Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs RTR 150
    http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=1077 15W50 motor yağı
    http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=1086 zincir yağı

bu urunlerı almayı dusunuyorum.tavsıylerınız nedır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok güzel bir haber Ben sırf servis sıkıntı olur diye tvs sahibi olma konusunda kararsız kalıyordum. Satışda yaparlar heralde..

kardeş satış servis yedek parça hepsi olacakmış dedikleri kadarıyla zaten tvs ler öğle kolay bozulan motosikletler değil (bakımını yaparsan) ama usta ellere bırakmak akıl işi hemde garanti dışı kalmıyo

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda sıfır km.apache,plaka dahil.4050 tl.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:58 ----------

kardeş,ne cbf 150 de,ne de ybr de yağ filtresi yok.bende emin olmak için araştırdım.
    Abi bende cbf varken serviste motor sağ kapağı açıp alt kısımdan kibrit kutusu büyüklüğünde bir süzgeç gibi bişey değiştiriyorlardı yağı süzdüğünü söylemişti usta ve epey pislik oluşuyordu o parçanın üzerinde ben onu hep yağ filitresi sanıyordum :D

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    2,satte de aynı şey oluyorsa,şase yada temazsızlık olma ihtimali yüksek,eğer bozuk olsaydı,zaman zaman düzelmezdi.
    Önümüzdeki haftasonu servisten randevu aldım bi göstereyim, halledilir inş. Motorda şase varsa akünün ömrü kısalır mı dersin?

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Bu motorlar neden titriyorlar yaa yoksa tadından yenmicek

Motosikleti
    CRF
    hareket halindeyken gaz kestiğim zaman egzos hafif hafif patlıyor sizdede oluyormu ?

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Eski motorumda oluyordu. Bujiyi değiştirdiğimde kesmişti.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    Herkese iyi günler. apache sayfamızı özenle ve merakla takip ediyorum 3 yıldır hasretini çektiğim Apacheye 1 hafta içinde Allah izin verirse kavuşuyorum...şimdi merak ettiğim öncelikli 2 konu var

1- motosikletin rodajını nasıl yapmalıyım, motosikletimi en verimli bir şekilde nasıl kullanmaya başlayabilirim...

2- ilk kullanacağım yağ hangi marka ve model olmalı, bildiğiniz üzere motosikletin en cok aşınması rodaj süresinde olur,

bu konular hakkında tam bilgilere sahip değilim. bir önceki sayfada yağlarla ilgili Adanalı abimiz cok güzel linkler paylaşmış ama ordaki yağlar otomobiller için daha aydınlatıcı. adanalı abi bu konuda beni aydınlatırsan cok sevinir ve sana minnettar olurum....

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,dün(23/07/2011)de ADANA'daki apacheler olarak,ÜRGÜP-GÖREME gezisi düzenlemiştik.bugün akşam sağ salim döndük.çok iyi geçti.bol bol gezdik,motor sürdük.resimler elime geçince sizlerle de paylaşacağım.

APACHE_SAİD kardeş,sayfaları okuduysan bunları da okumuşsundur ama kısaca cevaplayayım.
    1-ilk 500 km.50 km.yi geçme,tüm vitesleri kullan ama yedire yedire hızlan ve yavaşla.
    2-castrol-iphone-shell-motul benim bildiğim iyi markalar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı QuerysmaS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hareket halindeyken gaz kestiğim zaman egzos hafif hafif patlıyor sizdede oluyormu ?
    evet benim motordada var.

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    bora abicim hatırlarsan geçen konularda motor pat pat die çalışıyo diyodum abicim şuan 100 km yaptım motorun çalışması değişti o kadar güzelki tıkır tıkır abi motor daha rodaj da ama çok seri yaa şeytan dio bırak rodajı asıll ama dediklerin aklıma gelince gazı kesiyorum..

bide bişey sorcam abi bu benzin deposuna önceden çok ince yağ katan arkadaşlarım var çok iyi olduğunu söylüyolar motor fazla ısınmıyomuş. ama ben kullanıcı kitabında okudum asla yağ katmayın dio altında küçük notta servisinizin önerdiği kattı maddesi kullanabilirsiniz dio bu konuda biilgin varmı abicim saygılar...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yasin kardeş,kitabında ne yazıyorsa onu yap.milletin dediğine bakma.yağ filanda benzine karıştırma.eğer motor için faydalı birşey olsa,mühendisleri önerirdi,hepimizde yapardık.boşver yapma.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    yasin kardeş,kitabında ne yazıyorsa onu yap.milletin dediğine bakma.yağ filanda benzine karıştırma.eğer motor için faydalı birşey olsa,mühendisleri önerirdi,hepimizde yapardık.boşver yapma.
    abi kitapda katkı maddesi ekleyebilirsiniz dio ama katkı maddesinden kastı ne acaba...

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oluyor kardesım o her motorda olur.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    arkadaşlar,dün(23/07/2011)de ADANA'daki apacheler olarak,ÜRGÜP-GÖREME gezisi düzenlemiştik.bugün akşam sağ salim döndük.çok iyi geçti.bol bol gezdik,motor sürdük.resimler elime geçince sizlerle de paylaşacağım.

APACHE_SAİD kardeş,sayfaları okuduysan bunları da okumuşsundur ama kısaca cevaplayayım.
    1-ilk 500 km.50 km.yi geçme,tüm vitesleri kullan ama yedire yedire hızlan ve yavaşla.
    2-castrol-iphone-shell-motul benim bildiğim iyi markalar.

cok tesekkur ederım abi yakında yollardayım nasipse..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adanalı abim bu soruyu bastıra bastıra sormamdaki neden ustanın bana tam sentetik yağ olmaz şanzıman kaçırır demesi. böyle birşey var mı diye sizlere sordum eğer böyle birşey yoksa bundan sonraki yağı tam sentetik alacağım ama gerçekten şanzımana zararı varsa yarı sentetik alacağım. ilginiz için teşekkür ederim!
    o ustanının ben ellerini öpeyim anladın sen onu slm söle ustana
    en iyi yağ tam sentetiktir unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İZMİR/MERKEZ'de 2 servis anlaşması Yarın(18/07/2011) itibarıyla hizmete başlayacaklar diye biliyorum. Bunlardan birisi Kahramanlar'daki YAŞAR MOTOR diğeri ise Yağhaneler'deki ÖZGÜL MOTOR.
    Bir de şuanda Tvs Türkiye'nin internet sitesinde de yer alan Ödemiş'teki IRMAK MOTOR var.

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:39 ----------

Devir saatim normal görünse de çoğu zaman 5000 de bazen 7000 de bazen de 3000 de takılı kalıyor, yukarı gidiyor aşağı inmiyor. Yenisi takıldı yine aynı, motor bağlantılarıyla ilgili servise ayak üstü uğradım oradaki arkadaş baktı şöyle biraz ama daha müsait bi zamanda getirirsen şasi olabilir iyice kontrol edelim dedi. Bora abi ya da bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saat kafasına göre bazen düzeliyor
    aynı arıza bende de oldu devir saati adeta sapıttı
    yenisiyle değişti şimdilik sorun yok inş olmaz
    göstergeler uğraştıracak böyle giderse
    çin sesimizi duy biran önce üret ucuzundan gösterge... çok para var bence bu işte çinnnnn
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    CRF
    Bugün sağına soluna bakmadan yürüyen bi pamuk şekerci amca sayesinde frenleri test etmek zorunda kaldım gayet olumlu sonuç aldım, iyiki daha önceden panik fren calısmalarımı yapmışım.

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    KARTALİZMA07 kardeş kendi üslubunla yaptığın açıklamayı gayt iyi anladım fakat ben bu soruyu sorduktan sonra forumda başka bi arkadaşta acıklama yaptı onun ustasıda bizim motorlara tam sentetik olmaz şansızaman kaçırır demiş. Gerçi adanalı nickli abide motorunda tam sentetik kullanıyor sonuç olarak kesin bi sonuca varamadık

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARTALİZMA07 kardeş kendi üslubunla yaptığın açıklamayı gayt iyi anladım fakat ben bu soruyu sorduktan sonra forumda başka bi arkadaşta acıklama yaptı onun ustasıda bizim motorlara tam sentetik olmaz şansızaman kaçırır demiş. Gerçi adanalı nickli abide motorunda tam sentetik kullanıyor sonuç olarak kesin bi sonuca varamadık
    ben şuan yarı sentetik kullanıyorum, daha önceki motorumda kullandım cbf olan arkadaşta kullanıyo sorun yok tam sentetik yağ için söyledim.
    bizim usta öyle bişey demiyo ve ben kaç yıldır motor kullanırım ilk defa duyuyorum böyle birşeyi.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    2011 APACHE kullanıp arka dişliyi 41 dişli yapan var mı???

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

veya ön dişliyi değiştiren?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 misafir)

Bu Konudaki Etiketler