Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Alıntı omey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dengesiz montaj derken yamuk takılınca mı oluyor?benim motorum 229km de.çantayı 3 gün oldu takalı.sert çukura falanda girmedim acaba bendemi bi gariplik var anlamadım.burada serviste yok.gerçi servislerde bi acayip

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

arkadaşlar bide bu yeni kasada lastikleri değiştiren var mı ön 90/90/17 arka 110/80/17
    Lastik havalarını kontrol et arka amortisör ayarını sertleştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin Hangi devir aralığında kullanıyorsunuz motoru? ve sadece şehir içinde mi kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Selam samet hoş geldin;
    Ben 2006-2008 yılları arası YBR kullandım, geçmiş sayfalarda resimleride paylaşmıştım.
    Bi kıyaslama yaptığımızda RTR-YBR arasındaki farkları şu şekilde sayabilirim(bir apache kullanıcısı olarak ne derece tarafsız olabilirim tartışılır)
    YBR
    Sessiz, sakin, fıtı fıtı yolculuk edebileceğin, tasarımı hoş, sürmesi kolay, ikinci eli kuvvetli, yedek parça desen zibil hemen hemen 0 titreşim, her kesime hitap eder, yaşlısıda biner, genci de sırıtmaz yani arkaya bi heybe at yoluna devam et. RTR'ye nazaran hantal, son hızda geride kalır, torku düşük, uzun yolda rahat, 2005'ten sonra gelen çin malı tüm modellerin parça kalitesi kötü, dayanıksız.

RTR
    Titreşim nedeniyle kelalaka bir çok yerden zırıltılar duyabilirsin, hırçın, atik, insanı agresif kullanıma yiten bi yapısı var, YBR'ye nazaran yen başlayan biri için kullanımı zor, tasarımı gayet hoş, gösterişli, ikinci eli sıkıntılı, yedek parça sıkıntılı, BU MOTOR TİTRİYOR arkadaş daha çok gençlere hitap eden bi motor, YBR'ye nazaran çok seri, motor sürekli vites istiyor, sınıfında bu motoru geçeni henüz görmedim, torku yüksek, uzun yolda ben sorun yaşamadım, uzun süre boğulmadan gidiyor, 75-80 km tapa gaz gittiğimi bilirim, parça kalitesi iyi, dayanıklı motor, kolay kolay arıza vermez, yolda bırakmaz, ani frenlemeleri iyi, yol tutuşu, virajları güzel, selesi rahat(gazlı amortisör var, bu motoru aldığında tek şikayet edeceğin kısmı titreşimi olur, kullanan arkadaşların bir çoğu memnun, öyle zangır zungur bir titreşimden bahsetmiyorum, YBR ve CBF'ye nazaran var yani.

Eğer fırsatın olursa samimi bir arkadaşınla değişin bir kaç gün motorları, kullan dene, ondan sonra alırsın ya da almazsın tercih senin
    Paşa çok teşekkür ederim, sağolasın. Uzun uzun yazmışsın üşenmeden teşekkür ederim kardeşim. Eğer apache'si olan bir arkadaş denk gelirse eğer bir 40-45 dakika arası kadar sürmem yeter diye düşünüyorum Ellerine sağlık tekrardan kardeşim.

Motosikleti
    cf moto 400
    [QUOTE=Pashapache;3306724]Kolay gelsin Hangi devir aralığında kullanıyorsunuz motoru? ve sadece şehir içinde mi kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Gunde 30km yapiyorum 15 km gidis 15 gelis. Ve sehir ici 3km yokus var. Maksimum 130 yapiyorum oda inerken yokus asagi cikarken 60-70 arasi sehir ici 40-50

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri abi shark egsoz alt devirleri olduruyor mu?
    aslında teorik olarak öldürür ama buna karşın yüksek devirler daha da canlı olur. alt devirleri subap ayarıyla canlandırabılırsın. ama çok fazla bir güc kaybı oolmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşa çok teşekkür ederim, sağolasın. Uzun uzun yazmışsın üşenmeden teşekkür ederim kardeşim. Eğer apache'si olan bir arkadaş denk gelirse eğer bir 40-45 dakika arası kadar sürmem yeter diye düşünüyorum Ellerine sağlık tekrardan kardeşim.
    45dk apache kullanırsan bir daha arkadaşına vermezsin geri
    TRANSALP XL700

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Benim motorun gidonda sallaniyor, motor dumduz asfaltta giderken sanki sekiyor gibi. Bi ay kadar once 45 litre canta takmisstim ondan sonra farkettim sonra cantayi soktum ama canta varkenki kadar olmasada yine gidon sallaniyor. Eskiden direksiyonu biraktigim zaman ok gibi giderdi. Arka lastikte biraz yamukluk var acaba ondanmi. Jantta bi sikinti yok. Orta ayakliga alip tekeri cevirince her turda bi yukari bi asagi gidiyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkaya çanta takınca yayın ön yüklemesini arttırın eğer gidonda boşluk yoksa sallanmaz

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Nasil yani acarmisiniz biraz ?

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında teorik olarak öldürür ama buna karşın yüksek devirler daha da canlı olur. alt devirleri subap ayarıyla canlandırabılırsın. ama çok fazla bir güc kaybı oolmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

45dk apache kullanırsan bir daha arkadaşına vermezsin geri
    abi ne yaptın bizim işi

Motosikleti
    cf moto 400
    Arkadaşlar motorumu satışa koydum Allah kısmet ederse Cbr 250, hyosung gt 250 r veya gt 250 almayı planlıyorum yaz sonu. Yaz boyunca çalıştığım yerde kalacağım motora gerek kalmayacak. Ben fethiye içinden alan olur diye buraya satışı mı yazmamıştım fakat gelen telefonlar denizli,izmir, muğlanın diğer ilçeleri daha fethiyeden arayan olmadı o yüzden burayada koyuyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3464054/detay/

İlan no : 153464054

İlgilenen olursa forumdan telefonda forumdan olduğunuzu söyleyin
    DannoKun bunu beğendi.

Alıntı turkmen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil yani acarmisiniz biraz ?
    arka amortisör yayının ön yüklemesi varya çevirdikçe artıyor onu arttırmanız gerek anahtarıda olması gerekir avadanlıkta ön yüklemeyi arttırmayıncayük geriye biniyor yay çöktükçe ön lastikteki basınç azalıyor ve yalpalama yapıyor

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    Abi bide sanki mankina bu egsozu taktıktan sonra daha çok ısınıyo gibi geldi.

Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bide sanki mankina bu egsozu taktıktan sonra daha çok ısınıyo gibi geldi.
    eğer düz boru mantığındaysa tam tersi daha az ısınır bunu soğukta daha iyi anlarsın jikleyi daha uzun süre kullanman gerekir

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Valla bende anahtar yok amortisoru bastirarak en ustteki dise getirmistim. Soylediginiz boylemi yoksa geri en alt basamaktaki disemi indirmek gerek

yayın en aşağıya indiği diş ön yüklemenin en yüksek olduğu diştir ellede çevrilir benim avadanlıkta sele altından düşmüştü yay iyice sıkıldıysa doğrudur

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yayın en aşağıya indiği diş ön yüklemenin en yüksek olduğu diştir ellede çevrilir benim avadanlıkta sele altından düşmüştü yay iyice sıkıldıysa doğrudur
    Tamam tesekkurler. Yayda sorun yok o zaman dogru ama arka lastik yamuk biraz acaba sert bi cukura flanmi dustum ondanda kaynaklanabilir sallanti.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne yaptın bizim işi
    Ule unuttum ben onu ya. Bana cumartesi hatirlatsana bakayim.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede var bu sorun ayrıca ilk çalıştırdığımda çalışıyor stop ediyor bunu sürekli yapıyor ayak marşıyla çalıştırıyorum aküyü tam şarj etmedilermi neden böyle acaba izmirde yaşıyorum öyle bi soğukta yok ayrıca apartmanda duruyor motor bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    kardeş ben binimkinin neden stop ettiğini çözdüm yeni bir deri depo kılıfı almıştım bikaç gün önce oda depo kapağının altında kalıyordu ve hava girmiyormuş öyle birden aklıma geldi denedim sorun oymuş!

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Alıntı turkmen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam tesekkurler. Yayda sorun yok o zaman dogru ama arka lastik yamuk biraz acaba sert bi cukura flanmi dustum ondanda kaynaklanabilir sallanti.
    genelde ön yamulur ama arkanın bilyası dağılmasın eğer herşey tamken hala sallanıyorsa haddinden fazla hacimli ve yüklüdür

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ule unuttum ben onu ya. Bana cumartesi hatirlatsana bakayim.
    tamam abi hatırlatırım aslında elin değmişken deliğide az bişey büyütsen iyi olur ben sökmeye üşeniyorum yeniden

beyler yok mu lastikleri değiştiren
    ön 90/90/17 90/80/17 taksam motorun dengesi bozulurmu sizce bu ebatlar bulunmuyo be

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Metzeler takabilirsin hocam On 3.00 17 arka 3.50 18 tam uyumlu ama fiyat biraz tuzlu olabilir fakat kaliteli. Sahibinden.com da 2012 model lastikler on arka 210 tl kargo dahil. Google a yazarsan metzeler on arka takim diye cikiyor bi bak istersen. Sadece on ve sadece arkada alabiliyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler