Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harika benimde aklımda var böyle bişey ama boşveriyorum
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    senin motor birde siyah,çok şık durur yapmaya niyetlenirsen haberim olsun daha uyguna hallederim 2 far olursa...

Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor birde siyah,çok şık durur yapmaya niyetlenirsen haberim olsun daha uyguna hallederim 2 far olursa...
    eywallah saol, güzel olur evet karartmalı falan. yeni far üzerindemi çalışacaksın

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    hayır 2.el bir far buldum çıkma..ama pırıl pırıl..

hayır 2.el bir far buldum çıkma..ama pırıl pırıl..
    o daha güzel iyi olur aslında kaça buldun peki

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    beyler bu gecelik benden bu kadar hepinize iyi geceler diler ve kaçarım ben...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o daha güzel iyi olur aslında kaça buldun peki
    25 TL ye en azından orjinali de bozmamış olacağım..

beyler bu gecelik benden bu kadar hepinize iyi geceler diler ve kaçarım ben...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

25 TL ye en azından orjinali de bozmamış olacağım..
    iyiymiş walla, hadi yap bakalım
    iyi geceler

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kuzenimin cbf150 sine yaptık sefa..o yüzden zaten cbf örneği verdim..benim de daha önceki mondial snapyy cup motoruma yaptık..2 motorda da sonuç 10 numara..ben motor meslek mezunuyum,kuzen de burada motor tamircisidir ;) kesinlikle şişirme bilgi değildir bu yazdıklarım..motordan anlayan her usta bu yazdıklarımı noktasına kadar onaylayacaktır ;) en azından ben 2 motorda da farkı çok net gördüm ;)[COLOR="Silver"]
    doğrudur ben arabalarımın hepsinde yaptım bunu motor rahatlıyor yanlız seside biraz traktör gibi oluyordu motosiklette nasıl olur bilmiyorum

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın millet nasılsınız.

burak katalizör işinde haklı.......

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:46 ----------

üsküdar a gidecektim fena yağmur var... ama bana sorun yaratırmı tabikide yaratmaz... ben tatlı su motorcusu değilim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur ben arabalarımın hepsinde yaptım bunu motor rahatlıyor yanlız seside biraz traktör gibi oluyordu motosiklette nasıl olur bilmiyorum
    çok daha tok ve tatlı oluyor ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

günaydın ramazan...söylememe gerek olmasa da orjinal lastiklerle aman diyim dikkat ;)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok daha tok ve tatlı oluyor ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

günaydın ramazan...söylememe gerek olmasa da orjinal lastiklerle aman diyim dikkat ;)

ben onlarla kaymaya alıştım... bu olumsuz lastiklerden zevk alıyorum... devamlı kaydır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu Dijital göstergeye yağmurlu havalarda ne gibi önlem alıyorsunuz. İçini falan su alıyormu?

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    anlatayım hemen...

bizim egzosların susturucuya giren kısmına dikkat edin boru kalınlaşır.bu kalın borunun içerisinde de euro3 normlarını karşılamak için yani gaz salınımını azaltmak için katalizör mevcuttur..katalizör susturucuya gelmeden önce gazı sıkı bir filtreleme ederek son susturucuya gönderir,böylece çıkan egzos gazı 2 kere filtrelenmiş olur ve gaz salınımı minimum düzeye iner..yani standartlar neyi karşılıyorsa o düzeyde demektir..haliyle katalizör motordan çıkan egzos gazını sıkı bir filtreleme yaptığı için motorun 1-1,5 hp gücünü de çalıyor..çünkü çıkan gaz önce katalizöre girip sıkıştırılıyor ve susturucuya gidiyor,e birde susturucuda bu gaz filtreleniyor..

yapacağım işlem ise şudur;

egzosu söküp arka tarafından ( takılı iken görünmeyecek bir şekilde ) katalizörün bulunduğu kısımı yanlamasına kesip içini boşaltıcam.yani o kalınlaşan kısımdan katalizörü sökücem..daha sonra yararak açtığımız yeri tekrar kapatıp kaynak ile tamirini yapıcam..tamir gören yere boya uygulaması yapıp yerine takıcam.işlem bu kadar basit aslında..takılınca görünmeyeceği için de sorun olmayacak görsel olarak bu şekilde motorun gidişi de gaz yemesi de son hızı da her şeyi değişiyor bilginiz olsun...

şöyle bir örnek vereyim..yeni kasa cbf 150 lerde katalizör tam orta da durur kocaman bir şikinlik vardır motorun egsozu üzerinde..şu şekilde göstereyim kırmızı daire ile işaretledim..

http://e1206.hizliresim.com/y/v/8t8ft.jpg
    çok süper ve anlaşılır bi anlatım olmuş kardeşim sağol. orjinal egzosunu bozmak istemiyorum ne kadar acaba bunların ezgosları bilgin varmı?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben onlarla kaymaya alıştım... bu olumsuz lastiklerden zevk alıyorum... devamlı kaydır...
    hahaha senin nick i değiştirelim o zaman biz..tek teker değil de drift ramço yapalım )

bu arada yolun sanayii tarafına düşerse Allah rızası için bana şu titan dişlisi ve pulunu da bakarmısın? gerekirse telefonlaşırız nakit çıkartıyım sana al gönder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok süper ve anlaşılır bi anlatım olmuş kardeşim sağol. orjinal egzosunu bozmak istemiyorum ne kadar acaba bunların ezgosları bilgin varmı?
    kesin olmamakla birlikte 150 tl diye biliyorum...

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Dijital göstergeye yağmurlu havalarda ne gibi önlem alıyorsunuz. İçini falan su alıyormu?
    hindistandada yağmur yağıyor kardeşim yaa sizde iyice atıvermeyin bu tasarım ödülü almış motoru. Sence bunu tasarlayan mühendis yağmuru düşünemedimi

hiç bi önlem almana gerek yok dolu yağsa genede bişey olmaz, tek dikkat etmen gereken çok yakından tanzikli su tutma başka bişey olmaz

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hindistandada yağmur yağıyor kardeşim yaa sizde iyice atıvermeyin bu tasarım ödülü almış motoru. Sence bunu tasarlayan mühendis yağmuru düşünemedimi

hiç bi önlem almana gerek yok dolu yağsa genede bişey olmaz, tek dikkat etmen gereken çok yakından tanzikli su tutma başka bişey olmaz
    Hani bir söz vardır ya " Sakınılan Göze Çöp Batar" diye. Ne biliyim, bende motosikletimi herşeyde sakındığım için böyle şeyler düşünüyorum gibi...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani bir söz vardır ya " Sakınılan Göze Çöp Batar" diye. Ne biliyim, bende motosikletimi herşeyde sakındığım için böyle şeyler düşünüyorum gibi...
    o söz çok doğrudur da aslında..bende hep yaşadım bunu motorlarımda..ne kadar itinalı bakarsam mutlaka başına bir iş gelmiştir..gösterge konusuna gelince tazikli suyu çok yakın tutma yıkatırken,bunun dışında motorunu dışarıda bırakıyorsan yağmurlu havalarda ucuz da olsa bir branda alıp kullanmanı öneririm..ben dışarıda bırakmam yağmurda,mecbur kalırsam da mutlaka brandasını örterim..son çare en azından yağmurlu havalarda kafaya bir poşet geçir

o söz çok doğrudur da aslında..bende hep yaşadım bunu motorlarımda..ne kadar itinalı bakarsam mutlaka başına bir iş gelmiştir..gösterge konusuna gelince tazikli suyu çok yakın tutma yıkatırken,bunun dışında motorunu dışarıda bırakıyorsan yağmurlu havalarda ucuz da olsa bir branda alıp kullanmanı öneririm..ben dışarıda bırakmam yağmurda,mecbur kalırsam da mutlaka brandasını örterim..son çare en azından yağmurlu havalarda kafaya bir poşet geçir
    Yağmurlu havada problem yok. Depo gibi biyer var oraya koyuyorumda. İşte yağmurlu havada yol yaparken nasıl olur diye ondan sormuştum...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    hımmm yok korkma o kadar hiçbirşey olmaz ;)

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    belli oldu bütün apacheciler pinpirikli
    bende elimden gelse motoru evin içine çıkaracağım, daha yağmurlu hawada hiç binmedim, yağmurdada bırakmadım. Ben yıkadıktan sonra ıslak bırakmayı bile sevmem vidasına kadar parlatırım valla
    bazen kendimi çok kaptırıyorum 2...3 saat motor yıkadığımı bilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

hahaha senin nick i değiştirelim o zaman biz..tek teker değil de drift ramço yapalım )

bu arada yolun sanayii tarafına düşerse Allah rızası için bana şu titan dişlisi ve pulunu da bakarmısın? gerekirse telefonlaşırız nakit çıkartıyım sana al gönder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

kesin olmamakla birlikte 150 tl diye biliyorum...
    tamam kardeşim sağolasın.
    Ben sahibinden. Comda araştırmıştım apache için performans egzosları var aşşa yukarı aynı fiyat. Orjinal egzosu bozmam galiba ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler