Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    bu petroldaki köpük ve suyla motoru tamamını yıkasak bir sıkıntı olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar zincirinizi neyle yağlıyorsunuz ? Ne tavsiye edersiniz? Varsa link paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selenin altındaki alet çantasında yarımay şeklinde bir anahtar mevcut.
    Bu anahtarla amortisöron ist kenarındaki dişli halkayı çeviriyorsun.
    Saat yönünde çevirdikçe her kademe amortisörü biraz daha sertleştirir.
    Tek kişi kullanıyorsan en düşük pozisyonda, artçılı ve çantalı kullanıyorsan en yüksek pozisyonda olmalı.
    Hocam seleyi nasıl kaldırıyoruz? Ben biraz zorladım ettim ama kaldıramadım bişeyleri kırarım falan diye de kurcalamadım.

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seleyi nasıl kaldırıyoruz? Ben biraz zorladım ettim ama kaldıramadım bişeyleri kırarım falan diye de kurcalamadım.
    önce sağdaki anahtarlı yeri çıkarıyoruz. sonra siyah kaplo var demiri çıkık olsa gerek azıcık onu çekiyorsun sele açılıyor
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    S.a arkadaşlar benım gecen hafta arka lastiğe 8mm demir girdi yaptırdım ama 1 gun içinde havanın yarısı iniyor epey bı yarılmış lastik. neyse.. bugun 110/80/17 lastik aradım hiçbiyerde yok nerden nasıl lastik alıcaz?? Pirellide buldum ama onlarda tek lastiğe 360 lira fiyat yazıyolar..

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar benım gecen hafta arka lastiğe 8mm demir girdi yaptırdım ama 1 gun içinde havanın yarısı iniyor epey bı yarılmış lastik. neyse.. bugun 110/80/17 lastik aradım hiçbiyerde yok nerden nasıl lastik alıcaz?? Pirellide buldum ama onlarda tek lastiğe 360 lira fiyat yazıyolar..
    Ben bugün sava mc25 serisi lastik siparişi verdim. mc25 serisinde 100/80-17 var. mc18 serisinde birebir 110/80-17 ebat var. Fiyatları yaklaşık 110-130 tl.

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Çok teşekkürler cevap için. Yarın gündüz gözüyle kurcalarım bi. Ben sarı aydınlatmayı hiç sevmiyorum. Garantiyi bozmamak için de xenon'a bulaşamıyorum hiç. Beyaz ampül takan var mı acaba kaç watt hangi marka kullanıyorsunuz? Serviste bir kaç işim var gitmeden alayım taktırayım diyorum onu da. Bu arada motorum için 52 litrelik topcase ve branda sipariş verdim geldiğinde ekleyeceğim değerlendirmelerimi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu petroldaki köpük ve suyla motoru tamamını yıkasak bir sıkıntı olur mu ?
    Köpükte kostik (bir tür asit) var yağı kiri ucuz yoldan söksün diye.
    Orta-Uzun vadede zarar verir. Oranı iyi ayarlanamamışsa ilk seferde bile zarar verebilir. Tavsiye edilmez.

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten sipariş verip, kargo teslimat adresi olarak motorsiklet servisini gösterebilirsin. Ulaşınca, ararlar seni, gider taktırırsın.

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün sava mc25 serisi lastik siparişi verdim. mc25 serisinde 100/80-17 var. mc18 serisinde birebir 110/80-17 ebat var. Fiyatları yaklaşık 110-130 tl.
    Apachenin arka jant 18 inc degilmi 17 yi nasil takiyorlar?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı turkmen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachenin arka jant 18 inc degilmi 17 yi nasil takiyorlar?
    2013ten sonra ki modeller 17 inç arka

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Bir arkadaş IRC - SAVA karşılaştırması istemişti.

Sava kullanmadım ancak Sertaç'ta vardı. Memnundu bildiğim kadarıyla. Ki kötü marka değildir Sava.

IRC kullandım. Sava'nın IRC'den kötü olacağını sanmıyorum. Lütfen IRC almayın.
    Varsın, zamanla balon yapsın (arkadaş öyle yazmış duyumunu, onun yalancısıyım); ama virajda kaydırıp kaza yaptırmasın IRC gibi.

arkadaşlar 1 lt hazır benzin aldım 17 tl fiyatı bu benzin mi acaba birde neden bu kadar pahalıdır birde 4 zamanlı mı dedi evet dedim öyle verdi, neden aldın derseniz tüketimi ölçüyorum full depo+20 tl lik benzin ile 725 km falan yaptım daha yeni depo yakıt sinyali yandı sanırım hemen hemen bitti biticek, tabi full res de kullandım bir sıkıntı yaratmaz heralde, sizce az mı yakıyor çok mu depo full ile ne kadar kaç lt alıyor bilmiyorum sitesinde 16 lt +yedek 2.5 yazıyor, az sonra benzin diye aldığım şeyin ne üstünde neler yazdıgını yazarım

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    İyi geceler.Geçenlerde motorun sağ tarafındaki gidonun vidası gevşemiş ileri geri yukarı aşağı hareket ediyordu serviste yakındı yaptırdım.2 gündür de sol taraftaki gidon oynuyor moralimi bozdu.bu akşam eve geldiğimde serviste yaptıkları gibi gidonun vidasını açayım dedim ama koltuğun altındaki malzemelerde o vidayı açacak şey bulamadım garaja koydum motoru.yarın tekrar gideceğim servise.yalama falan olmasından korkuyorum.Resmen kazaya sebebiyet.viraj dönerken falan ileri geri hareket ediyor.

hesapladım sanırım max 16 kuruş yakıyor bu cihazlar birde benimki bakımsız yetkili servise götürmüştüm memnun kalmamıştım hiç siklememişler motoru belli şeyleri değiştirmişler o kadar, ben genelde sert kullanırım yani bilirsiniz işte uzun yolda 80 le falan gideriz ama trafikte ışık arası 90-100 :D ne yapalım kaskın içine güzel ses geliyor orj egzos bile olsada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:16 ----------

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler.Geçenlerde motorun sağ tarafındaki gidonun vidası gevşemiş ileri geri yukarı aşağı hareket ediyordu serviste yakındı yaptırdım.2 gündür de sol taraftaki gidon oynuyor moralimi bozdu.bu akşam eve geldiğimde serviste yaptıkları gibi gidonun vidasını açayım dedim ama koltuğun altındaki malzemelerde o vidayı açacak şey bulamadım garaja koydum motoru.yarın tekrar gideceğim servise.yalama falan olmasından korkuyorum.Resmen kazaya sebebiyet.viraj dönerken falan ileri geri hareket ediyor.
    pardon hocam koltugun altında yer mi var? nasıl açıyoruz merak ettim bak şimdi

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar bu lastik hakkında bilgisi olan varmı ırc ve sava dan iyi dedi bana ama ölçüsü 90/80/17 (75 tl türkmalı) oyüzden yanaklar orjinale göre biraz ince acaba çukura girince cant yere çarpar kırılırmı ondan korkutum almadım sizce

http://

Motosikleti
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bu lastik hakkında bilgisi olan varmı ırc ve sava dan iyi dedi bana ama ölçüsü 90/80/17 (75 tl türkmalı) oyüzden yanaklar orjinale göre biraz ince acaba çukura girince cant yere çarpar kırılırmı ondan korkutum almadım sizce

http://http://i.hizliresim.com/O2krBD.jpg
    1 aydır lastik araştırıyorum. Duro ile ilgili neredeyse hiç olumlu yorum okumadım. Çoğunluk şikayetçi. 700 tl gibi bir bütçe ayırabiliyorsan ve çoğunlukla süratli kullanıyorsan Pirelli, michellin, metzeler. 200 tl ye bitirmek istiyorsan Sava yada İrc.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon hocam koltugun altında yer mi var? nasıl açıyoruz merak ettim bak şimdi
    Sağ taraftaki siyah plastik parçanın kilidini anahtarla saat yönünde çevirin, selenin altına gelen üst iki köşesinden dışarı doğru çekerek çıkarın. Açılan yerde ucu halkalı tel göreceksiniz, teli çektiğinizde selenin arka kısmı serbest kalır, arkaya ve yukarı doğru çekerek çıkarabilirsiniz.
    M.balibey ve velizrsln bunu beğendiler.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    1 aydır lastik araştırıyorum. Duro ile ilgili neredeyse hiç olumlu yorum okumadım. Çoğunluk şikayetçi. 700 tl gibi bir bütçe ayırabiliyorsan ve çoğunlukla süratli kullanıyorsan Pirelli, michellin, metzeler. 200 tl ye bitirmek istiyorsan Sava yada İrc.[COLOR="Silver"]

slm Centil40, kardeş 700 tl nedemek yaa bi motosiklet bile alınabilir yani bide sava-irc fayatları hakkında bilgin varmı? bide nerden bulabiliriz motosiklet yedek parçacılarındanmı yoksa lastikcilerdenmi? bana şimdilik sadece ön lastik lazım

Motosikleti
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır lastik araştırıyorum. Duro ile ilgili neredeyse hiç olumlu yorum okumadım. Çoğunluk şikayetçi. 700 tl gibi bir bütçe ayırabiliyorsan ve çoğunlukla süratli kullanıyorsan Pirelli, michellin, metzeler. 200 tl ye bitirmek istiyorsan Sava yada İrc.[COLOR="Silver"]

slm Centil40, kardeş 700 tl nedemek yaa bi motosiklet bile alınabilir yani bide sava-irc fayatları hakkında bilgin varmı? bide nerden bulabiliriz motosiklet yedek parçacılarındanmı yoksa lastikcilerdenmi? bana şimdilik sadece ön lastik lazım
    İRC lastikleri neredeyse bütün motosiklet yedek parçacılarında ve tamircilerinde bulabilirsiniz. Sitesi http://www.anlas.com.tr/urun.asp?kon...gori=26&sayfa=

Sava lastikleri için http://www.savaturkiye.com/Urunler.a...t%20Lastikleri

Sava düşünürseniz distribütör yerine bayiden tercih edin. Bayiler daha uygun fiyata gönderiyor. Ben İstanbul bayilerinden Faramarz Kouroshazar isimli bayiden (sitesi de motorturk.com.tr) dün mc25 serisi ön arka takımı 200 tl artı kargo 4 taksitle sipariş verdim. Distribütör 230 tl fiyat vermişti ve biz bayiler kadar iskonto yapamıyoruz demişti.

Arkadaşlar herkese merhaba, bende yeni bir TVS Apache kullanıcısıyım şu an itibariyle 800 km yapmış durumdayım size benim için çok önemli bir soru sormak istiyorum, gidon sallanmasından bahsetmiş bir çok arkadaş. Aynı olay bende de mevcut. Expert arkadaşlardan olasılıkları öğrenmek istiyorum. 45-60 km arası gidon da bir sallantı meydana geliyor. Arka çanta bağlantısından sonra oluştu diyebilirim ancak, çantayı söktüğümde de az miktarda da olsa devam etmekte. Servis sıkıntıyı çözemiyor. Ön yüklemeden bahsetmiş bazı arkadaşlar, bu gibi olasılıkları benimle paylaşmanız mümkün mü acaba komple bir deneyeyim hepsini. Arka amortisör bağlantı vidalarında bir tarafta üç pul kullanılmışken diğer tarafta iki pul var mesela bu da bir dengesizlik oluşturabilir mi? Bu sorunumu çözen arkadaşa edeceğim dua ile çok uzun bir süre idare edebileceğini düşünüyorum içime dert oldu bu konu, motoru her kullanışımda daha da uyuz oluyorum

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı akermania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba, bende yeni bir TVS Apache kullanıcısıyım şu an itibariyle 800 km yapmış durumdayım size benim için çok önemli bir soru sormak istiyorum, gidon sallanmasından bahsetmiş bir çok arkadaş. Aynı olay bende de mevcut. Expert arkadaşlardan olasılıkları öğrenmek istiyorum. 45-60 km arası gidon da bir sallantı meydana geliyor. Arka çanta bağlantısından sonra oluştu diyebilirim ancak, çantayı söktüğümde de az miktarda da olsa devam etmekte. Servis sıkıntıyı çözemiyor. Ön yüklemeden bahsetmiş bazı arkadaşlar, bu gibi olasılıkları benimle paylaşmanız mümkün mü acaba komple bir deneyeyim hepsini. Arka amortisör bağlantı vidalarında bir tarafta üç pul kullanılmışken diğer tarafta iki pul var mesela bu da bir dengesizlik oluşturabilir mi? Bu sorunumu çözen arkadaşa edeceğim dua ile çok uzun bir süre idare edebileceğini düşünüyorum içime dert oldu bu konu, motoru her kullanışımda daha da uyuz oluyorum
    arkadaşlar iç lastik balon yapıyor diyor burdakı servıs ondan kaynalanıyor diyor bı baktırın benım basıma gelmedı ama sordum bende boyle bı sorunu olan arkadaslar var dıye.bı tuhaf geldı bana iç lastıgın balon yapması.ama eskı peugeot 103 vardı lastık patlardı arada sokerdım iç lastıgın bı tarafı daha bı şişkin olurdu benım öğrediğim bu

hocam bugün itibariyle sorun çözüldü.arka amortisör sertliğini 3yada 4 konumuna getir düzelir.benimki şükür sonunda çözüldü.bu arada sava lastiklerde bi harikaymış çok farketti sürüşte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler