Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    [QUOTE=M.balibey;2894728]
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi ölçtüm 7 bin devirde 13.20 volt geliyor aküye bu xenon hattının önü derken orjinal far soketinin kablosunu kesip kısa fara gelen elektiriğe mi takayım yoksa xenonun tesisat kablosunun aküye bağlanan sigortalı artı ucuna mı
    bitane röle al 12 V DC kısa farın artı ve eksisini bu rölenin bobin ucuna bağla A1 artı A2 eksi olsun.
    üzerinde hat tipi sigorta olan kırmızı kablo bul bi ucunu akünün artısına bağla.ortada sigorta diğer ucunu rölenin com ucuna bağla. rölenin NO normalde açık ucundan çık zenonun artısına bağla zenononun eksisinide akünün eksisine işlem tamam.. kısa farın anahtarını basınca röle çekecek. anahtardan fazla akım geçmeyecek. daha uzun ömürlü olacak. akım röleden geçip lamba yanacak..
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalmayız da Nisan ve sonrası olur, böyle yanar ortalık kavur kavur.. sonra da basarız gaza eser efil efil
    ah ulan nasıl canım çekti ya
    nerdensin sen hocam?
    ben izmit?
    hehe benimde canım çekti valla bende far sönüyor diye çıkamadım bir kaç gecedir bursa da oturuyorum ben 18 martta falan çanakkale düşünüyorum bende

[QUOTE=atillapasa;2894933]
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bitane röle al 12 V DC kısa farın artı ve eksisini bu rölenin bobin ucuna bağla A1 artı A2 eksi olsun.
    üzerinde hat tipi sigorta olan kırmızı kablo bul bi ucunu akünün artısına bağla.ortada sigorta diğer ucunu rölenin com ucuna bağla. rölenin NO normalde açık ucundan çık zenonun artısına bağla zenononun eksisinide akünün eksisine işlem tamam.. kısa farın anahtarını basınca röle çekecek. anahtardan fazla akım geçmeyecek. daha uzun ömürlü olacak. akım röleden geçip lamba yanacak..
    abi şu basit regülatörü pztelektrikçime söylücem bakalım olmadı yine röleliye dönüp sargıları kalınlaştırıcam birde uygun konjektör bulurum tabi bu ikisi en basit olanı

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İstanbul yokmu pazar plani olan (: takilalim canim skldi havalarda guzel hazir.. Akalim biraz xD

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    bahar başı gibi bütün apacheler toplanıp bir etkinlik mi yapsak?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Ortada biyerlerde bulusabiliriz ben her turlu uyarim uzun yol kalabalik zevkli olur heralde (: bursa, canakkale, izmit, istanbul bulusmasi olabilir.. Ztn agirlik buralardan apacheciler..
    M.balibey bunu beğendi.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada biyerlerde bulusabiliriz ben her turlu uyarim uzun yol kalabalik zevkli olur heralde (: bursa, canakkale, izmit, istanbul bulusmasi olabilir.. Ztn agirlik buralardan apacheciler..
    güzel olur aslında bunu değerlendirmek lazım..ben ayvalıktan gelebilirim orta bir nokta bulunursa..

Motosikleti
    racer 200s
    arkadaşlar tvs ile 150 km yol gittik vibrasyon yuzun den her 50 km de bir durmak zorunda kaldık .d

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    ya anlamıyorum ben bu vibrasyon olayını, hele ki 50 km de bir durmak garip.. üstelik sabit hız 150 gitmeyiz ki, grup katılıcaz. ben izmittenim, uyarım her plana.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı emre ergin37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tvs ile 150 km yol gittik vibrasyon yuzun den her 50 km de bir durmak zorunda kaldık .d
    Vayy beee
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    tvs deki vibrasyonu çok fazla abartıyorsunuz,yada benim motorumda titreşim az..anlam veremiyorum,okuduğum titreşim yorumları sanki çinli cross motorlar gibi anlatılıyor..580 km yol yaptım 4 mola ile,o da yemek ve oturuş pozisyonu yorduğu için..titreşim namına bugüne kadar hiç sorun sıkıntı yaşamadım..

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    arkadaş küçük viteste yüksek devirlerde gittiyse titreşim kaçınılmaz olur...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş küçük viteste yüksek devirlerde gittiyse titreşim kaçınılmaz olur...
    aynen öyle

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Arkadaşlar affınıza sığınarak yazıyorum bunu ya 150 km yolda 3 defa mola veren arkadaşımızın motorunda sorun var ya da dediğiniz gibi sürekli yüksek devirlerde kullanılmış fakat ben ki motorum 2011 model 33bin km de şuan. Ve genelde Antalya - İstanbul arası kullandım hiç mola vermeden gittim hep. Bursa feribottan sonra antalyaya 5 saatte geliyorum genelde ama dediğiniz kadar titreşim etkilemiyor belkide bundan önceki motorumun King 135 olması :D
    eby78 bunu beğendi.
    the first day of my rest of my life today

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    doğru söylüyorsun yunus bizim apachelerde titreşim öyle rahatsız edecek,konusu açılacak kadar bir titreşim değil..abartılıyor..kuzenimin eşinde 2008 cbf var o bile bu kadar olması çok normal buna titreşim demek yanlış olur yorumunu yapabiliyor..

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Aynen burak ama insanlara hak veriyorum bazen ilk motor olarak alıyorlar ve beklentiler hep yüksek birde eşte dostta honda yamaha gibi titreşim olmayan motor varsa sonra insanlar forumlarda kötülemeye başlıyor.. Bence Tvs gerçekten sağlam bi motosiklet eşşek gibi kullanıyorum hala tık demiyor diğerleri gibi yağ yakmıyor ya da bastığın zaman gitmiycem demiyor
    the first day of my rest of my life today

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    vet beklentilerin yüksek olması ve malesef bizim insanlarımızın da biraz marka fanatiği olması yüzünden bu kadar abartılıyor diye düşünüyorum..evet cbf te hiç titreşim yok,doğru..ama yinede apachenin tadını veremiyor..ben memnunum ve rahatsız da değilim az biraz kıpraşmasından

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vet beklentilerin yüksek olması ve malesef bizim insanlarımızın da biraz marka fanatiği olması yüzünden bu kadar abartılıyor diye düşünüyorum..evet cbf te hiç titreşim yok,doğru..ama yinede apachenin tadını veremiyor..ben memnunum ve rahatsız da değilim az biraz kıpraşmasından
    Ayrıca bizim insanımız yüksek gelirli olsaydı bu konulara takılmazdı. Adam acaba ne zorluklarla para kaynağını ikna ediyor veya para topluyor veya daha başka şeylerle 4000 üzeri para topluyor sonra herhangi bir motor alıyor. Dolayısıyla para bazında düşündüğünden böyle oluyor. Paranın gözü kör olsun be.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bu canavarın 2013 modelleride aynı kasa mı arkadaşlar.. yoksa makyaj değiştirecek mi...
    birde 2013 üretimi tvs apacheler ne zaman bayilerde olur.. saygılar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu canavarın 2013 modelleride aynı kasa mı arkadaşlar.. yoksa makyaj değiştirecek mi...
    birde 2013 üretimi tvs apacheler ne zaman bayilerde olur.. saygılar
    Bi burası kaldıydı panpa el atmadık
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    LEN gidip 2013 mü alasam yine
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler