ve kibar duruyor abi.. bilirsin ne kadar çok yıkarım motoru hiç bozulmadı... sağlam yani... lehim atmak için elektrik çekebilirmiyiz.. bant almaya gerek yok ben makaron getircem
    Elektrik evin penceresninden sallandırırız. Sorun olmaz. Burada oto elk. var. Ama bu dediğin pabuç olayı her oto elk. varmıdır bilmiyorum. Yoksa burada bi çok oto elk.. var. Hani şu kabloları veya ufak tefek malzemeleri sabitlemek için plastik ip gibi şeyler oluyor. cırcırlı. Sıkınca bi daha kesmeden açılmıyor, her halde gözünün önüne gelmiştir. Adını bilmiyorum Hani arabaların alüminyum jantlarına kapak takmak için de kullanırlar Onlardan da ihtiyacımız olacak mı ? Aslında alınacak malzeme için pazartesiyi beklemesek çok daha sağlıklı olacak sanırım. Çünki sen en erken 17:15 te burada olucan hiç oyalanmadan gelsen. Bi miktar da malzeme için geciksen, birde Ahmet' in de geldiğini ve iki maturla uğraştığımızı düşünürsek geçe ve karanlığa kalmayalım. Ne kadar uzun süreceğini kestiremiyorum. Sen bana ne malzemeler lazım söylermisin. Pabuç dediğin nasıl bişey onuda bilmiyorum ya. Bide bu alınacak olan kablonun kalınlığı ebadı bi ölçüsü var mı ? Ayrıca aküden fara kadar bir kablo mu gidecek yoksa iki mi ? Ona göre kaç metre kablo alayım. 50 cm den değil de 70 cm den hesaplayalım. Ne olur ne olmaz. iki motorun malzemelerinide ben buradan alıyim. Sadece Ahmet açma kapama anahtarını kendi beğensin ve kendi alsın. O biraz zevk meselesi gibi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Elektrik evin penceresninden sallandırırız. Sorun olmaz. Burada oto elk. var. Ama bu dediğin pabuç olayı her oto elk. varmıdır bilmiyorum. Yoksa burada bi çok oto elk.. var. Hani şu kabloları veya ufak tefek malzemeleri sabitlemek için plastik ip gibi şeyler oluyor. cırcırlı. Sıkınca bi daha kesmeden açılmıyor, her halde gözünün önüne gelmiştir. Adını bilmiyorum Hani arabaların alüminyum jantlarına kapak takmak için de kullanırlar Onlardan da ihtiyacımız olacak mı ? Aslında alınacak malzeme için pazartesiyi beklemesek çok daha sağlıklı olacak sanırım. Çünki sen en erken 17:15 te burada olucan hiç oyalanmadan gelsen. Bi miktar da malzeme için geciksen, birde Ahmet' in de geldiğini ve iki maturla uğraştığımızı düşünürsek geçe ve karanlığa kalmayalım. Ne kadar uzun süreceğini kestiremiyorum. Sen bana ne malzemeler lazım söylermisin. Pabuç dediğin nasıl bişey onuda bilmiyorum ya. Bide bu alınacak olan kablonun kalınlığı ebadı bi ölçüsü var mı ? Ayrıca aküden fara kadar bir kablo mu gidecek yoksa iki mi ? Ona göre kaç metre kablo alayım. 50 cm den değil de 70 cm den hesaplayalım. Ne olur ne olmaz. iki motorun malzemelerinide ben buradan alıyim. Sadece Ahmet açma kapama anahtarını kendi beğensin ve kendi alsın. O biraz zevk meselesi gibi.
    Ethem abi Ahmet abi ile görüştün mü?
    O da pazartesi kesin gelecek mi? eğer gelmezse onun işi biz burada çözeriz sıkıntı olmaz.. evlerimiz yan yana.. önemli olan sensin.. onun ev bahçe müsait burada gece 3,00 te bile biz yaparız..
    ama gelirse farketmez.. 2 motoru da rahatça yaparız..
    lazım olan malz. listesi....

1- düğme
    2- kablo ( xenonun üstündeki kabloyla aynı kalınlıkta olsun ) 2 m al çok ucuz bişey zaten..ilerde başka şeyde lazım olur..
    3- erkek ve dişi papuç ( 5 er tane al.. )
    4- kafası yuvarlak olan pabuç bundan da al 5 adet..

benim getireceklerim..
    5- makaron
    6- yankeski pense
    7- lehim

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Yok ya beni almazlar işe, napsınlar gariban bi Türk' ü Onların çok kalite müh.. leri vardır, yağ yakmayı çözemeselerde vardır herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Motorun 2011 veya 12 yeni kasa ise ve üzerindeki arka dişli 43 t ise 110 km/h ta 7000-7500 devir çevirerek yolculuk yapabilmen imkansız. 110 km/h ı 8000-8500 devir den aşağı yapamazsın 43 t ile Motor 16 binde olduğu halde ayrıca hep sen devamlı böyle devirli kullanıyorsan, bu durum pekte olağan dışı değil. Motor 250 cc olsa 110 km-h ağır gelmez. Ama bizim motorlarda 110 demek neredeyse redline seviyesinde motoru devamlı kullanmak demektir. Ayrıca 1000 km de bir yağ değiştirme ihtiyacı kesinlikle yok. İlk etapta minimum düzeyde olan yağ tüketimini takip edip veya önemsemeyip 100-200 gram diye önemsemeyip veya bu kadar eksildiği halde tamamlamayıp motoru birde 43 t dişle 110 km-h seviyelerinde kullanman zaten motorun bu hale düşmesi için uygun zemini de hazırlamış olabilir. Elinizde her zaman aynı özellikli yağdan bulunsun ve eksilen yağı mutlaka tamamlayın, muhtemelen yağ seviye takibi ve yağ değişimi haricinde gerektiğinde ilavesini yapmıyorsunuz. Yapsaydınız motorunuzdan yağ değişiminde -400 gram yağ çıkması mümkün değildi. Yağ değişiminde tam yağ alırdınız karterden. 600 gram yağ ile motoru kullanmak zaten yanlıştır. Motorun bu hale düşmesi için zemin hazırlayan bu olabilir. Motor 100-110 km/h seviyelerine zorlanmadan çıkıyor ve bu hızlarda rüzgara karşı direnme mukavemeti de gayet başaralıysa bu motorda eksik yağ bulunduğundan şüphelenmeliydiniz bence. Motorda ne kadar eksik yağ varsa perf.. o kadar iyi oluyor. Normalde bizim motorları 110 km-h ta stabil tutmanız zordur. Eğer tutabiliyorsanız yağınız eksik olaiblir. Muhtemelen eksik yağ ile uzun süreli 110 km-h gibi yolculuklar yaptınız. Bence 1000 km de bir yağ değiştireceğinize 2000 km de bir yağ değiştirseydiniz. 500 km de bir yağ seviye kontrolü yapsaydınız ve eksilen yağı tamamlasaydınız. Arkadaki 43 t dişli ise 42 yapsaydınız. uzun yolsa 80-90 km-h ı anlık hızlanmalar haricinde geçmeseydiniz, muhtemelen durum şu anda çok daha farklı olacaktı ve motorunuzu orjinal haliyle kullanmaya devam edebilecektiniz. Ama tabiki bu deneyim size bazı şeyleri de mutlaka öğretmiştir. Yani 16 bin km boyunca 1000 km de 400 gram yağ yakmadı motor. Bu yağ tüketimi çok daha düşüktü, ilgilenmediğiniz için ve ilgilenmediğiniz galde 43 t ile sert kullandığınız için arttı. Belki ilgilenseydiniz 43 t dişli bile olsa sert kullandığınız halde motorunuza eksik yağ göstermeseydiniz bu hale gelmeyecekti motor. Eksik olan yağ yağ eksilme eğilimini hızlandırır. İlk 1000. km de 100 gram yağ yakmış olan motor, 2. 1000 km 150-200 gram yağ eksiltecek ve toplamda 2000. km de 250-300 gram eksik yağ çıkmasına sebep olacaktır. 100 gram deyip geçmemek lazım. Bence gayet önemli, tamamlanmalı. Eksik yağ ile sert kullanılan, 2000 km de bir yağ değişimi yaptığı ve çıkan yağı 200-300 gram eksik olduğu gördüğü halde, yani motorunun kaçıncı km de kaç gram yağ eksiltmiş olabileceğini bildiği halde hiç ilave yapmayan, eksik yağ ile kullanan Metehan arkadaşımızın 60 bin km deki motoruna 2 kere motor sıfırlama işlemi yapılmıştır. Bu bana en can alıcı örnek gibi geliyor.

Kullanıcı hatası, yağına bakmamışın abi, demedikleri için gerçekten şanslısın. Bi serviste şahit olmuştum. Servis içersindeyim, yanımda bir cbf in yağı boşaltılıyor ve ölçülüyor, 300 gram eksik yağ çıkıyor servis elemanı kullanıcıya (Abi sen motorun yağına bakmamışsın!) şeklinde yaklaştı. Yani bence bunu kullanıcı hatasını bağlamadıkları için şanslısın. Umarım her şey senin açından olumlu gelişir.
    servistekiler durumu bılıyor daha oncedende yag ıle ılgılı sorunları ıletmıstım. uzun yola pek cıkmam yanı 100-110 u cok gormem sureklı sehır ıcınde kullanıyorum. yagını kontrol ederım sureklı ama servıse yag eksıltıyo dedıgımde bı kullanın tekrar gelın eksılen yaga bakalım dedıler.15 000 de degıstırdım 16 225 cıvarı bakıma gırdı 400 ml eksık oldugunu soyledıler. dişliyi bilmiyorum orjınalı kaclıksa o var uzerınde. yagın eksıklıgını bılıyodum ama servıse bunu kanıtlamam ıcın yagı tamamlamamam gerekıyordu yoksa tam yag ıle gıdersem ee bunun yagı full dıyıceklerdı. bi cbf daha alıp bunu servıse bırakmayı dusunuyorum daha sonrada satılıga koyarım
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    ATOM KARINCA

resimlerdeki yuvarlak olandan, akünün vidası içinden geçecek şekilde olsun
    dişi pabuç, alacağın anahtarın ayağına geçecek büyüklükte olsun.. sanırım 6 cm in üstünde duran..
    erkek pabuç ise, aldığın dişinin karşılığı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler