Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    453 km sorunsuz......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    453 km sorunsuz......
    Hiç sorun çıkmaz inşallah....Arkadaslar eğer motorunuzdan beklentilerinizi küçük tutarsanız sorunlarınız oluşmaz...Ona gerektiği özeni gösterin yeter...
    AKIN FİDAN

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, almaya niyetli ve ilk motoru olacak arkadaşlar, bir kez daha yineliycem, kullanımı acayip rahat, vibrasyon sıfır, aynalar çok iyi, ses çok az, sabahları çalıştırma çok kolay. Çok fazla şey yazmak istemiyorum şöyle bir 1000'li km'leri görelim o zaman daha çok şey yazacağım, ama görmeye başlayanlardan da sorun yok görünüyor. Havalar düzelir düzelmez, rodaja devam...
    Ama Caberli'ye katılıyorum, niyetiniz bu motorsa hemen alın, kararsızsanız fırsatlar her zaman çıkacaktır yeterki takipte olun, ben öyle yaptım ve şimdi çok memnunum nazar değmesin.

Kararsızlar için bir adet de üstten görünüş fotoğrafı verelim, görüldüğü gibi sele oldukça geniş ve rahat artçı yaşadı , motor da kalıplı.

Bu da bir başka foto, daha sonra yenilerini de koyarım...

"Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    ya bısı sorcam ben bergamada cbf ıcın almaya gıttıgımde adam bak cbf ın lastıkler dublex demıstı aklıma takıldı cbf lastılkklerı her yerde her zamn dublex mıdır yoksa ic lastıklı de olablırmı bayıye mı baglı?
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkasaşlar bu motor titreme sorunu yok demisiniz tamam ok amaa bu titreme 100km üstünde illaki bir artma yaşanıyordur degilmi misal uzun yol yapmak için uygunmudur 600km kadar bu yol nede olsa honda hani...
    sizi uzun yol yaptınız mı full depo ile kaç km yapıyor?(280 km yi aşarmı 1depo ile)
    son sürat heralde 120km/h'dir.

muratalidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün akşam saatlerinde bi cbf150 gördüm gerçekten güzel motormuş ama yavaşlarken farları kısıldı bu gece yavaş sürüşlerde sorun olmuyormu ve bu elektrik dalgalanması ampulun ömrünü kısaltmıyormu

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkasaşlar bu motor titreme sorunu yok demisiniz tamam ok amaa bu titreme 100km üstünde illaki bir artma yaşanıyordur degilmi misal uzun yol yapmak için uygunmudur 600km kadar bu yol nede olsa honda hani...
    sizi uzun yol yaptınız mı full depo ile kaç km yapıyor?(280 km yi aşarmı 1depo ile)
    280 km mı 650 yı kesın gecer

Motosikleti
    .................
    650km biraz fazla gibi bence bu motorla uzun yol yapılabilir ozaman ama tipi biraz çinlilere benziyor egzos çok garip sen 650 kesin diyosunda nasil 650 km otobandan devamlı 90-100 km durmadan 650km yaparmı ki?

Motosikleti

kusura bakma ama...

650km biraz fazla gibi bence bu motorla uzun yol yapılabilir ozaman ama tipi biraz çinlilere benziyor egzos çok garip sen 650 kesin diyosunda nasil 650 km otobandan devamlı 90-100 km durmadan 650km yaparmı ki?
    kusura bakma ama sevgılı kardesım ben yenı ehlıyet kursunu bıtırdım su konuya degınmeden edemyecegım motosıjkletler icin oto banda hız sınırı 80 dır bırde yuzde on var toplam 88 ve bu hız max performans ıcın yeterlı olacaktır bence yanı bu hızları aşmanız kanunen yasak ve kanunlara uydugunuz takdırde rahat 650 km yaparsınız

Motosikleti
    Keeway Focus 125
    Evet ozellikle siyah renk olaninin resimlerini bekliyorum.

Kimse siyahini almadimi yahu
    Saygilar.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    13lt lik bir benzin deposu var 280km yapması için 100km de 4.6 lt benzin yakması lazım.80km sabit hızda sanırsam bu alet 500km yol rahat yapar.Fabrika verileri yanıltıcı olabilir.Ama 500km bile çok iyi bir rakam...280km nin 2katı yol herzaman yapar rahat şekilde...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    .................
    bu motor uzun yola gelirmi? 600km üstü yani
    ama devamlı 80-90km/h ile 250km de duraklayarak gidermi? sorun çıkarırmı ?

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru görmeden sakın ha sakın konuşmayın çok kalıplı bi motor.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    bu motor uzun yola gelirmi? 600km üstü yani
    ama devamlı 80-90km/h ile 250km de duraklayarak gidermi? sorun çıkarırmı ?
    Motorun dilinden anlarsan istediğin yere gidersin.Altınızdakinin sınırlarını bilin yeter ki.Ve ona hoşgörüyü hiç aksatmayın...Millet 50cc lik motorlarıyla bir dünya yol yapıyor..150cc vespa motoruyla 200000km yapıp dünyayı avrupa-amerika gezenler var...Motorunuzu ii tanırsanız nerede ne tepki vereceğini falan her yere gidersiniz.Az biraz da elinizden bişeyler geldiği zaman tamamdır...Gidilmez die birşey yok gidilir heryere.Üstelik az yakar cbf150 masraf çıkartmaz..Az paraya çok gezersin.Benim 3000km lik bir marmara-ege-akdeniz kıyı şeridi gezi planım var inşallah aldığım ilk motosikletle gerçekleştirmeyi planlıyorum.Bu yaz az bir ihtimal yaparım bu geziyi ama bir dahaki yaza olur bu yaz olmazsa resimlerini sizlerle paylaşırım sonra...Ben gördüm bunu gayet iri yapılı bir motor.Çin fabrikasında yapılması hiç birşeyi değiştirmez..YBR de çin fabrikasında yapılıyor.Yollarda çatır çatır çalışıyor ama.Ufak detaylar bunlar.Arkasında HOnda var.Garantisi var...DAha ne olsun tipini sevenle cebinde parası olanlar düşünmesin alsın.Bazı arkadaslar ybr250 yi beklemeyi düşünüyorlar.ybr250 fiyatına kesin 2tane cbf150 alınacaktır.Belki geriye para bile kalacaktır.En düşük 6500ytl civarı olur sanırım.YBR250alternatif deil kısaca bu klasmana.Sadece ikinci adım olur.Büyültmek isteyenler için...Alanlar inşallah uzun yollar sorunsuz yaparlar..
    AKIN FİDAN

"80 km max hızla 32 milyonluk shell 97 oktan benzinle 496 km yol yaptım ve yedek depoya geçtim" başka bir siteden cbf 150 kullanıcısı bir arkadaşın izlenimidir. Üstelik de bu rodaj dönemi için verilen rakamdır. Bu arada ben de aşağı yukarı 34 ytl lik benzinle
    fulledim depoyu. Bu motorun piyasaya ekonomikliği ile lanse edildiğini hatırlatırım.

Uzun yolda 100 km sürati buldurmadan, 40 - 50 dk. arayla dinlendirerek rodaj tamamlamış bir arkadaş daha vardı, yanlış hatırlamıyorsam.

Bunlar senin için bir ölçüt olur mu bilmem. Havalar düzelirse ben de kendi izlenimlerimi yazacam umarım.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti

selamlar

120 yapan arkadasım var bıde rodaj hakkında soyle bısı duydum sıcak havada uy amam soguk havalarda bas basabıldıgın kadar bısı olmaz hatta ıyı olur ne dusunuosunuz bu konuda??

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

ya 2 kişi ??

ya ben karşılaşmadım ya da yazılmadı ama benim gibi nişanlı veya evli olan bir çok arkadaş da vardır. ben mersin MT gezilerimizde yokuş ve rampalarda hep biraz geride kaldığım için motorumu yükseltmek istiyorum. ama benim motorum 125'lik ve sollamalarda maximum 100km. hıza çıkabiliyorum. ve bu da bir tehlike anında benim tepki vermemi yok edebilecek bir şey. sürekli cbf 150 yi takip ediyorum. 2 kişi düz yolda ve rampalarda, uzun yolda nasıl performans sergiliyor. biliyorum her kes yeni aldı ve belki birçoğu hep tek bindi. ama aklımdaki soru bu işte... tecrübe eden varsa yazabilir mi??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben karşılaşmadım ya da yazılmadı ama benim gibi nişanlı veya evli olan bir çok arkadaş da vardır. ben mersin MT gezilerimizde yokuş ve rampalarda hep biraz geride kaldığım için motorumu yükseltmek istiyorum. ama benim motorum 125'lik ve sollamalarda maximum 100km. hıza çıkabiliyorum. ve bu da bir tehlike anında benim tepki vermemi yok edebilecek bir şey. sürekli cbf 150 yi takip ediyorum. 2 kişi düz yolda ve rampalarda, uzun yolda nasıl performans sergiliyor. biliyorum her kes yeni aldı ve belki birçoğu hep tek bindi. ama aklımdaki soru bu işte... tecrübe eden varsa yazabilir mi??
    Dostum ben sürdüm motoru torku yeterli ybr'den daha seri oldugunu söyleyebilirm eee nede olsa 150 cc farkı war degil mi bu arada cengiz(caberli) motoru haftaya teslim alıcak onun motorunu görmeye gitcez işllh

Gidebilirsek eger fotolu sunum yaparız belki nasıl olur cengiz :?:?

Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 yapan arkadasım var bıde rodaj hakkında soyle bısı duydum sıcak havada uy amam soguk havalarda bas basabıldıgın kadar bısı olmaz hatta ıyı olur ne dusunuosunuz bu konuda??

Valla ben yeni aldığım için soğuk ama açık havalarda rodaj yapmaya çalışıyorum, şunu söyliyim, soğuk ve rüzgar nedeniyle fazla basamıyorsun, bir de rüzgardan mı yoksa rodajda olduğu için mi bilmiyorum bassan da pek performans vermiyor alet. Oysa rüzgarsız havada 3. viteste 70'i gördüm ben bu aletle. Dün 4. viteste 70km'yi zor buldu, sahil yolunda epeyce bir rüzgar vardı yalnız. Açıkçası ben de fazla zorlayıp basmadım, bassam belki de giderdi.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    ön tekerden motorun alt kısmına epey çamur atıyor..Bunu nasıl çözebilirm biraz bilgi..ltfn.

ayrıyeten motor ısındıktan sonra sessiz ve 90 km hızın üzerinde bile gaza iyi tepki veriyor.
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler