Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    zincir derdi nedır anlayamadım 4000 km kesın yap sonra 14 dişli yap yeni motora bınıyomus gıbı olucaksın emın ol
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim sağol ;)
    ilk yağ değişimini 300 km de yaptır... hatta onlar gerek yok der sen yağ filitresinide değiştir...
    ERROR88 ve M.balibey bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun öncelikle,
    Power 1 Racing yağ bizim motorlar için uygun değil. O tip yağlar daha çok pist motorları için KULLAN-AT mantığıyla piyasaya sürülmüş
    Maksimum performans haliyle en kısa sürede özelliğini yitiriyor.
    Bizim sınıfımız için yarı sentetik yağ kullanmanı tavsiye ederim. Ben MOTUL 15W50 kullanıyorum, fakat İzmir yazları çok sıcak oluyor bu sebepten.
    Sen 10w40 kullanabilirsin İstanbul'da pek bulunma fırsatım olmadı ama, MOTUL'u tavsiye ederim.
    Castrol de iyi yağdır fakat dediğim gibi Power 1 modeli pist motorları için uygun.
    Kazasız belasız...
    yanlışınız olmasın bu yağları bmw endurolarda da kullanıyorlar onların bakım aralıkları sanırım 10 bin km civarı

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir derdi nedır anlayamadım 4000 km kesın yap sonra 14 dişli yap yeni motora bınıyomus gıbı olucaksın emın ol
    Erol zincir derdi dediğim şey şu anda da yaşadığım bir sorun mesela..orjinal dişli ve zincirin birbirine alışması,yani dişli zincire zincirde dişliye oturup yer ediyor.bir süre sonra farklı bir dişli taktığınızda o dişliden takur tukur sesler gelmeye başlıyor,hem zincir hem dişli tuhaf bir ses yapmaya başlıyor..bunun için söylemiştim sıfır alırken 14 dişli yapma isteğim ise hem zincir yeni iken 14 dişe göre alışsın,hemde rodaj süresince ve sonrasında bir nebze de olsa motoru rahatlatmaktı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk yağ değişimini 300 km de yaptır... hatta onlar gerek yok der sen yağ filitresinide değiştir...
    mutlaka ramazan..ama 300 km kısa değilmi sence? ben 500 km de değiştiririm diye geçiriyordum kafamdan ;) zatem motul yarı sentetik kullanıcam tüm bakımlarında.

Alıntı mfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet,
    Motor olayına merak saldım. Fuar ehliyet falan derken nisanda apaçiyi aldım. Yani ilk motorum. İstanbulda yaşıyorum. Motoru genelde Üsküdar taksim kadıköy arası kullandım.
    650 km yol yapmışım şimdiye kadar. Rodaj dönemi diye cok gaz vermiyorum 6k deviri geçirmiyorum zaten 70 falan yapıyor ki benim gibi acemi biri için çok bile.
    Pek yazmayı sevmediğimden forumu genelde okuma şeklinde takip ettim. Bugun bi eşeklik ettim bariyerlere sürtündüm biraz. Normalde motoru aldığımda bile bu kadar kimseye sölememiştim. Şimdi herkesi arayıp anlatıyorum kaza yaptım falan diye. Buraya da yazayım sizinle paylaşayım dedim.

Sabahınan cıktım üsküdardan sahilden çengel dogru gidiyom. Köprünün altındaki tünelden sonra cengelköye dogru battı cıktı var tam oraya giriyom 50 falan hızım baktım bi otobus draktan cıkıyo bir an kararsız kaldım arkasında mı kalsam gecsem mi sonra biraz daha gaz verdim önündeyim derken yokuş aşşağı da hızlandım biraz. İçerdeki sola dönüşe gelirken frene bastım biraz ama fazla değil sonra farkettim ki keskinmiş viraj( daha önce hiç geçmemiştim burdan). Baya keskin. Frene biraz daha bastım arkaya ama kaymakta istemiyom sağdaki bariyere doğru hızla bir ilerleme var iyice yaklaşınca biraz daha kırdım direksiyonu kendimi de bariyere dogru verdim yanlamsına koydum omuzu bariyere. Gazdaki elimide kaldırdım dirseğimdeki korumalara güvenip dirseğimle de biraz yüklendim belki ayrılırım diye ama gaz kolunun taraf oldugu gibi bariyerin ustune takılmış 5 - 6 metre sürüklendim öle.
    Durunca hemen motoru ayırdım bariyerden sonra çalıştıdım hemen çalıştı. sonra otobus durdu yanımda biri bişiyin var mı dedi. Baktım elim kolum oynuyo eywallah dayı dedim bişiy yok (Sanki hergun oraya giriyom gibi söledim ) iyi dedi bindi otobuse devam etti. Bende önce ordan cıktım. Şimdi nolur nolmaz battı cıktıya benim gibi biri daha girer falan. Ordan cıkınca cektim kenara baktım ceketin sag tarafta baya surtunme izleri var dizliğin köşesi acılmış biraz motorun deposunda da dizin oldugu yerde ufak bi göcük olmuş sağ ayna yamulmuş elcik sürtünmeden dolayı erimiş biraz. Sonra geri döndüm eve. Arkadaşlara falan haber saldım kaza ettim diye. Ama korumalrın falan işe yaradığını gördüm iyi oldu :D
    öncelikle geçmiş olsun böyle durumlarda eğitimin önemi büyük oluyor otobs önünüze kırdığında siz debriyajı çekip sola kaçıp otobüsten kurtuduktan sonrada sağa eski yerinize dönseydiniz kaza yapmamış olurdunuz birde iki freni kullanmaya alışın ve viraj içinde mecbur kalmadıkca fren yapmayın yapacaksanızda arka freni kuallanın boş alanda özellikle pazar yeri hal okul bahçesi vs. buralarda panik fren çalışın ön frenle kombine yaparsanız arkanın kilitlenmediğini görüceksiniz fren çalışmalarında

Motosikleti
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erol zincir derdi dediğim şey şu anda da yaşadığım bir sorun mesela..orjinal dişli ve zincirin birbirine alışması,yani dişli zincire zincirde dişliye oturup yer ediyor.bir süre sonra farklı bir dişli taktığınızda o dişliden takur tukur sesler gelmeye başlıyor,hem zincir hem dişli tuhaf bir ses yapmaya başlıyor..bunun için söylemiştim sıfır alırken 14 dişli yapma isteğim ise hem zincir yeni iken 14 dişe göre alışsın,hemde rodaj süresince ve sonrasında bir nebze de olsa motoru rahatlatmaktı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

mutlaka ramazan..ama 300 km kısa değilmi sence? ben 500 km de değiştiririm diye geçiriyordum kafamdan ;) zatem motul yarı sentetik kullanıcam tüm bakımlarında.
    ilk yağı en fazla 300 yap.. çünkü motorun içindeki çapaklar kırıntılar falan hepsi dökülüyor yağa karışıyor... bu sebebten yağ ve yağ filitersini değiştir... sonra her 3000 km de bir...
    eby78 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    bende neden olmadı o zıncır sesı 5000 km de degıstım ılk apache de 8000 de degısmıstım

3000 km mi ben 2000 diye biliyodum erken degısmenın zararı olmaz tabikı
    www.erkakurye.com

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun öncelikle,
    Power 1 Racing yağ bizim motorlar için uygun değil. O tip yağlar daha çok pist motorları için KULLAN-AT mantığıyla piyasaya sürülmüş
    Maksimum performans haliyle en kısa sürede özelliğini yitiriyor.
    Bizim sınıfımız için yarı sentetik yağ kullanmanı tavsiye ederim. Ben MOTUL 15W50 kullanıyorum, fakat İzmir yazları çok sıcak oluyor bu sebepten.
    Sen 10w40 kullanabilirsin İstanbul'da pek bulunma fırsatım olmadı ama, MOTUL'u tavsiye ederim.
    Castrol de iyi yağdır fakat dediğim gibi Power 1 modeli pist motorları için uygun.
    Kazasız belasız...
    bence yanlış düşünüyosun. pist motorları için üretilen bir yağın piyasada satılması mantıklı değil bence. sürekli yüksek devirde kullanılan motorlar için uygundur desek daha doğru bir tanımdır bence.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende neden olmadı o zıncır sesı 5000 km de degıstım ılk apache de 8000 de degısmıstım
    Apachinin zinciri şu an kullandığım çinli nin zincirinden çok daha kaliteli olduğu için

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar,

İzmir de önüm arkam sağım solum sobe gibi olmaya başladık gün geçtikçe sayımız artıyor, ilk partilerden alan birisi olarak bu durum beni mutlu ediyor.

saygılar, sevgiler,

Tekeriniz düz bassın her daim.
    tigrina bunu beğendi.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşlar bazılarınız bilir.bi kazadan dolayı çok sevdiğim motorumu yaptırıp satma kararı almıştım.dikkat ederseniz 20gündür en düşük fiyatlı ilan benimki trabzonda.3350 demiştim.diyarbakırdan aradı bi arkadaş.sıkı bi pazarlık yaptı benle. 3200e anlaştık.acaba diyorum ki çokmu düşüğe gitti.kaza yaptım ama sadece grenajlar kırılmıştı ve hepsi değişti zaten.mekaniğinde de problem yok.ama gel gör ki apachenin piyasa çok düşük.
    Neyse adam yarın yola çıkacak.
    Yorumlarınızı bekliyorum.(250lik comet düşünüyorum)
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Ucuza gitmiş ama trabzon da normal dir. 3500 e vermedim nedenini bende bilmiyorum kıyamadım galiba tutturdum 3800 diye zaten satmaya niyetim yok ondan herhalde
    www.erkakurye.com

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bazılarınız bilir.bi kazadan dolayı çok sevdiğim motorumu yaptırıp satma kararı almıştım.dikkat ederseniz 20gündür en düşük fiyatlı ilan benimki trabzonda.3350 demiştim.diyarbakırdan aradı bi arkadaş.sıkı bi pazarlık yaptı benle. 3200e anlaştık.acaba diyorum ki çokmu düşüğe gitti.kaza yaptım ama sadece grenajlar kırılmıştı ve hepsi değişti zaten.mekaniğinde de problem yok.ama gel gör ki apachenin piyasa çok düşük.
    Fiyat normal arkadaşım sıkma canını

Bu arada bende servisten iyice soğudum cumartesi günü bakımına götürdüm. Ayrıca göstergede ki arızayıda söledim km telinin altında ki sensör arızalı dedi 60 tl fiyat verdi. Ayrıca sadece yağını değiştirdi. 50 tl para aldı yağ filtresini bile değiştirmedi 25 tl yağ parası 25 lirada işçilik aldı. Bundan sonra motor yansa bile servise götürmem kendi bakımımı kendim yapacağım lanet olsun.

Fiyat normal arkadaşım sıkma canını

Bu arada bende servisten iyice soğudum cumartesi günü bakımına götürdüm. Ayrıca göstergede ki arızayıda söledim km telinin altında ki sensör arızalı dedi 60 tl fiyat verdi. Ayrıca sadece yağını değiştirdi. 50 tl para aldı yağ filtresini bile değiştirmedi 25 tl yağ parası 25 lirada işçilik aldı. Bundan sonra motor yansa bile servise götürmem kendi bakımımı kendim yapacağım lanet olsun.
    Bu ülkede esnaf = adam yiyicidir.Sonra medya gider derki işler nasıl gidiyor beyfendi(esnaf) KAN AĞLIYORUZ günlerdir siftah yok size müstahak tabi bu kadar insanları kazıklarlar ise kimse gitmez tabi giden insanıda bir çırpıda kibarca soymaya çalışıyorlar o zaman bir daha daimi müşterisimi oluyor ? tabikide hayır .

Arkadşlar antalya'da ehliyete yazılıcam A2 için B var zaten . Fakat A2 ehliyet almadan önce Vitesli motor için eğitim veriyorlarmı onu öğrenmek istiyorum bilgisi olan var ise paylaşabilirmi . Antalya konyaaltındayım altınkum sürücü kursuna gideyim diyorum yakınımda hemen .

Motosikleti
    tesellin için teşekkür ederim.
    Göstergende bendeki gibi saçmalama sorunu varsa ön lastiği sök.okuyucunun olduğu bölümü aç.oraya bolca wd40 sık.ben öyle yaptım.biraz kirlenmişti orası.neyse bi 80-100km sonra düzeldiğini göreceksin.bana bu taktiği yine forumdan arkadaş vermişti ;)

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Arkadaşlar merhaba. Az önce cadde üzerinde gidiyordum hızım 45 50 km hızlarında 3 tane köpek gördüm ileride karşıdan karşıya geçiyorlardı 2 si geçti 1 sağ tarafta kaldı dedim bu saldıracak bana daha öncede havlayan köpekler oldumu duruyorum yol ortasında bakıp bakıp kaçıyorlar. Tamda öyle yapayım dedim 20 km hızlara düşürdüm tam duruyordum yavaşlama modunda bir baktım hart diye kaptı sağ ayağımdan pantolonu bi salladım ayağı kaçtı kaçmasaydı yapacağımı biliyordum da neyse severim köpekleri geldim baktım eve ki Allah'tan sadece pantolonda 2 diş yırtığıyla atlattık bacakta bir şey yok sürttü dişleri de çizik yok. bundan sonra daha dikkatli olmak lazım.

Motosikleti
    satanada alanada hayırlı olsun...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis hiç sorma benim motor eski kasa 7500 km de orjinal 2500 e satamadım :d piyasa yok daha bu motorda yaa.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Az önce cadde üzerinde gidiyordum hızım 45 50 km hızlarında 3 tane köpek gördüm ileride karşıdan karşıya geçiyorlardı 2 si geçti 1 sağ tarafta kaldı dedim bu saldıracak bana daha öncede havlayan köpekler oldumu duruyorum yol ortasında bakıp bakıp kaçıyorlar. Tamda öyle yapayım dedim 20 km hızlara düşürdüm tam duruyordum yavaşlama modunda bir baktım hart diye kaptı sağ ayağımdan pantolonu bi salladım ayağı kaçtı kaçmasaydı yapacağımı biliyordum da neyse severim köpekleri geldim baktım eve ki Allah'tan sadece pantolonda 2 diş yırtığıyla atlattık bacakta bir şey yok sürttü dişleri de çizik yok. bundan sonra daha dikkatli olmak lazım.
    köpek gördüğünüde hızınızı sabit tutup tam saldıracağı yada kovalayacağı zamanda gazlamak en doğrusu durmak tehlikelidir her zaman düşebilirsinizde

Motosikleti
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında köpek gördüğünde yolda hiç durmayıp şu taktiği denemelisin : cüneyt arkının eski sinemalarında hani biri karşıdan ok atar , bizim kahraman kara murat da atıyla ok atan adamın karşısından geçer ve atın diğer yanınasaklanıp havada durur ve ölmez ya
    taktik bu
    itiraf ediyorum.kocaman bir "kangal"dan bu şekilde kurtuldum
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis hiç sorma benim motor eski kasa 7500 km de orjinal 2500 e satamadım :d piyasa yok daha bu motorda yaa.
    evet kardeşim.motorlarımız hakettiği yerde değil malesef.millet tanımıyorda ondan...satayım bakalım hayırlısıyla sizlerinde öneri ve tavsiyesiyle 5-6bin liralık bi motor alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler