Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CRF
    5 gün önce mat gri apaçi me kavuştum(sonunda) internetim yoktu o yüzden yazamadım aklıma takılan herşeyi sormak istiyorum umarım sıkılmazsınız

Aldığımın 3.günü sola yatırdım düşük bi hızda (arabanın arkasından fırlayan teyzem ve yerdeki kum çakıl karışımının sayesinde) yatırmadan önce sol arkada duran; arkaya yan oturanların ayaklarını koyması için yapılmış olan demiri cıkarttırmayı düşünüyordum, çok faydasını gördüm vaz gectim.Sizlere tavsiyem çıkarmayın, çıkarttırmayın.

Şuanda 386 km deyim, ben 10 TL benzin ile 70 km anca yapıyorum önceki mesajlarda 60 TL ile 700 km yapıldığını duyunca çok şaşırdım.Rodaj döneminden sonra bi değişme olurmu acaba?

Birde benzin göstergesinde tek çizgi kaldıktan sonra yanıp sönmeye başlıyor o da bitince yedek depoya kendimizmi alıyoruz yoksa otomatikmi alıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Az önce garaja koyarken farkettimki arka tekerin ordan(plakalıktan yada sinyallerden olabilir) bi gıcırtı sesi geliyor gibi gece vakti inceleyemedim yarın inceleyeceğim umarım önemli bişey değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı apeche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bora abi bana apeche ön jantı lazım,yardımcı olabilirmisin
    sıfır mı,ikinci el mi ?

Alıntı QuerysmaS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 gün önce mat gri apaçi me kavuştum(sonunda) internetim yoktu o yüzden yazamadım aklıma takılan herşeyi sormak istiyorum umarım sıkılmazsınız

Aldığımın 3.günü sola yatırdım düşük bi hızda (arabanın arkasından fırlayan teyzem ve yerdeki kum çakıl karışımının sayesinde) yatırmadan önce sol arkada duran; arkaya yan oturanların ayaklarını koyması için yapılmış olan demiri cıkarttırmayı düşünüyordum, çok faydasını gördüm vaz gectim.Sizlere tavsiyem çıkarmayın, çıkarttırmayın.

Şuanda 386 km deyim, ben 10 TL benzin ile 70 km anca yapıyorum önceki mesajlarda 60 TL ile 700 km yapıldığını duyunca çok şaşırdım.Rodaj döneminden sonra bi değişme olurmu acaba?

Birde benzin göstergesinde tek çizgi kaldıktan sonra yanıp sönmeye başlıyor o da bitince yedek depoya kendimizmi alıyoruz yoksa otomatikmi alıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Az önce garaja koyarken farkettimki arka tekerin ordan(plakalıktan yada sinyallerden olabilir) bi gıcırtı sesi geliyor gibi gece vakti inceleyemedim yarın inceleyeceğim umarım önemli bişey değildir.
    öncelikle motorunuz hayırlı olsun ve geçmiş olsun.sana ve motoruna bir zarar gelmediği için sevindim.şuanda motorunuz çok sıkı,piston-sekmanlar-silindir vs.birbirine uyum sağlama döneminde.tabiiki rodajdan sonra değişecektir.zaten ilk bakımda ustanıza bu durumu söylerseniz benzin/hava ayarına bir bakar.göstergedeki tek çizgiyanıp sönmeye başladıktan bir müddet sonra motorun teklemesinden de anlayacağınız gibi yedeğe siz alacaksınız.musluğun kulağını yukarıya kaldırırsınız.bir müddet sonra o tek ışık sönecek ve devir saatinin içindeki sarı(üzerinde benzin pompası resmi olan)lamba yanacaktır.işte bu son uyarıdır.artık benzin almalısınız.yedeğe geçtikten sonra 3 lt.benzininiz kalır arkadaşlar
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    C.tesi 500 bakıma gittim,giderkende castrol 10w50 tam sentetik yağ aldım fakat servise gittiğimde usta bu yağ olmaz dedi. nedeni ise bizim motorlarda şanzıman yağını motor yağından aldığı için debriyaj kacırma yapar zamanla dedi ve bnim yağla kendi ellerinde olan castrol 10w40 yarı sentetik yağı takas yapıp onu koydum bilgisi olan arkadaslar bu konuda bni bilgilendirebilir mi

Motosikleti

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    adanalı abim bu soruyu bastıra bastıra sormamdaki neden ustanın bana tam sentetik yağ olmaz şanzıman kaçırır demesi. böyle birşey var mı diye sizlere sordum eğer böyle birşey yoksa bundan sonraki yağı tam sentetik alacağım ama gerçekten şanzımana zararı varsa yarı sentetik alacağım. ilginiz için teşekkür ederim!

Motosikleti
    bende benim usta ve bilen arkadaşlarıma sordum daha önce,tam sentetiğin içinde + olarak bazı maddeler olduğunu,yüksek devir çeviren motorlarda,tam sentetiğin daha uygun olduğunu söylediler bana.ama ben 4 silindirli motoruma da,şimdiki apaçime de hem yarı sentetik hemde tam sentetik kullandım,arada çok bariz bir fark göremedim.ha belki teknik olarak motorun içinde belki çok daha iyi şeyler oluyordur,onuda bizim dışarıdan görmemiz mümkün değil.şimdi İPHONE tam sentetik koydum,sanki biraz daha çekişi-gaz yemesi daha iyi oldu gibi.belkide psikolojiktir.ama şurası bir gerçek ki,artık tüm yağlar iyi,laboratuar ortamında içlerine bazı kaydırıcılar vs.katkı olarak konuyor.iklimi sıcak bölgelerde yazın 20/40 20/50 koymakta fayda var.ince yağlar,aşırı sıcak havada dahada inceliyor görevini tam anlamıyla yerine getiremeyebiliyor.yıllardır okuduğum,duyduğum bu.

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Adanalı abim üşenmeyip beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. utanın koyduğu yağ castrol ama pek hoşuma gitmedi vites geçişleri sesli oldu 1000 km de tekrar yağı boşaltıp 10w50 tam sentetik racing yağı alacağım c.tesi ustayla takasa girdiğim yağ

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Bence TVS için en uygun yağ 15/40 yarı sentetik yağ yazında kışında kullanılabilir 20/40 yada 20/50 kışın sorun olur ilk çalışmada daha yoğun oldukları için aşınmalar artar hem tvs sübapları dıştan yağlıyor 20/40 ve 20/50 gibi daha yoğun yağlarda yağ pompası için sorun olabileceğini düşünüyorum tabi bu benim görüşüm

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kitapçıkta ne tip yağ kullanılması gerektiği yazmıyor mu ?

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iklimi sıcak bölgelerde yazın 20/40 20/50 koymakta fayda var.ince yağlar,aşırı sıcak havada dahada inceliyor görevini tam anlamıyla yerine getiremeyebiliyor.
    bende bunu söyledim zaten.

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    arkadaşlar bu tam sentetik yağ ile yarı sentetik yağlar kaç km de değiştirmek gerekiyor acaba cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adanalı abim üşenmeyip beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. utanın koyduğu yağ castrol ama pek hoşuma gitmedi vites geçişleri sesli oldu 1000 km de tekrar yağı boşaltıp 10w50 tam sentetik racing yağı alacağım c.tesi ustayla takasa girdiğim yağ
    Öncelikle yeni motorun hayırlı ve uğurlu olsun Bende senin gibi tam sentetik mi yarı sentetik mi olayına çok takmıştım bi aralar , sonra iyi bir ustaya sordum oda bizim motorların şanzımanının , racing diye anılan motorlarınkinden farklı olduğunu . Onlarda tam sentetiğin debriyaj balatalarına hiç bir zarar vermediğini yalnız bizim motorların debriyaj balatalarını çabuk bitirdiğini söyledi. Ve bu törpülenen debriyaj balatası tozlarının güçlü bir aşındırıcı etkisinin olduğunu bununda motorun ömrünü büyük oranda kısalttığını , bizim motorlar için en iyi yağın yarı sentetik olduğunu söyledi . Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Tvs RTR 150
    Gecen hafta sonu marmaristen gocek'e kısa bı tatıl ıcın yol aldık arkadasımla. Yolda max hız olarak 122 km/h gordum toplam yuk olarak sanırım 160 kg kadardık. Motor da vibrasyon hıssedılıyor. Artcı daha fazla hıssedıyor. Ben yola cıkarken 700 kmdeydı motor. Suan ıcın bu kadar normal sanırım. Motorun hızı bu durumda normal mı ? 5.000 km yı doldurunca yıne bı uzun yol yapmayı dusunuyorum O zaman motorun son hızına ve vıbrasyon durumuna bakacagım.

2 foto;

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    düşeş bir araba denk getirdiğim için motoru satacağım . ilgilenenler buyursun denizlideyim .1220 km de motor. 2011 model. kırmızı . 3 600 e bırakcam . zaten bilen bilir bu motoru. 0554 345 92 33 telefon numaram .
    ilan no: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4349309/detay/

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Apache nin sıfır fiyatı nedir acaba?
    sıfır cbf150 3.850 TL almayı düşünüyororum ama sıfır apeche de aklım kalmıyor değil
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    şu anda sıfır km.apache,plaka dahil.4050 tl.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:58 ----------

Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam bora abi cbf 150 de yağ filtresi var araştırabilirsin ama değişimi çok zor epey zahmetli olduğu için hiç değiştirmedim :D
    kardeş,ne cbf 150 de,ne de ybr de yağ filtresi yok.bende emin olmak için araştırdım.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    slm arkadaşlarım Ankara da yaşayan ve serviste sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma müjde... !!! Bu ayın sonunda Ankaraya tvs yetkili servisi açılıyormuşş. bu gün tvs müşteri hizmetleri ile konuştum ve bu haberi verdiler çok sevindim. Ankaralı TVS cilerle paylaşayım dedim
    kazasız sürüşler....

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Dün akşam motoru bi deneyeyim dedim 122 yi gördü elimi gazdan cektim sanırım 130 yapacaktı suanda 800 km de 1500 de tekrar yağını değiştirip tekrar bi deneme yapacağım

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Bizim makinalarda kaç bin devirde kesici devreye giriyor deneyen var mı arkadaşlar???

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlarım Ankara da yaşayan ve serviste sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma müjde... !!! Bu ayın sonunda Ankaraya tvs yetkili servisi açılıyormuşş. bu gün tvs müşteri hizmetleri ile konuştum ve bu haberi verdiler çok sevindim. Ankaralı TVS cilerle paylaşayım dedim
    kazasız sürüşler....
    Bu çok güzel bir haber Ben sırf servis sıkıntı olur diye tvs sahibi olma konusunda kararsız kalıyordum. Satışda yaparlar heralde..
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler