Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    selam dostlar, 5000 - 6000 devir civarı devir ibresi kafasına göre 7000 e çıkıyor 4000 e düşüyor. ama gösterge öyle gösteriyor. motorun devirinde bir sorun yok. arızayı tci ünitesinde mi aramalıyım? yoksa göstergeye mi bakayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Motorun saat ayarını yaparken km sıfırladım nasıl geri döndürebilirim tabii döndürülüyorsa yardım rica edicemm

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı umtylmz18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun saat ayarını yaparken km sıfırladım nasıl geri döndürebilirim tabii döndürülüyorsa yardım rica edicemm
    "Set" yazan butondan ana ekrana geliyorsunuz. Ana ekranda hız,benzin göstergesi,km sayacı olur.

Bu ekrana geldikten sonra bi alttaki tuşa basılı tutun.

Saat ibaresi yanıp sönmeye başlar. Yanıp sönerken yine "set"tuşuyla ayarlama yapabilirsiniz.

Tuşlar tam dersi de olabilir,tam hatırlayamadım ama metod bu.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Set" yazan butondan ana ekrana geliyorsunuz. Ana ekranda hız,benzin göstergesi,km sayacı olur.

Bu ekrana geldikten sonra bi alttaki tuşa basılı tutun.

Saat ibaresi yanıp sönmeye başlar. Yanıp sönerken yine "set"tuşuyla ayarlama yapabilirsiniz.

Tuşlar tam dersi de olabilir,tam hatırlayamadım ama metod bu.
    Teşekkür ederim ama saati ayarladım. Dediğiniz gibi yapmıştım sanırım, sıfırlanan km o şekilde düzelmiyor ama

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Sıfırlanan km sayacı tripmetredir. 2 adet tripmetre bulunur apachede bir de toplam km.yi gösteren ana km sayacı. Tripmetreler ölçüm yapmak içindir. Mesela Ben birini benzin alınca sıfırlarım diğerini de yağ değişimi yapınca. Ana ekrana dönmek için ve ekranlar arası geçiş yapmak için mode tuşuna basın.

Arkadaşlar selamlar. Sonunda paramı biriktirdim, çocuklum hayalim olan motosikleti 25 yaşından sonra da olsa almaya niyetlendim. Apache' i yıllardır gözüme kestiriyordum da kısmet bugünlereymiş. Ama forumda ve sitelerde gördüğüm kadarıyla artık popülerliği kalmamış pek. Millet tutturmuş bi pulsar türküsü gidiyor ama pulsar uçmuş. yahu motorun sıfırı olmuş 15000 lira. apache 7500TL. tam iki kat fark.

Size sormak istediğim sahibindende 2015 model 0km motosikletler var. 2. eline 6000lira isteyenler varken 1-2 ilan var 6500 liraya 0km bırakmışlar. bu adamlar 3 sene nasıl satamamışlar bir motoru hayret.işkillenmedim değil açıkçası. forumuda okudum ama ben ortalarda yokken başka şeyler mi oldu?

pulsar uçarken bu apache neden bu kadar uygun kaldı? ben 3 yaşında motoru alırsam muayeneye sokacağım lastikler zaten Allah' lıkmış 3 yılın ardından iyice kabak olmuştur herhalde. akü makü derken bize pahalıyamı patlar bu iş? yetkili bi abi beni aydınlatırsa mesut bahtiyar olacağım. Hepinize kazasız sürüşler..

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı ttsdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Sonunda paramı biriktirdim, çocuklum hayalim olan motosikleti 25 yaşından sonra da olsa almaya niyetlendim. Apache' i yıllardır gözüme kestiriyordum da kısmet bugünlereymiş. Ama forumda ve sitelerde gördüğüm kadarıyla artık popülerliği kalmamış pek. Millet tutturmuş bi pulsar türküsü gidiyor ama pulsar uçmuş. yahu motorun sıfırı olmuş 15000 lira. apache 7500TL. tam iki kat fark.

Size sormak istediğim sahibindende 2015 model 0km motosikletler var. 2. eline 6000lira isteyenler varken 1-2 ilan var 6500 liraya 0km bırakmışlar. bu adamlar 3 sene nasıl satamamışlar bir motoru hayret.işkillenmedim değil açıkçası. forumuda okudum ama ben ortalarda yokken başka şeyler mi oldu?

pulsar uçarken bu apache neden bu kadar uygun kaldı? ben 3 yaşında motoru alırsam muayeneye sokacağım lastikler zaten Allah' lıkmış 3 yılın ardından iyice kabak olmuştur herhalde. akü makü derken bize pahalıyamı patlar bu iş? yetkili bi abi beni aydınlatırsa mesut bahtiyar olacağım. Hepinize kazasız sürüşler..
    Valla neden geri kaldı bilmiyorum ama satış stretejisi vede motosikletteki titreşim etken diye düşünüyorum yaklaşık 6 yıldır tvs apache kullanıcısıyım

4-5 yıl rtr150 gerisi de rtr180 zaten rtr180i satmam daha torunlarıma kalır güzel motor daha önce de bahsettim ankaraya gidip geldik istanbuldan eşimle

beraber. İlginçtir ki hindistanda okadar yeni modeli çıktı fakat türkiyeye gelmiyor maalesef pulsardan asla aşağı kalır yanı yok F/P olarak

ben rtr180 i 700 km deikinci el aldım 6000 tl verdim adamlar canı çıkmış motora 5000-7000 arasında fiyat çekti sıfırı zaten 7000 di

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07

2015 0 apache yi nasıl buldun hocam ben aralık aynda kaç tane bayi aradım bulamadım 2015 alma bence bulursan az daha koy 2016 al çok fark yoktur bajaj euro 4 muhabbetine zamlandı

@yulis
    anlamadımki bende. hele rodaj diye bir gerçek varken. adam alıyor 0 motoru dip gaz geziyor hevesini alıyor koltuğuna veriyor gazı, arkasınada uyduruk bi çanta sonra ilan açıp sıfır fiyatına satmaya çalışıyor. rodaj derdinden kurtarıyorlarmış bizi

peki hocam 1000 lira için kesinde değerde, 2015 0 ile arasında 2000 Lira değermi 150 yerine 180 almaya. madem ikisinide kullanmışsın hazır bulmuşken sıkıştırayım biraz seni

@ozan1991
    mesaj attım hocam sana.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Arkadaşlar direksiyondaki hidrolik yağ göstergesi dün en üst sınırda idi. Yaklaşık 30-35 km yol yaptım. Park ederken yarı yarıya düşmüştü. Normal olduğunu düşünmüyorum neden kaynaklıdır sizce?

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Meraba arkadaşlar yağ değişimi yapicam aklıma bi soru takıldı yağ filtresiyle beraber değiştirirken yine 1lt yağ yeterlimidir acaba biri aydınlatırsa sevinirim

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı emrks34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar yağ değişimi yapicam aklıma bi soru takıldı yağ filtresiyle beraber değiştirirken yine 1lt yağ yeterlimidir acaba biri aydınlatırsa sevinirim
    1lt alıyor zaten öyle biliyorum

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Merhaba arkadaşlar.
    2015 Model henüz 100km'de Apache 150 motorum ile bugun başka bir motorsikletlinin yolun kenarında dururken kontrolsüz bir şekilde bakmadan etmeden dönmek için yolun ortasına çıkmasıyla kaza yaptım hızım 40 45 km/h falandı.Motor yattı üstünden düştüm hafif sıyrıkla atlattık.Fakat devam ettiğimde motorumdan tekerlegın her dönüşünü tamamladığında tak tak tak ses gelmeye başladı ve ön fren biraz sürtme yapmaya başladı.Sesin nedeni ne olabilir bilgilendirirseniz sevinirim.Bu sıkıntı için yapabileceğim bişe var mı yoksa servise mi götürmeliyim servise o şekilde gitsem(10-15km uzaklıkta) başka problemler çıkarır mı.

Alıntı MuazZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    2015 Model henüz 100km'de Apache 150 motorum ile bugun başka bir motorsikletlinin yolun kenarında dururken kontrolsüz bir şekilde bakmadan etmeden dönmek için yolun ortasına çıkmasıyla kaza yaptım hızım 40 45 km/h falandı.Motor yattı üstünden düştüm hafif sıyrıkla atlattık.Fakat devam ettiğimde motorumdan tekerlegın her dönüşünü tamamladığında tak tak tak ses gelmeye başladı ve ön fren biraz sürtme yapmaya başladı.Sesin nedeni ne olabilir bilgilendirirseniz sevinirim.Bu sıkıntı için yapabileceğim bişe var mı yoksa servise mi götürmeliyim servise o şekilde gitsem(10-15km uzaklıkta) başka problemler çıkarır mı.
    hocam jantın gidonla bağlantı noktası yamuldu büyük ihtimal. aradaki bağlantı zarar görmüş olabilir bi ustaya göstermeden kesinlikle binme motora, binsen bile çok çok yavaş ve dikkatli kullanman lazım. eğer zarar büyükse çukura falan denk geldiğinde ön teker kopabilir. büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    hocam jantın gidonla bağlantı noktası yamuldu büyük ihtimal. aradaki bağlantı zarar görmüş olabilir bi ustaya göstermeden kesinlikle binme motora, binsen bile çok çok yavaş ve dikkatli kullanman lazım. eğer zarar büyükse çukura falan denk geldiğinde ön teker kopabilir. büyük geçmiş olsun.
    Tamamdır hocam servise götürcem yavaş yavaş o halde.Sağ olasın.

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Değişmiyor yani dimi hocam yine aynı yağ miktarı yeterli

ustalar resim yükleyemedim muayene yaklaştı lastikte çatlaklar var sizce geçer mi yoksa değiştirmeli miyim ?

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1lt alıyor zaten öyle biliyorum

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı emrks34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtre değiştiğinde biraz daha fazla alacaktır, kitapçıkta da 1.1L olarak belirtilmiş.

Sayfa 5 teknik özellikler'de kapasiteler alt başlığına bakabilirsin.

http://www.tvsturkiye.com/assets/ima...he_RTR_150.pdf

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yağ değişiminde yağı iyice boşaltıyorsunuz ve ardından 1 litre yağ eklediğinizde yağ seviyesi 1 tane "x" kadar düşük oluyor. yaklaşık 100 ml kadar ekleme yapın yani 1 çay bardağına yakın ekleme yapın tamamdır.

ben bir keresinde yağ olmadığı için ekleme yapmamıştım ama sonrada yağ alınca ekleme yaptım. zaten yağ seviyesi "x"lerin en üstünü geçmeyecek ve en altına da inmeyecek seviyede olması gerekiyor ve 1 litre bunun için yeterli bir rakam. ben hep biraz daha ekleyip en üst seviyede tutuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler