Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez satmış gizli gizli, bende sattım sarışın apacheyi, bende hintlilerden vazgeçemiyorum bajaj pulsar aldım.
    Hayırlı olsun.Resimleri ve yorumları bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar sizce bu lastiği değiştirme zamanı geldimi, birde bir kaç gün içinde muayeneye giricek motor sorun çıkarmı sizce?

http://http://i.hizliresim.com/W2rNGY.jpg

http://http://i.hizliresim.com/38RmpA.jpg

http://http://i.hizliresim.com/Ry6WO1.jpg
    Bence muayne için değil, ilk olarak kendin için değiştirmelisin o lastiği

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    2 kask sigacak sekilde bi topcase alsam cok mu buyuk durur sizce ?

arkadaşlar çantayı çıkardım.orjinal demiri arkaya bağlayınca gidon sallanmıyor.ama çantayı takınca gidon sallanıyor .acaba başka çantayla kullanan varmı aramızda?yeni kasa tvs apache

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Kaç litrelik çanta hocam? Çok büyükse ondan olabilir mi acaba..

40ltrelik shad cargo.çanta çok hafif aslında.çantalı kullanamicazmı bu motoru yahu

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Ben de tam çanta düşünürken yaşadığın sorun kafamı kurcaladı hocam. Kullanan ve tecrubeli arkadaşlardan yorumları alalım bi, ona göre bende çanta arayışına devam ederim Aslında topcase'den siyade su geçirmez 40 50 litrelik olan sırt çantaları oluyor onlardan alsam motorun arkasına bağlarım artçı yokken. artçı varken de yanlamasına arka kuyruk kısmına bağlarım diye düşünüyorum.. Acaba var mı böyle kullanan ?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende topcase yok fakat çanta demirine geçen gün 30 kglik yük bağladım kafa falan sallamadı

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de tam çanta düşünürken yaşadığın sorun kafamı kurcaladı hocam. Kullanan ve tecrubeli arkadaşlardan yorumları alalım bi, ona göre bende çanta arayışına devam ederim Aslında topcase'den siyade su geçirmez 40 50 litrelik olan sırt çantaları oluyor onlardan alsam motorun arkasına bağlarım artçı yokken. artçı varken de yanlamasına arka kuyruk kısmına bağlarım diye düşünüyorum.. Acaba var mı böyle kullanan ?
    Merak ettim bahsettiğiniz sırt çantalarını.
    Genel kullanım için olabilir ama içine 2 kask nasıl konacak?
    Yolda sarsıntıdan birbirine çarpmazmı?

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Suanda mobilim hocam sitelerde var. Ayri bolmeye koyulur kasklar. Zaten motoru kullanirken birisi kafada olcagi icin kaskin digeride cantada olur sorun olmaz bence.
    Apices bunu beğendi.

bende topcase yok fakat çanta demirine geçen gün 30 kglik yük bağladım kafa falan sallamadı
    nasıl oluyor bi türlü anlamadım ya.bu çanta yüzünden nerdeyse motoru satacam.acaba benim aldığım demirdemi sorun var?çantasız ve demirsiz kafa sallamıyo

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı omey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çantayı çıkardım.orjinal demiri arkaya bağlayınca gidon sallanmıyor.ama çantayı takınca gidon sallanıyor .acaba başka çantayla kullanan varmı aramızda?yeni kasa tvs apache
    Arkadaşım 52 litrelik topcase kullanıyorum. Sorun yok.
    Ancak yan çantalar ve artçı da eklendiğinde yokuş yukarı nadiren kafa sallanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Bu hafta artçımla birlikte Samsun - İstanbul - Samsun yaptım.

1550 km. yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimim 2,83 litre.

[IMG][/IMG]

Yol boyunca motor tık etmedi
    Ancak TVS marka lastiklerim tık etti

İstanbul tarabya sahil yolunda yağmur altında 30 km hızla giderken tali sokaktan çıkan araca çarpmamak için
    heyecanlanmadan kontrollü bir şekilde ön ve arka frenleri hafif sıkmamla beraber motor yalpalamaya başladı ve yan yatıp yaklaşık 5-6 metre sürüklenip önüme çıkan taksinin ön tekerine bindirdim.
    Neyseki hızım yavaş olduğundan bana yada eşime bir şey olmadı.
    Arka yan çantalar için yaptırdığım demir ve ön koruma demiri sayesinde motorda da ön sinyalin kırılmasından başka bir hasar olmadı.

Artık araştırmalarıma son verip sava ile irc arasındaki kararı netleştirip bir an önce lastiklerimi değiştirmem lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Arkadaşlar lastik konusunda fikrinize ihtiyacım var.
    Pirelli, michelin gibi lastiklere 700 lira bütçe ayırmak istemiyorum.
    Sava ve irc arasında kararsızım.

Sava;
    Son zamanlarda sava alanların lastiklerinden memnun olduklarına dair yorumlar okudum.
    Yumuşak lastik olduğunu, çabuk bittiğini, sık balon yaptığını duydum.
    Ölçüleri çok uygun. Arka 110/80-17 birebir aynı, ön 90/90-17 yerine 90/80-17.
    Çoğunlukla artçılı kullandığımdan ön lastiğin yanağının bir kaç milim kısa olması benim için iyi.

İrc;
    Kuryelerin çoğunluğunun kullandığı marka. Bazıları çok memnun, bazıları değil.
    Kuryelerin kullanmasını acaba profesyonel tercih olarak mı değerlendirmeli yoksa ekonomik tercih olarakmı.
    Serviste irc tavsiye eden bir TVS kullanıcısı bu lastiklerle ön teker üstüne tek teker fren yaptığını, irc nin çok iyi olduğunu söylüyor.
    Arka lastik ebadı ise orjinalindeki 110 yerine irc de 100 taban genişliğinde. Tabanın daralması olumlumu yoksa olumsuzmu olur acaba.

Önerisi olan?

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Harika gorunuyor. Yan canta demirlerini ne kadara hallettiniz acaba? Topcase ne marka

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak yan çantalar ve artçı da eklendiğinde yokuş yukarı nadiren kafa sallanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Bu hafta artçımla birlikte Samsun - İstanbul - Samsun yaptım.

1550 km. yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimim 2,83 litre.

http://<a href="http://hizliresim.co...PJ.jpg</a></a>

Yol boyunca motor tık etmedi
    Ancak TVS marka lastiklerim tık etti

İstanbul tarabya sahil yolunda yağmur altında 30 km hızla giderken tali sokaktan çıkan araca çarpmamak için
    heyecanlanmadan kontrollü bir şekilde ön ve arka frenleri hafif sıkmamla beraber motor yalpalamaya başladı ve yan yatıp yaklaşık 5-6 metre sürüklenip önüme çıkan taksinin ön tekerine bindirdim.
    Neyseki hızım yavaş olduğundan bana yada eşime bir şey olmadı.
    Arka yan çantalar için yaptırdığım demir ve ön koruma demiri sayesinde motorda da ön sinyalin kırılmasından başka bir hasar olmadı.

Artık araştırmalarıma son verip sava ile irc arasındaki kararı netleştirip bir an önce lastiklerimi değiştirmem lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Arkadaşlar lastik konusunda fikrinize ihtiyacım var.
    Pirelli, michelin gibi lastiklere 700 lira bütçe ayırmak istemiyorum.
    Sava ve irc arasında kararsızım.

Sava;
    Son zamanlarda sava alanların lastiklerinden memnun olduklarına dair yorumlar okudum.
    Yumuşak lastik olduğunu, çabuk bittiğini, sık balon yaptığını duydum.
    Ölçüleri çok uygun. Arka 110/80-17 birebir aynı, ön 90/90-17 yerine 90/80-17.
    Çoğunlukla artçılı kullandığımdan ön lastiğin yanağının bir kaç milim kısa olması benim için iyi.

İrc;
    Kuryelerin çoğunluğunun kullandığı marka. Bazıları çok memnun, bazıları değil.
    Kuryelerin kullanmasını acaba profesyonel tercih olarak mı değerlendirmeli yoksa ekonomik tercih olarakmı.
    Serviste irc tavsiye eden bir TVS kullanıcısı bu lastiklerle ön teker üstüne tek teker fren yaptığını, irc nin çok iyi olduğunu söylüyor.
    Arka lastik ebadı ise orjinalindeki 110 yerine irc de 100 taban genişliğinde. Tabanın daralması olumlumu yoksa olumsuzmu olur acaba.

Önerisi olan?
    Maşallah motorunuz çok güzel ,kaza içinde geçmiş olsun ucuz atlatmanız çok sevindirici, bende henüz orj. lastikleri kullanıyorum en yakın zamanda güzel bi marka lastikle değişsem iyi olucak sanırım.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Öncelikle geçirmiş olduğunuz kaza için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum Allah bir daha yaşatmasın.

Fikir olarak ben size şöyle bir yardımda buluniim. IRC marka lastik kullanıyorum. Bana sorarsanız çok memnunum yağmurdada zamanı geldi kullandım tabiiki temkinli olarak. Çok fazla kendimi riske atmadan. Bu şekilde kullanımda bir sıkıntı yaşamadım kuruda zaten gayet memnunum rahat bir şekilde viraja girebiliyorum. Kısacası ben memnunum. Tavsiye edebilirim.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gorunuyor. Yan canta demirlerini ne kadara hallettiniz acaba? Topcase ne marka
    100 tl ye demirini yaptırdım, 100 tl de ön koruma demiriyle beraber akrilik boyasına verdim.

Topcase maxem 52 lt. 70 tl ye aldım, 70 tl ye akrilik boya yaptırdım.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Akrilik boya.ne oluyor acaba? Bende macem 52 litre dusunuyorum veya 46 falan varsa. Fakat com uyguna almissiniz nerden aldiniz acaba?

Motosikleti
    tvs apache
    arkadaslar muayne zamanı geliyor makinanın şu şekilde bir pul borcum var

ilk pulu yani 40 kusur tl lik pulu ödesem muayne girebilirmi araç

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar muayne zamanı geliyor makinanın şu şekilde bir pul borcum var
    http://i.hizliresim.com/oQYX1k.jpg
    ilk pulu yani 40 kusur tl lik pulu ödesem muayne girebilirmi araç

Emin değilim ama 2 ci taksidin henüz ödeme günü gelmemiş zaten .bide benim motorda nıye bu vergi 49 tl ? :D
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

hocam benim demirdemi bi sıkıntı var acaba?seninki amortisöre bağlanmamış sanki.benimkinin iki taraftan amortisöre bağlı.ondan titriyo olabilirmi acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler