Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrilik boya.ne oluyor acaba? Bende macem 52 litre dusunuyorum veya 46 falan varsa. Fakat com uyguna almissiniz nerden aldiniz acaba?
    Google amcada aratırsanız maxem 52 litre bulabilirsiniz. Ancak ben Cox 52 litre tavsiye ederim. Maxem monte edilirken içinde taban kısmında elle takılıp sökülebilen bir vida ile sabitleniyor. Söküp takmak istediğinizde vidayla uğraşmak hem biraz zahmetli oluyor hemde bazen diş kaptırılabiliyor. Cox ise anahtarla daha kolay sökülüp takılabiliyor.
    Akrilik boyayı oto boyacılar tabancayla yapıyorlar. Hem çok parlak hem sağlam dayanıklı bir boya. Çok farklı bir hava veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı omey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim demirdemi bi sıkıntı var acaba?seninki amortisöre bağlanmamış sanki.benimkinin iki taraftan amortisöre bağlı.ondan titriyo olabilirmi acaba?
    Benim demirde amortisöre ve arka kuyruk bağlantı yerine monteli. Bir sorunum yok. Birkaç özel durumda bende de kafa sallanması oldu. Ön tekerin yerle teması azaldığında kafa sallanıyor. Ancak hem benim arka yüküm çok fazla hem artçım var hemde önde rüzgarlık varken üstüne bazen ben de dik oturup arkaya doğru kendimi geri itince kafa sallanıyor veya yokuş yukarı ilk kalkış yaparken. Yani senin böyle bir sorun yaşamaman lazım. Biraz daha incele, başka bir sorunu vardır motorun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım 52 litrelik topcase kullanıyorum. Sorun yok.
    Ancak yan çantalar ve artçı da eklendiğinde yokuş yukarı nadiren kafa sallanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Bu hafta artçımla birlikte Samsun - İstanbul - Samsun yaptım.

1550 km. yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimim 2,83 litre.

http://<a href="http://hizliresim.co...PJ.jpg</a></a>

Yol boyunca motor tık etmedi
    Ancak TVS marka lastiklerim tık etti

İstanbul tarabya sahil yolunda yağmur altında 30 km hızla giderken tali sokaktan çıkan araca çarpmamak için
    heyecanlanmadan kontrollü bir şekilde ön ve arka frenleri hafif sıkmamla beraber motor yalpalamaya başladı ve yan yatıp yaklaşık 5-6 metre sürüklenip önüme çıkan taksinin ön tekerine bindirdim.
    Neyseki hızım yavaş olduğundan bana yada eşime bir şey olmadı.
    Arka yan çantalar için yaptırdığım demir ve ön koruma demiri sayesinde motorda da ön sinyalin kırılmasından başka bir hasar olmadı.

Artık araştırmalarıma son verip sava ile irc arasındaki kararı netleştirip bir an önce lastiklerimi değiştirmem lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Arkadaşlar lastik konusunda fikrinize ihtiyacım var.
    Pirelli, michelin gibi lastiklere 700 lira bütçe ayırmak istemiyorum.
    Sava ve irc arasında kararsızım.

Sava;
    Son zamanlarda sava alanların lastiklerinden memnun olduklarına dair yorumlar okudum.
    Yumuşak lastik olduğunu, çabuk bittiğini, sık balon yaptığını duydum.
    Ölçüleri çok uygun. Arka 110/80-17 birebir aynı, ön 90/90-17 yerine 90/80-17.
    Çoğunlukla artçılı kullandığımdan ön lastiğin yanağının bir kaç milim kısa olması benim için iyi.

İrc;
    Kuryelerin çoğunluğunun kullandığı marka. Bazıları çok memnun, bazıları değil.
    Kuryelerin kullanmasını acaba profesyonel tercih olarak mı değerlendirmeli yoksa ekonomik tercih olarakmı.
    Serviste irc tavsiye eden bir TVS kullanıcısı bu lastiklerle ön teker üstüne tek teker fren yaptığını, irc nin çok iyi olduğunu söylüyor.
    Arka lastik ebadı ise orjinalindeki 110 yerine irc de 100 taban genişliğinde. Tabanın daralması olumlumu yoksa olumsuzmu olur acaba.

Önerisi olan?
    Geçmiş olsun,

motorunuz tam tur motoru olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben işin büyüğünü hallettim uzun süre tapa gaz gitmezsem yapmıyor üstüne birde pilot jeti ve hava jetinide büyüttüm
    Uzun süreden kasıt 10-15 dk mı yoksa 1-2 dkda tıkanıyor mu ? pilot jet ilk gaz hareketlerinde işe yarıyor zaten ama hava jeti büyütüldügü iyi olmuştur
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    65 TL gibi bir fiyatı var Cox 52 litrenin. Sipariş vermeyi düşünüyorum fiyat harika. Fakat çanta demirini ucuza nasıl nerden halledebilirim onu bilmiyorum.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar muayne zamanı geliyor makinanın şu şekilde bir pul borcum var
    http://i.hizliresim.com/oQYX1k.jpg
    ilk pulu yani 40 kusur tl lik pulu ödesem muayne girebilirmi araç
    İlk taksidi ödediğinizde muayene yaptırabilirsiniz.İkincisini zamanı gelince ödesenizde olur.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım 52 litrelik topcase kullanıyorum. Sorun yok.
    Ancak yan çantalar ve artçı da eklendiğinde yokuş yukarı nadiren kafa sallanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Bu hafta artçımla birlikte Samsun - İstanbul - Samsun yaptım.

1550 km. yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimim 2,83 litre.

http://<a href="http://hizliresim.co...PJ.jpg</a></a>

Yol boyunca motor tık etmedi
    Ancak TVS marka lastiklerim tık etti

İstanbul tarabya sahil yolunda yağmur altında 30 km hızla giderken tali sokaktan çıkan araca çarpmamak için
    heyecanlanmadan kontrollü bir şekilde ön ve arka frenleri hafif sıkmamla beraber motor yalpalamaya başladı ve yan yatıp yaklaşık 5-6 metre sürüklenip önüme çıkan taksinin ön tekerine bindirdim.
    Neyseki hızım yavaş olduğundan bana yada eşime bir şey olmadı.
    Arka yan çantalar için yaptırdığım demir ve ön koruma demiri sayesinde motorda da ön sinyalin kırılmasından başka bir hasar olmadı.

Artık araştırmalarıma son verip sava ile irc arasındaki kararı netleştirip bir an önce lastiklerimi değiştirmem lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Arkadaşlar lastik konusunda fikrinize ihtiyacım var.
    Pirelli, michelin gibi lastiklere 700 lira bütçe ayırmak istemiyorum.
    Sava ve irc arasında kararsızım.

Sava;
    Son zamanlarda sava alanların lastiklerinden memnun olduklarına dair yorumlar okudum.
    Yumuşak lastik olduğunu, çabuk bittiğini, sık balon yaptığını duydum.
    Ölçüleri çok uygun. Arka 110/80-17 birebir aynı, ön 90/90-17 yerine 90/80-17.
    Çoğunlukla artçılı kullandığımdan ön lastiğin yanağının bir kaç milim kısa olması benim için iyi.

İrc;
    Kuryelerin çoğunluğunun kullandığı marka. Bazıları çok memnun, bazıları değil.
    Kuryelerin kullanmasını acaba profesyonel tercih olarak mı değerlendirmeli yoksa ekonomik tercih olarakmı.
    Serviste irc tavsiye eden bir TVS kullanıcısı bu lastiklerle ön teker üstüne tek teker fren yaptığını, irc nin çok iyi olduğunu söylüyor.
    Arka lastik ebadı ise orjinalindeki 110 yerine irc de 100 taban genişliğinde. Tabanın daralması olumlumu yoksa olumsuzmu olur acaba.

Önerisi olan?
    abiiii motora hayrandım bi kez daha aşık oldum bu nedir yaaaa

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    65 TL gibi bir fiyatı var Cox 52 litrenin. Sipariş vermeyi düşünüyorum fiyat harika. Fakat çanta demirini ucuza nasıl nerden halledebilirim onu bilmiyorum.
    hocam ben bu demiri aldım gayet iyi bursada kı yetkılı servıste 75 tl ye satıyolar. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...60255850/detay

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Cox çantayı sipariş verdim. Gelsin bi inceleyim bakalım fakat sanki 52 litre biraz büyük olucak gibime geliyor :D Umarım dengede falan sıkıntı yaşatmaz giderken..

beyler balıkesir merkezde yada akhisarda bildiğiniz iyi bir motor ustası varmıdır acaba?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,

motorunuz tam tur motoru olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Uzun süreden kasıt 10-15 dk mı yoksa 1-2 dkda tıkanıyor mu ? pilot jet ilk gaz hareketlerinde işe yarıyor zaten ama hava jeti büyütüldügü iyi olmuştur
    10 dk tapa gaz bir 30 km kadar tapa gaz 5. viteste gittim yol ayrımına 200 300 metre kala yaptı rölanti jeti tapa gazdada çalışıyor fkaat işin büyüğünü ana jet yapıyor hiçbir jet tamamen işlevsiz kalmıyor benim hava jetde 1.45 çıkması gerekirken 1.35 çıktı o yüzden 1.6 hava jeti aldım aslında uzun rölanti jeti yani pilot jet uyarsa hiç tekme yapmaz teklemenin aslı sebebi bu jetin benzinsiz kalıp hava çekmesi ben şamandıranın tırnağını keserek çözdüm olayı ben şimdi 117.5 ve 120lik ana jet siparişi verim

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Cox çantayı sipariş verdim. Gelsin bi inceleyim bakalım fakat sanki 52 litre biraz büyük olucak gibime geliyor :D Umarım dengede falan sıkıntı yaşatmaz giderken..
    Arkadaşlar cox maxem çantalar ucuz lakin pek uzun ömürlü değil belirli bir süre sonra kilitleri bozuluyor bir süre sonra da çanta tabyanın altından kırılıyor.Siz almışsınız ama çanta alacaksınız shad yada kappa alın 2.el bulursanız ben 2 yıl önce 2.el shad 40 kargo aldım ve benden önceki sahibi kros yaparken kullanmış çantayı düşünün artık o kadar sağlam bir çanta

beyler balıkesir merkezde yada akhisarda bildiğiniz iyi bir motor ustası varmıdır acaba?

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez satmış gizli gizli, bende sattım sarışın apacheyi, bende hintlilerden vazgeçemiyorum bajaj pulsar aldım.
    kazıkçı japonların motorlarını almayında ne alırsanız alın

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cox maxem çantalar ucuz lakin pek uzun ömürlü değil belirli bir süre sonra kilitleri bozuluyor bir süre sonra da çanta tabyanın altından kırılıyor.Siz almışsınız ama çanta alacaksınız shad yada kappa alın 2.el bulursanız ben 2 yıl önce 2.el shad 40 kargo aldım ve benden önceki sahibi kros yaparken kullanmış çantayı düşünün artık o kadar sağlam bir çanta
    http://img493.yukle.tc/thumbs/7394IMG_1414.JPG
    http://img493.yukle.tc/thumbs/4363IMG_1416.JPG
    şu plastik çatalar neden bu kadar pahallıya satılır anlamam 270 tl bir çanta

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben bu demiri aldım gayet iyi bursada kı yetkılı servıste 75 tl ye satıyolar. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...60255850/detay
    Memduh Hocam bu demirin üzerine her ebatta çanta takılabiliyor mu?
    Başta demiri sipariş verip,sonra da çantayı aksak olur sanırım.
    memduhb bunu beğendi.

memduh tamda benim çanta demirim bu.sen kaç litrelik çanta aldın ve gidon sallanıyomo acaba?
    memduhb bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memduh Hocam bu demirin üzerine her ebatta çanta takılabiliyor mu?
    Başta demiri sipariş verip,sonra da çantayı aksak olur sanırım.
    evet çanta demırlerı standart istediğiniz canta yı takabılırsınız ben bu çantayı aldım. http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...opcase-pmu2521

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

memduh tamda benim çanta demirim bu.sen kaç litrelik çanta aldın ve gidon sallanıyomo acaba?
    ben bu çantayı aldım http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...opcase-pmu2521 ilk taktığımda yavaş giderken gidon sallanıyodu sonra arka amortusorun sertlık ayarını yukselttım sallantı neredeyse gıttı diyebilirim benım kendı kılom da az 61 kıloyum onunda etkısı vardır tabııkı. çanta kalıte olarak SHAD, GİVİ kadar kaliteli değil orta kalite dıyebılırım piyasadaki 80 tl lik çantalar kadarda dandik değil.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    100 tl lik çantalara pek güvenmiyorum. Düşme, kilidi bozulma gibi durumları var. Shad kappa yada gividen başka çanta almam. Yan çanta kullanan varmı heybeli olanlardan ama yırtılırmı acaba diye düşünüyorum. Tekstil yan çantalardan.

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    İhtiyaç fazlası olduğu için Tvs apache çanta demiri ve maxem 46 litre çanta satılıktır. Tek tek yada takım halinde gönderebilirim. İsteyen olursa özelden mesaj yazabilir.

beyler bu amortisör sertliği nasıl ayarlanır acaba?

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    beyler bu amortisör sertliği nasıl ayarlanır acaba?
    Selenin altındaki alet çantasında yarımay şeklinde bir anahtar mevcut.
    Bu anahtarla amortisöron ist kenarındaki dişli halkayı çeviriyorsun.
    Saat yönünde çevirdikçe her kademe amortisörü biraz daha sertleştirir.
    Tek kişi kullanıyorsan en düşük pozisyonda, artçılı ve çantalı kullanıyorsan en yüksek pozisyonda olmalı.
    Apices bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler