Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum dişlin orjinalse 135 km hız yapman için 10500 devire kadar çıkman gerekir. 14 44 dişli ile 135km için 9200 küsür devire çıkman gerekir. dişliyi dahada büyütürsen zaten düz yolda 135i göremezsin.
    kontrol ederim teşekkürler söylediğiniz çok iyi oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontrol ederim teşekkürler söylediğiniz çok iyi oldu
    lastiğin orjinal değilse bu dediğim değerlerde azda olsa sapma olur onuda hesaba kat
    TRANSALP XL700

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Teşekkürler arkadaşlar rodaj için benzine az miktarda yağ katmalımıyım?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar rodaj için benzine az miktarda yağ katmalımıyım?
    katmamalısın.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Motosiklet üzerinde ruhsat koyacak bir yer var mı? Sizler nasıl yapıyorsunuz?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Hercules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet üzerinde ruhsat koyacak bir yer var mı? Sizler nasıl yapıyorsunuz?
    ruhsatı motor üzerinde taşıma. montunun yada çantanın içinde olsun.
    Pashapache ve Hercules bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    cf moto 400
    Arkadaslar 3 veya 4 sayfa once yakit olcumu yapicam demistim. Su an 400km yol gittim ve 3 dis benzin var motorda yedek depoya dustumu 1 sise benzin tasicam yanimda ve tam bitene kadar devam edicem tahminim 200km daha giderim bir depo ile 600km yol yapmis olurum.

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    Sabri abi shark egsoz alt devirleri olduruyor mu?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri abi shark egsoz alt devirleri olduruyor mu?
    Motora egsoz taktırınca performans kaybı oluyor. Torkta düşüş hissettim.
    by_q bunu beğendi.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Ybr kullanıcıyım ve Tvs Apache'ye geçmeyi düşünüyorum sıfır almak istiyorum. Titreşim konusunda biraz çekiniyorum açıkcası ve de direksiyon birazcık daha aşşağıda gibi geliyor Ybr konumuna göre. Daha önce ybr 125 kullanıp Tvs Apache'ye geçen arkadaşlar varsa biraz bilgi almak isterim her iki motosikleti kullandığı için. Ybr'de titreşim yoktu fakat ivmelenme tvs kadar da iyi değil izlediğim videolar okuduğum yorumlar itibari ile. Bir karşılaştırma yapsak Apache ile ybr arasında tarafsızca neler ortaya çıkar RTR-YBR arasında ? Titreşimden başka ?

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 3 veya 4 sayfa once yakit olcumu yapicam demistim. Su an 400km yol gittim ve 3 dis benzin var motorda yedek depoya dustumu 1 sise benzin tasicam yanimda ve tam bitene kadar devam edicem tahminim 200km daha giderim bir depo ile 600km yol yapmis olurum.
    Kolay gelsin Hangi devir aralığında kullanıyorsunuz motoru? ve sadece şehir içinde mi kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr kullanıcıyım ve Tvs Apache'ye geçmeyi düşünüyorum sıfır almak istiyorum. Titreşim konusunda biraz çekiniyorum açıkcası ve de direksiyon birazcık daha aşşağıda gibi geliyor Ybr konumuna göre. Daha önce ybr 125 kullanıp Tvs Apache'ye geçen arkadaşlar varsa biraz bilgi almak isterim her iki motosikleti kullandığı için. Ybr'de titreşim yoktu fakat ivmelenme tvs kadar da iyi değil izlediğim videolar okuduğum yorumlar itibari ile. Bir karşılaştırma yapsak Apache ile ybr arasında tarafsızca neler ortaya çıkar RTR-YBR arasında ? Titreşimden başka ?
    Selam samet hoş geldin;
    Ben 2006-2008 yılları arası YBR kullandım, geçmiş sayfalarda resimleride paylaşmıştım.
    Bi kıyaslama yaptığımızda RTR-YBR arasındaki farkları şu şekilde sayabilirim(bir apache kullanıcısı olarak ne derece tarafsız olabilirim tartışılır)
    YBR
    Sessiz, sakin, fıtı fıtı yolculuk edebileceğin, tasarımı hoş, sürmesi kolay, ikinci eli kuvvetli, yedek parça desen zibil hemen hemen 0 titreşim, her kesime hitap eder, yaşlısıda biner, genci de sırıtmaz yani arkaya bi heybe at yoluna devam et. RTR'ye nazaran hantal, son hızda geride kalır, torku düşük, uzun yolda rahat, 2005'ten sonra gelen çin malı tüm modellerin parça kalitesi kötü, dayanıksız.

RTR
    Titreşim nedeniyle kelalaka bir çok yerden zırıltılar duyabilirsin, hırçın, atik, insanı agresif kullanıma yiten bi yapısı var, YBR'ye nazaran yen başlayan biri için kullanımı zor, tasarımı gayet hoş, gösterişli, ikinci eli sıkıntılı, yedek parça sıkıntılı, BU MOTOR TİTRİYOR arkadaş daha çok gençlere hitap eden bi motor, YBR'ye nazaran çok seri, motor sürekli vites istiyor, sınıfında bu motoru geçeni henüz görmedim, torku yüksek, uzun yolda ben sorun yaşamadım, uzun süre boğulmadan gidiyor, 75-80 km tapa gaz gittiğimi bilirim, parça kalitesi iyi, dayanıklı motor, kolay kolay arıza vermez, yolda bırakmaz, ani frenlemeleri iyi, yol tutuşu, virajları güzel, selesi rahat(gazlı amortisör var, bu motoru aldığında tek şikayet edeceğin kısmı titreşimi olur, kullanan arkadaşların bir çoğu memnun, öyle zangır zungur bir titreşimden bahsetmiyorum, YBR ve CBF'ye nazaran var yani.

Eğer fırsatın olursa samimi bir arkadaşınla değişin bir kaç gün motorları, kullan dene, ondan sonra alırsın ya da almazsın tercih senin
    Samet Özkan, sbr ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    günaydın arkadaşlar size bir şey soracam son birkaç gündür benim motor seyir halindeyken stop ediyor sanki ısınmamış gibi sizce niye?

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar size bir şey soracam son birkaç gündür benim motor seyir halindeyken stop ediyor sanki ısınmamış gibi sizce niye?
    Bendede var bu sorun ayrıca ilk çalıştırdığımda çalışıyor stop ediyor bunu sürekli yapıyor ayak marşıyla çalıştırıyorum aküyü tam şarj etmedilermi neden böyle acaba izmirde yaşıyorum öyle bi soğukta yok ayrıca apartmanda duruyor motor bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede var bu sorun ayrıca ilk çalıştırdığımda çalışıyor stop ediyor bunu sürekli yapıyor ayak marşıyla çalıştırıyorum aküyü tam şarj etmedilermi neden böyle acaba izmirde yaşıyorum öyle bi soğukta yok ayrıca apartmanda duruyor motor bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    bende gaziantep'te oturuyorum son bir kaç gündür hava baya soğudu acaba ondanmı diyecem yok çünkü kışın en soğuk gününde hatta gecesinde bile bunu yapmıyordu şimdi motoru çalıştıryorum 1-2 dk cikle ile ıstıyorum sonra her 2-3 dk. da bir benzin bitmiş gibi ısınmamış gibi stop ediyor,

merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katılıyorum.yeni kasa apache aldım.motora arka çanta taktım ama gidon 40 ı geçince sallanmaya başlıyor.daha önce varmıydı yoksa çantadanmı oldu hatırlamıyorum ama çantayı çıkarınca azalıyor sanki.çantayı dengesiz mi taktık acaba yoksa apachelerde durum böylemi

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı omey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.aranıza yeni katılıyorum.yeni kasa apache aldım.motora arka çanta taktım ama gidon 40 ı geçince sallanmaya başlıyor.daha önce varmıydı yoksa çantadanmı oldu hatırlamıyorum ama çantayı çıkarınca azalıyor sanki.çantayı dengesiz mi taktık acaba yoksa apachelerde durum böylemi
    Arkada çanta olunca oluyor ama gidonu bırakınca oluyor.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkada çanta olunca oluyor ama gidonu bırakınca oluyor.
    omey55 '40'ı geçince sallanmaya başlıyor' demiş. Siz de 'Gidonu bırakınca oluyor' demişsiniz.
    Bende merak ediyorum doğrusu nedir?
    Her zaman mı sallantı yapıyor.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benim motorda 45 litre çanta vardı o haliyle 130 bile yaptım ne sallanma ne titreme hiç olmadı.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda 45 litre çanta vardı o haliyle 130 bile yaptım ne sallanma ne titreme hiç olmadı.
    Sallantının sebebi başka o zaman.
    Ya motorda çok sallantı var,ya lastiklerde veya amortisör de sorun var, ya çanta dengesiz montaj yapılmış, ya da içi dolu ise dengesiz bir yükleme yapılmış. Benim aklıma gelen sebepler bunlar.

dengesiz montaj derken yamuk takılınca mı oluyor?benim motorum 229km de.çantayı 3 gün oldu takalı.sert çukura falanda girmedim acaba bendemi bi gariplik var anlamadım.burada serviste yok.gerçi servislerde bi acayip

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

arkadaşlar bide bu yeni kasada lastikleri değiştiren var mı ön 90/90/17 arka 110/80/17

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler