Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykum.. Ozledinizmi beyler pek takilamiyorum :D Bugun dolastm biraz hoyratça kadikoy sokaklarinda :D bide dün benim apacheyi verdigim cocukla oturduk biraz, bindim apacheye acayip farkli geldi ya.. Runnerde titresim olmadigindanmi blmiorm zangir zangirdi.. Bide bisiklet gibi geldi 11bin devirde bagirtiom ivmelenme tatmin edici degl ynede.. Nolrsa olsn seviorum apacheyi.. Bunu bisey degistiremez..
    olum eski bir apache kullanıcısı olarak istanbuldaki arkadaşlara taşlatacan kendinirunnera xenon takılıyor aydınlatması nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

arkadaşlar bugün motosikletin egsozunun geriye dopru giden borusunun kıvrıldığı yerde büyük bir cıvata gördüm acaba o cıvata yağ karterine mi açılıyor yağ basıncını ölçmek için bileniniz var mı eğer kartere açılıyorsa daha önceden yazdığım yağ sıcaklık göstergesinin sensörünü oraya monte edicem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olum eski bir apache kullanıcısı olarak istanbuldaki arkadaşlara taşlatacan kendinirunnera xenon takılıyor aydınlatması nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

arkadaşlar bugün motosikletin egsozunun geriye dopru giden borusunun kıvrıldığı yerde büyük bir cıvata gördüm acaba o cıvata yağ karterine mi açılıyor yağ basıncını ölçmek için bileniniz var mı eğer kartere açılıyorsa daha önceden yazdığım yağ sıcaklık göstergesinin sensörünü oraya monte edicem
    bence uğraşma motora zarar verebilirsin..hem gerekte yok.

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    ya arkadaşlar bir şey sorucam, TVS Apache ile durmaksızın kaç KM yol alabilirim? yani uzun yol deneyimi kimlerin var. mesela günde kaç km yol yapabilirim?

Motosikleti
    TVS apache...
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bir şey sorucam, TVS Apache ile durmaksızın kaç KM yol alabilirim? yani uzun yol deneyimi kimlerin var. mesela günde kaç km yol yapabilirim?
    ben 600 km yaptım bir günde.nihat ve yusufla beraber. bu işin uzmanı enes tir. ona sormak lazım..

Motosikleti
    CBR 250 R
    600 yeterli ama yorar hacminden dolayı diye düşünüyorum. Bu yaz, bu motorla biraz uzun yol yapmayı planlıyorum. senin yolculuğun nasıldı?

Motosikleti
    TVS apache...
    motorda sıkıntı yok. 1000 km bile yapar. asıl önemli olan senin motor kullanma kondisyonun. yani diyeceğim olay sende bitiyor. her 100 km de bir durup bi çay içersen sıkıntı olmaz.

enessss nerdesin. arkadaşa biraz tecrübelerini anlat..uzun yol uzmanı sensin..

Motosikleti
    CBR 250 R

yeni kasa

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Ben apache ile değil de cg ile uzun yol yaptım 1500 km. gündüz ve gece yaptığın yolculuklarda motorun durumu değişiklik gösterir (elbette yaz ayından bahsediyorum). 700 km üstüste gittim bişey olmadı. buna dayanarak Apache'ye birşey olmaz diyorum. Apache ile bir arkadaş 400 km lik yolculuğa çıktı 3 defa mola verdi onda pek sorun çıkmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

600 yeterli ama yorar hacminden dolayı diye düşünüyorum. Bu yaz, bu motorla biraz uzun yol yapmayı planlıyorum. senin yolculuğun nasıldı?
    gideceğin coğrafyanın yolları da başka bir etkendir. Mesela Ankara ile Mersin yapacam desen dağ silsilesi vardır ve bundan dolayı dinlendir derim. Çünkü göreceksin ki tam tepeye çıktığında basınç değişecektir ve motor dinlenmek isteyecektir.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda sıkıntı yok. 1000 km bile yapar. asıl önemli olan senin motor kullanma kondisyonun. yani diyeceğim olay sende bitiyor. her 100 km de bir durup bi çay içersen sıkıntı olmaz.

enessss nerdesin. arkadaşa biraz tecrübelerini anlat..uzun yol uzmanı sensin..
    Geldim abi çengelkoy sahilde oturuyodum biraz (: Kardes ben bir gunde tam olarak 1068km yaptim kontagi kapattigimda buydu km.. Tokat izmir arasi yqptm bu yolu.. 2 mola ile.. Bi kez Ankara elmedag bi keredr manisa turgutluda mola verdim.. Varsa sendede boyle bi kondisyon ve azim, motordan korkma.. Apache sende daha dayanikli emin ol.. Gucun yetiosa durmadan 2binde gidersin.. Yagini degisip daha fazlasinida (: benm yolda hersey ckti karsima.. Egenin daglarindan tut, tokat corum arasi 200km yağmur yemeye kadar herseyi yasadim.. 3tane yagmrluk parcaladim.. Motordan korkma, kendinden kork cunki herkesin dayanacagi bisey degil hem kucuk cc hem titresim hem oturus pozisyonu.. Kimi yolda 110u gecemedi yirtsamda.. Ve bu yolculktan 3 gun sonra izmirden istqnbula geldim 6.5 saatte.. Tek mola ile gebzede.. Canini cikardim 11bin 10bin devirde geldi motor yinede tik demedi.. Bu anlattklarm yeter sanirim sorun icin.. (:

Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence uğraşma motora zarar verebilirsin..hem gerekte yok.
    eğer o cıvataysa zarar verecek herhangi bişey olmuyor yazın çok aşırı ısınıyor bellirli bir sıcaklığa gelince durup soğumasını beklicem kıbrıs planım var çünkü eylül ayında 45 dereceyi görmüştük girnede okurken

[QUOTE=atillapasa;2893578]
    bende anlamadım yarın gidicem elektirikçiye

xenon zaten aküden elektirik alıyor hazır h4 tesisat kablosu kulladım diğer türlü röleli kendin yapınca aküyü bitrdi diye birde bunu deniyeyim dedim hava kararınca bir çıktım başta herşey güzeldi ama mudanyadan bursa yönüne yokuştan iniyorum pat diye söndü ilk tırstım ne olduğunu anlamadım 10 km ilerde kırmızıya denk geldim debriyaja bastım far yandı hemen geri döndüm dönüşte deneme amaçlı tekrardan yüksek devir yaptım sondu debriyaja bastım çalıştı tamda istediğim gibi olmuştu halbuki[/QUOT

yüksek devirde giderken sönmesinin nedeni aküye şarj için 13.8 volttan fazla elektrik gitmesi ve bu esnada zenonun elektronik ünitesinin kendini korumaya alması olabilir. ölçü aletiyle ölçmek lazım. orta ayakta gaz basıp aküye gelen voltaja.

ufak regülatörler var. oto teypçilerde var. zırıltı yapan dandik teyplerde besleme hattına takıyolar. öyle bişeyin faydası olabilir.zenon hattının önüne takabilirsin..
    abi ölçtüm 7 bin devirde 13.20 volt geliyor aküye bu xenon hattının önü derken orjinal far soketinin kablosunu kesip kısa fara gelen elektiriğe mi takayım yoksa xenonun tesisat kablosunun aküye bağlanan sigortalı artı ucuna mı

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hay baslicam xenonuza da ampulunuzede kablonuzada ha :D Çagatay iyice bozdun kafayi farkindamisin, doktora yapacan yakinda bu konuda xD Cok dusunmek iyi degil haci bas gaza bosver gerisini xD Runnere takiyolar kolayca ama bnm en son derdim o xD

BİDE O resimdeki apache Yeni kasa degil, Rtr180 ABS modeli.. Turkiyede yok, gelmezde ama cok yakiskli ve guzel makine..

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay baslicam xenonuza da ampulunuzede kablonuzada ha :D Çagatay iyice bozdun kafayi farkindamisin, doktora yapacan yakinda bu konuda xD Cok dusunmek iyi degil haci bas gaza bosver gerisini xD Runnere takiyolar kolayca ama bnm en son derdim o xD

BİDE O resimdeki apache Yeni kasa degil, Rtr180 ABS modeli.. Turkiyede yok, gelmezde ama cok yakiskli ve guzel makine..
    hacı afedersin karşıdan araba gelince bir s*k*m göstermiyor ki hele birde bazı o.çları motor gördümü uzun yakıyorlar ya gidiş geliş yol olsa motorun üzerinden atlayıp ön cama kafayla dalmak geliyor içimden hindistaa mail atıcam en sonunda yok millet yurtdışında 160lığa takıyorlar bunların şarj dinamosu vs falan aynıymış onlar nasıl takıyorda benden olmuyor onu anlamadımnoldu ne derdin var kardeş yapılabileceğimiz gibiyse gelelim

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne uğraşıyosun bukadar harbiden gitbi elektirikçi ölçsün baksın taksın ver bi 20lik kurtul.elinden gelmiyo işte daha ne zorluyosun..fantazimi yapıyosun

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne uğraşıyosun bukadar harbiden gitbi elektirikçi ölçsün baksın taksın ver bi 20lik kurtul.elinden gelmiyo işte daha ne zorluyosun..fantazimi yapıyosun
    hocam tanıdık elektrikçi pztye kadar doluyum dedi başka yerlere baktım sanayide hiç biri motor diye bulaşmıyor sorun takmak değil sorun neden söndüğü

Motosikleti
    CBR 250 R
    hocam sen ne yapmışsın öyle ya. valla tebrik ederim,
    bakiym havalar ısınsın da sahil şeridini turlama planım var.

hocam sen ne yapmışsın öyle ya. valla tebrik ederim,
    bakiym havalar ısınsın da sahil şeridini turlama planım var.
    izmit bursa çanakkale civarı mı be yaz sıcağında turladım bence ısınmasını bekleme şu sıralar iyi gidiyor havalar

Motosikleti
    CBR 250 R
    izmit bursa çanakkale civarı mı be yaz sıcağında turladım bence ısınmasını bekleme şu sıralar iyi gidiyor havalar
    bugün gezdindim de uzun yol yapılmaz, yaz gelsin bir yaz

bugün gezdindim de uzun yol yapılmaz, yaz gelsin bir yaz
    bizim burası 18 ile 20 derece arasında geziyordu şu anda bile 12 derece hava inş böyle gider havalarda bu kış motorsuz kalmayız

Motosikleti
    CBR 250 R
    bizim burası 18 ile 20 derece arasında geziyordu şu anda bile 12 derece hava inş böyle gider havalarda bu kış motorsuz kalmayız
    kalmayız da Nisan ve sonrası olur, böyle yanar ortalık kavur kavur.. sonra da basarız gaza eser efil efil
    ah ulan nasıl canım çekti ya
    nerdensin sen hocam?
    ben izmit?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler