Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarın trafik sigortam doluyor, firmalar çoşmuş geçen sene 40 tl ye yaptırdığım sigorta bu yıl hasar olmamasına rağmen indirimli 120 tl istiyor. Ne olmuş anlayamadım. Ankara'da en uygun fiyatı hangi sigorta veriyor yarına kadar yaptırmam lazım. Acilen cevap verebilen olursa sevinirim.
    Halk Sigortadan 2 hafta önce 40 küsür tl ye yeniletmiştim. Kocaeli de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Michalen de yukarıda bahsettiğim gibi bende yolculu kullandığımdan ön 30 arka 33 yapıyorum. Michalende önü 25 tutup ta iki kişi binersen çekişin düşer. Fala benzin yakarsın. Bunu sen hissedermisin bilmem ama durum bu. Ama duro lastikte ön 30 yapılırsa ön çok sarsıntı alır, sürüş konforsuz ve güvensiz olur. Duro latikte ön yolculu değerlerde olsa 25-27 seviyelerini geçmemeli.
    evet abi bu gün ön 30 arka 33 yaptım motorun sürüşünü baya etkiledi haklısın =) (herzamanki gib ;) teşekkürler =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarın trafik sigortam doluyor, firmalar çoşmuş geçen sene 40 tl ye yaptırdığım sigorta bu yıl hasar olmamasına rağmen indirimli 120 tl istiyor. Ne olmuş anlayamadım. Ankara'da en uygun fiyatı hangi sigorta veriyor yarına kadar yaptırmam lazım. Acilen cevap verebilen olursa sevinirim.
    arabalarda da motorlardada sıfır motorda trafik - kasko az çıkar ertesi yıl hasarsızlık olsada bayağı artıyor yani anormal bi fiyat değil bence tabi motorun 2011 modelse ? abimin numarasını vereyim yarın ara bi sor uygun gelirse yapar trafiğini poliçeyi kargolar ;) güven benim öz abim gibidir ;) yan komşum 05354637050 cihat verdi numaranızı de yardımcı olmaya çalışır ;)

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, bir hafta kadar önce aldığım Motul 10w-50 yağı akşam üzeri yağ değişimi yaparak motora koydum. Deneyim ve gözlemlerimi paylaşırım. Çok ilginç bir özelliğim var. Tüm yağları koklarım farklı farklı markalarda Motuldaki kokuyu hiç bir yağda benzerini dahi duymadım. Tamamiyle farklı bir tekneloji olmalı. Deneyimlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Hatta bu akşam işe motorla mı gitsem diye düşünüyorum bile. Neyse. Gözlemlerimi en kısa sürede yazacağım. Aldığım yağ şu idi:

http://www.feyizoglu.com/10W50-Motos...i_46837.html#0

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Abi bu hafta sonu yol yaparken bol bol deneriz donuste bende degistiririm artik yagimi
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu hafta sonu yol yaparken bol bol deneriz donuste bende degistiririm artik yagimi
    Aynen zaten şimdi havaya baktımda, yarın yağışlı görünüyor, maturla işe gitmekten vazgeçtim Yağmurluk falan bişey yok. ee gariban adamız napalım

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen zaten şimdi havaya baktımda, yarın yağışlı görünüyor, maturla işe gitmekten vazgeçtim Yağmurluk falan bişey yok. ee gariban adamız napalım
    yagmurda gerek yok zaten abi hafta sonu 400-500km deviririz kesin
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi akşamlar arkadaşlar
    cuma günü gidiş dönüş 250-270 km civarı yol yapmayı düşünüyorum belkide 400 civarına çıkartabilirim
    bu lastik tamir köpükleri varya sprey satılıyorya kullanan varmı onlardan alayım diyorum yanıma ne olur ne olmaz :S işe yararmı acaba?
    alan varsa istanbul anadolu yakası ucuza nerede bulabilirim? bu gün caurrefourda baktım 15 lira idi carpex mi öyle bi marka

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar
    cuma günü gidiş dönüş 250-270 km civarı yol yapmayı düşünüyorum belkide 400 civarına çıkartabilirim
    bu lastik tamir köpükleri varya sprey satılıyorya kullanan varmı onlardan alayım diyorum yanıma ne olur ne olmaz :S işe yararmı acaba?
    alan varsa istanbul anadolu yakası ucuza nerede bulabilirim? bu gün caurrefourda baktım 15 lira idi carpex mi öyle bi marka
    Kazıkmış 15 TL.Bizim burada yerel bir markette bile carpex 12 TL.Ben internetten siprarişle arabam ve motorlarım için aldım birer tane.Denemek nasip olmadı.Deneyenlerin de kimi memnun kimi değil kimi "sakın deneme" kimi "kesinlikle kullan" vs diyor.Açıkçası anlamış değilim.Bu konuda deneyimi olanlar görüşlerini belirtirlerse biz de yararlanmış oluruz.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Bende yolculukta yanımda bulunduruyorum , inşallah kullanmam gerekmez , ama yolda kalmaktansa düşünmeden kullanırım faydasını zararını
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    URL=http://imageshack.us/photo/my-images/705/resim054v.jpg/][/URL]

Motorumu ozledim arkadaslar
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yolculukta yanımda bulunduruyorum , inşallah kullanmam gerekmez , ama yolda kalmaktansa düşünmeden kullanırım faydasını zararını
    Kesinlikle haklısın,zaten altımda duro var Michelin yaparız fena mı (Allah lastiklerimizi nazardan esirgesin)

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    en az 5 sene bekleriz canlarım :D
    All in one! Life!

Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar bu gün praktikere gittim (kartal M1 de bulunan ) carpex sonax filan vardı en ucuzu carpex ti türk malı 320 gram dı sanırım 13 tl karşıdaki reale bakayım dedim orda sadece carpex ve süperx diye bi ithal marka vardı carpex 15 di süper x i 12 liraya aldım ancak carpex ten 100 gram kadar daha fazlaydı

ve çadır almayı düşünen arkadaşlara praktikerde ve realde aynı çadır promosyonda 40 liraya 3 kişilik yazıyor ama diğer markaların 4 kişilik diye sattığı çadırların büyüklüğünde ve gayet güzel kurulu vardı içine girdim 3 kişi ferah 4 kişi biraz daha sıkışık olur ama olur yani almayı düşünüyorum yaz sezonu günübirlik düşünüyorum bi kaç kere bide temmuzun ilk haftası poyrazlar var =) link aşağıda

http://www.praktiker.com.tr/cadirlar...a-cadir/168638

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısın,zaten altımda duro var Michelin yaparız fena mı (Allah lastiklerimizi nazardan esirgesin)
    Bendede duro var michelinlere kavuşacağım gunü iple çekiyorum

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Bendede duro var michelinlere kavuşacağım gunü iple çekiyorum
    Michelin kulllananlar,durodan çok farklı bir kullanımı var diyorlar.Çok şey değişir mi bilmem ama şimdilik ekstra bir masraf gibi.Zaten o idi şu idi derken motosikletin uygun yolculuk anlayışı yok olmaya başladı ben de.
    Zincir yağı,zincir temizleme spreyi(gaz yağı bulma çabası),balata spreyi,lastik spreyi ve yağ değiştirme süresi azlığı...Bunlar yakıt sarfiyatımız 11-14 kuruş iken 20 kuruşlara çıkarıyor.Ha "yukarıdakilerin alternatifleri var ucuza patlatmak istersen" denilebilir ama o vakit de yukarıdakilerin yapılmaması daha masraflı sonuca götürecek.Hobi maksatlı eklentiler yapmadım

bahadirce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    herkese iyi günler,
    dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. 2011 cbf 150 ile şehir içinde normal bir hızda evime gidiyordum. ışıklarda durduğumda motorum stop etti. tekrar çalıştırdım. ancak verdiğim gaza tepki alamadım. 10 metre falan gidebildim. gaz veriyorum devir düşüyor. en sonunda yine stop etti. ve bir daha çalışmadı. elcikleri yeni değiştirmiştim. acaba gaz teli mi çıktı diye düşündüm. gaz teli de çıkmamıştı. bir arkadaşımı aradım geldi sağolsun. baktı inceledi. ateşlemede sıkıntı yok, marş çok güzel basıyor. benzin yarım deponun üzerinde var. benzin hortumunu çıkardık, motora benzin gitmiyor. deponun kapağını açtık ve benzin gitmeye başladı. 3 aydır kullanıyorum ilk defa böyle birşey yaptı. bu olaydan sonra evime gittim. 2 saat sonra tekrar motoruma bindim 100 mt gitmedim ki yine devir düşüp stop etti. depo kapağını çıkartıp geri taktım. bir sıkıntı olmadı. bu sabah da iş yerine geldim bi sıkıntı olmadı. az önce bir yere gidip geldim. depo kapağına bir bakim dedim çıkartıp. sanki şampanya patlatır gibi çıkartırken fırlayacaktı neredeyse.

arkadaşlar bu tarz bir olay başına gelen var mıdır?
    önerileriniz nelerdir. bir arkadaşım depo kapağına matkapla küçük bir delik açarız bir sıkıntı kalmaz dedi.
    sizin görüşlerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum.
    AB rh (+)Biz rüzgarı hissetmeyi seçtik, klimayı değil...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin kulllananlar,durodan çok farklı bir kullanımı var diyorlar.Çok şey değişir mi bilmem ama şimdilik ekstra bir masraf gibi.Zaten o idi şu idi derken motosikletin uygun yolculuk anlayışı yok olmaya başladı ben de.
    Zincir yağı,zincir temizleme spreyi(gaz yağı bulma çabası),balata spreyi,lastik spreyi ve yağ değiştirme süresi azlığı...Bunlar yakıt sarfiyatımız 11-14 kuruş iken 20 kuruşlara çıkarıyor.Ha "yukarıdakilerin alternatifleri var ucuza patlatmak istersen" denilebilir ama o vakit de yukarıdakilerin yapılmaması daha masraflı sonuca götürecek.Hobi maksatlı eklentiler yapmadım
    Evet eklentilerle masraf artiyo artık maddi duruma göre tamamlayacağız , eski motorumdan biliyorum Michelin kalitesi başka

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Evet eklentilerle masraf artiyo artık maddi duruma göre tamamlayacağız , eski motorumdan biliyorum Michelin kalitesi başka
    Hiç kullanmadım.Sanırım hep duro kullandım.Scooterimin de lastikleri duro sanırım.
    Alıntı bahadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler,
    dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. 2011 cbf 150 ile şehir içinde normal bir hızda evime gidiyordum. ışıklarda durduğumda motorum stop etti. tekrar çalıştırdım. ancak verdiğim gaza tepki alamadım. 10 metre falan gidebildim. gaz veriyorum devir düşüyor. en sonunda yine stop etti. ve bir daha çalışmadı. elcikleri yeni değiştirmiştim. acaba gaz teli mi çıktı diye düşündüm. gaz teli de çıkmamıştı. bir arkadaşımı aradım geldi sağolsun. baktı inceledi. ateşlemede sıkıntı yok, marş çok güzel basıyor. benzin yarım deponun üzerinde var. benzin hortumunu çıkardık, motora benzin gitmiyor. deponun kapağını açtık ve benzin gitmeye başladı. 3 aydır kullanıyorum ilk defa böyle birşey yaptı. bu olaydan sonra evime gittim. 2 saat sonra tekrar motoruma bindim 100 mt gitmedim ki yine devir düşüp stop etti. depo kapağını çıkartıp geri taktım. bir sıkıntı olmadı. bu sabah da iş yerine geldim bi sıkıntı olmadı. az önce bir yere gidip geldim. depo kapağına bir bakim dedim çıkartıp. sanki şampanya patlatır gibi çıkartırken fırlayacaktı neredeyse.

önerileriniz nelerdir. bir arkadaşım depo kapağına matkapla küçük bir delik açarız bir sıkıntı kalmaz dedi.
    Enteresan bir olay ilk defa duydum.Bence benzinliğini değiştir.Tankında sorun olduğunu hiç am hiç sanmıyorum.Benzininde büyük ihtimalle solvent vardır.Ki öyleyse hemen boşalt deponu derim.Yine de üstadlar daha iyi bilir.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı bahadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler,

Şu başlık altında bi arkadaş aynı sorunu yaşamış geçmişte. Bi çok arkadaş ta yorum yapmış. Muhtemelen probleminle ilgili bu başlık sana yardımcı olacaktır.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-gelmiyor.html

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    beyler selamlar, cbf almayı düşünüyorum satmak isteyen arkadaşlar irtibata geçebilir. İzmirdeyim, özel mesaj ya da beşyüzotuzbeş 739 91 48

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler