Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler uyanık olan var mı bilmiyorum ama ben yine de şansımı deneyip bir soru sorucam müsadenizle...
    Ben Apacheyi ilk aldığımda bayii 500 ve 1000 km de getir bir rodaj bakımını yapalım dedi...2 hafta önce 500 kilometreyi bulunca makinayı götürdüm yarım saat 45 dakika sonra gittiğimde motor hazırdı sanırım sadece yağ değişmiş....500 km bakımında 40 lira aldılar fazla sorgulamadım...1000 km bakımına ise 2 gün önce gittim. Daha önce lastik tamir köpüğü almıştım bayiiden o zaman sibopların değişmesi gerektiğini söyledi elaman...bu gidişimde şunu da hallet bari dedim...2 saat sonra gittiğimde motor hazırdı...dediğine göre lastik işi de hallolmuş ve rutin bakımlar yapılmış bu sefer 160 lira aldı...acaba bu rakamlar normal mi yoksa sorgulamadığım için kazık mı yedim bilemiyorum işin tecrübelisi olanların yorumlarını bekliyorum
    hacım, buna benzer şeyler duydum bende, yeni kasası için niyetim var fakat böyle şeylere gelemem kusura bakmasın.
    100 150 liraya 600cc motorun bakımına veriyorsun
    tek silindir makinada 160 lira bakım parası olmaz kusura bakmasınlar.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi geceler uyanık olan var mı bilmiyorum ama ben yine de şansımı deneyip bir soru sorucam müsadenizle...
    Ben Apacheyi ilk aldığımda bayii 500 ve 1000 km de getir bir rodaj bakımını yapalım dedi...2 hafta önce 500 kilometreyi bulunca makinayı götürdüm yarım saat 45 dakika sonra gittiğimde motor hazırdı sanırım sadece yağ değişmiş....500 km bakımında 40 lira aldılar fazla sorgulamadım...1000 km bakımına ise 2 gün önce gittim. Daha önce lastik tamir köpüğü almıştım bayiiden o zaman sibopların değişmesi gerektiğini söyledi elaman...bu gidişimde şunu da hallet bari dedim...2 saat sonra gittiğimde motor hazırdı...dediğine göre lastik işi de hallolmuş ve rutin bakımlar yapılmış bu sefer 160 lira aldı...acaba bu rakamlar normal mi yoksa sorgulamadığım için kazık mı yedim bilemiyorum işin tecrübelisi olanların yorumlarını bekliyorum
    160 tlye lastik mi değişti yağ yağ filtresi işçilik genelde 50 tl desek verdiğin fiyata 10 tl filtre ekledim geriye 110 tl kalıyor eğe makyajlı olan değilse iç lastikli olduğundan sanırım sibobu değiştiremez lastiği değiştirmesi gerekir

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 tlye lastik mi değişti yağ yağ filtresi işçilik genelde 50 tl desek verdiğin fiyata 10 tl filtre ekledim geriye 110 tl kalıyor eğe makyajlı olan değilse iç lastikli olduğundan sanırım sibobu değiştiremez lastiği değiştirmesi gerekir
    dediğinde haklısın az cok.
    ama bu servis fiyatları varken alınır mı alınmaz mı o tartışılır.
    bunu birileri adam akıllı acıklarsa mutlu olucam
    # motosikletle.blogspot

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğinde haklısın az cok.
    ama bu servis fiyatları varken alınır mı alınmaz mı o tartışılır.
    bunu birileri adam akıllı acıklarsa mutlu olucam
    yağını kendin değiştiriyorsan alınabilir fakat parça için beklersin benim km sayacı bozuldu jantın göbeğindeki ısmarladık bakalım ne zaman gelicek parça fiyatları pahallı 2011 yılında aldığımda o zamanki servise sormuştum ortalama kaça oluyor bakımlar diye 30 tl demişti fakat servis değişti fiyatlarda artı o zamanlar param cbf ve ybrye yetmiyordu diye apache aldım 1000tl daha olsaydı cbf alacaktım yine 2011de bir arkadaşım cbf aldı ne yağ yaktı ne bişey gerçi fiyatlarda neredeyse aynı oldu arada 90 tl fark var

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    hacım, buna benzer şeyler duydum bende, yeni kasası için niyetim var fakat böyle şeylere gelemem kusura bakmasın.
    100 150 liraya 600cc motorun bakımına veriyorsun
    tek silindir makinada 160 lira bakım parası olmaz kusura bakmasınlar.
    tamamen servisle alakalı bir durum. devamlı sürat motora gidiyorum. gayette memnunum.motor yapılırken başında bekliyorum. 10-40 shell yağ 25 tl, yağ filtresi 8 tl vs vs ..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamen servisle alakalı bir durum. devamlı sürat motora gidiyorum. gayette memnunum.motor yapılırken başında bekliyorum. 10-40 shell yağ 25 tl, yağ filtresi 8 tl vs vs ..
    genel olarak servislerinin cok pahalı oldugunu söyluyolar, bir de şöyle bişi var diafram delme olayı nedir.
    kronik sorun haline gelmiş sanki.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    genel olarak servislerinin cok pahalı oldugunu söyluyolar, bir de şöyle bişi var diafram delme olayı nedir.
    kronik sorun haline gelmiş sanki.
    evet bazı arkadaşların başına geldi. kimisi pis benzinden olduğunu söylüyor, kimisi çok aragaz vermekten olduğunu söylüyor..diyafram, karbüratörün içinde olan ortasında iğne bulunan plastik contaya benzer birşey.. delinince motora çok hava gidiyor ve belirli bir devirden sonra motor gaz yememeye başlıyor. garantiden değiştirilebilir.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    evet bazı arkadaşların başına geldi. kimisi pis benzinden olduğunu söylüyor, kimisi çok aragaz vermekten olduğunu söylüyor..diyafram, karbüratörün içinde olan ortasında iğne bulunan plastik contaya benzer birşey.. delinince motora çok hava gidiyor ve belirli bir devirden sonra motor gaz yememeye başlıyor. garantiden değiştirilebilir.
    dün gidip denedim yeni kasayı hocam, kafam biraz karışık. o para eder mi diye düşünüyorum şuan için verdiği rakam gerçekten cok aşırı geldi 4800 peşin para yeni kasa için diyorlar.
    ama hala titriyor, eski kasaya göreye bir nebze az titriyor
    ama direksiyonda yine var aynı şekilde.
    fiyatı baya bi abartmışlar,
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    dün gidip denedim yeni kasayı hocam, kafam biraz karışık. o para eder mi diye düşünüyorum şuan için verdiği rakam gerçekten cok aşırı geldi 4800 peşin para yeni kasa için diyorlar.
    dostum ben motorumu alırken çok araştırdım. hint sitelerinde kullanıcıların başına gelen problemleri bile okudum.. apacheye vereceğim para ile alabileceğim daha iyi bir motor bulamadım. bence şimdide aynı şekilde yeni kasa apacheye verilebilecek para ile alınabilecek daha iyi bir motor sadece eski kasa apachedir.
    TRANSALP XL700

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Dostum sen motor alma arefesindesin galiba.Yeni kasa Apache için bir nebze umutluydum ancak gel gör ki titreşim aynı derecede ben şahsen titreşimden çok rahatsız olurum.Birde en büyük şüphem dijital gösterge.Hiç güvenemiyorum nedense.Şuan gönlüm Cbf'den yana.Sende bir düşün derim.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen motor alma arefesindesin galiba.Yeni kasa Apache için bir nebze umutluydum ancak gel gör ki titreşim aynı derecede ben şahsen titreşimden çok rahatsız olurum.Birde en büyük şüphem dijital gösterge.Hiç güvenemiyorum nedense.Şuan gönlüm Cbf'den yana.Sende bir düşün derim.
    ybr de ve cbf sattım ben iki motoru adım gibi biliyorum
    deneme şansım oldu yeni kasayı. hem ebat olarak daha da büyümüş motor hemde tam bir serseri cadde motoru havası var.
    titreşim olayı kafamı kurcalayan tek şey. birde servisleri için baya pahalı diyorlar.
    4800 lira verilir mi verilmez mi bunu düşünüyorum.
    dostum ben motorumu alırken çok araştırdım. hint sitelerinde kullanıcıların başına gelen problemleri bile okudum.. apacheye vereceğim para ile alabileceğim daha iyi bir motor bulamadım. bence şimdide aynı şekilde yeni kasa apacheye verilebilecek para ile alınabilecek daha iyi bir motor sadece eski kasa apachedir.
    hocam almak mesele değil ki gidip alırım.
    aldıktan sonra ugraşmamak. servise gidicem yine 100 lira kilitleyecekler bana garantisi devam etsin diye demek istemiyorum.
    servis olayında 10 kişi ile konuştum apaci kullanan, 7-8 i aynı şeyi söyledi.
    düzgün servis yoksa fena para gidiyor diye
    # motosikletle.blogspot

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    hocam almak mesele değil ki gidip alırım.
    aldıktan sonra ugraşmamak. servise gidicem yine 100 lira kilitleyecekler bana garantisi devam etsin diye demek istemiyorum.
    servis olayında 10 kişi ile konuştum apaci kullanan, 7-8 i aynı şeyi söyledi.
    düzgün servis yoksa fena para gidiyor diye
    ben örnek vereyım 3500 bakımına 95 tl odedım sibop ayarı yapıldı extradan daha sonrakı servı gıdısımde motorda problem var dıye goturmustum 5000 km idi yapılan işlem diyafram degıstı karburotor temızlendı sibop ayarı yapıldı on dişli büyütuldü 1 tane zıncır temısleme spreyı verıldı bi de sağ sinyal ampulu değişti toplam odedıgım para 154 ve ya 159 tl ıdı bılgıne.bidahada servise gıdersem beni .....
    M.balibey bunu beğendi.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    dostum kusura ama seni iyi kaziklamislar a dan z ye komple bakim yapsan 160 lira tutmaz kaldiki bide seninki ilk ve ikinci bakim normalde ilk iki bakim ucretsiz ben para vermedim
    senden ne sebeble aldilar hani bunun garantisi sen sormadin mi garanti ne ise yariyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

duzeltme yapiyorum
    ikinci bakimda sadece 20 tl yag parasi vermistim
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    beyler yapmayın yaa servis diye nerelere gidiyorsunuz siz??
    TRANSALP XL700

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    tvs yeni kasada benim eski kasada gördüğüm tüm eksikleri gidermiş.
    tubeless lastik ve boyut.
    bence alınacak motor budur.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben örnek vereyım 3500 bakımına 95 tl odedım sibop ayarı yapıldı extradan daha sonrakı servı gıdısımde motorda problem var dıye goturmustum 5000 km idi yapılan işlem diyafram degıstı karburotor temızlendı sibop ayarı yapıldı on dişli büyütuldü 1 tane zıncır temısleme spreyı verıldı bi de sağ sinyal ampulu değişti toplam odedıgım para 154 ve ya 159 tl ıdı bılgıne.bidahada servise gıdersem beni .....
    bunun gibi şeyler duydum cogu kişi de. servisleri fena diyorlar. 100 lira kilitliyorlar bakımda diyorlar
    beyler yapmayın yaa servis diye nerelere gidiyorsunuz siz??
    hocam sana da ö.m attım ama görmedin sanırım
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    cevapladım Tsubasa
    TRANSALP XL700

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla teknik anlamda çok birşey anlamadığım için başında durmadım motoru bıraktım 2 saat sürer dediler.. bende çıktım gezmeye gittim lastik değişmemiştir herhalde çünkü lastik komple değişse eskileri de bana ya verir ya gösterirdi..500 km bakımında 40 lira almıştı 1000 da 160 şaşırdım bende...bu arada 500 de değişen yağı 1000 de bir daha mı değiştiriyorlar...500 'e gitmeden önce yağı kontrol ettim biraz yoğun bir kıvamı vardı değişen yağı yine soğukken kontrol ettim bu sefer bariz bir şekilde çok ince olduğunu farkettim sanki ayçiçek yağı gibi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kusura ama seni iyi kaziklamislar a dan z ye komple bakim yapsan 160 lira tutmaz kaldiki bide seninki ilk ve ikinci bakim normalde ilk iki bakim ucretsiz ben para vermedim
    senden ne sebeble aldilar hani bunun garantisi sen sormadin mi garanti ne ise yariyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

duzeltme yapiyorum

ikinci bakimda sadece 20 tl yag parasi vermistim
    valla ben Artı Grup var beyoğlunda oraya gittim bir insanı 1 veya 2 kere kazıklar kazıklarsa ondan sonra bekler ha bekler müşteri nerde diye...keşke kendisine sorsaydım neden bu kadar pahalı diye belki açıklama yapardı...
    M.balibey bunu beğendi.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben dün sabah HARLEY-DAVIDSON SPORTSTER 1200 CUSTOM kullandim onda bile titresim var yuksek devirlerde ayna bayagi titriyor arkayi bulanik gosteriyor. tabi onun titresimi de baska bir zevk veriyor insana bence tvs apache nin titresimi kullaniciya degil de motorun kendisine zarar veriyor. ben motorumu surerken hic rahatsiz olmadim titresimden ama kendi motoruma artci olarak bindigimde ayaklarim uyusacak gibi oldu. sonucta titresim de altindamotor oldugunu hissettiriyor kotu birsey degil bence.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    buranın derdi bitmiyo... allah motoru olana yardımcı olsun. ben sattım. üzüldüm sattığımada. ama bu zamanda bi eve iki ruhsat fazla.. devlete çalışıyoruz resmen. vergisi sigortası muayenesi. servisi bitmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler