Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba buralarda yeniyim uzun süren araştırmalar sonucu tvs apache rtr 150 almaya karar verdim motoru yakından görmeye fırsatım olmadı ilk motorum olucak ve renk konusunda kaarsız kaldım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum sizce bu motora en iyi hangi renk gider ve 2. El alacağım dikkat etmem gerekenler nelerdir cevaplarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apachi rtr 150
    kırmızı benim kullandiğim diğer renklerden ilgimi cekmiyor rtr150

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

ben cizgiden önce artik kafada yer etti tam dolu depo yedeğe 500 km de düşüyor bi 40km de yedek gidiyor lakin ben en fazla 530 da benzin aliyorum dun aldim benzin 13.5 litre benzinle 500km yapmışım.58 tl tuttu bugun zam gelecekdiye 9 kuruş dün aldim benzin.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2013
    Alıntı qafqef52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba buralarda yeniyim uzun süren araştırmalar sonucu tvs apache rtr 150 almaya karar verdim motoru yakından görmeye fırsatım olmadı ilk motorum olucak ve renk konusunda kaarsız kaldım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum sizce bu motora en iyi hangi renk gider ve 2. El alacağım dikkat etmem gerekenler nelerdir cevaplarınızı bekliyorum
    Merhaba qafqef52,

Renk tercihinizi bilmiyorum ama isterseniz ben motorumu satıyorum araba aldığım için. Motosiklet kullanıcısı olarak yeni değilim 5 yıl dır bu 3. motorum gayet bilinçli ve temiz kullanırım. ilgilenirseniz özelden iletişime geçebilirsiniz.

özellikler:
    Yeni kasa - 2013 model - 20.100 km - ön arka michelin lastikli(Yeni) - çanta demiri ve 45 lt çanta - ön rüzgar kesici cam

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı qafqef52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasada gri veya siyah yeni kasa ise yeşil bence en güzeli tabi herkesin zevkleri farklıdır

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Merhaba arkadaşlar yeni apaçhe var kardeşimin kullaniyorum 9000 de zinciri gevşekti gerdim gaz yagiyla temizleyip ayarladim .. ses kesilmedi dun surat motora göturdum akşam iş cikişi kaplin lastigini degistirdi usta.. bayagi boşluk varmiş degisince anladim ..fakat katkut sesi kesilmedi sizce kalkişlarda ...ve yavaşlayip debriyaja basmadan kalarken ses yapiyo sizce neden zincir setimidir bu sese sebep olan zincir seti olarak orjinalinimi tavsiye edersiniz oringli vs bildiginiz önereceğiniz marka fiyat varmı ..tekeriniz düz bassin ..

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Arkadaşlar ben motorumu satıp satmamak konusunda kararsızım. Motorumu geçen yıl sıfır aldım daha 4000km yol yapabildim kışları sert oluyo kullanmıyorum. Seneye yaza da askere gideceğim binemeyeceğim dolar yüksek paranın hiç değeri de yok

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresine serviste 10TL alıyorlar neredeymiş o fiyat? ayrıca kargo ekleyince gerçi hemen hemen yine aynı parayı bulur
    Serviste değiştir gitsin...

Kardeş filtreyi söktüm tertemizdi diyebilirim. Ona rağmen ben yine de kompresör ile temizledim
    Ayrıca bizim burada adi karton filtre var youtube'da hava filtresi temizliği ile ilgili bir videoda gördüm adamların filtresi sünger ve yıkayıp az da yağlayarak temizliyordu değişime bile gerek yok
    Ama burada kullanılan/satılan dandik karton yelpazeden bozma bir filtre (İsotlar = Par akazanma hırsı = Hizmet Kalitesi!?)

Diyaframda sorun olsa 6 bin deviri geçmez demiş bir kardeşimiz
    8-9bin devire çıkıyor ama motosikletin canını almışlar sanki çekişten düştü...
    Lastik hava basıncı iyi gibi ama bilemiyorum akşam dönerken en yakındaki bir benzincide kontrol edeceğim
    Dün bir de sele altını açıp motosiklete hava girişini engelleyecek bir durum var mı diye kontrol ettim oraları tozlanmıştı iyice temizledim falan
    O sele altında boşta duran boru hava ile ilgili diye aklımda kalmış
    ne ile ilgiliydi hatırlayan var mı ?
    Vel hasıl-ı kelam şimdilik sorunu çözemedim fakat çözdüğümde buradan yazacağım ki aynı durumu yaşayan bir kardeşimize faydası olsun bari
    Herkese selamlar
    Tekeriniz düz bassın, Kazasız belasız sürüşler
    O sele altında boşta duran boru = benzin deposunun tahliye borusu depo kapağını açınca ufak bi delik var o deliğin ucundan devam ediyo

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    5. viteste gitmeme, düz yolda 105'i geçememe bende de var. 4. viteste hızlanabildiğim kadar hızlanıyorum sonra 5'e atınca ya sabit kalıyor ya da 1-2 km/h yavaşlıyor ve öyle gidiyor motor.

Buna rağmen dün Tekir'den Adana'ya inerken 147 km/h gördü motor.

Bende şuan Motul 5100 15w50 yağ var, acaba kalın yağ mı motoru yavaşlatıyor?
    Diyaframa baktıracağım, dediğiniz gibi subaplara da baktırırım.
    Mororun soğuması gerekiyor demişsiniz, acaba 1 saat filan süren bakım sonrası yıkandıktan sonra ki soğuması yeterli midir?

Motosikleti
    allah nasip ederse maaştan bişeyler kalırsa önümüzdeki hafta izmirden 2 apache 2 cbr 125 çanakkaleye gitmeyi planlıyoruz üç arkadaşımında uzunyol tecrübeleri yok benim var o da scooter dan var sizlerin bilgilerine ihtiyacım var birinci sorum uzun yolda zinciri temizleyip ağlıyormusunuz ? aşağı yukarı toplamda 1000 km filan yol yapcaz yanıma gaz ağı ve zincir yağı almalımıyım yoksa yola çıkmadan önce zinciri temizleyip yağlasam yeter mi ? ikinci sorum ön dişliyi büyültmek istiyorum 14 mü yapayım 15 yapayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. viteste gitmeme, düz yolda 105'i geçememe bende de var. 4. viteste hızlanabildiğim kadar hızlanıyorum sonra 5'e atınca ya sabit kalıyor ya da 1-2 km/h yavaşlıyor ve öyle gidiyor motor.

Mororun soğuması gerekiyor demişsiniz, acaba 1 saat filan süren bakım sonrası yıkandıktan sonra ki soğuması yeterli midir?
    motorun dişlileri orjinal mi ?

Motosikleti
    YZF R-25
    İyi günler arkadaşlar motorun arka lastiğini dün değiştirdim. 90 90 18 michelin pilot lastik taktırdım her şey dahil 140 tl. Normalde 130 tl idi ama zam geldi malasef. Metzeller de vardı fakat adamlar artık getirmiyoruz dediler.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah nasip ederse maaştan bişeyler kalırsa önümüzdeki hafta izmirden 2 apache 2 cbr 125 çanakkaleye gitmeyi planlıyoruz üç arkadaşımında uzunyol tecrübeleri yok benim var o da scooter dan var sizlerin bilgilerine ihtiyacım var birinci sorum uzun yolda zinciri temizleyip ağlıyormusunuz ? aşağı yukarı toplamda 1000 km filan yol yapcaz yanıma gaz ağı ve zincir yağı almalımıyım yoksa yola çıkmadan önce zinciri temizleyip yağlasam yeter mi ? ikinci sorum ön dişliyi büyültmek istiyorum 14 mü yapayım 15 yapayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

çıkmadan temizlik yaparsan yeterli olur hacım... ben akşamdan gaz yağı ile temizliğini yapıp sonra bol bulaşık deterjanı ile birkaç sefer gaz yağını iyice durulardım... sonra hava ile kurutup ipone sprey ile yağlardım... sabahına da yola çıkardım... bu şekilde yapmanı tavsiye ederim çünkü gaz yağı eskiyi temizlerken zincirde kalır ve iyice temizlemezsen yeni sıkacağın yağın da iyi yapışmasını engelleyebilir...
    t.madde bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkmadan temizlik yaparsan yeterli olur hacım... ben akşamdan gaz yağı ile temizliğini yapıp sonra bol bulaşık deterjanı ile birkaç sefer gaz yağını iyice durulardım... sonra hava ile kurutup ipone sprey ile yağlardım... sabahına da yola çıkardım... bu şekilde yapmanı tavsiye ederim çünkü gaz yağı eskiyi temizlerken zincirde kalır ve iyice temizlemezsen yeni sıkacağın yağın da iyi yapışmasını engelleyebilir...
    sağol abi öle yaparım....geçen hafta izinli günümde aküyü değiştirdim akü suyundan oksitlenen yerleri temizleyip yağlı boyayla boyadım devir saatinden gelen sesi kesmek için sünger buldum suyu emmesin diye süngeri sıkmadan elektirik bandı ile sardım koydum devir saatinin sesi kesildi kafamda bazı plan projeler var onlarıda zamanla yapcam =)))

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    ikinci sorum ön dişliyi büyültmek istiyorum 14 mü yapayım 15 yapayım
    15 yapma 5. vitesi yemiyor motor 14 ideal
    t.madde bunu beğendi.

Bugün bütün gün sorunsuz kullanmama rağmen akşamleyin çalıştırıp sürmeye başladıktan yaklaşık beş dakika sonra motor gitmemeye, gaz kesmeye ve devir düşürmeye başladı. En sonun da istop etti, ben de yokuş aşşağı vurdurarak çalıştırdım. Gaz kesme devam etti, eve gelmiştim zaten, park edip ellemedim. Şu an rölanti de 1.5 civarı çalışıyor ama istop ettikten sonra çalıştırdığım da 1'in altına düşüyordu.

Sizce sorun nedir? Benzin olabileceğini düşündüm çünkü tek çizgideydi ama yanıp sönmüyordu. Yarın bakalım devam edecek mi?..

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bütün gün sorunsuz kullanmama rağmen akşamleyin çalıştırıp sürmeye başladıktan yaklaşık beş dakika sonra motor gitmemeye, gaz kesmeye ve devir düşürmeye başladı. En sonun da istop etti, ben de yokuş aşşağı vurdurarak çalıştırdım. Gaz kesme devam etti, eve gelmiştim zaten, park edip ellemedim. Şu an rölanti de 1.5 civarı çalışıyor ama istop ettikten sonra çalıştırdığım da 1'in altına düşüyordu.

Sizce sorun nedir? Benzin olabileceğini düşündüm çünkü tek çizgideydi ama yanıp sönmüyordu. Yarın bakalım devam edecek mi?..
    Benzin filtreni temizle bir elle. Pislik gelmiştir. Bir de o kadar az bırakma benzini herhangi bir araçta. Benzincilerin hepsi helal süt emmiş insanlar değil....
    Traveler bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)

...

Evet orijinal olması lazım, ustalar da orijinal diyor. Önü de açmıştık temizlemek için, ona da orijinal dedi, arkaya da.
    Ben şu bilgiyi vereyim;
    5. viteste 6 bin devirin birkaç milim üstünde 90 görüyorum. 9 bin devirde 130'a gelmiş oluyor motor.

Motosikleti
    2013 TVS APACHE RTR150 YEŞİL FISTIK
    Arakadaşlar, motorun yakışı ile alakalı olarak şunu belirtmek isterim. Ful depo rezerveye kadar 500km. götürüyor.Yani 13,5lt benzin. Buraya kadar tamam. Ama bazı arkadaşlar rezerve ile 30-40km gidersin demiş. Yanlış bilgi,en az 90-100km gidersiniz. Çünkü matematik ortada, 13,5lt benzin ile 500km. giden bir araç 2,5lt benzin ile kaç km. gider. (2,5 x 500)/13,5 = 92 km. Saygılar.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Ben şu bilgiyi vereyim;
    5. viteste 6 bin devirin birkaç milim üstünde 90 görüyorum. 9 bin devirde 130'a gelmiş oluyor motor.
    benim ön dişli 15 bende 6bin devir civarı 90 görüyorum dişli orjinalken 7bin civarı 90 yapiyordu.

evet yedeğe gectigi zaman bi 50 km isik yandiktan sonra bi 40 km daha gider yaya kalmak istemiyorsaniz sadece 50 km gittigini bilmek yeterli bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ön dişli 15 bende 6bin devir civarı 90 görüyorum dişli orjinalken 7bin civarı 90 yapiyordu.

evet yedeğe gectigi zaman bi 50 km isik yandiktan sonra bi 40 km daha gider yaya kalmak istemiyorsaniz sadece 50 km gittigini bilmek yeterli bence
    Yazdıgın bana matamatiksel olarak mantıksız geldi yada devir sayacın arızalı olabilir oran orantı yaparsak 15/14 = 1,0714 eder. 7000/6000=1,16 eder.Eğer dişili yarı çapı orantısal artıyor ise diş boyları eşit ise yani eskiden 90km/7000 devirde ise 1000 devirde 12,8KM/h yapar.

15 dişilde 1000 devirde 12,8*1,0714 =13,775 KM/h eder 90/13,775=6533 devir eder 6000 de olmaz..

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıgın bana matamatiksel olarak mantıksız geldi yada devir sayacın arızalı olabilir oran orantı yaparsak 15/14 = 1,0714 eder. 7000/6000=1,16 eder.Eğer dişili yarı çapı orantısal artıyor ise diş boyları eşit ise yani eskiden 90km/7000 devirde ise 1000 devirde 12,8KM/h yapar.

15 dişilde 1000 devirde 12,8*1,0714 =13,775 KM/h eder 90/13,775=6533 devir eder 6000 de olmaz..
    Senin yaptığın oran-orantı hesabı evet ama işin içinde olasılık-istatistik de girer böyle durumlarda. Şöyle ki; yolun eğimi, hava sıcaklığı, yakıtın etkisi... vb çoğaltabilirsin. Ayrıca arkadaşın dediği aşağı yukarı da senin hesaba uyuyo, 0,5 bin devir çoğu zaman hesaba katılmayabilir.
    t.madde bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler