Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Sevgili Emre, anlamayacak bir şey yok, iki tekerin doğası gereği kontra ile dönmek zorundasın (belli bir hızdan sonrasından bahsediyorum, çok düşük hızlarda elbette gidonu döneceğin tarafa çevirmek zorundasın)...

Bahsedilip bahsedilmemesi önemli değil, bilinçli ya da bilinçsiz hepimiz kontra tekniği ile döneriz, kontra tekniği ile dönmeyi öğrenmeyi istemekle alakalı da değil, dediğim gibi kontra tekniği ile dönmek zorundayız...

Kontra tekniği sürekli sorulur, bazısı olur mu öyle şey deyip inanmadığını söyler, genelde yeni başlayanların kafasında çok soru işareti olur bu konu ile ilgili. Araştırıp tecrübe edip pekiştirmek gerekli.

Kimsenin aklında soru işaretleri kalmasın, hepimizin anlatımında sorunlar olabilir, anlatmak istediğimizi tam anlatamayıp yanlış yönlendirme yapabiliriz diğer arkadaşlarımıza... Bu yüzden kontra tekniği ile ilgili farklı dökümanları okuyup, farklı videoları izleyip, boş alanlarda tecrübe etmeye çalışıp pekiştirmemiz gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Erginin bahsettiği gibi tüm iki tekerlekli araçlar fizik kuralları çerçevesinde kontra uygulamak zorundalar... fakat bu kontra olayı belli bir sürat üzerinde ortaya çıkan bir durum olup her iki tekerlekli araçta bu süratler farklı olur diye düşünüyorum( bu da benim düşüncem "aracın tekerlek yükseklik ve kalınlıkları , aracın ağırlığı ile ön maşanın şasiye olan açısı bunlara etken dir" farklı fikri olan varsa veya daha doğrusu hakkında bilgisi olan varsa lütfen benide aydınlatsın)

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Bugün ortağımla da konuştuk bu kontra olayını, ben herhalde bilmeden yada dikkat etmeden yapıyorum dedim.Ozan'da yaptığının farkında değilsindir diye yorum yaptı bana ki haklı olabilir.

Ancak bugünden sonra viraj öncesinde artık bunu unutacağım nedeni de herhangi bir aksilik olmaması içindir.

Ergin'in dediği gibi kontrasız dönmemiz imkansız ama farkında olmadan nasıl yaptığımı çözemedim ki,eğitimlerde gidona uygulanan ağırlık ile dönmeye alıştırdılar bende şimdiye kadar hiç kötü tarafını göremedim.
    Eğitimde,viraj tarafında ki elciğe azıcık ağırlık yada güç uygula motor hemen yatacaktır dendi.

Kafam karıştı. En iyi yol bildiğin yoldur.

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimde,viraj tarafında ki elciğe azıcık ağırlık yada güç uygula motor hemen yatacaktır dendi.

Kafam karıştı. En iyi yol bildiğin yoldur.
    Sorun yok Emre, senden alıntıladığım bölüm yani anlatmaya çalıştığın zaten kontra tekniği...

Motosikleti
    TRACER 700
    arkadaşlar yarın Anes motor istoça gideceğim.. araçsız beylikdüzünden nasıl giderim..bilgilendiren arkadaşa şimdiden teşekkür ederim...

Motosikleti
    VFR 800
    Benim bildiğim metrobüs'le yenibosna oradan da ya otobüs yada minibüs ie ikitelli istoç'a gidebilirsiniz?
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Sağolasın Emre Bugün bir aksilik olmazsa alıyorum satışı...

Motosikleti
    Uğur, şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Hayırlı olsun Uğur şimdiden...
    Sen de zevk deryasına dalacaksın balıklama yaniii... Tekerimiz düz bassın kazasız keyifli sürüşler.
    akira2012 bunu beğendi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    VFR 800
    Uğur,hayırlı uğurlu olsun.
    Kazasız belasız emniyetli ve güvenli sürüşler dilerim.
    Bu motorun ne kadar dengeli olduğunu zamanla anlayacaksın.
    Eee artık foto da bekleriz hani.

Motosikleti
    Havalar yeni ısındı daha özlememişsinizdir ama olsun

Uploaded with ImageShack.us
    T R O E ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    TRACER 700
    Allah razı olsun arkadaşlar.. aldıktan sonra motoru bi güzel temizliyim önce, fotoları öyle paylaşacağım. ..

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Emre Bugün bir aksilik olmazsa alıyorum satışı...
    Hayırlı Uğurlu olsun! ALLAH kaza bela vermesin hocam! Bir VFR daha katıldı aramıza
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

Motosikleti
    TRACER 700
    Evet arkadaşlar satış islemi tamam .. muayene istasyonuna gittim ve koltuk sayisi bir yazan yeri degistirmem gerektigini söylediler. . İlçe emniyete gittim rica ettim yolcu koltuk kısmını iki olarak duzeltti ve iki dakikada ruhsatimida verdi sagolsun memur arkadaslar yardımcı oldular simdi sigorta cidan teklif alip akabinde muayane vee gergi probleminide hallettimmi tamamdir.;-)
    ihakanvardal ve akira2012 bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar satış islemi tamam .. muayene istasyonuna gittim ve koltuk sayisi bir yazan yeri degistirmem gerektigini söylediler. . İlçe emniyete gittim rica ettim yolcu koltuk kısmını iki olarak duzeltti ve iki dakikada ruhsatimida verdi sagolsun memur arkadaslar yardımcı oldular simdi sigorta cidan teklif alip akabinde muayane vee gergi probleminide hallettimmi tamamdir.;-)
    Hadi tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Sigorta konusunda bugün VFR'si olan bir arkadaşımızın yanına uğraık ortağım ile birlikte,Tolga'nın yanına uğradık. Sağolsun,bizi davet etti ve ikramları için kendisine çok teşekkür ederim.

Tolga,bugün ERGO'nun çok uygun fiyatlar verdiğini söyledi eğer ben yanlış anlamadıysam.

Uğur bir sor istersen.

Ben arabayı satarken iş için ne uğraşmıştık trafik ile sen çok şanslıymışsın.Sevindim senin adına.

Motosikleti
    TRACER 700
    İyi dilekler icin Teşekkürler ..210 tl ye yaptirdim yalan soylemeyeyim alianzdi galiba police sali gunu elime gececek.. bu arada yeni satis yapildigi icin muayaneye randevu alsam trafikte sorun olurmu??

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

Eksik yazmışım yani önümüzdeki hafta içi motorun muayenesi olmadan kullanmamın bir sakıncası olurmu ...randevuyu haftaya ctesiye aldım ? ayrıca baktım sigorta alliance tan 210 tl mail gelmiş ve bonusa 8 taksit yaptılar..(3+5 )

arkadaslar merhaba bot bakarken ucuz 400 liralık botların yerıne dainesin ıkı botunu buldum 600 650 tl gibiler bir akıl verebilirseniz sevinirim eğer tcx denilen markadan alırsam 300 ile 500 tl arasında bu botlarda dediğim gibi 600 lira aralarında

http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6200&m=50&g=585&o=85

http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6195&m=50&g=585&o=73

Motosikleti
    VFR 800
    Mert, görebildiğim kadarı ile her iki üründe güzel. Sanki Trq-Tur modeli biraz daha kullanuşlı gibi.
    Motordan in ve yürü kimse sana Star Wars filminden fırlamışsın gibi bakmaz.
    Korumada çok önemli ama aynı zamanda yürürken de rahat olmalısın.
    Ben kendime alıyor olsaydım, ilk link'de kini seçerdim.
    T R O E bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mert, görebildiğim kadarı ile her iki üründe güzel. Sanki Trq-Tur modeli biraz daha kullanuşlı gibi.
    Motordan in ve yürü kimse sana Star Wars filminden fırlamışsın gibi bakmaz.
    Korumada çok önemli ama aynı zamanda yürürken de rahat olmalısın.
    Ben kendime alıyor olsaydım, ilk link'de kini seçerdim.
    Aynı fikirdeyim... Trq-Tur
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    Var mı bugün motora binen???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler