Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı turkmen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deme öyle baba biri 150 cc diğeri 135 cc birde :D Motorumdan memnunum allah şükür sıkıntım yok ama buda olmayaydı
    kalkışta geçmesini anlarım,kullanıcıdan falandır ama düzde,yokuş yukarıda falan drift i yemen lazımdı.son hızın kaç düzde ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Valla hocam daha önce bi kez daha kapışmıştık Ondada kalkışta o önde kalkmıştı ben yetişmiştim . Bu kez ışıkta durduk Düz yoldu Ben yeşile geçer geçmez kalktım Hep red de değiştirdim vitesi. Hatta motorun üstünede yattım ama 100-150 metre sonra beni geçti. Yokuş yukarı yine geçemedim. Motor tecrübemde drifti kullanan arkadaştan fazladır. Anlamadım yani ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Düzde son hızım tek 115-120 arası Artçı olursa 110 sabit giderim. En son çok dik bi rampada 139 dedirttim motoru feleği şaştı motorun

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180lik silindir ve kapak değişince ruhsatta işlem yapmaya gerek yok.. motor numarası şanzıman bloğunda yazıyor.. 150cc apacheden 20 beygir çıkartmak için egzantriği,subapları,karbüratörü komple değiştirmen gerekir. rölantin 3000devir civarında seyreder 150cc 20beygir apache, şehiriçi kullanılacak bir makına olamaz.
    abi adam karbüratör jeti büyütmüş sadece yine bs 26 karbüratör vardı fazlanda pompa takmış ateşleme bobini değişmiş birde bizim buji buji kablosundan var ayrıca bizim k&n filtre ile moto gp egsozdan takmış adam motor içinde neler var yazmamış sadece dyno verisini koymuş linki yine denk gelirse koyarım rölantinin 3 binde olmazı gerekmez şimdikineden biraz daha düzensiz çalışır rölantide daha önce arabada egzantirik değiştirdik 800-900 olan devri 900-1000-1100-1200-1300 de gezdi hep alan kişi hala o şekilde kulanıyor birde bloğun üzerinde bizin 147cc mi ne yazıyor o zaman 170 küsür yazacak o sıkıntı yaratır en azından muayenede

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar ugraşıcagına bi turbo tak basıncı yukselt kaç 20 olur kim bilir birde intercooler ama fazla basınctan karbüratörde kusma olabiliyor hadi oda oldu silindir piston dayanıcak mı o basınca öyle böyle bizim apacheler bu halinde devam edicekler dediğin gibi bilgili ustalarımız yok
    turboda değişecek parçalar var birde burda bu kadar küçük turboyu nerden bulucaz daha karbüratör jetini zor buluyoruz
    ercan41 bunu beğendi.

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    bugunn gezıyee cıktımm tabı nıyet elazıgaa gıtmektı ama kopruyee geldıgımdee cok sıkıldımm. motorun gıdısı falan guzeldıı.
    tapa gazz gıtımm 94 den asagı dusmedı yokuslarda. son hızımm 134 gordum once 133 du :d duzde 127 le 15 dk falann stabıl gıttı buda benı sassırttı
    en dık rampalarda 94 un altına dusmedı ve bu benı sewındırdı uzen sey ısee benzın ısısıgı yanarkenn 4 litre benzzın aldımm o benzınle 110 km yol yaptım 8 bın devırden asagı hıc ınmedı 100 km 4 liştre mı yaktıı yaa bu konuda bıldı verırımısınnız motor genel hızımm 100 115 arasıdı..
    fotoları atcamm kopruye kadar gıdebıldım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugunn gezıyee cıktımm tabı nıyet elazıgaa gıtmektı ama kopruyee geldıgımdee cok sıkıldımm. motorun gıdısı falan guzeldıı.
    tapa gazz gıtımm 94 den asagı dusmedı yokuslarda. son hızımm 134 gordum once 133 du :d duzde 127 le 15 dk falann stabıl gıttı buda benı sassırttı
    en dık rampalarda 94 un altına dusmedı ve bu benı sewındırdı uzen sey ısee benzın ısısıgı yanarkenn 4 litre benzzın aldımm o benzınle 110 km yol yaptım 8 bın devırden asagı hıc ınmedı 100 km 4 liştre mı yaktıı yaa bu konuda bıldı verırımısınnız motor genel hızımm 100 115 arasıdı..
    fotoları atcamm kopruye kadar gıdebıldım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

[video]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31/1781090_10202149673037252_1260956484_o.jpg[/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...74225276_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...60956484_o.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...25232749_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...92235238_n.jpg
    devirli gittiinde 3 litre yakması normaldir fakat ölçümü yanlış yapmışsın depoyu fulleyip 100 km gidip tekrar fullediğinde kaç litre yaktığın ortaya çıkar

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devirli gittiinde 3 litre yakması normaldir fakat ölçümü yanlış yapmışsın depoyu fulleyip 100 km gidip tekrar fullediğinde kaç litre yaktığın ortaya çıkar
    4 litre yaktıı 110 km ye taba gaz gıttımmm nbormal mıı olcum konusunda haklısın ama belli yanıı
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    fatih çelik Sizdemi Kayseride siniz Ben yahyalı ilçesindeyim 2012 sarı apachem var..

Motosikleti
    fatih çelik Sizdemi Kayseride siniz Ben yahyalı ilçesindeyim 2012 sarı apachem var..
    yok ben malatyadayımm gelırsenız beklerımm

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/...63482318_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...99300564_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

4 litre yaktıı 110 km ye taba gaz gıttımmm nbormal mıı olcum konusunda haklısın ama belli yanıı
    şamandıraların ölçüm değeri bulunduğun yüksekliğe yani yer çekimi farkına göre bile değişir eğimi saymıyorum bile eğer fulleyipte 4 litre çıksaydı oynama yoksa motrunda fazla derdim

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Tüh yaw bu civarda hiç apache yok dedim bi kanka buldum kendime Bende resimde kayseriyi görünce heyecananmıştım Kayseriyi 25 Malatyayı 370 görmüşüm :D Bide senin motor kaç km de. Benimki 6300 km de Daha tam açılmadımı nedendir geçen bi mh driftle kapıştık herif bizi yalan etti :D Düz yoldada tek kişi gördüğüm 115 120 Sen 127 demişin nasıl gördün düz yolda ?

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şamandıraların ölçüm değeri bulunduğun yüksekliğe yani yer çekimi farkına göre bile değişir eğimi saymıyorum bile eğer fulleyipte 4 litre çıksaydı oynama yoksa motrunda fazla derdim
    Fazla ama ne yapim kardeşim sarı isik.yaniyoduu 4 litree benzinn aldimm sarii isik yanmayaa basladii km ye baktimm 113 km diyodu hesapi buna gore yaptim yani bide bilerek benzin almadım yarın sabak kece yi degistirecekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Tüh yaw bu civarda hiç apache yok dedim bi kanka buldum kendime Bende resimde kayseriyi görünce heyecananmıştım Kayseriyi 25 Malatyayı 370 görmüşüm :D Bide senin motor kaç km de. Benimki 6300 km de Daha tam açılmadımı nedendir geçen bi mh driftle kapıştık herif bizi yalan etti :D Düz yoldada tek kişi gördüğüm 115 120 Sen 127 demişin nasıl gördün düz yolda ?
    Benim motor 22 binde yolla kapanarakk gordum 4 vitesi 120 de n 5 attimm olee gitti bayit asagi da 134 yani anlik 127km hizla 10 15 dkk devam ettim yokus gelince otomatik duser..

Burda daa pek apachee yokk ama cogaliyoo bu ara servistee topluyorlar motoruu 5 6 kisi yrni kasa aldi..

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    dişli falan değiştirdinmi hocam yoksa orjinal haliylemi 120 km/h da 5. vitese attın ?

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Merhabalar. Forumu uzun süre takip ederek gerek seri ve sınıfının en hızlı denilmesi, gerek sağlamlığı hafiften titreşimi hepsini göz önünde bulundurarak 2, el 4800 kmde 2012 model TVS apache sahibi oldum. Motor şu anda 6300 km de. Motorumdan genel olarak memnunum. Kuzenimde ise mondial mh 125 drift var (135 cc ). Geçenlerde motorları deneme amaçlı kasklarımızı takarak hafif bayır yukarı, düzde ve bayır aşağı kapıştık. Mh drift beni epey bi zorladı. Onun virajı pek iyi değil virajlara girmesek eminim fark atardi. Şöförlüğüm ondan kat kat kuvvetlidir özellikle motorda. Ama anlamadım. Daha öncede kapışmıştık kalkışta beni yemiş sonra ben onu geçmiştim. Şimdi ise kalkışta ben parladım gittim o geldi ve beni geçti. Motorumun 3. sahibiyim. acaba rodajdamı desek 6300 km olmuş. Yoksa motorumda bir sorunmu var. tşk
    slm kardeşim mondial mh 125 drift'in tamamen orjinal ise seni geçmesi çok zordur ama şöylede bir şey var bizim burda bu mondial drift gibi motorları'n üzerinde çok oynama yapıyorlar ben düzde 160 basanı gördüm örneğin şu değişiklikleri yapıyorlar mesela silindrini 200cc yapabiliyorlar eksozunu komple içini başaltıyorlar hava filtresini söküyorlar dişlilerin ikisinide değiştiriyorlar vs.vs. bizim burda özellikle bu işi yapan tornacı ve motosikletçiler var ve çin özellikle cg tipi motorlar 2 viteste adam 90 basıyorum inanmıyorsan motoruna idda yapalım diyorlar hatta youtup'ta çok videoları onlarn

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeşim mondial mh 125 drift'in tamamen orjinal ise seni geçmesi çok zordur ama şöylede bir şey var bizim burda bu mondial drift gibi motorları'n üzerinde çok oynama yapıyorlar ben düzde 160 basanı gördüm örneğin şu değişiklikleri yapıyorlar mesela silindrini 200cc yapabiliyorlar eksozunu komple içini başaltıyorlar hava filtresini söküyorlar dişlilerin ikisinide değiştiriyorlar vs.vs. bizim burda özellikle bu işi yapan tornacı ve motosikletçiler var ve çin özellikle cg tipi motorlar 2 viteste adam 90 basıyorum inanmıyorsan motoruna idda yapalım diyorlar hatta youtup'ta çok videoları onlarn
    Yok yok oda orjinal oda 8000 km de Kuzenim kullanıyor zaten. Benimkinin rodajı bitmedi tam açılmadı ondan gitmiyor desek oda aynı daha 10000 i bulmamış iki makinada...

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Biz ybr'yle 2 kişi 135 yaptık, her fırsatta yapıyoruz. Şahitler var Sabri abi (Sbr) Hatta şaşırdı lan olum siz kaçla gidiyordunuz 2 kişi ben tek başıma yetişemedim diye. Sizin motorlarda bir anormallik var. Sabri abi tek başına 140-145 civarı yapıyor. Onun yaptığı hızı yadırgamam hakkıdır ama siz böyle tek kişi 135 yapıyorsanız bize denk gelmeyin yolda 2 kişi çizer geçeriz sonra hemen kenara çeker ateşe verirsiniz apache'yi demedi demeyin

Hatta geçen kendi ybr'mle de tek başıma 136 yaptım, 137'de kesiciye girdi. Yanımda cbr125 vardı 2 kişiydiler motorun üzerinde yanımdan ağır ağır böyle zar zor geçti mi desem geçmeye çalıştımı desem oldu bir şeyler Sordum 140'la ufak ufak süzülmeye uğraşıyordum dedi

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz ybr'yle 2 kişi 135 yaptık, her fırsatta yapıyoruz. Şahitler var Sabri abi (Sbr) Hatta şaşırdı lan olum siz kaçla gidiyordunuz 2 kişi ben tek başıma yetişemedim diye. Sizin motorlarda bir anormallik var. Sabri abi tek başına 140-145 civarı yapıyor. Onun yaptığı hızı yadırgamam hakkıdır ama siz böyle tek kişi 135 yapıyorsanız bize denk gelmeyin yolda 2 kişi çizer geçeriz sonra hemen kenara çeker ateşe verirsiniz apache'yi demedi demeyin

Hatta geçen kendi ybr'mle de tek başıma 136 yaptım, 137'de kesiciye girdi. Yanımda cbr125 vardı 2 kişiydiler motorun üzerinde sordum 140'la ufak ufak geçmiş oda beni
    Şu fındık motorlu bisiklete benzeyen ybrylemi 135 yaptınız :D dağdanmı saldınız motoru. Senin aklın alıyomu kardeş 125 cc makina 135 yapa gülerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Hatta geçen kendi ybr'mle de tek başıma 136 yaptım, 137'de kesiciye girdi. Yanımda cbr125 vardı 2 kişiydiler motorun üzerinde sordum 140'la ufak ufak geçmiş oda beni
    Şu fındık motorlu bisiklete benzeyen ybrylemi 135 yaptınız :D dağdanmı saldınız motoru. Senin aklın alıyomu kardeş 125 cc makina 135 yapa gülerim

Motosikleti
    dişli falan değiştirdinmi hocam yoksa orjinal haliylemi 120 km/h da 5. vitese attın ?
    Yokk benim motorr full orjinal hic bisi ile oynamadim ewet 120 dwn sonra 5 attiumm..

Bence cin malalrinnin tomatlamasina bakma takma kafaya cbf ybr tokat atmadikca sikinti yokk takma kafana o seni gecse ne olur sen onu gecsen ne okur kaliteye bak sen yakita bakk bizim burdaa mcx dolu her taraf ama bes para etmez 6 binde motor her tarafii yagg atmiss takma sen

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At

Hatta geçen kendi ybr'mle de tek başıma 136 yaptım, 137'de kesiciye girdi. Yanımda cbr125 vardı 2 kişiydiler motorun üzerinde yanımdan ağır ağır böyle zar zor geçti mi desem geçmeye çalıştımı desem oldu bir şeyler Sordum 140'la ufak ufak süzülmeye uğraşıyordum dedi
    gösterge yanlıştır. ybr şeyini yırtsa 105 110 zor yapıyor.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti

Twinn abi sen ole basmaya devamm et ybr ni cenasesine geliriz de ya sabri abi de hava filitresi buji farji falan var daha bilmedigum neler guc veriyoo abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gösterge yanlıştır. ybr şeyini yırtsa 105 110 zor yapıyor.
    TBusa hadi 120 yapsinn yaa .s bellide olmaz kii ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Haa bu arada ben kesiye 134 de girmedim 10 devirde bu hizi gosterdi ve o ruzgardaa ruzgar arkadab olsa baska olurdu aman varsin ybr 150 yapsın ama yapamaz iste hayeller..:-)

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Twinn abi sen ole basmaya devamm et ybr ni cenasesine geliriz de ya sabri abi de hava filitresi buji farji falan var daha bilmedigum neler guc veriyoo abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

TBusa hadi 120 yapsinn yaa .s bellide olmaz kii ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Haa bu arada ben kesiye 134 de girmedim 10 devirde bu hizi gosterdi ve o ruzgardaa ruzgar arkadab olsa baska olurdu aman varsin ybr 150 yapsın ama yapamaz iste hayeller..:-)
    hacı bizim motor 135 140 zor yapıyor
    ybryi ben cok kullandım 105 zor yapıyor sonuçta 125 cc 10 hp bi motosiklet 140 135 filan yapması göstergenin yanlışlıgından
    ona bakarsanız 100lük cuplar 160 yapıyor göstergeye bakınca :D
    by_q bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler