Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı cbf-_-150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana net 125 130 arası gitmesi lazım ya var mı bildiğiniz öle her bastığında o hıza ulaşan bi motor arkadaşlar ama bi yandan da dayanıklı olması lazım
    honda cbf250
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    meapa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, Honda CBF 150, Yamaha MT07, Bajaj Box

D.I.D. marka zincirler..

D.I.D. marka zincirlerin inanılmaz fiyatları...
    http://www.senturkotoaksesuar.com/mo...ir-kiti.html#1

teşekkür ederim ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

Alıntı meapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    280 ile 415 arasında ciddi bir fark var.. bu farkın 80'i geçmemekle, kalkışlarda sert olunmamasıyla doğmasına imkan yok. Ya benim motorda önemli bir arıza var -ki yok, bakımı, yağı, filtresi tam, zaten oldukça yeni- ya da içimizden birileri kontrollerini yanlış yapıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 ----------

En fazla 110... Her gün 20km gidiş 20 km dönüş toplam 40 km yapıyorum. Yol inişli çıkışlı değil ve çift yön. giderken rüzgar arkamda ve şu ana kadar en fazla 110.. dönüşte rüzgar karşımda ve en fazla 95...

önünde cam çanta gibi şeyler var mı snn motorunda ?

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    körler için herhalde gibi iğrenç bir espri yapiim akşam akşam da tam olsun bari

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkeze Merhabalar Arakadaşlar. Bayram tatilinde kasatamonuya gittik GT250 olan arkadaşla toplamda 3 günde 1800 km yol yaptık. Bunu genelde dip gaz dik rampa ve rampa inişlerde yaptık ama uzun yolda GT250 kadar yaktı.

12,43 lt ---336 km
    10,38 lt ---350 km
    5,41 lt ---192 km
    11,05 lt---300 km
    9,81 lt---306 km

Yol yaptım dediğim gibi full yuklu full dip gaz son limitlerde kulandım bunu.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    150 mc
    bana net 125 130 arası gitmesi lazım ya var mı bildiğiniz öle her bastığında o hıza ulaşan bi motor arkadaşlar ama bi yandan da dayanıklı olması lazım
    mondial 150 mc yada 150mr.hız olarak seni tatmin edecektir.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    selam millet,

motorumu satıyorum bilginize:

http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post2203721
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet,

motorumu satıyorum bilginize:

http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post2203721
    Vay, hayırlı olsun şimdiden Ekmel, temiz motorun var, umarım kıymetini bilen bir arkadaşa satılır.

Yeni motor olarak NX4 mü? yoksa F650'mi bakıyorsun?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Arkadaşlar 12.12.5 litre benzinle bayram öncesi ist ataşehirden kdz.ereğliye doğru yola çıktım lastiklerim michelin 1000 km önce taktım 300 km depo bitti 90 100 110 gittim sürekli mantıklımıdır sizce bana fazla geldi sebebi nedir arka bagajımdada 15 kg yük ben 80toplam 95 kg taşıdı bunun açıklması nedir buji 8000'de hep honda yetkili servilerinde bakımı yapıldı yolun 200 km si otoban 70 km nin yarısı ise tırmanma ve iniş şeklindeydi şu an motorum 14100 oldu yola çıkmadan önce 13.300 dü
    300 km'de depo biter mi siz 400 km yaptım yazıousnuz

Motosikleti
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay, hayırlı olsun şimdiden Ekmel, temiz motorun var, umarım kıymetini bilen bir arkadaşa satılır.

Yeni motor olarak NX4 mü? yoksa F650'mi bakıyorsun?
    eyvallah ismail,

falcondan vazgeçeli çok oldu, motorum satılırsa alacağım f650gs hazır ;)
    B rh(+)

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba cbf ailesi,size bir kaç sorum olacak;

Alttaki fotoğrafta işaretlediğim parçayı kaybettim yenisini almak istiyorum ancak nasıl arayacağımı parçanın isminin ne olduğunu bilmiyorum.

http://img196.imageshack.us/img196/7527/044aj.jpg

İkincisi ise motosikletimi ilk çalıştırdığımda elimle hafif gaz vererek motoru ısıtmak istediğimde motor ani şekilde stop ediyor.Eğer motorun devrini fazla verirsem stop etmiyor.Bu sorunum normal mi?

Teşekkürler

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Merakımdan soruyorum ikinci ellerine bakıyorum da genelde 20000 - 30000lerde km yapmış motorlar var. Ne derecede sağlıklıdır. CBF bu kmde alınır mı. Yani sorunsuz gider mi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum ikinci ellerine bakıyorum da genelde 20000 - 30000lerde km yapmış motorlar var. Ne derecede sağlıklıdır. CBF bu kmde alınır mı. Yani sorunsuz gider mi.
    "ne adamlar gördüm üstünde giysi yok, ne giysiler gördüm içinde adam yok" demiş balzac :D

benim sana tavsiyem motorun km sinden çok kimin ve nasıl kullandığına bakman ;)
    B rh(+)

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar çıkma 2. el egzoz ariyorum bilginize..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah ismail,

falcondan vazgeçeli çok oldu, motorum satılırsa alacağım f650gs hazır ;)
    Hadi hayırlısı olsun o zaman.

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metanecho'ya katılıyorum. Kullanan kişi ile çok alakalı bir durum bu.
    Kimi kullanıcılar vardır km. düşüktür ama motorun canına okumuştur,

Kimisi de vardır, motorunun üstüne titrer, bakımlarını eksik etmez, bol zincirle bile dolaşmaz

Kullanıcısı bilinçli olduktan sonra bu motor için 50-100 bin km. çok büyük rakamlar değil.

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çıkma 2. el egzoz ariyorum bilginize..
    KaptanHasan ve adını şimdi hatırlmadığım bir arkadaş daha vardı sanırım, yeni egsoz almışlardı, onlar çıkma egsozlarını satıyor olabilirler, irtibata geçebilirsin.

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhabalar Arakadaşlar. Bayram tatilinde kasatamonuya gittik GT250 olan arkadaşla toplamda 3 günde 1800 km yol yaptık. Bunu genelde dip gaz dik rampa ve rampa inişlerde yaptık ama uzun yolda GT250 kadar yaktı.

12,43 lt ---336 km
    10,38 lt ---350 km
    5,41 lt ---192 km
    11,05 lt---300 km
    9,81 lt---306 km

Yol yaptım dediğim gibi full yuklu full dip gaz son limitlerde kulandım bunu.
    Motor yüklü ve sürekli dipgaz gidilmişse normaldir.
    Bizim motor sıkıştırmadan kullanınca ekonomik, yoksa sıkıştırınca dediğin gibi 250 cc'lik motosikletler kadar yakar.
    Bende sürekli dipgaz gittiğim durumlarda 100 km.de 3 ile 3,5 litre arasında yakıyorum.

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 12.12.5 litre benzinle bayram öncesi ist ataşehirden kdz.ereğliye doğru yola çıktım lastiklerim michelin 1000 km önce taktım 300 km depo bitti 90 100 110 gittim sürekli mantıklımıdır sizce bana fazla geldi sebebi nedir arka bagajımdada 15 kg yük ben 80toplam 95 kg taşıdı bunun açıklması nedir buji 8000'de hep honda yetkili servilerinde bakımı yapıldı yolun 200 km si otoban 70 km nin yarısı ise tırmanma ve iniş şeklindeydi şu an motorum 14100 oldu yola çıkmadan önce 13.300 dü
    300 km'de depo biter mi siz 400 km yaptım yazıousnuz

280 ile 415 arasında ciddi bir fark var.. bu farkın 80'i geçmemekle, kalkışlarda sert olunmamasıyla doğmasına imkan yok. Ya benim motorda önemli bir arıza var -ki yok, bakımı, yağı, filtresi tam, zaten oldukça yeni- ya da içimizden birileri kontrollerini yanlış yapıyor...
    Vites geçişlerini motoru bağırtmadan yapıp, sakin kullanıp ve makimum olarak 80'i geçmeden kullanarak tekrar yakıt tüketimini ölçerseniz aradaki farkın neden olduğunu net olarak görebilirsiniz
    Kilit cümle : "Sakin kullanın"

Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba cbf ailesi,size bir kaç sorum olacak;

Alttaki fotoğrafta işaretlediğim parçayı kaybettim yenisini almak istiyorum ancak nasıl arayacağımı parçanın isminin ne olduğunu bilmiyorum.

http://img196.imageshack.us/img196/7527/044aj.jpg

İkincisi ise motosikletimi ilk çalıştırdığımda elimle hafif gaz vererek motoru ısıtmak istediğimde motor ani şekilde stop ediyor.Eğer motorun devrini fazla verirsem stop etmiyor.Bu sorunum normal mi?

Teşekkürler
    Merhaba @ermanay
    Bahsettiğin plastik kapağı Honda yetkili servisinden bir sormakta yarar var, hatta forumdaki @anesmmotor isimli Hakan bey'e de danışabilirsin.

Adının ne olduğu mühim değil kapak demek yeterli , sonuçta civatanın üstünü kapatan plastik bir kapak,
    motosiklet yedek parçası satan yerlerede bir göz atmakta fayda var belki uyan bir parça bulabilirsin.

Arkadaşlar bugun itibari ile 2010 cbf 150 sahibiyim. Makina 8.000 de origin. kredi kartına 10 taksit 3.500 TL'ye aldım. Daha önce motor kullanmadım , rica ettim eski sahibi garaja kadar getirdi motoru. Garajda bir iki tur atim dedim , ayaklar yere sürte sürte gittim geldim Çok eğlenceli olacak..
    Kendi kendime pratik yaparak öğrenmeye çalışsammı , yoksa honda'nın 2gunluk eğitiminemi katılsam 280 Gayme.

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Katılmanda fayda var gayet güzel bir eğitim almış olursun.

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 150 mc yada 150mr.hız olarak seni tatmin edecektir.

dayanıklılık konusunda? bi bilgin var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:42 ----------

ya arkadaş mondial 125 drift nasıl bi motor bilen var mı bilen varsa söylesin aklıma soktular da

ya arkadaş mondial 125 drift nasıl bi motor bilen var mı bilen varsa söylesin aklıma soktular da
    Seni şöyle alalım:
    Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı hunter26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun itibari ile 2010 cbf 150 sahibiyim. Makina 8.000 de origin. kredi kartına 10 taksit 3.500 TL'ye aldım. Daha önce motor kullanmadım , rica ettim eski sahibi garaja kadar getirdi motoru. Garajda bir iki tur atim dedim , ayaklar yere sürte sürte gittim geldim Çok eğlenceli olacak..
    Kendi kendime pratik yaparak öğrenmeye çalışsammı , yoksa honda'nın 2gunluk eğitiminemi katılsam 280 Gayme.
    Şimdi bence bu kişiden kişiye değişir. Misal ben 94 yılında ehliyet almış, 92 den beri faal olarak otomobil kullanan, trafik kurallarını bilen, milyon km den fazla yol tecrübesi olan birisiyim. Ayrıca ilk okul çağından başlamak üzere kendimi bildim bileli bisiklet üzerindeydim. Bir ara profesyonel bisikletçiydim, bir kazada dizimi ve bileğimi sakatlayınca bıraktım. Hal böyle olunca motorsiklet kullanmayı bana kimse öğretmeden direk üzerine atlayıp giderek öğrendim. Önce ehliyet aldım tabi. Motordan önce de koruyucu kıyafetlerimi aldım. Bence 280 lirayı eksik olan koruyucu kıyafetin var ise ona ver ve trafiğe kapalı bir alanda düşük hızlarda pratik yap (yanında motorsiklet sürmekten anlayan birisiyle) Eğer eksiğin yoksa parayı eğitime ver. Ayrıca buradaki yazıları da okumanı tavsiye ederim

http://alfamotosiklet.blogspot.com/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler