Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Murat aslında buradan bir grup çıksa bende çok istiyorum oradaki motor festivaline katılmayı ama tek başıma o kadar yolu gelmesine gelirim de grup sürüşü ile çok daha zevkli olabilir.

Gidon yükseltme aparatı kullananlar var yurt dışında ve çok memnunlar kullananlar ki geçen sene araştırmıştım race'ler için bile gidon yükseltme aparatı yapmışlar VFR'de aparat ile biraz daha CBF tarzı kullanıma dönüyor ve uzun yolda oldukça rahat olduğu söyleniyor.

Mert, kedi tırmığı gibi bir iz varsa genelde Barış'ın bahsettiği gibi pleksici yada reklamcılara götürüp (camı sen sökersen daha ii olur) pasta ile temizliyorlar benim üzerinde ki çizikleri temizletmem lazım.

Geçen sene bende de uzun cam vardı ama ne bilim benim çok hoşuma gitmedi. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Ergin; bir site var eğer Almanya'ya gdip gelen varsa fiyatlarına bakılabilir. Bu site de orjinal yedek parçaları satılıyor zaten siteye girişte motorun yan tarafında ki şasi ve motor numarası ile bizim motorların parçaları geliyor ekrana.

http://zsf-motorrad.de/product/114606

Bu arada Uğur hayırlı uğurlu olsun(ironik bir cümle oldu galiba) güzel yakışıklı makine. Rüzgar tokat manyağı yapmış belli ki ama o yolda normaldir rüzgar yandan çok fena vuruyor özellikle akşam üzerine kaldıysan.

Bu arada Hakan,Ergin adamı hasta etmeyin leyleği hava da gördünüz galiba hergün başka yerde. Birisi sahilde diğer Riva'da biz de sanayi de adalet mi bu? Müslüm babadan bir şarkı patlatmam lazım şimdi.

12 mayıs ta Karasu gidecek grup var içlerinde Tolga'da var. Usturuplu gideleceğini düşünüyorum çünkü isteyen eşi ile de gelebilirmiş. Fikir yorum ve düşüncelerinizi paylaşın.

Bu ne be,sabah sabah çenem düştü. Sizin yüzünüzden helak oldum burada...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Ergin ... Anes istoç a telefonla sordum gergi adedi 180-200 tl gibi birşeydi dediler listeye bakmadan... haftaya motoru ustama bırakacağım, gergiye ve zincire bakacak değişmesi gereken parçaları söyleyip tamirini yapacak.. hayırlısı diyelim.. istersen parça fiyatını Anese ve şirinevlerdeki Otosever ede sor derim.. Aynı zamanda eski sahibi 9 amper lik akü takmış çin malı bişi.. 12 amper akü arayışı içindeyim.. yuasa ve bosch çok pahalı yanlış bilmiyorsam tz 12 s model olmalı akü. Bana akü konusunda tavsiyede bulunacak kimse varmı? çünki şehir içinde kısa farlar sürekli açık ve iki üç kez fan açtıktan sonra motoru stop ettim ve çalıştırmak isteyince akü tırtladı.. ustada 9 amperin bu motora düşük geleceğini söyledi.. bende farların fişlerini çektim fan açarsada kapanmasını bekleyip 5 dakika daha motoru çalıştırıyor akü biraz dolunca stop ediyorum sorun kalmıyor.. ama ilerde gece kullanmam gerektiğinde far lazım olacak ve fanla beraber çalıştığında çin işi akü gene tırtlayacağından 12 amperlik akü bulmam şart..

Sağol Emre aldım motoru arkadaşla kaçamak yaptık.. inşallah hep beraber kaçarız biyerlere tanışırız..

ve ayrıca benim motorda gidon yükseltme aparatı var ve hahikaten çok rahat, ayrıca seleye dikkat ettiiseniz slikonlu vfr için yapılmış sanki evde kolyuktayım

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Emre, site bilgisi için teşekkürler.

Uğur, http://www.entelenerji.com/ sitesinden fiyat bakabilirsin. Bildiğim kadarıyla Yuasa Türkiye distribütörü bu firma.
    gama bunu beğendi.

Aku lastik bunlardan taviz verirseniz uzulursunuz 1000 liralik kask degil 500 liralik kask alinabilir 50 liralik eldiven olabilir 250 liralik boy olabilir ama aku lastik oyle degil dandik akuyle elektrik tesisatiniza ve calisan parcalarinizada zarar verebilirseniz 300 lira akuden kAr edip bir agriza cikardinmi daha pahaliya mal olur
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Yuasa akü yanılmıyorsam 200-250 Tl civarıydı. Bir de Mutlu akünün ürettiği ve motorsiklet için özel Golden diye bir markası var.

Amperaj ve boyutlar aynı. Fiyatı konusunda herhangi bir bilgim yok ama bence farlarınızı bir an önce devreye almanda fayda var.

Mertcim,canım benim 21 Haziran'da yurt dışı turu yapacak arkadaşlar var da acaba biz işimizden izin alabilecek miyiz canım benim.
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Yuasaya baktım 290 Emre YTZ 12 s için 290 tl yazıyor.. http://www.entelenerji.com/haze markasıda var yuasayı satan sitede fiyatı uygun fakat stokta yok Hazenin kalitesini bilen varmı.. şimdi mutlu aküye bakıyorum..

Yurt disi icin o cok erken ayarlamak lazim iste cok onceden isten izin dert degilde biz isi birakabilirmiyiz otartisilir :d bugunde gidip mont alicam her hafta 500 600 gidiyor motora ya tam metres oldu bu aralar:d

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam metres oldu bu aralar:d
    MotÖÖr'den bahsetmiyorsundur umarım. Motor değil mi Mertcim bahsettiğin?

Mötör versem acimam okadar veriyorsan adriana gibidir deger neyse konuya donersek manavgat olayina gidiyormuyuz ne zMandir oylayalim ekip:d

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Gidon yükseltme için yaptığınız yorumlara teşekkürler. Adana da Yusuf abimiz var bir de ona sorayım daha önce VFR de kullanmış ...
    Manavgat Festivali 27-28-29-30 HAZİRAN 2013 tarihleri arasında bir aksilik olmazsa benim de dahil olduğum kalabalık bir grup Adana dan katılacak...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

crazzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    evet ismim barış...kısmet olur zaman bulursam gezilere seve seve katılabilirim.
    bende 2hafta önce lastiklerimi michelin pp2ct ile değiştirdim..hemen soluğu Kemerburgaz Bahçeköy zekeriyaköy yollarında aldım
    virajlara yattığımda lastiklerim kayıyor.lastik yeni rodajını da yaptım ısıtıyorumda ama nafile..neyse sanırım sorun bende heralde haddinden fazla ve hızlı giriyorum virajlara..
    bu arada performans ekzoz kullanan varmı..ses olayı nasıldır..

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı crazzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ismim barış...kısmet olur zaman bulursam gezilere seve seve katılabilirim.
    bende 2hafta önce lastiklerimi michelin pp2ct ile değiştirdim..hemen soluğu Kemerburgaz Bahçeköy zekeriyaköy yollarında aldım
    virajlara yattığımda lastiklerim kayıyor.lastik yeni rodajını da yaptım ısıtıyorumda ama nafile..neyse sanırım sorun bende heralde haddinden fazla ve hızlı giriyorum virajlara..
    bu arada performans ekzoz kullanan varmı..ses olayı nasıldır..
    Ben de "Smokehead" diye bir egzoz var. Aşırıya kaçmayan beni ve şimdiye kadar duyan herkesi mest eden bir sesi var. Bi ara çilingir sofrasını yanına kurup eşliğinde 2 tek atasım geliyor.
    Benden önceki sahibi Muzaffer Abi saolsun herşeyini tastamam etmiş 3'lü çanta,cam,zincir,egzoz daha bana bi vida takmak nasip olmadı.
    erginturhan bunu beğendi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Bugun mont almaya diye gidip dizlik alip geldim ve bir schubert kask denedim forunlarda yazilan schbert baska kafana takinca anlarsin lafina daha motora binmeden hissettim gercekten manyak bisey ve ayrica adam kaziklamaya yer ariyolar s2 kask ne kadar diye sordum 1400 lira dediler heryerde 1199 tl sizde niye boyle pahali diyince nakit indirimli fiyatini soylemislerdir diye hemen bir kivirmaya basladilar fiyatini bilmeden arastirmadan kiziltopraktan hic bir sey alinmaz buna kanaat getirdim paylasim istedim

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Günaydınlar...

Takdir ediyoruz ancak yapmaya çalışmıyoruz

Uploaded with ImageShack.us
    vlknsyrn ve T R O E bunu beğendiler.

İlla yapicam diyosanizda bu adam kadar korunmadan uste tshirt altta converse ile denemiyoruz:d

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar...

Takdir ediyoruz ancak yapmaya çalışmıyoruz

http://img267.imageshack.us/img267/8693/77958988.jpgUploaded with ImageShack.us
    Tıpkı ben... Yoksa ben miyim? Allah Allah ne ara çektiler yaw?

Şaka bir yana kesinlikle tasvip etmediğim bir durum. Daha önce Hayabusa varken isteğim dışında ön tekerin yerden kesildiği zamanlar oluyordu.
    Ama VFR alt devirlerde uysal bir makina Sürücüsüne ihanet etmiyor. Sen istersen şahlanır ama sen istemeden yapmaz öyle yaramazlıklar...

Bi de yazık. Bu tek tekerin bide inişi var.

Motosikleti
    VFR 800
    Mert,ben kaskımı Kızıltoprak'tan Anes motor'dan almıştım.

Mototal,mototaş ve diğerlerinden çok daha fazla ilgili idiler.

Diğerlerinin malum yerleri kalkmış.

Anes motor'a bir uğramanı tavsiye ederim.Kendi sitelerinde ki Schuberth kask fiyat'da 1199 TL ama belki biraz daha yüz yüze olursa indirim yapabilirler.

Ben kask alacağım zaman yine ANES motora gideceğim. Asıl yerleri karşıda ama sanırım istediğin ürün ellerinde yok ise Kızılıtoprak'a da gönderirler sorun olacağını sanmıyorum.

Bu arada dizlik nasıl bir şey aldın?

Evet anese yazdirdim zaten gelince kask arayacaklar dizlikler spidi hakanin dizliklerinden yumusak lastik gibi ustunde bir file var guzel yapmislar yeni teknolojiye gecmisler dedigine gore sert malzeme artik kullanilmiyormus birde vucut korumasi bakiyordum crosslar icin uygunmus bizim icin eger dusersen seni dahada hizlandirir dedi ve asagida linkini paylasicagim fileyi onerdi yaz icin duper her yerdende korumali ama fiyat tabi guzel:d tek tek o parcalari alsam acaba nasil olur diye dusundum
    http://www.hondamototal.com/?urun-1216-Spidi-Multitech-Armor-Full-Korumali-File-Ceket.html

Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşlar hayırlı Cumalar dilerim... benim VFR de dikkatimi çeken bişi var.. 1. viteste yürürken bir uğultu sesi oluyor debriyaja basınca kesiyor.. diğer viteslerde yok.. acaba vfr ye özel bişeymi yoksa sorunmudur? aynı sesi yaşayan varmı?

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar hayırlı Cumalar dilerim... benim VFR de dikkatimi çeken bişi var.. 1. viteste yürürken bir uğultu sesi oluyor debriyaja basınca kesiyor.. diğer viteslerde yok.. acaba vfr ye özel bişeymi yoksa sorunmudur? aynı sesi yaşayan varmı?
    Herhalde hepsinde var. En azından ben de var. Bu yüzden çok kullanmıyorum 1. Vitesi sadece kalkarken...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler