Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Bugün kafadan ses geliyodu sallanıyordu kafa bi baktım sol tarafta kafayı tutan iki vida ve somunu düşmüş. Öteki taraftaki vidalarla duruyo kafa yarın hırdavatçıda bulursam takacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    S.A. arkadaşlar bir sorum olacak hangi marka ve model lastik kullanıyorsunuz. Kışın kursa gidip gelmek için lastik almam lazım ama, Pirelli MT75 haricinde güzel bir lastik bulamadım. O da biraz pahalı gibi duruyor size de sormak istedim başka ne marka model lastik var ne önerirsiniz. Motorum TVS 2013 model Apache.

Merhaba arkadaşlar 2012 model apache almak üzereyim yalnız motor 3. vitese geçmiyor.Sorunu nedir.Bir ay kadar olmuş bu sorun böyle kullanmış daha fazla zarar vermişmidir motora?Masrafı ne tutar bu arızada olan motor alınır mı ne dersiniz?Değerli fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Vites dişlisini kırmış olabilir. Açıkçası bir ustaya göstermeden kesinlikle almayın derim. Motor bloğunun içerisine başka zararlar da vermiş olabilir.

Ali cebbar lastik konusuna gelecek olursak nylon değilse emin ol orjinal lastiklerinden daha iyi olacaktır. Bir ara sava lastiklerden bahsediliyordu. Yinede kullanan arkadaşlar varsa daha iyi yorum yapacaklardır.
    alicebbar bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar.

Kısa süre önce maddi ihtiyacımdan dolayı çok üzülerek dl 650 mi sattım.

Şu sıralar 2013 ve sonrası yani yeni kasa apache yi araştırıyorum .

Sizlerin başını 1-2 soruyla ağrıtacağım, kusura bakmayın.

Öncelikle yeni kasa ve eski kasa arasında görünüş haricinde fark varmı ? ( yakıt, güç, viraj kabiliyeti)

Yeni kasa tvs apache ile düz yolda 110 ile sabit gidebilirmiyim ? Eğer gidebilirsem bu hız ile ortalama yakıt tüketimim ne olur ?

Tapagaz gitsem en fazla kaç litre yaktırabilirim 100 km de ?

Direkt lastik değiştireceğim, önerebileceğiniz lastik varmı ?

Yeni kasa apachede şu şu kronik sorunlar var diyebileceğiniz birşey varmı ?

Zaman ayırıp cevaplayan herkese çok teşekkürler.
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Kısa süre önce maddi ihtiyacımdan dolayı çok üzülerek dl 650 mi sattım.

Şu sıralar 2013 ve sonrası yani yeni kasa apache yi araştırıyorum .

Sizlerin başını 1-2 soruyla ağrıtacağım, kusura bakmayın.

Öncelikle yeni kasa ve eski kasa arasında görünüş haricinde fark varmı ? ( yakıt, güç, viraj kabiliyeti)

Yeni kasa tvs apache ile düz yolda 110 ile sabit gidebilirmiyim ? Eğer gidebilirsem bu hız ile ortalama yakıt tüketimim ne olur ?

Tapagaz gitsem en fazla kaç litre yaktırabilirim 100 km de ?

Direkt lastik değiştireceğim, önerebileceğiniz lastik varmı ?

Yeni kasa apachede şu şu kronik sorunlar var diyebileceğiniz birşey varmı ?

Zaman ayırıp cevaplayan herkese çok teşekkürler.
    Beko herşeyden önce hayırlı olmasını diliyorum. Yine daha iyilerini alırsın inşallah.

1- Görünüş haricinde bir değişiklik yok. Yanlış hatırlamıyorsam lastik ebatlarında bir farklılık var.
    2- 110 km hız da motosiklet zaten 8000 rpm devir aralığında gidiyor. Henüz redline bölümüne girmemiş oluyorsunuz.
    3- Lastik konusunda bu motosiklet için en deneyimlimiz Enes_Türker kardeşimizdir. Sanırım o metzeller kullanıyordu. Ama sava kullanan ya da kullanacak arkadaşlar vardı.
    4- Yeni kasa da kronik bir sorun ben şimdiye kadar görmedim. 7000 km ye yakın bir yol yaptım. Yağını ,filtrelerini değiştirme haricinde bir masraf çıkarmadı. Bir de zincir bakımı tabi
    5- Yakıt konusuna gelirsek; sakin kullanımda (70-77 km hızlarda) 10kuruş ve altlarına kadar düşebilirsin. En fazla yaktıran 14 kuruş yaktırmıştı. Benim tahminimce kaba hesap ile 1 depo benzin ile 500km den aşağı yol yapacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beko herşeyden önce hayırlı olmasını diliyorum. Yine daha iyilerini alırsın inşallah.

1- Görünüş haricinde bir değişiklik yok. Yanlış hatırlamıyorsam lastik ebatlarında bir farklılık var.
    2- 110 km hız da motosiklet zaten 8000 rpm devir aralığında gidiyor. Henüz redline bölümüne girmemiş oluyorsunuz.
    3- Lastik konusunda bu motosiklet için en deneyimlimiz Enes_Türker kardeşimizdir. Sanırım o metzeller kullanıyordu. Ama sava kullanan ya da kullanacak arkadaşlar vardı.
    4- Yeni kasa da kronik bir sorun ben şimdiye kadar görmedim. 7000 km ye yakın bir yol yaptım. Yağını ,filtrelerini değiştirme haricinde bir masraf çıkarmadı. Bir de zincir bakımı tabi
    5- Yakıt konusuna gelirsek; sakin kullanımda (70-77 km hızlarda) 10kuruş ve altlarına kadar düşebilirsin. En fazla yaktıran 14 kuruş yaktırmıştı. Benim tahminimce kaba hesap ile 1 depo benzin ile 500km den aşağı yol yapacağını sanmıyorum.
    arkadaşın söylediği pek çok şeye katılıyorum... ben de 13000 km kullandım herhangi bir arıza ya da sorun yaşamadım...

yeni kasa apachelerde lastik değiştirdiğiniz zaman orijinal lastikten ince olduğu için bence hoş durmuyor... ben 13000 kmnin yarısı uzun yolda olmak üzere orijinal lastiği ile kullandım hep... ıslak zeminde çok güvensiz ama kuruda gayet başarılı...

yakıt konusunda ise arkadaşa katılmıyorum... ben uzun yolda da şehir içinde de 11,5 litre yakıt ile ortalama 375 km gidebiliyordum... bu değer uzun yolda 100-110 km sabit hız ile +- 30 km şeklinde değişiyordu... belki de benim motor fazla yakıyordu bilmiyorum... sadece rodaj döneminde 5 bin deviri geçmediğim ilk 500 kmde 470 km yol yapmıştım diye hatırlıyorum...

sonuçta gayet başarılı motosiklet... bajajdaki stop sorununu çözülmediği sürece bu sınıfta bu ayarda apacheden daha iyi motor almak için 14 15 bin TL para vermek gerekir...

selamlar...
    mozgur bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat

Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ediyorum. İnşallah herkes gönlündeki motora kavuşur.

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın söylediği pek çok şeye katılıyorum... ben de 13000 km kullandım herhangi bir arıza ya da sorun yaşamadım...

yeni kasa apachelerde lastik değiştirdiğiniz zaman orijinal lastikten ince olduğu için bence hoş durmuyor... ben 13000 kmnin yarısı uzun yolda olmak üzere orijinal lastiği ile kullandım hep... ıslak zeminde çok güvensiz ama kuruda gayet başarılı...

yakıt konusunda ise arkadaşa katılmıyorum... ben uzun yolda da şehir içinde de 11,5 litre yakıt ile ortalama 375 km gidebiliyordum... bu değer uzun yolda 100-110 km sabit hız ile +- 30 km şeklinde değişiyordu... belki de benim motor fazla yakıyordu bilmiyorum... sadece rodaj döneminde 5 bin deviri geçmediğim ilk 500 kmde 470 km yol yapmıştım diye hatırlıyorum...

sonuçta gayet başarılı motosiklet... bajajdaki stop sorununu çözülmediği sürece bu sınıfta bu ayarda apacheden daha iyi motor almak için 14 15 bin TL para vermek gerekir...

selamlar...
    Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. Demekki bu yakıt işi biraz değişken. Hep farklı cevaplar alıyorum çünkü. Belkide boy posun etkisinden dolayıda rakamlar farklı çıkıyor olabilir.

Açıkçası bende pulsar ile apache arasındaydım. Fakat pulsarın neresini tutsan elinde kalıyor. Her başlığa girdiğimde biri isyan ediyor. Bende böyle olunca pulsardan geri adam attım açıkçası.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    arıyorumm
    tvs apachenin orjinal zinciri var arkadaşlar isteyen özelden msj atsın cüzi fiyata göndereceğim

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı seneronline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2012 model apache almak üzereyim yalnız motor 3. vitese geçmiyor.Sorunu nedir.Bir ay kadar olmuş bu sorun böyle kullanmış daha fazla zarar vermişmidir motora?Masrafı ne tutar bu arızada olan motor alınır mı ne dersiniz?Değerli fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim...
    Seneronline bugün tesadüf eseri sohbetimizin de iyi olduğu ustamın yanına düştü yolum. Aklıma senin sorun geldi. Kendisine durumu izah ettim. Kendisinin yorumu; ya dişlilerde problem var , ya hilaller de ya da şanzuman da problem vardır şeklinde oldu. Bana kalırsa uzaklaş derim. Ama yine de ben almak istiyorum dersen mutlaka bir ustaya göster.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürederim.Bandırma TVS servisi ÖZKABAN MOTOR a sordum 750 tl ile 1000 tl arası masrafı olur dedi.bu yüzden vazgeçiyorumBiraz daha ekleme yapıp yeni kasa almaya çalışıcam.
    Vites dişlisini kırmış olabilir. Açıkçası bir ustaya göstermeden kesinlikle almayın derim. Motor bloğunun içerisine başka zararlar da vermiş olabilir.

Ali cebbar lastik konusuna gelecek olursak nylon değilse emin ol orjinal lastiklerinden daha iyi olacaktır. Bir ara sava lastiklerden bahsediliyordu. Yinede kullanan arkadaşlar varsa daha iyi yorum yapacaklardır.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selamlar arkadaşlar (: is guc pek ugrayamiyorum buralara.. yarindan sonra 1 hafta musait olcam ins takilirim.. persembede pulsari olan bi abimle yol yapalim diyoruz (:
    Metzeler konusunda da azck skntiliyim onuda anlatirim uzun uzun ins (:
    alicebbar bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar (: is guc pek ugrayamiyorum buralara.. yarindan sonra 1 hafta musait olcam ins takilirim.. persembede pulsari olan bi abimle yol yapalim diyoruz (:
    Metzeler konusunda da azck skntiliyim onuda anlatirim uzun uzun ins (:

Yeni TVS'emde Michelin'in yerine Metzeler almayı düşünüyorum. Kullandıysan karşılaştırma yapabilirsen çok sevinirim.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni TVS'emde Michelin'in yerine Metzeler almayı düşünüyorum. Kullandıysan karşılaştırma yapabilirsen çok sevinirim.
    TVS'den inip TVS'ye mi bindin abi. :D Ask boyle bi' sey..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Bir de Apache'lerin far gucu akuden almiyordu ya, adi neydi guc veren seyin? Tesekkurler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS'den inip TVS'ye mi bindin abi. :D Ask boyle bi' sey..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Bir de Apache'lerin far gucu akuden almiyordu ya, adi neydi guc veren seyin? Tesekkurler.
    Daha değil. Bu ay içinde inşallah motoru satar satmaz. Sıfır alıp motor ölene kadar bineceğim.

Sıfır fiyatı verdiğin paraya değecek bir tane 250 cc göstersene ne alayım? Maşallah kol gibi geçirme derdinde hepsi. (:

O yüzden hiç yoktan bildiğim motor. Çok şükür altımdaki de daha bir kere bile yüzümü düşürmedi.Gerçi ben de yemini, suyunu, tımarını eksik etmedim demir atımın. Ama ikinci el almıştım bunu. Benim gibi bir arabayı 17 sene kullanıyorsan sıfırını alıp devam etmek cazip geliyor her zaman (:
    Traveler bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Teşekkür ederim kardeşim, Sava marka lastik kış mevsimin de yağmur da kayar mı? Hani çok aksiyon aramıyorum lastikler de, ama bazen trafik de ihtiyaç olabiliyor. Ayrıca bugün bir motosiklet aksesuarı ve lastik satan istek üzerine "Michelin getiririm lastik çiftine 440 TL olur." dedi. Yarın bulabilir ise alacağım çakması vesairesi olmaz dimi fiyatı çok ucuz geldi Pirelli'nin arka lastiği 340 TL iken çiftini 440 TL'ye değişmek bedava gibi.
    Güç ona sahip olamayanı kendine esir eder. Ali Cebbar

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim kardeşim, Sava marka lastik kış mevsimin de yağmur da kayar mı? Hani çok aksiyon aramıyorum lastikler de, ama bazen trafik de ihtiyaç olabiliyor. Ayrıca bugün bir motosiklet aksesuarı ve lastik satan istek üzerine "Michelin getiririm lastik çiftine 440 TL olur." dedi. Yarın bulabilir ise alacağım çakması vesairesi olmaz dimi fiyatı çok ucuz geldi Pirelli'nin arka lastiği 340 TL iken çiftini 440 TL'ye değişmek bedava gibi.
    Faturası ve dot tarihine bak dostum. Dot tarihi eski olmasın

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    fatura vermeyecek ama üretim tarihine bakacağım. Biz de eski lastik olmaz hepsi 2015 - 3 ay dedi ama göreceğiz yarın. Başka anlaşılacak bir yeri var mı orjinal vs durumları için cidden çok ucuz geldi :D
    Güç ona sahip olamayanı kendine esir eder. Ali Cebbar

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    internet üzerinden başka sitelere de bakıp fiyat karşılaştırman en mantıklısı şuan için. Ama sahte olacağı pek aklıma gelmiyor.

Istanbul'da iseniz lastikdeposu.com.tr'ye bakmakta fayda var. Ben herkesin tavsiye ettigi motolastik.com yerine buradan 50 TL lastik 10 TL havale indirimi ile aldim, ertesi gun elime ulasti. Eski lastikler de cop oldu gibi, kimse almiyor cikma TVS lastigi. 10-15 TL bile olsa nereye satarim ki ben bunlari?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler