Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi 100-105 zor görüyorum
    Daha evvelce 95'ten sonra ivmelenmesi artıyor hızı hissettiriyordu
    Şimdi ne oldu anlayamadım
    Hava filtresini dün temizledim karbüratör ile ilgili bir şey olup olmadığını anca servis anlar ama serviste sizde iyi bilirsiniz ki hastanedeki doktorlar gibi...
    "derdin nedir sen bileceksin yoksa ben kendim bulmaya uğraşmam
    yada gereksiz yere bir sürü tahlil yapar aldığım paraya bakarım
    sorunun çözülmezssede bana ne!" modunda her zaman
    İnşaallah sorunu kısa zamanda çözerim

Serviste öyle bir şey ki kardeşim bir şeyi kontrol etmek için sökmeye yanaşmıyorlar açarsak / sökersek değiştiririm diyor
    kardeşim sağlamsa niye değiştirip masraf çıkarıyorsun paşa paşa taksana yerine geri! ama olmaz her şey para için...
    Daha yeni servis bakımından çıktım adamlar sen kontrol et demezsen bir şeye bakmadan yağını değiştirip sepetliyor
    Sadece balataları yağ filtresini ve yağını değiştirdiler (o da benim söylememle)
    Benim tecrübem enes gibi arkadaşlarımızdan daha az şubat ayında ikinci el olarak aldım ufak tefek sorunları gözlemleyerek bilgi ediniyorum. Kağıt filtre olduğu için hava filtresini değiştirmeyi tercih edilmesini öneriyorlar yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecektir. Kompresörle temizlemenin usülü varmış içten hava tutulduğunu aksi durumda kağıttaki ufak gözeneklerin tıkantığını okumuştum o yüzden bugün 0 kağıt filtre aldım yan sanayi 13 liraya. Buji yağ ve yağ filtresinide değiştirip zincirdeki bolluğuda aldığımda bir tek sübap ayarı yaptırtmak için ustaya götüreceğim birde terleme var onu soracağım. Bence enes hocamın dediği noktalardan başlayarak durumu ele alın tek tek kontrol edin. en azından içiniz rahat olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Dediğiniz gibi 100-105 zor görüyorum
    Daha evvelce 95'ten sonra ivmelenmesi artıyor hızı hissettiriyordu
    Şimdi ne oldu anlayamadım
    Hava filtresini dün temizledim karbüratör ile ilgili bir şey olup olmadığını anca servis anlar ama serviste sizde iyi bilirsiniz ki hastanedeki doktorlar gibi...
    "derdin nedir sen bileceksin yoksa ben kendim bulmaya uğraşmam
    yada gereksiz yere bir sürü tahlil yapar aldığım paraya bakarım
    sorunun çözülmezssede bana ne!" modunda her zaman
    İnşaallah sorunu kısa zamanda çözerim

Serviste öyle bir şey ki kardeşim bir şeyi kontrol etmek için sökmeye yanaşmıyorlar açarsak / sökersek değiştiririm diyor
    kardeşim sağlamsa niye değiştirip masraf çıkarıyorsun paşa paşa taksana yerine geri! ama olmaz her şey para için...
    Daha yeni servis bakımından çıktım adamlar sen kontrol et demezsen bir şeye bakmadan yağını değiştirip sepetliyor
    Sadece balataları yağ filtresini ve yağını değiştirdiler (o da benim söylememle)
    ben bi servise gittim... yağ filtresini değiştir dedim... usta bunların yağ filtresi yok metal süzgeçleri var çıkarıp benzinle temizler takarım fazla masraf olmaz dedi... helal sana ustam yarın ilk iş motoru sana getiriyorum dedim ben de...

omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi servise gittim... yağ filtresini değiştir dedim... usta bunların yağ filtresi yok metal süzgeçleri var çıkarıp benzinle temizler takarım fazla masraf olmaz dedi... helal sana ustam yarın ilk iş motoru sana getiriyorum dedim ben de...
    hocam nesi fazla masraf olcak allah aşkınaorjinal yag filtresi kendi sitesinde 3.66 tl gibi komik bi rakam zaten.şahsi görüşüm bu kadarcık masraftan da kaçmamak gerek.sipariş ver kendin bari değiş derim ben

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    bugün hava yine kapalıydı ama dayanamadım , motoru komple temizledim.. zinciri gaz yağı ile temizleyip, sabunlu suyla yıkayıp kurulayıp, çıkma yağ ile yağladım
    yıkadıktan sonra kurulayıp komple gazyağı ile motoru parlattım, lastik parlatıcıyla lastıkleri parlattm.. artık çıkıp biraz dolaşabilirim..

Bu arada ipone veya motul yada wurth farketmez , zincir spreyleri resmen kafayı yemiş en ufagı 30tl den başlıyor.. zaten 3 sıkmaya bitiyor.. şimdiye kadar hep sprey kullandım ama artık enayi gibi o paraları vermem.. ztn zincirin kendisi 60tl.. motordan çıkan yağı saklıyodum artık onunla yağlıcam.. sık sık yağlamam gerekicek ve sıçrama yapıcak jantlara ama ne yapalım.. ayda 30 40 tl dandık bi spreye vercek kadar zengin değilim..

kdiner, sailor33 ve t.madde bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı omerturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam nesi fazla masraf olcak allah aşkınaorjinal yag filtresi kendi sitesinde 3.66 tl gibi komik bi rakam zaten.şahsi görüşüm bu kadarcık masraftan da kaçmamak gerek.sipariş ver kendin bari değiş derim ben
    yanlış anladın hacım... ustanın bilgisizliğinden bahsediyorum ben... bizim motorların yağ filtreleri kağıttan... tvs scooterda metal süzgeç var... normalde ben o an bakım yaptıracaktım ama usta süzgeç falan deyince topukladım... yoksa isterse 100 tl olsun önemli değil...
    omerturkoglu bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün hava yine kapalıydı ama dayanamadım , motoru komple temizledim.. zinciri gaz yağı ile temizleyip, sabunlu suyla yıkayıp kurulayıp, çıkma yağ ile yağladım
    yıkadıktan sonra kurulayıp komple gazyağı ile motoru parlattım, lastik parlatıcıyla lastıkleri parlattm.. artık çıkıp biraz dolaşabilirim..

Bu arada ipone veya motul yada wurth farketmez , zincir spreyleri resmen kafayı yemiş en ufagı 30tl den başlıyor.. zaten 3 sıkmaya bitiyor.. şimdiye kadar hep sprey kullandım ama artık enayi gibi o paraları vermem.. ztn zincirin kendisi 60tl.. motordan çıkan yağı saklıyodum artık onunla yağlıcam.. sık sık yağlamam gerekicek ve sıçrama yapıcak jantlara ama ne yapalım.. ayda 30 40 tl dandık bi spreye vercek kadar zengin değilim..

http://i.hizliresim.com/GkDAzr.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZV3BY3.jpg
    http://i.hizliresim.com/J4DJ35.jpg
    Parlamış resmen nazar değmesin. Özellikle köpüklü hali beni benden aldı
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parlamış resmen nazar değmesin. Özellikle köpüklü hali beni benden aldı
    Bugün baktım 20bin300km ye gelmiş motor.. ama maşallahı var ilk gün ki kondisyonunda.. bakarsan üzmüyor..
    Şöyle bi s1000rr fln olsa köpükle hatunlara yıkatırdım ozmn görürdün ama napalım eldeki mal bu
    sailor33 ve Traveler bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    2014 MODEL 14 000 KM.DE yakalayacağım seni hacı abi :9

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 MODEL 14 000 KM.DE yakalayacağım seni hacı abi :9
    istanbulda olsam bu sezon 30bini görmüştü ama tokatta 700km binebildim ancak :D kışın farkı açarım ümitlenme abicim
    07DFB18 bunu beğendi.

Aha yikama yaglama muhabbeti acilmis. Motul gibi bazi markalarin ozel karburator icin temizlik spreyleri var ya bunlardan kullaniyormusunuz? Motor bloguna disaridan nasil en guzel bakim yaparim? Motor yolda havaya ucana kadar binmeyi planliyorum da buna.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha yikama yaglama muhabbeti acilmis. Motul gibi bazi markalarin ozel karburator icin temizlik spreyleri var ya bunlardan kullaniyormusunuz? Motor bloguna disaridan nasil en guzel bakim yaparim? Motor yolda havaya ucana kadar binmeyi planliyorum da buna.
    5 liralık oto şampuanıyla köpürtüp süngerle heryerini temizliyorum, durulayıp kuruluyorum.. sonra gazyağı ile parlatıyorm her yerini.. wd40 ilede hareketli parçaların üzerinden geçiyorum al sana mis gibi motor..
    Traveler bunu beğendi.

Anladim. Korozyon onleyici spreyler oluyor metal yuzeyler icin paslanmayi onleme ozellikli, bu tarz abarti urunleri merak etmistim. Dediklerini ben de uyguluyorum her zaman. Bir de benim on diskden gicirdama sesi geliyor sıktıgım da. Bunun icin ne yapabilirim? Balata spreyleri var, ise yariyor mu?

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Selam arkadaşlar,
    Benim motorda bir performans düşüklüğü söz konusu
    debriyaj kaçırma vs. yok onu belirteyim en başta
    performans düşüklüğünden kastım sadece 5. viteste 100'e zor geliyor
    Zorlarsam düz uzun yolda 103-107 oluyor ama eskisi gibi 115-120'ye kadar çıkmıyor rahatça
    kısacası 4. ve 5. viteste ivmelenmesinde sıkıntı var motorumun

Yağ değişim zamanı yaklaşmıştı önce ondandır dedim
    Ama serviste yağını ve yağ filtresini değiştirdim (Castrol 10-40 kullandık)
    Durum hala aynı
    Hava filtresinden olabilir mi?
    Bugün söküp iyice temizledim (gerçi pek kirli de sayılmazdı ama yine de kompresör ile hava sıktım iyice)
    Akşam eve motorla dönerken bakacağım bir düzelme oldu mu diye...
    Başka sebep ne olabilir sizce?
    Not: Motosikletim yaklaşık 9,500 Km' de
    Rodajı çok özenle yapılmıştır
    Şimdiye kadar hiç böyle bir sorun yoktu son 1ay' dır durum böyle

herkeze slm ve iyi geceler

hava filtresini ve bujini değiştir yada direk tanıdığın eski motor tamircisi yani çıraklıktan usta olmuş motor tamircisine git ona sor sana nokta atışlı cevap verir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

lastik soran arkadaşlar arkadaşımda yeni kasa var 13 bin km sava lastik kullanıyo 4 mevsim kullanıyo lastiklerinden memnun bende kışa girerken almayı düşünüyorum

omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anladın hacım... ustanın bilgisizliğinden bahsediyorum ben... bizim motorların yağ filtreleri kağıttan... tvs scooterda metal süzgeç var... normalde ben o an bakım yaptıracaktım ama usta süzgeç falan deyince topukladım... yoksa isterse 100 tl olsun önemli değil...
    haha benim kafa içmeden güzelleşmiş eyvallah yanlış anlamısım ben

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı omerturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresine serviste 10TL alıyorlar neredeymiş o fiyat? ayrıca kargo ekleyince gerçi hemen hemen yine aynı parayı bulur
    Serviste değiştir gitsin...

herkeze slm ve iyi geceler

hava filtresini ve bujini değiştir yada direk tanıdığın eski motor tamircisi yani çıraklıktan usta olmuş motor tamircisine git ona sor sana nokta atışlı cevap verir

lastik soran arkadaşlar arkadaşımda yeni kasa var 13 bin km sava lastik kullanıyo 4 mevsim kullanıyo lastiklerinden memnun bende kışa girerken almayı düşünüyorum
    Kardeş filtreyi söktüm tertemizdi diyebilirim. Ona rağmen ben yine de kompresör ile temizledim
    Ayrıca bizim burada adi karton filtre var youtube'da hava filtresi temizliği ile ilgili bir videoda gördüm adamların filtresi sünger ve yıkayıp az da yağlayarak temizliyordu değişime bile gerek yok
    Ama burada kullanılan/satılan dandik karton yelpazeden bozma bir filtre (İsotlar = Par akazanma hırsı = Hizmet Kalitesi!?)

Diyaframda sorun olsa 6 bin deviri geçmez demiş bir kardeşimiz
    8-9bin devire çıkıyor ama motosikletin canını almışlar sanki çekişten düştü...
    Lastik hava basıncı iyi gibi ama bilemiyorum akşam dönerken en yakındaki bir benzincide kontrol edeceğim
    Dün bir de sele altını açıp motosiklete hava girişini engelleyecek bir durum var mı diye kontrol ettim oraları tozlanmıştı iyice temizledim falan
    O sele altında boşta duran boru hava ile ilgili diye aklımda kalmış
    ne ile ilgiliydi hatırlayan var mı ?
    Vel hasıl-ı kelam şimdilik sorunu çözemedim fakat çözdüğümde buradan yazacağım ki aynı durumu yaşayan bir kardeşimize faydası olsun bari
    Herkese selamlar
    Tekeriniz düz bassın, Kazasız belasız sürüşler
    Allah’ım yolculuk boyunca arkadaşımız sensin. Bizi emniyet içerisinde evimize geri çevir. Allah’ım bize mesafeleri kısalt, yolculuğumuzu kolay kıl. Allah’ım yolculuğun sıkıntılarından, zorluklarından ve kötülüklerinden de sana sığınırım. Amin

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yağ filtresine serviste 10TL alıyorlar neredeymiş o fiyat? ayrıca kargo ekleyince gerçi hemen hemen yine aynı parayı bulur

Kardeş filtreyi söktüm tertemizdi diyebilirim. Ona rağmen ben yine de kompresör ile temizledim
    Ayrıca bizim burada adi karton filtre var youtube'da hava filtresi temizliği ile ilgili bir videoda gördüm adamların filtresi sünger ve yıkayıp az da yağlayarak temizliyordu değişime bile gerek yok
    Ama burada kullanılan/satılan dandik karton yelpazeden bozma bir filtre (İsotlar = Par akazanma hırsı = Hizmet Kalitesi!?)

Lastik hava basıncı iyi gibi ama bilemiyorum akşam dönerken en yakındaki bir benzincide kontrol edeceğim
    Dün bir de sele altını açıp motosiklete hava girişini engelleyecek bir durum var mı diye kontrol ettim oraları tozlanmıştı iyice temizledim falan
    Vel hasıl-ı kelam şimdilik sorunu çözemedim fakat çözdüğümde buradan yazacağım ki aynı durumu yaşayan bir kardeşimize faydası olsun bari
    Herkese selamlar
    SORUNUN AYNISI BENDEDE OLMUSTU SUBAP AYARINDAN SONRA DUZELDİ 5 VİTES 8-9 BİN DEVİRİ GECMIYORDU VE COK BAGIRIYORDU MOTOR.DİYAFRAMA BAKTIR SORUN YOKSA SUBAPLARA BI BAKTIR

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Herkese selamlar
    SUBAP AYARI BOZUKSA MOTOR COK YAKAR ZATEN BI APACHE DAHA BUL AYNI VITESTE AYNI DEVIRDE GIDERKEN AYNI ANDA DEPOYU KAPALI KONUMA GETIRIN DENEYIN BAKALIM HANGINIZIN MOTORU DAHA ONCE TEKLEMEYE BASLIYCAK

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün banka da işim vardı. Şubede ki özel güvenlik " satılıksa hemen alayım 4500 tl ye" didi. Acil motosiklet arıyormuş. Yuh dedim böyle mi olur bu iş dedim. Adam ayak üstü motoru alacaktı ya la
    :D :D motora iyi baktı isen adamın gözü kalmış olabilir sat yenisini alırsın
    Güç ona sahip olamayanı kendine esir eder. Ali Cebbar

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SORUNUN AYNISI BENDEDE OLMUSTU SUBAP AYARINDAN SONRA DUZELDİ 5 VİTES 8-9 BİN DEVİRİ GECMIYORDU VE COK BAGIRIYORDU MOTOR.DİYAFRAMA BAKTIR SORUN YOKSA SUBAPLARA BI BAKTIR

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

SUBAP AYARI BOZUKSA MOTOR COK YAKAR ZATEN BI APACHE DAHA BUL AYNI VITESTE AYNI DEVIRDE GIDERKEN AYNI ANDA DEPOYU KAPALI KONUMA GETIRIN DENEYIN BAKALIM HANGINIZIN MOTORU DAHA ONCE TEKLEMEYE BASLIYCAK

Denemek lazım... Subab ayarı biraz sıkıntılı her usta beceremiyor yada ayarlatıyor adam bir süre memnun kalıyor sonra aynı sorunlar yine baş gösteriyor sonrası hüsran keşke hiç kurcalatmasaydım lafları falan...

Birde karbüratörü sökmeden temizleme yoluna gitmeyi düşünüyorum
    tekrar servise gitmeden evvel bulabilirsem şu sonax marka alman menşeili karbüratör temizleyicilerden alıp depoya koyacağım kullananlar gayet memnunmuş okuduğuma göre

Motosikleti
    Denemek lazım... Subab ayarı biraz sıkıntılı her usta beceremiyor yada ayarlatıyor adam bir süre memnun kalıyor sonra aynı sorunlar yine baş gösteriyor sonrası hüsran keşke hiç kurcalatmasaydım lafları falan...

Birde karbüratörü sökmeden temizleme yoluna gitmeyi düşünüyorum
    tekrar servise gitmeden evvel bulabilirsem şu sonax marka alman menşeili karbüratör temizleyicilerden alıp depoya koyacağım kullananlar gayet memnunmuş okuduğuma göre
    subap ayarı için motorun tamamen soğuması gerekiyor arkadaşlar... öyle yarım saat bir saat beklemek yetmez...

s.a bende bi yeni kasa apache alacağımda okuduklarıma göre üzeride gelen lastikler kaliteli değilmiş hangi marka lastik önerirsiniz ön ve arka için şimdiden teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler