Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Saolun arkadaşlar nette aratınca süngeri görünce terddüte düştüm, 3000 kmde filitreyi çıkarttım komprösörle temizledim kirlenmemişti bile

hava ayarı sanki eskisine göre daha iyi oldu soğukta çalıştırınca stop etmiyor eskiden ışıklardan kalkıp 100 yaptıgım yerde şimdi 104 yaptı belki hava şartlarıda etkilemiş olabilir sürati ama soğuk motorda istop etme kalktı galiba yarın bir daha deniyecegim
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun arkadaşlar nette aratınca süngeri görünce terddüte düştüm, 3000 kmde filitreyi çıkarttım komprösörle temizledim kirlenmemişti bile

hava ayarı sanki eskisine göre daha iyi oldu soğukta çalıştırınca stop etmiyor eskiden ışıklardan kalkıp 100 yaptıgım yerde şimdi 104 yaptı belki hava şartlarıda etkilemiş olabilir sürati ama soğuk motorda istop etme kalktı galiba yarın bir daha deniyecegim
    Sürekli bilinenin aksine hava filtresine kompresörler hava tutarak temizleme ile alakalı bır detay paylaşmak istedim. hepimizin bildiği gibi rtr lerde silindirik kağıt hava filtresi mevcut. bu hava filtresi dışarıdan aldığı havayı iç kısmına emerek filtreleyip dış kısmından motora gönderir. yani burda filtrenin kirlenen kısmı iç kısmıdır. filtreyi isterseniz 20000km kullanın dış kısmı temiz görünecektir. iç kısmına da ne kadar kompresörle hava tutsanızda yapısı gereği çokta fazla bir temizleme söz konusu olmayacaktır. o yüzden aynı filtreyi kompresörle temizleyip çok km yapmaktansa arada paranıza kıyıp değiştirin
    M.balibey, selo9115 ve zerzura bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Bende dıştan içeriye doğru hava alıyor sanıyordum 5binde değişim gelicek zaten hava filitresi ,buji ,yağ ,yag filitresi ...
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dıştan içeriye doğru hava alıyor sanıyordum 5binde değişim gelicek zaten hava filitresi ,buji ,yağ ,yag filitresi ...
    zaten kompresorle basincli hava tuttugun zaman kagittaki ince gozenekler buyuyo diye biliyorum.yani ozelligini kaybediyo

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli bilinenin aksine hava filtresine kompresörler hava tutarak temizleme ile alakalı bır detay paylaşmak istedim. hepimizin bildiği gibi rtr lerde silindirik kağıt hava filtresi mevcut. bu hava filtresi dışarıdan aldığı havayı iç kısmına emerek filtreleyip dış kısmından motora gönderir. yani burda filtrenin kirlenen kısmı iç kısmıdır. filtreyi isterseniz 20000km kullanın dış kısmı temiz görünecektir. iç kısmına da ne kadar kompresörle hava tutsanızda yapısı gereği çokta fazla bir temizleme söz konusu olmayacaktır. o yüzden aynı filtreyi kompresörle temizleyip çok km yapmaktansa arada paranıza kıyıp değiştirin

Bizim fabrikanın kompresörü fazla güçlü olduğundan ben bikere havayi fazla yaklaştirdim
    Filtresi parcalamistim yirtildi gitti

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim fabrikanın kompresörü fazla güçlü olduğundan ben bikere havayi fazla yaklaştirdim
    ayarsız enerji selo
    selo9115 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

fatih35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Arkadaşlar elimde fazladan apacheye uygun beyaz ampul var ilgilenen olursa aldığım fiyata verebilirim.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı fatih35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elimde fazladan apacheye uygun beyaz ampul var ilgilenen olursa aldığım fiyata verebilirim. http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v6fmy.jpg
    35 watt ise alabilirim.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    12v 35/35w kutusunda yazan bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

35 watt ise alabilirim.
    12v 35/35watt kutusunda yazan bu

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç bar basıyor abi o evdeki 10 bar bastığı halde ben parçalayamadım

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar elimde fazladan apacheye uygun beyaz ampul var ilgilenen olursa aldığım fiyata verebilirim. http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v6fmy.jpg
    Sabri abi almassa düşünebilrim sabri abi bu arada o far şapkasından bulamadım nerden bulabilirim ?

Sabri abi jet kit nerden buluruz

Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri abi almassa düşünebilrim sabri abi bu arada o far şapkasından bulamadım nerden bulabilirim ?
    Yetişen alıyo

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Yetişen alıyo
    istanbula kargolama gibi bi imkanın varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/liste/tra...fview%3dlister

buyur kaan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri abi jet kit nerden buluruz
    jet kiti değiştirmek yerine segmanını en alta alıp ana jeti değiştirmek bence daha mantıklıdır çağatay.jetkit hiç araştırmadım ama ana jet aliexpresste falan bolca mevcut..115lik idealdir kanımca ama denemek lazım tabi..
    M.balibey bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

buyur kaan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

jet kiti değiştirmek yerine segmanını en alta alıp ana jeti değiştirmek bence daha mantıklıdır çağatay.jetkit hiç araştırmadım ama ana jet aliexpresste falan bolca mevcut..115lik idealdir kanımca ama denemek lazım tabi..
    segmanı en altta üzerindeki ana jette 105lik main jet yazan ana jet oluyor hehalde peki abi hepsi uyar mı birde onun yanındaki rolanti jeti sanırım onunla hava filtresinin oradaki hava jetinide değiştirmek gerekmiyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

bunu bulabildim iki tane var zaten diğer ilandaki ebat olarak uymuyor bu bişey yazmamış

http://www.aliexpress.com/item/115-P...454237415.html

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    segmanı en altta üzerindeki ana jette 105lik main jet yazan ana jet oluyor hehalde peki abi hepsi uyar mı birde onun yanındaki rolanti jeti sanırım onunla hava filtresinin oradaki hava jetinide değiştirmek gerekmiyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

bunu bulabildim iki tane var zaten diğer ilandaki ebat olarak uymuyor bu bişey yazmamış

http://www.aliexpress.com/item/115-P...454237415.html
    ana jeti doğru biliyorsun. ben hepsi uyumlu diye biliyorum. linkini verdiğinde buyuk ıhtımalle olacaktır.ana jetın yanındakı rolantı jetı dediğin jeti değiştirmesende olur bence. cunku hava ayar vidasıyla dusuk devirlerdekı ayarsızlıgı gıderebılırsın. ama hava filtresinin ordaki jet derken neresini kastettin anlamadım. ceviz kadar karburatorde 50 tane jet koymuşlar kardeşim
    ercan41 ve M.balibey bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    TVS APACHE RTR150

buyur kaan

Gönderebilirim

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Gönderebilirim
    özel mesaj attım.teşekkür ederim.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    Arkadaşlar halk sigortada çalışan,tanıdığı olan var mı

Motosikleti
    YZF R-25
    @dolphin_star Hacı resimler görünmüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler