Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı T R O E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde hepsinde var. En azından ben de var. Bu yüzden çok kullanmıyorum 1. Vitesi sadece kalkarken...
    Teşekkürler Murat .. konu açılmışken yağ konusunda 10/40 mı 10/50 mi ve marka tavsiyesinde bulunacak kimse varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Ben yağ değiştirdiğim zaman artık mecbur kalmıştım yoksa aklımda Mobil 1 racing 4t vardı 15/50 yağ koymak vardı.

Serviste her iki servisten fiyat aldığımda bir tanesi 150TL diğer 75 TL fiyat verdi.

İkisi de Ipone marka 10/40 tavsiye etti ve bende mecbur 10/40 koydurdum.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı T R O E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde hepsinde var. En azından ben de var. Bu yüzden çok kullanmıyorum 1. Vitesi sadece kalkarken...
    Nasıl bir uğultuymuş o Ben uğultu falan hissetmiyorum...

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir uğultuymuş o Ben uğultu falan hissetmiyorum...
    Benimki motor ısınınca bariz belirgin bir vınnnn lama gibi uğultu ama ikinci viteste ve diğerlerinde yok sanki arabaların geri viteste hızlanmalarında olan sese benziyor .. 1. viteste hızlanırkende kompresorle yavaşlarkende var o ses

Motosikleti
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki motor ısınınca bariz belirgin bir vınnnn lama gibi uğultu ama ikinci viteste ve diğerlerinde yok sanki arabaların geri viteste hızlanmalarında olan sese benziyor .. 1. viteste hızlanırkende kompresorle yavaşlarkende var o ses
    Ben hiç hissetmedim dediğine benzer bir ses... Emre, Mert ve Hakan, sizlerde var mı böyle bir ses?

Uğur bu arada gergi işini ne yaptın takıldı mı yenileri?

Motosikleti
    TRACER 700
    Ben hiç hissetmedim dediğine benzer bir ses... Emre, Mert ve Hakan, sizlerde var mı böyle bir ses?

Uğur bu arada gergi işini ne yaptın takıldı mı yenileri?
    henüz yaptıramadım.. yarın muayene yaptırıcam sonrasında ustaya bırakıcam motoru.. gergiyi hallederken yağınıda değiştiriyim diyorum.. hangi yağı tavsiye edersiniz? filtre + 10/40 mı 10/50 mi iyidir.. ve marka? ve katkı olarak bor tavsiye edermisiniz..

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yağ değiştirdiğim zaman artık mecbur kalmıştım yoksa aklımda Mobil 1 racing 4t vardı 15/50 yağ koymak vardı.

Serviste her iki servisten fiyat aldığımda bir tanesi 150TL diğer 75 TL fiyat verdi.

İkisi de Ipone marka 10/40 tavsiye etti ve bende mecbur 10/40 koydurdum.
    Emre tavsiyene dikkat edeceğim.. sağol

Motosikleti
    VFR 800
    Valla bende o sesten alamadım.

Olsa herhalde kulağıma gelirdi acaba yağı değiştirince geçer mi?

Dişli sesi ise bence olabilir ama takur tukur ses geliyorsa sıkıntı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Arkadaşlar benim hanımın işyerinden arkadaşları ile kahvaltı ve öğle yemeği organizasyonu var.

Yalnız hangi gün olacağını sır gibi saklıyor benden geçen hafta ctesi günüydü dün akşam Pazar oldu.

Eğer hanımın organizasyonu pazar günü ise bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyim.

Pazar günü için gezi programı olan var mı?

Aslında 12 mayıs'da ki Karasu gezisine katılmak istiyorum ama bakalım hangisine kısmet olacak.

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Emre, Mert ve Hakan, sizlerde var mı böyle bir ses?
    1.Viteste giderken debrajı tam sıkıp boşta gidince var o ses. Arabalarda hızlı hızlı geri gidince deki ses gibi aynen. Şimdiye kadar ben, rahatsız etmedi, Ali Usta da çok kullandı o sesle ve birşey demedi. Normaldir herhalde. Yada 2008 Modellerden sonra o ses yoktur v.s
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

Motosikleti
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz yaptıramadım.. yarın muayene yaptırıcam sonrasında ustaya bırakıcam motoru.. gergiyi hallederken yağınıda değiştiriyim diyorum.. hangi yağı tavsiye edersiniz? filtre + 10/40 mı 10/50 mi iyidir.. ve marka? ve katkı olarak bor tavsiye edermisiniz..

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

Emre tavsiyene dikkat edeceğim.. sağol
    Yağını değiştir tabii yeni aldın motoru eski kullanıcının durumundan emin olamazsın, değiştir yağını aklında kalmasın...
    24000 servisine kadar hep Mobil 15-50 koyuluyordu benimkine, 24000 servisinde Ipone 10-40 koyuldu... Ben bir farkını göremedim, farkı varsa bile anlayamamış da olabilirim
    Katkı olayına gelince, üretici (motosiklet ya da araba) tavsiye etmedikçe kullanmam. Murat'ın motoruna bor katkısı koyuluyordu diye hatırlıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Arkadaşlar benim hanımın işyerinden arkadaşları ile kahvaltı ve öğle yemeği organizasyonu var.

Yalnız hangi gün olacağını sır gibi saklıyor benden geçen hafta ctesi günüydü dün akşam Pazar oldu.

Eğer hanımın organizasyonu pazar günü ise bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyim.

Aslında 12 mayıs'da ki Karasu gezisine katılmak istiyorum ama bakalım hangisine kısmet olacak.
    Emre, pazar günü müsait olursam ben düşünüyorum...
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Ergin,Ali Esengül'de yağ değişimini bana 150 Tl demişti.

Ben doğu batıda değiştirdim 75 Tl.

Aralarında ki fark,Ipone 3000 km sonra değişmesi lazım dedi bana serviste.

Mobil 1 ise 6000 km diye biliyorum.

Aralrında fiyat farkı da yok iki yağ'da aynı fiyat.

Bundan sonra ne yapmak lazım onu düşünüyorum.

Motosikleti
    TRACER 700
    [QUOTE=erginturhan;3017661]Yağını değiştir tabii yeni aldın motoru eski kullanıcının durumundan emin olamazsın, değiştir yağını aklında kalmasın...
    24000 servisine kadar hep Mobil 15-50 koyuluyordu benimkine, 24000 servisinde Ipone 10-40 koyuldu... Ben bir farkını göremedim, farkı varsa bile anlayamamış da olabilirim
    Katkı olayına gelince, üretici (motosiklet ya da araba) tavsiye etmedikçe kullanmam. Murat'ın motoruna bor katkısı koyuluyordu diye hatırlıyorum...[COLOR="Silver"]

Sağol Ergin .. kaç litre yağ ister ..

Motosikleti
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Viteste giderken debrajı tam sıkıp boşta gidince var o ses. Arabalarda hızlı hızlı geri gidince deki ses gibi aynen. Şimdiye kadar ben, rahatsız etmedi, Ali Usta da çok kullandı o sesle ve birşey demedi. Normaldir herhalde. Yada 2008 Modellerden sonra o ses yoktur v.s
    Dediğin şekilde bir deneyeyim bir bindiğimde aklıma gelirse... Modeli ile alakası olduğunu sanmıyorum, 2005'den sonrası motor, mekanik her şeyi aynı, ufak tefek makyaj var sadece...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Ergin,Ali Esengül'de yağ değişimini bana 150 Tl demişti.

Ben doğu batıda değiştirdim 75 Tl.

Aralarında ki fark,Ipone 3000 km sonra değişmesi lazım dedi bana serviste.

Mobil 1 ise 6000 km diye biliyorum.

Aralrında fiyat farkı da yok iki yağ'da aynı fiyat.

Bundan sonra ne yapmak lazım onu düşünüyorum.
    Hangi servis Ipone için 3000km. sonra değişmesi lazım dedi?

Açıkçası bu kaç km. de yağ değişmesi gerektiği ayrı konu... Daha önce bu başlık altında bahsetmiştik...

Ben Ali ustadan şaşmam gibi geliyor, kafam rahat ediyor çünkü...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

[QUOTE=gama;3017670]
    Yağını değiştir tabii yeni aldın motoru eski kullanıcının durumundan emin olamazsın, değiştir yağını aklında kalmasın...
    Katkı olayına gelince, üretici (motosiklet ya da araba) tavsiye etmedikçe kullanmam. Murat'ın motoruna bor katkısı koyuluyordu diye hatırlıyorum...[COLOR="Silver"]

Sağol Ergin .. kaç litre yağ ister ..
    Sen de sağol Uğur, 3lt yeterli geliyor, sadece 6000 servisinde 3,5lt yağ fatura edilmiş diğer tüm bakımlarda 3lt yeterli gelmiş...

Motosikleti
    TRACER 700

Emre takur tukur değil ses vıııınnnnnn gibi arabaların geri vitesinde çıkardığı ses ama baya belli oluyor bende.. fakat motoru alırken usta kullandı ses hakkında gergiden başka bişi demedi...

Motosikleti
    VFR 800
    Doğu batı'da 3000 km dediler ama bana tuhaf geliyor 3000 km'lik yağ.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Ben dişli sesinin sıkıntı olacağını sanmıyorum şahsi görüşüm.

VFR'nin şanzumanının sıkntılı olduğunu hiç bir yerde duymadım okumadım. Bence mekanik ses olabilir(şahsi düşüncem tabii ki netice de usta değilim)

Motosikleti
    Doğu batı'da 3000 km dediler ama bana tuhaf geliyor 3000 km'lik yağ.
    Herkes ayrı bir şey söylüyor, hem tuhaf hem de inandırıcı da değil... Doğruyu bilim söyler, kitapçığına yazılırken mutlaka mühendisinden bilgi alınıp yazılmıştır. Honda bu boru değil diyorum Kitabına uyarım.

Motosikleti
    VFR 800
    Evet şimdi kitapçığına baktım sayfa 89'da ki tablodan 6000 km'de değişim gösteriyor.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Motosikleti
    Evet şimdi kitapçığına baktım sayfa 89'da ki tablodan 6000 km'de değişim gösteriyor.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
    ı-ıhhh öyle değil yanlış bakmışsın, 12000km.'de bir değişir diyor...

Motosikleti
    VFR 800
    Haklsın. Yanlış bakmışım.

Kitapçık'da 10/30 tavsiye ediyor ama 10/40'a da kullanılabilir demiş.

O zaman bu içine ettiğimi yağını 6000 km de değiştireceğiz.

Her ne kadar 12000 demiş olsa da ülke şartlarında 6000 değiştiriyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Pazar günü ne yapalım beyler.

Ergin,Hakan,Mert ?

Eğer hanım pazar günü çıkarsa 30 sn. sonra kendimi yollara atacağım

Motosikleti

Sayfa 95'deki tabloda (yağla ilgili tavsiyeler) 10-40 tavsiye etmiş, sen bir sonraki sayfadaki çizelgede 10-30 ile başlayıp oku devam ettirdiği için karıştırdın sanırım. Tavsiyesi 10-40 ama ülkenizdeki sıcaklıklara göre doğrusunu bulun demek istemiş. Buji için de aynı şey geçerli NGK ve Denso için iki farklı tip buji öneriliyor tamamen kullanıldığı koşullar ile ilgili olduğu açık...

Aslında ben yağı 12000'de bir de değiştiririm ama yarın bir gün sorun olmasın diye (serviste) 6000'de bir değiştiriyorum. Bu konuyu zamanında sordum, aynen kitapçıkta yazdığı gibi cevap aldım bizim yollarımız tozlu daha sık değiştirmek gerekir şeklinde...

Ben arabaya 20000km.'de bir bakım yaptırıyorum (kitapçığında söylendiği gibi)... Acaba Avrupa'da benim arabayı 40000'de mi bakıma alıyorlar diye düşünmüyor değilim...

Çenem düştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Pazar günü ne yapalım beyler.

Ergin,Hakan,Mert ?

Eğer hanım pazar günü çıkarsa 30 sn. sonra kendimi yollara atacağım

iyiymiş... Uğur'u çağırmıyor musun? ve İstanbul'da olan diğer arkadaşları?

Motosikleti
    VFR 800
    Pardon evet haklısın Ergin.

Evet arkadaşlar,beyler herkesten fikir bekliyorum.

Murat(Troe),Hakan,Mert,Barış,Tolga,Ergin ve bu sayfayı takip eden diğer motosiklet tutkunları.

Ey bu vatanın yurttaşları. Ey İstanbul'un güzel motorcuları yok mu bize katılan.

Pazar günü için her türlü fikre açığım biraz yol yapalım ya....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler