Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    [IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/veli/Belgelerim/yyyyy.bmp[/IMG]
    Alıntı erhanmehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nasıl yapıldığını tarif etsen dahi kafi benim kardeş bu konularda yeteneklidir. Sade nasıl yapıldığı önemli gereken her şeyi ben burada ayarlarım.
    dostum 3 numara kalın cam filmini alıyorsun. folyosunu çıkarmadan farın uzerıne koyup kenarlarından bant ile yapıştır, daha sonra kurşun kımızı kalem ile şekli çiz filmin üzerine.. şekli verdiğin folyoyu düz bir camın üstünde falçata ile o çizdiğin şeklin üstünden kes. ve farın üstüne hava yaptırmadan yapıştır.. hadi kolay gelsin. reklamcı tanıdığn varsa. internetteki resmi göster yani videoyu. onlar daha güzel yapar..
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YZF R-25
    teşekürler kardeş başka yapılması geren şeyler olursa paylaşırsan sevinirim şimdi diski kırmızıya boyamak istiyorum ilk projem o.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    teşekürler kardeş başka yapılması geren şeyler olursa paylaşırsan sevinirim şimdi diski kırmızıya boyamak istiyorum ilk projem o.
    disk derken? disk in kenarındaki siyah yeri demek istedin değilmi dostum? disk vidalarını boyatabilirsin çok yakışıyor... motorun üzerinde bulunan demirden yağ hortumu varya onu kırmızıya boyatırsan çok yakışıyor, süper bi ayrıntı oluyor. hani içinden yağ geçiyorya orası. sonra arka jant ın kampananın kenarlarını boyarsın.. dün sana bi resim atmıştım sahibinden. com da..ordaki gibi

Motosikleti
    YZF R-25
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    disk derken? disk in kenarındaki siyah yeri demek istedin değilmi dostum? disk vidalarını boyatabilirsin çok yakışıyor... motorun üzerinde bulunan demirden yağ hortumu varya onu kırmızıya boyatırsan çok yakışıyor, süper bi ayrıntı oluyor. hani içinden yağ geçiyorya orası. sonra arka jant ın kampananın kenarlarını boyarsın.. dün sana bi resim atmıştım sahibinden. com da..ordaki gibi
    Ön fren diskini boyasak nasıl olur bide şu sayfaya bakarmısın bu adamlar manyak
    http://comunidadertr.net/forum/index.php?topic=303.15

Arkadaşlar merhaba,

Lastik konusu çokca gündeme gelmiş ama emin olamadığım konular var. Yanıt verebilirseniz çok mutlu olurum.
    - Motorum 2012 model. 90/90-17 ve 110/80-18 Michelin bulamadım piyasada. Bazı arkadaşlar Michelin taktırdığını/taktıracağını söylemiş. Acaba başka bir ebat mı taktırıyorsunuz? Orijinal ebat taktırdıysanız hangi bayiden aldınız? (Ben de oradan sipariş vereyim diye soruyorum.)
    - Ankara'daki TVS servisi (eskiden Ulusan yetkili servisti, şimdi Ostim'de Duran Motor diye küçük bir dükkan bakıyor) Duro takıyormuş. Duro kullanan var mı? Yorum yapabilir misiniz?
    - Tubeless konusu kafamı karıştırdı. Orijinal lastiklerde iç lastiği mi var? Bunun ne avantajı/dezavantajı var?

Teşekkürler & saygılar

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Ön fren diskini boyasak nasıl olur bide şu sayfaya bakarmısın bu adamlar manyak
    http://comunidadertr.net/forum/index.php?topic=303.15
    biz daha güzelini yaparız fara çektiği film olmamış parkların üzerinide kaptması gerekirdi.. ayrıca sonradan taktıkları farıda beğenmedim çirkin olmuş bence, orjinali daha güzel.. bizim motorun kuyruğu kalın ve lastiği ince çamurluğu sökmek yakışmıyor, egzosun ucuna başlık kaynatmış at pipisine kelebek konmuş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı gargoyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Lastik konusu çokca gündeme gelmiş ama emin olamadığım konular var. Yanıt verebilirseniz çok mutlu olurum.
    - Motorum 2012 model. 90/90-17 ve 110/80-18 Michelin bulamadım piyasada. Bazı arkadaşlar Michelin taktırdığını/taktıracağını söylemiş. Acaba başka bir ebat mı taktırıyorsunuz? Orijinal ebat taktırdıysanız hangi bayiden aldınız? (Ben de oradan sipariş vereyim diye soruyorum.)
    - Ankara'daki TVS servisi (eskiden Ulusan yetkili servisti, şimdi Ostim'de Duran Motor diye küçük bir dükkan bakıyor) Duro takıyormuş. Duro kullanan var mı? Yorum yapabilir misiniz?
    - Tubeless konusu kafamı karıştırdı. Orijinal lastiklerde iç lastiği mi var? Bunun ne avantajı/dezavantajı var?

Teşekkürler & saygılar
    evet 2013 ler tubeles ve cant ebatları aynı. ama 2012 ler iç lastikli.. avantajına gelince seninkine çivi batsa havayı salar orada kalırsın. ama tubeles salmaz..
    michelin takanlar arkaya takıyor ön ebatlarında michelin yok diye biliyorum. önü genelde irc takarlar

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    biz daha güzelini yaparız fara çektiği film olmamış parkların üzerinide kaptması gerekirdi.. ayrıca sonradan taktıkları farıda beğenmedim çirkin olmuş bence, orjinali daha güzel.. bizim motorun kuyruğu kalın ve lastiği ince çamurluğu sökmek yakışmıyor, egzosun ucuna başlık kaynatmış at pipisine kelebek konmuş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

evet 2013 ler tubeles ve cant ebatları aynı. ama 2012 ler iç lastikli.. avantajına gelince seninkine çivi batsa havayı salar orada kalırsın. ama tubeles salmaz..
    michelin takanlar arkaya takıyor ön ebatlarında michelin yok diye biliyorum. önü genelde irc takarlar
    one metzeler me22 3-17 tubeless kullanabilirsin. kargoyla 130 liraya geliyo.ben aldim gayette memnun kaldim
    sbr bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    2012 kasa ön michelin buz motorda 200 lira hey yavrum hey

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mukureis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    one metzeler me22 3-17 tubeless kullanabilirsin. kargoyla 130 liraya geliyo.ben aldim gayette memnun kaldim
    metzeler me22 tubetype değil tubetype lastiğe tubeless kullanmak tehlikelidir

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler me22 tubetype değil tubetype lastiğe tubeless kullanmak tehlikelidir
    valla sitede sabri arkadas takim almisti.ondan gorup aldim. tam olarak ne gibi bi tehlikesi olur

Alıntı mukureis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sitede sabri arkadas takim almisti.ondan gorup aldim. tam olarak ne gibi bi tehlikesi olur
    yanakta ne yazıyor eğer iç lastikliyse bariyer kısmı olmuyor ve sert bir çukura girişte bir anda havayı indirebiliyor hatta dandik iç lastiksiz olan lastiklerde de bu olabiliyor yoksa yollarımız londra asvaltı gibi olsa sıkıntı çıkmaz

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    http://www.motolastik.com/metzeler-m...t-50p-pmu27183
    valla bu lastik hic dikkat etmedim yanaklarina.sabah bakarim artik
    gargoyle bunu beğendi.

Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

Zaman bulduğumda M.balibey'in söz ettiği durumu da bir araştıracağım. Şimdilik, belki sizin bildiğiniz ama benim yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum:

Malumunuz, lastikler ön ve arka olmak üzere çift olarak satılıyor. Ebat zorunlulukları ya da piyasadaki stok durumuna göre bazen örneğin arka lastik için aradığınız ebatı, "ön lastik" ibaresiyle satılan bir lastikte denk getirebiliyorsunuz. Söz gelimi 100/80-18 bir arka lastik bulamayınca, başka bir model için üretilmiş olan 100/80-18 "ön" lastiği almayı düşünebilirsiniz -ki ben düşünüyorum- ama dikkat! "Ön" diye satılan bir lastiği arka tekere takacaksanız, veya "arka" etiketiyle satılan bir lastiği ön tekere takacaksanız, lastiğin üzerindeki okun yönünü ters çevirmeniz gerekiyormuş. Yabancı sitelerden anladığım bu. Açıklaması da, ön lastiğin genelde frenleme performansı, arka lastiğin ise çekiş performansı için tasarlanmış olmasıymış. Yani, fren yapmak için tasarlanmış bir ön lastiği arkada çekiş sağlasın diye kullanmak isterseniz, lastiğin üzerindeki ok lastiğin tepe noktasındayken öne değil arkaya bakacak şekilde monte edilmeli.

Dediğim gibi, ben yeni öğrendim, paylaşmak istedim. Yaygın bilinen bir şeyse, benim eksikliğim olsun.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R-25
    @dolphin_star

hacı film yerine karbon reklam filmi çeksem nasıl olur

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Yeni kasa kullananlar için bi sorum olucak hava filitresini temizlemek için açtınız mı hiç benim hava filitremde sadece kağıt hava filitresi var siyah sünger yok sizlerdede öyle mi ?
    tvs hava filitresi diye aratırtıgımda siyah süngerde çıkıyor ama bende yok koymayımı unuttular

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Birde hava ayarını biraz dürtiyim dedim sola dogru bi tık hafifçene çevirdim sankim iyi oldu gibi motor soğukken istop etmiyor eskisi gibi rolantide. Yarın bir de çekişine bakıcam değişme oldumu ...

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa kullananlar için bi sorum olucak hava filitresini temizlemek için açtınız mı hiç benim hava filitremde sadece kağıt hava filitresi var siyah sünger yok sizlerdede öyle mi ?
    tvs hava filitresi diye aratırtıgımda siyah süngerde çıkıyor ama bende yok koymayımı unuttular

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Birde hava ayarını biraz dürtiyim dedim sola dogru bi tık hafifçene çevirdim sankim iyi oldu gibi motor soğukken istop etmiyor eskisi gibi rolantide. Yarın bir de çekişine bakıcam değişme oldumu ...
    yeni kasalada kagit zaten.ama kagit filtreyi temizlemeyi pek onermiyolar.kac binde degisti en son filtre
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    @dolphin_star

hacı film yerine karbon reklam filmi çeksem nasıl olur
    kötü olur dostum, çünkü motorda başka karbon olan ayrıntı yok.. birkaç yere daha karbon yapmalısınki motoru tamamlasın.. bence ugraşma zaten karbonu çekmesi daha zor kalın çünkü.. al siyah film en iyisi

Motosikleti
    YZF R-25
    kötü olur dostum, çünkü motorda başka karbon olan ayrıntı yok.. birkaç yere daha karbon yapmalısınki motoru tamamlasın.. bence ugraşma zaten karbonu çekmesi daha zor kalın çünkü.. al siyah film en iyisi
    Tamamdır kardeş ben de 3 numara film çekerim.

rtrlerin hepsinde kağıt filtre var süngerler surgelerde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

bizim motor için jet kit yok mu Sabri abi
    ercan41 bunu beğendi.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V

en son bakım yaptırdım 3200 deydi km. adam değiştirmeye hiç gerek yok dedi. zaten çıkarttığında tertemiz çıktı. yine de kompresörle basınçlı hava sıkıp temizleyip geri taktı.sünger falan yoktu yani.2013 kasa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:30 ----------

Alıntı gargoyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

Zaman bulduğumda M.balibey'in söz ettiği durumu da bir araştıracağım. Şimdilik, belki sizin bildiğiniz ama benim yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum:

Malumunuz, lastikler ön ve arka olmak üzere çift olarak satılıyor. Ebat zorunlulukları ya da piyasadaki stok durumuna göre bazen örneğin arka lastik için aradığınız ebatı, "ön lastik" ibaresiyle satılan bir lastikte denk getirebiliyorsunuz. Söz gelimi 100/80-18 bir arka lastik bulamayınca, başka bir model için üretilmiş olan 100/80-18 "ön" lastiği almayı düşünebilirsiniz -ki ben düşünüyorum- ama dikkat! "Ön" diye satılan bir lastiği arka tekere takacaksanız, veya "arka" etiketiyle satılan bir lastiği ön tekere takacaksanız, lastiğin üzerindeki okun yönünü ters çevirmeniz gerekiyormuş. Yabancı sitelerden anladığım bu. Açıklaması da, ön lastiğin genelde frenleme performansı, arka lastiğin ise çekiş performansı için tasarlanmış olmasıymış. Yani, fren yapmak için tasarlanmış bir ön lastiği arkada çekiş sağlasın diye kullanmak isterseniz, lastiğin üzerindeki ok lastiğin tepe noktasındayken öne değil arkaya bakacak şekilde monte edilmeli.

Dediğim gibi, ben yeni öğrendim, paylaşmak istedim. Yaygın bilinen bir şeyse, benim eksikliğim olsun.
    benim arka lastik michelin pilot sporty . arka ebatlarına uygun fakat ön teker içindi . ok yönünü çevirip taktık aynen dediğin gibi. bunun nedeni de lastiğin suyu tahliye etme biçimi dönüşüne göre ayarlanmış. herhangi bir sorun yaratmıyor . yani ön için veya arka için yapılmış uygun ebatta lstik bulursanız yönü ters çevirip taktırabilirsiniz . aklınızda soru işareti kalmasın.
    gargoyle bunu beğendi.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler