Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    pulsar 200 Hintliler ufak tefek adamlar Apache de ufak tefek
    Apices bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların garantisi ne süresi kadardı unuttum ( garantisi bitmeye yakın dağılıyor tüm tüketim malları) ... başı-kıçı ayrı oynamaya başladı motorun... ciddi bir usta bulup baktırmak lazım...
    garanti 2 yıl benimde karbüratör gitti sinir oldum karbüratörü servise bıraktım yapabilirlerse yapacaklardı eğer olursa satayım diyorum yaz sonuna doğru bir 500luk yada 600luk alırım diyorum
    ercan41 bunu beğendi.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şu rodaj olayıyla uğraşıp duruyorum artık 1000km yi geçti bu gün biraz basayım dedim uygun bi yer buldum 105 i gördü motor ama keskin bi viraja yaklaşmıştık önümdede koca kamyon vardı yavaşladım. 140 lardan falan bahsediyolar ama bence bu motor hayatta 140 yapmaz . şartlar oluştuğunda belki 120!! bende sanıodumki gazı öektimmi direk çakıo 130 u 100 den sonra gıdım gıdım artıo hız
    motorun tam manasıyla açılmamıştır ondan öyle hissediyorsun benim motor 7 bine geldi ilk zamanlarla arasında çok fark var 3 viteste gazı fazla açmasanda rahat devirleniyor biraz daha geçsin sende anlıcaksın birde son sürat denemek için 5 viteste 70 ten beri hızlanmaya çalışma her viteste sonuna kadar çevirsin 10500 -11000 civarına kadar öyle daha yüksek sürate çıkar.105 falan tvs için 4 viteste yapıyor
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    5 e attığımda hızım 90 üzerindeydi ercan ,dediğin gibi henüz makina daha çok yeni biraz km yapması lazım. .redline da pek sokmjyorum motoru 1000 km ye kadar hiç sokmadım 1000 üzeri yüksek devirlere çıkmaya başladım ama oda arada, yanı kısa süreli çıkıp iniyorum .Ben çok pipirikli bi insanım hergün farklı yerden bi titreşim sesi duyuyorum acaba bişeymi oldu demekten artık sıkıldım gecen sinyaller zırıldıodu heryerini sıktım , dünde arka peglerden biri kendi kendine açılmaya başladı ön kafa zaten zırıldıo, bide arka solda bi korumalık demir varya oda tırrrr diye ses yapmaya başladı orasına bak burasına bak ben hasta olurum bunla Ben motor bölümü mezunuyum ve tekstilde bobin makinalarında mekaniker olarak çalışıyorum belkide bu yüzden fazla hassas davranıyorum bu titreşim konusunda . yani aman ses geldi milde atıklıkmı var rulman mı zırıldıo falan filan hep bi arıza arayışı içindeyim içim rahat etmio.

Motosikleti
    TVS Apache 2013
    Selam arkadaşlar,yarın motoruma kavuşuyorum 2014 siyah renkte karar kıldım benim sizlere sorum sıfır alınca ilk serviste nelere dikkat etmem lazım birde motorun benzin deposu biraz dokunsan bile sallanıyor bayideki arkadaş bunun motordan gelen titreşimi azaltmak için olduğunu söyledi ama istersem serviste bir kaç tane daha vida takılıp sıkılabilirmiş siz ne dersiniz. Kaskım da yok açıkcası ne marka yada ne tip alacağımı bilmiyorum 300 liraya kadar para ayırdım tavsiye edebileceğiniz marka nedir ve hangi tip kask daha rahat ve kullanışlı olur.15 yaşında bisikletten inip 30 yaşında motora binersen de böyle olur

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı MeydeyMeydey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,yarın motoruma kavuşuyorum 2014 siyah renkte karar kıldım benim sizlere sorum sıfır alınca ilk serviste nelere dikkat etmem lazım birde motorun benzin deposu biraz dokunsan bile sallanıyor bayideki arkadaş bunun motordan gelen titreşimi azaltmak için olduğunu söyledi ama istersem serviste bir kaç tane daha vida takılıp sıkılabilirmiş siz ne dersiniz. Kaskım da yok açıkcası ne marka yada ne tip alacağımı bilmiyorum 300 liraya kadar para ayırdım tavsiye edebileceğiniz marka nedir ve hangi tip kask daha rahat ve kullanışlı olur.15 yaşında bisikletten inip 30 yaşında motora binersen de böyle olur
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Depoyu kafanıza takmayın bütün apache'lerde sallanıyor servisin dediği doğru olabilir çünkü hiç bir zaman depo titremiyor.Kask da full face kask alın derim.Marka önerisinde bulnamıyorum

Motosikleti
    TVS Apache 2013
    tavsiyeniz için teşekkür ederim full face güneş vizörlü olsun o zaman iyi olur herhalde siyah filmli gibi

by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Ls2 siyah vizörlü,mat siyah tam kask var gece görmede biraz zorluyor ama 10 numara görüntü hemde motorda siyah ve kaskta motor ceketide var. bakan bir daha bakıyor
    neyse marka olarak ls2'yi öneririm.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    En kötünün iyisidir ls2

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpükte kostik (bir tür asit) var yağı kiri ucuz yoldan söksün diye.
    Orta-Uzun vadede zarar verir. Oranı iyi ayarlanamamışsa ilk seferde bile zarar verebilir. Tavsiye edilmez.

İnternetten sipariş verip, kargo teslimat adresi olarak motorsiklet servisini gösterebilirsin. Ulaşınca, ararlar seni, gider taktırırsın.
    Kostik sodyumhidroksit yani bazdır. Deterjan ve sabunlarda da kullanılır. Motor yıkandıktan sonra hava tutularak ve bezle güzel bir şekilde kurulanırsa sıkıntı olmaz. Köpükten çok basınçlı su motorun aksamları açısından sıkıntı oluşturur bildiğim kadarıyla. En güzeli motoru sahibinin kendisinin yıkamasıdır. Güzel bir stres atma yöntemidir

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti 2 yıl benimde karbüratör gitti sinir oldum karbüratörü servise bıraktım yapabilirlerse yapacaklardı eğer olursa satayım diyorum yaz sonuna doğru bir 500luk yada 600luk alırım diyorum
    ben niyeti bozdum Pulsar alıcam TVS sanırım bu kadar daha iyisini yapmayacak-yapamayacaklar galiba... ama 150 cc motor da ömür boyu kullanılacak şey değil hele istanbulda
    M.balibey ve sbr bunu beğendiler.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar sizce bu lastiği değiştirme zamanı geldimi, birde bir kaç gün içinde muayeneye giricek motor sorun çıkarmı sizce?

http://http://i.hizliresim.com/W2rNGY.jpg

http://http://i.hizliresim.com/38RmpA.jpg

http://http://i.hizliresim.com/Ry6WO1.jpg
    O çatlakları görüp halen kullanıyorsanız iyi cesaret. Yani evet çoktan değişim zamanı gelmiş

Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben niyeti bozdum Pulsar alıcam TVS sanırım bu kadar daha iyisini yapmayacak-yapamayacaklar galiba... ama 150 cc motor da ömür boyu kullanılacak şey değil hele istanbulda
    doğru 150 cc nereye kadar otobandan biri sıkıştırdı mı kaçacak nefesi kalmıyor hayvanın pulsarda beni hep düşündürüyor hem yeni piyasaya girdi hemde dist. nasıl

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı MeydeyMeydey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ustam güle güle kullanın... depo sallanıyo dediniz vida falan attırmaya gerek yok... yani itince, benim motorun deposu da ileri geri oynuyo ses çıkarmadan ama onun dışında ses çıkararak, takırtıyla sallanıyosa büyük ihtimalle vidası gevşektir... kask olarak da ben ls2 ff 370 çene açılır kask kullanıyorum çok da memnunum... ben kapalı kask ile bunalan bi adamım o yüzden bunu tercih ettim... güneş vizörü falan da var... lütfen ucuz olsun diye sadece cezadan koruyan kasklardan almayın... tekrar hayırlı olsun...

alacağınız kaskın performansına buradan bakabilirsiniz...
    http://sharp.direct.gov.uk/
    MeydeyMeydey bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şu rodaj olayıyla uğraşıp duruyorum artık 1000km yi geçti bu gün biraz basayım dedim uygun bi yer buldum 105 i gördü motor ama keskin bi viraja yaklaşmıştık önümdede koca kamyon vardı yavaşladım. 140 lardan falan bahsediyolar ama bence bu motor hayatta 140 yapmaz . şartlar oluştuğunda belki 120!! bende sanıodumki gazı öektimmi direk çakıo 130 u 100 den sonra gıdım gıdım artıo hız
    Sevgili kardeşim, benim motorum şu an 2400'de. Yeni aldığımda servisin tavsiyesi ile maksimum 6000 devre kadar kullandım. İlk bakımdan sonra 8000 devre kadar çıkabilirsin dendi. 2000 km. bakımından sonra artık serbestsin ama tam performansını 3000 km.den sonra görebilirsin dediler. Motoru alırken titreşimi azaltma amaçlı ön dişli değişti. (14 dişli takıldı) Motorun devrini şimdiye kadar hiç redline'a sokmadım. Dün ben de biraz sıkıştırıp neler yapabildiğini görmek istedim. Düzde maksimum 119, yokuş aşağı maksimum 132 gördüm. Ama sanırım dişli değişimi sebebiyle, (özellikle yokuş tırmanırken) 5. viteste çok cansız. 8000 devir üstünde titreşim rahatsız etmeye başlıyor. Ama rodaj bitip de daha yüksek devirle kullanmaya başladıkça motorun keyfi artmaya başladı. Bence sen de titreşimi, zırıltıyı fazla kafana takmadan motordan keyif almaya çalış. Kazasız sürüşler dilerim.

Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim, benim motorum şu an 2400'de. Yeni aldığımda servisin tavsiyesi ile maksimum 6000 devre kadar kullandım. İlk bakımdan sonra 8000 devre kadar çıkabilirsin dendi. 2000 km. bakımından sonra artık serbestsin ama tam performansını 3000 km.den sonra görebilirsin dediler. Motoru alırken titreşimi azaltma amaçlı ön dişli değişti. (14 dişli takıldı) Motorun devrini şimdiye kadar hiç redline'a sokmadım. Dün ben de biraz sıkıştırıp neler yapabildiğini görmek istedim. Düzde maksimum 119, yokuş aşağı maksimum 132 gördüm. Ama sanırım dişli değişimi sebebiyle, (özellikle yokuş tırmanırken) 5. viteste çok cansız. 8000 devir üstünde titreşim rahatsız etmeye başlıyor. Ama rodaj bitip de daha yüksek devirle kullanmaya başladıkça motorun keyfi artmaya başladı. Bence sen de titreşimi, zırıltıyı fazla kafana takmadan motordan keyif almaya çalış. Kazasız sürüşler dilerim.

rodajdan önce dişli değişimi yanlış olmuş

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdan önce dişli değişimi yanlış olmuş
    Uygun devirde kullanınca sorun olmaz diye düşünüp servisin uygulamasına itiraz etmedim. Sence nasıl sorunlar yaşarım?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bizim motora hiç silindir piston sekman vs. attırmadan orjinal haliyle en çok kaç km yapılabilir ? Bi kurye 100 bin km yaptım dedi ve motor yaptırıyodu. Ama keşke yaptırmasaydım dahada kullanırdım diyodu serviste.

Arkadaşlar sizlere yardımınıza ihtiyacım var...

2012 model sıfır apache mi yoksa bin tl daha verip 2014 model mi?

2012 ve 2014 modeller arası çok fark var mı o paraya değermi cevaplarınız için teşekkürler...

arkadaşlar zincir yağı spreyi kullanan varsa marka belirtebilir mi acaba?yada ne ile yağlıyorsunuz diye sorayım.ilk defa yağlicamda.gaz yağıyla temizlemeyi sprey yağla yağlamayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler