Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    slm arkadaslar benim motorun sinyal lambalarinin hicbiri yanmiyor.sizce problem ne olabilir.bu flasor denen seyin yanmis olma ihtimali varmidir.sinyallerin 4 u birden yanmadigina gore problem onda olmali. bide flasor motorun neresinde kafadami yoksa akünün oralarda midir.?daha 2 gun once yaniyordu sinyaller
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    ben 2 hafta önce yağ yağ filtresi sibop ayarı ve vidaların sıkılmasına 95 tl ödedim beymotoda. gerisini sen düşün

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    toplam da 100 lira alırlar ortalama
    karbüratör temizliği 20 tl yapıyolar
    yağ 20 tl 25 30 v.s
    filitre 8 tl
    sibob ayarı 30 diye biliyorum
    buji 17,50 tl
    ıvır zıvır derken
    100 tl tutar gibime geliyor

buji yok ama ön disk kaliper keçesi var.
    ayrıca karbüratör temizliği derken karbüratör ayarı falan hepsi birlikte mi oluyor onlar.
    yağ filtresi periyodik bakımlarda baktırmak gerekir mi?
    ve şu yağ sızıntısı amortisörden de olabilir disk kaliperinden de olabilir onların orjinali tahmini ne kadardır?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji yok ama ön disk kaliper keçesi var.
    ayrıca karbüratör temizliği derken karbüratör ayarı falan hepsi birlikte mi oluyor onlar.
    yağ filtresi periyodik bakımlarda baktırmak gerekir mi?
    ve şu yağ sızıntısı amortisörden de olabilir disk kaliperinden de olabilir onların orjinali tahmini ne kadardır?
    Eger yag sizmasi amortisordense diger saydiklarinla kafadan 200alir servis .. El isciligi cok biner ustune ..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger yag sizmasi amortisordense diger saydiklarinla kafadan 200alir servis .. El isciligi cok biner ustune ..
    keçe değiştirmeye bilmiyorum fakat ben amaortisör yağlarını kalınlaştırdım yağ hariç işçilik 30 tl aldılar

Sövdürecekler arkadaş bu ne ya soygun resmen. Daha balaklava dizlik eldiven bile alamadım. Bu motoru alan kişi öğrenci olur, ne bileyim maddi külfet getirmesin diye almıştır. Ama bunlarda soktukça sokarız düşüncesi oldukça zor bineriz bu motora adam akıllı. Arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim en olmadı arayıp sorucam. Çünkü Eskişehir de bana 50 km, çok para alıcaklarsa başlarım garantisine. Sanki garantiye işimiz düştüğü gibi 'Ha yapalım hemen' diyecekler. Bakıma yetkili servise götürmemem tamamen garantiden çıkmasına neden olur mu?

Motosikleti
    Sövdürecekler arkadaş bu ne ya soygun resmen. Daha balaklava dizlik eldiven bile alamadım. Bu motoru alan kişi öğrenci olur, ne bileyim maddi külfet getirmesin diye almıştır. Ama bunlarda soktukça sokarız düşüncesi oldukça zor bineriz bu motora adam akıllı. Arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim en olmadı arayıp sorucam. Çünkü Eskişehir de bana 50 km, çok para alıcaklarsa başlarım garantisine. Sanki garantiye işimiz düştüğü gibi 'Ha yapalım hemen' diyecekler. Bakıma yetkili servise götürmemem tamamen garantiden çıkmasına neden olur mu?

sen önce bir fiyat al ona göre ilk yapılması gerekenleri yaptırırsın

straybullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility 125
    arkadaşlar benim 2-3 hafta sonra ehliyt elimde olacak. motoru aldığımdan beri hiçbir şeyine baktırmadım. Şöyle ki ben motoru 2.el aldım. Garanti belgesi Bursa Beymoto dan imzalanmış falan. Ben şimdi bursaya uzağım eskişehirdeki servise götürsem garanti devam eder mi ve eskişehirdeki servisi tavsiye eden var mı?
    Servis konusu beni de düşündürüyor biraz su an tvs servisi olan motorcu diyim bi kre far ampulu değiştirmıstim orada benim çin malı motorun her zaman kendi servisi 5 lira alırdı bu adamlar 7.5
    Almıştı servis fiyatları da boyle kazık olursa isimiz var demektir

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı straybullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis konusu beni de düşündürüyor biraz su an tvs servisi olan motorcu diyim bi kre far ampulu değiştirmıstim orada benim çin malı motorun her zaman kendi servisi 5 lira alırdı bu adamlar 7.5
    yapmayın lütfen yaa. 7.5 lira ampül için çok değil.. kaldıki tvs çin malları gibi dandik ampül kullanmıyor. osram ampül var üzerinde.
    TRANSALP XL700

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    valla ben öyle can çekişeceğine böyle ölsün diye gittim yamaha servisine yaptırdım bakımı. işciliğe sadece 10 tl aldılar. Ve servisten kat kat fazla ilgilendiler.. Yemişim garantiyi bu motor zaten başka hiçbirşey yapmasan yagını duzenlı koyduktan sonra bile 2 sene hiç sorunsuz gider.
    Servise minnet edeceğime garantiyi yakarım daha iyi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço kardeş naber napursun kış geldi görüşemiyoruz

lazere ne istiyosun bak ben eski müşterinim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

enes bak millet beni bekliyormuş demekki
    bir girdim topik canlandı
    selo sen gel hele anlaşırız ..sıkıntı yok sıfır kask....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmayın lütfen yaa. 7.5 lira ampül için çok değil.. kaldıki tvs çin malları gibi dandik ampül kullanmıyor. osram ampül var üzerinde.
    Arkadaşım ben de henüz motor yok nasipse tvs alıcam çin malı motor vardı ona taktirmıstim ampul 7.5 çok değil ama taktıkları çin malı bi ampuldu 1 lira bi sey. O motor için çok 35 watt h4 aradım ama ne narva da ne philps de ne de osramda yok internetde bile bulamadm. Sonuç olarak adam benim normal de beşe aldığım ampulu yüzde elli karla sattı bana.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Arkadaşım ben de henüz motor yok nasipse tvs alıcam çin malı motor vardı ona taktirmıstim ampul 7.5 çok değil ama taktıkları çin malı bi ampuldu 1 lira bi sey. O motor için çok 35 watt h4 aradım ama ne narva da ne philps de ne de osramda yok internetde bile bulamadm. Sonuç olarak adam benim normal de beşe aldığım ampulu yüzde elli karla sattı bana.
    apachenin orjinal ampulu 35 watt diye biliyorum ben osram marka

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben öyle can çekişeceğine böyle ölsün diye gittim yamaha servisine yaptırdım bakımı. işciliğe sadece 10 tl aldılar. Ve servisten kat kat fazla ilgilendiler.. Yemişim garantiyi bu motor zaten başka hiçbirşey yapmasan yagını duzenlı koyduktan sonra bile 2 sene hiç sorunsuz gider.
    Servise minnet edeceğime garantiyi yakarım daha iyi
    Ben de alınca bi kere götürüp duruma bakicam olmazsa götürmem servise. Ama eskişehirde de adam gibi bi tane servis yok ki bu yaz yamaha gelicek büyük ihtimal tyosunu aldım :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

apachenin orjinal ampulu 35 watt diye biliyorum ben osram marka
    Apache de ampul tipi h4 mu peki öyleyse patlayınca osram taktiklarini sanmam ben çok aradım yok 55 watt var oda benim motora gelmez di zaten

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Ben de alınca bi kere götürüp duruma bakicam olmazsa götürmem servise. Ama eskişehirde de adam gibi bi tane servis yok ki bu yaz yamaha gelicek büyük ihtimal tyosunu aldım :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Apache de ampul tipi h4 mu peki öyleyse patlayınca osram taktiklarini sanmam ben çok aradım yok 55 watt var oda benim motora gelmez di zaten
    aynen ilk bakıma servise götürdüm. Baktım çocuk daha anahtar tutmayı bilmiyor, bırak bakım yapmayı geçtim adam motora zarar vermese bari diye dua ediyorum bidaha götürürmüyüm servise Allah korusun. Yamaha özel servisine gittim motor bakım gördü valla kafam rahat etti

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    aynen ilk bakıma servise götürdüm. Baktım çocuk daha anahtar tutmayı bilmiyor, bırak bakım yapmayı geçtim adam motora zarar vermese bari diye dua ediyorum bidaha götürürmüyüm servise Allah korusun. Yamaha özel servisine gittim motor
    bakım gördü valla kafam rahat etti
    Ne çektim servisden adamlar zinciri yağla demeden yağlamaz di hava filtresi değişti mı diye sorunca yüzüme bakardi en iyisi içine sine sine kendin yapıcaksin :-)

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ben apache ye 7,5 liraya osram ampül aldın sandım..
    TRANSALP XL700

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keçe değiştirmeye bilmiyorum fakat ben amaortisör yağlarını kalınlaştırdım yağ hariç işçilik 30 tl aldılar
    Benım keçelerde patlak yokta uzun kullanınca terleme yapıyo biraz düşünüyorum bi ara değştirmeyi .. keçe iş değilde ön takımı dağıtıyolar takmak için zahmetli iş .. hıonda servisine kalırsak zıçtık :D tanıdık biyerde yaptırırm ..Abanttan önce bi yağ değiştireyim yeter bana ..Şimdilik kafama takılan başka bişey yok .. Amaan öğrencide olsan motor işi parasız olmuyo .. Bişey yok diyosun en ufak bi sıkıntıda maddi zorluk çekiosun .. sonunda satıp Akbille devam edicem o olcak :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    bende yağ değişeli 1000 km oldu abanttan önce mi değişsem yoksa gelincemi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler