Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun eline sağlık
    tskler
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    eline saglık fatihte 2 resimde de vibrasyon var ya:D:D motordanmı bulaştı nedir))
    ilkervirlan ve by_q bunu beğendiler.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardım. Bildiğiniz üzere ilk motorum fakat daha önce bindıgım motorlarda böyle bişi yaşamamıştım apachede sıkıntımı var.

Sorunum Şu:

Motorla vitesteyken vites büyültürken veya kücültürken (kücültürken farkettm buyuturken degil) atıyorum 4.vitesteym debrıyajı sıktım 3e attım debrıyajı bırakmadım tekrar basarsam 2ye dusuyorum vıteste. 1e kadar ıner bu sekılde. Işıklarda duruyodum ilk aldıgımda boşta. istemsıız vıtese basmısım ayagım normalde debrıja sıkmadan gecmemesı lazım benim vıtese gecip hemen istop etmişti.

Sizde durum böylemi? Ne yapmam lazım?
    Zannediyorum yok basınca geçiyor birinci vitese tabi stop ediyor, bide durunca yüksek vitesten düşük vitese geçmeme durumu var debriyajı biraz salıp tekrar sıkınca geçiyor.
    Motorun bi özelliğini keşfettim vites boşta değilse çalışmıyormuş

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buda benim bugün gelen buji kablom

ronnytechno, sbr ve ercan41 bunu beğendiler.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    bizim motorların üzerındekı buji ne marka ve bu bujı kablosu için link atabaılırmısın?? anahtarlıklar güzelmiş :D

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorların üzerındekı buji ne marka ve bu bujı kablosu için link atabaılırmısın?? anahtarlıklar güzelmiş :D
    orjinalbujisi varsa bosch ur5ddc var ben iridyum alacağım içn aldım kabloyu anahtarlıklar içinden çıktı ngk marketinsite çok ilgili gerçekten gelen üründe orjinal

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=882

Motosikleti
    Alıntı tunahanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglık fatihte 2 resimde de vibrasyon var ya:D:D motordanmı bulaştı nedir))
    Yok kardeşim ben titresim falan hissetmiyorum bu motordaa kim diyosaa yalam yuksek devirlerde ve rolantidaa calisinca titremem oluyoo noo vibrasyonn

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    fatih resimleri tost makinasıyla mı cektin
    @çagatay
    statörü filan değiştiricekmisin? sadece ateşleme kablosyla çözecekmisin =)

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @çagatay
    bobin arayışındayım bulursam bobini takıcam fakat değerleri yazmıyor üzerinde statörü işlem yapmak gerekmeye bilir yada sadece sargıları kalınlaştırsanda güçlenir statör

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bobin arayışındayım bulursam bobini takıcam fakat değerleri yazmıyor üzerinde statörü işlem yapmak gerekmeye bilir yada sadece sargıları kalınlaştırsanda güçlenir statör
    hacı tam verim vermeye bilir. sen değiştir ateşleme güçlensin iyice. en azından kesiciye daha kısa sürede girer diye tahmin ediyorum. ama ön dişliyi de 15 yap. tam verim almaya başladıgında
    11 bin devirde ne yapacak merak ettim :D
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    @çagatay
    Haha yok abi aksam cektim iste karanlikti ole ne yaptiysamm duzgun foto cekemedim önümüzde ki maclara bakalim ;-)

hacı tam verim vermeye bilir. sen değiştir ateşleme güçlensin iyice. en azından kesiciye daha kısa sürede girer diye tahmin ediyorum. ama ön dişliyi de 15 yap. tam verim almaya başladıgında
    11 bin devirde ne yapacak merak ettim :D
    şu bobinleri üzerinde değerleri yazsa çok iyi olacakta hepsi süpriz gibi benimde niyetim dişli büyütüp kaybedilen gücü kazanmak ilk 180lik silindir ve üst kapak alayım dedim fakat bloğun üzerindeki değerle ruhsat uyuşmayacak hem muayenede sıkıntı hemde çevirmede kılın birine denk gelirsen bağlanır elin hindusu dynoda 23 hp çıkarmış 160lıktan bizde 150likten 18 19 20 çıkarsak fena mı olur fakat ustalarımız çok bilgisiz yurtdışında çok döküman var fakat onlarıda çözmek zor
    ercan41 bunu beğendi.

arkadaşlar benzin bitiyordu teklemeye başladı bende yedek depoya aldım 1-2 km bile değil benzinlige gittim 50 tl lik doldurdum 510km deydi 845km de gene teklemeye başladı yedek depoya aldım 20 tl lik daha doldurdum şimdi 50 tl ile 240km falan az değilmi? sizinkiler ne kadar yakıyor?
    birde eski arabam uno 30kr yakıyordu 1400cc 4 silindir araba 30 kuruş yakarken 150cc bu kadarlık motosiklet bilmem kaçta kaçı yakması gerekmiyor mu 10 kuruştan bile az yakması gerekir bu şekilde bakarsak (

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    şu bobinleri üzerinde değerleri yazsa çok iyi olacakta hepsi süpriz gibi benimde niyetim dişli büyütüp kaybedilen gücü kazanmak ilk 180lik silindir ve üst kapak alayım dedim fakat bloğun üzerindeki değerle ruhsat uyuşmayacak hem muayenede sıkıntı hemde çevirmede kılın birine denk gelirsen bağlanır elin hindusu dynoda 23 hp çıkarmış 160lıktan bizde 150likten 18 19 20 çıkarsak fena mı olur fakat ustalarımız çok bilgisiz yurtdışında çok döküman var fakat onlarıda çözmek zor
    180lik silindir ve kapak değişince ruhsatta işlem yapmaya gerek yok.. motor numarası şanzıman bloğunda yazıyor.. 150cc apacheden 20 beygir çıkartmak için egzantriği,subapları,karbüratörü komple değiştirmen gerekir. rölantin 3000devir civarında seyreder 150cc 20beygir apache, şehiriçi kullanılacak bir makına olamaz.
    seyyid47 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250

Bu kadar ugraşıcagına bi turbo tak basıncı yukselt kaç 20 olur kim bilir birde intercooler ama fazla basınctan karbüratörde kusma olabiliyor hadi oda oldu silindir piston dayanıcak mı o basınca öyle böyle bizim apacheler bu halinde devam edicekler dediğin gibi bilgili ustalarımız yok

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Merhabalar. Forumu uzun süre takip ederek gerek seri ve sınıfının en hızlı denilmesi, gerek sağlamlığı hafiften titreşimi hepsini göz önünde bulundurarak 2, el 4800 kmde 2012 model TVS apache sahibi oldum. Motor şu anda 6300 km de. Motorumdan genel olarak memnunum. Kuzenimde ise mondial mh 125 drift var (135 cc ). Geçenlerde motorları deneme amaçlı kasklarımızı takarak hafif bayır yukarı, düzde ve bayır aşağı kapıştık. Mh drift beni epey bi zorladı. Onun virajı pek iyi değil virajlara girmesek eminim fark atardi. Şöförlüğüm ondan kat kat kuvvetlidir özellikle motorda. Ama anlamadım. Daha öncede kapışmıştık kalkışta beni yemiş sonra ben onu geçmiştim. Şimdi ise kalkışta ben parladım gittim o geldi ve beni geçti. Motorumun 3. sahibiyim. acaba rodajdamı desek 6300 km olmuş. Yoksa motorumda bir sorunmu var. tşk

Motosikleti
    Alıntı turkmen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Forumu uzun süre takip ederek gerek seri ve sınıfının en hızlı denilmesi, gerek sağlamlığı hafiften titreşimi hepsini göz önünde bulundurarak 2, el 4800 kmde 2012 model TVS apache sahibi oldum. Motor şu anda 6300 km de. Motorumdan genel olarak memnunum. Kuzenimde ise mondial mh 125 drift var (135 cc ). Geçenlerde motorları deneme amaçlı kasklarımızı takarak hafif bayır yukarı, düzde ve bayır aşağı kapıştık. Mh drift beni epey bi zorladı. Onun virajı pek iyi değil virajlara girmesek eminim fark atardi. Şöförlüğüm ondan kat kat kuvvetlidir özellikle motorda. Ama anlamadım. Daha öncede kapışmıştık kalkışta beni yemiş sonra ben onu geçmiştim. Şimdi ise kalkışta ben parladım gittim o geldi ve beni geçti. Motorumun 3. sahibiyim. acaba rodajdamı desek 6300 km olmuş. Yoksa motorumda bir sorunmu var. tşk
    Motorun hayırlı olsun .MH 125 i bilemicem
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Teşekkür ederim sağolun ama bu çinli drfit benim canımı sıktı..

Motosikleti
    Alıntı turkmen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim sağolun ama bu çinli drfit benim canımı sıktı..
    böyle şeylere takılma motorun keyfını çıkar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Tekirdağ Merkezde TVS servisi yok bu konu hakkında kaç kez TVS ye öneri hakkında yazı yazdım geri bile dönmediler. Arkadaş şırnağa hakkariye demiyoruz yaw İSTANBUL un dibindekı Tekirdağ dan bahsediyoruz .anlaş bi motorcuyla servisin olsun . ne umursamaz adammış bunlar yaw .

Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Deme öyle baba biri 150 cc diğeri 135 cc birde :D Motorumdan memnunum allah şükür sıkıntım yok ama buda olmayaydı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler