Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    nasılsınız arkadaşlar ne var ne yok hayat nasıl beya..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar arkadaşlar.

Salı günkü yağmurda, motosikletin bulunduğu evin kapalı garajını su bastı. Motor seleye kadar su içindeydi. Öyle ki egzos falan görünmüyordu. Aha dedim gitti motor. Kurtarma şansım olmadı bulunduğu yerden. Saatlerce gulu gulu yüzdü motor.

Ertesi gün sular çekildi. Hemen düz bir yere, güneşin altına aldım. Boşaltabildiğim kadar su boşalttım egzostan. 1 gün falan kurutmakla uğraştım.
    Perşembe günü de nolacaksa olsun dedim, marşa bastım ve ilk seferde çalıştı namussuz
    Egzostan attığı suyu anlatamam size. En az 2 litre su boşalttı egzostan. Tam egzosun ucundan değil de, ortalarından bi yerden tahliye etti. Sonrasında da motor ısındıkça sanki su soğutmalı motorda conta yakmışız gibi bol bol su buharı, beyaz duman...
    Yarım saate yakın durduğu yerde çalıştırdım taa ki buharı kesinceye kadar. Neyse ki birşeyi yok şuan.

Acaba dişlileri, zinciri tekrar yağlamam gerekir mi? Gerekiyorsa nasıl yapıyoruz bu yağlama işini?
    Teşekkürler.

700km olduk bu arada

hava filtre kutusunu çıkarıp iyice temizleyip hatta filtreyi değiştirip çalıştırsaydın keşke.. motor su çekmemiş olurdu ve o beyaz dumanı atmazdı.. bence şimdi hemen hava filtreni değiştir. özelliğini kaybetmiştir okadar suyu çekince
    TRANSALP XL700

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtre kutusunu çıkarıp iyice temizleyip hatta filtreyi değiştirip çalıştırsaydın keşke.. motor su çekmemiş olurdu ve o beyaz dumanı atmazdı.. bence şimdi hemen hava filtreni değiştir. özelliğini kaybetmiştir okadar suyu çekince
    Doğru dediniz, aklıma gelmemişti benim. Ne durumda olduğuna bir gözatayim. Bayramdan sonra da yenisi ile değiştiririm.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru dediniz, aklıma gelmemişti benim. Ne durumda olduğuna bir gözatayim. Bayramdan sonra da yenisi ile değiştiririm.
    birde motorun bir çok yerine wd40 sık. pis su altında kaldığı için kurumlanıp paslanma yapabilir.
    TRANSALP XL700

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet nasılsınız

zerzura geçmiş olsun birkaç kuru wd40 alıp yağ banyosu yaptırmalısın akü kutup başı ve kablo uçları dahil sık ki sonra korozyon olup iletkensizlik olmasın zinciride wd40 yada gaz yağıyla temizleyip zincir yağıyla yağlamalısın hidroliğide değiştirmekte fayda var nem çekerse özelliği bozuluyor zaten ömürleri 2 yıl dot 4 koyarsanız nem alma özelliği daha az motor yağınada yağ kaçmış mı bir bakın derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

çin malı çanta alayım diyorum motora ucuz yollu ne tavsiye edersiniz birde kaç litre iyidir çanta doluyken dik yokuşta tepesi taklat gelmek istemem

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Sonunda tvs far yapmış Bence olmuş

DALGIC_800 bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    arkadaşlar herkese iyi bayramlar.
    Sarı kızımızla 500 km yol yaptık bu son 2 günde 1500 km ye geldi motorumuz memnunuz rtr dan.

50 tl ye 400 km yaptık petrol ofisinden aldık yakıtı 12 kr yapar hız 90 100 civarı 95 oktan benzinle.

100 km yi rüzgarsız havada zor geçiyor max hız motor gücüyle 110 115 bayır aşağı 130
    110 da devir redline dayanıyor cruse hızı max 90

Sanırım arka dişliyi 1 diş ufaltıcam . Ozaman cruse hızı 95 100 km olacak motorun açılmasına göre bakıcam baklım .

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bu model bayadır varda getirmiyolar işte Türkiyeye
    TRANSALP XL700

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    ya şu kontak deliği düşme ile kaymış sanırım :/

etrafındaki yeşil çember olan plastik kırıldı, bu kayma işlev olarak bi etki eder mi? yoksa ilk bakımı beklyip bakım sırasında mı düzelteyim?

Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi bayramlar.
    Sarı kızımızla 500 km yol yaptık bu son 2 günde 1500 km ye geldi motorumuz memnunuz rtr dan.

50 tl ye 400 km yaptık petrol ofisinden aldık yakıtı 12 kr yapar hız 90 100 civarı 95 oktan benzinle.

100 km yi rüzgarsız havada zor geçiyor max hız motor gücüyle 110 115 bayır aşağı 130
    110 da devir redline dayanıyor cruse hızı max 90

Sanırım arka dişliyi 1 diş ufaltıcam . Ozaman cruse hızı 95 100 km olacak motorun açılmasına göre bakıcam baklım .
    abi yanlışın var benim ki 8 binde 110la gidiyor orjinal dişliyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

arkadaşlar çanta ne tavsiye edersiniz ucuz olanlardan

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    hızlı gitmek istiyorsanız arka dişliyi iki diş büyütün. tork yeterli olmadığından beşinci viteste devir dokuzbini zor geçiyor. arkayı iki diş büyüttünmü tork artar rüzgardan da az etkilenirsiniz. daha seri kalkarsınız. motor rahatlayacağı için yakıtta artmaz merak etmeyin. öyle değilmi ramço. gençler seni dinler.
    ramço sen gelemiyosan biz sana gelelim. hem bayram ziyareti olur. adres ver toplanalım apachiciler gelelim.

Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızlı gitmek istiyorsanız arka dişliyi iki diş büyütün. tork yeterli olmadığından beşinci viteste devir dokuzbini zor geçiyor. arkayı iki diş büyüttünmü tork artar rüzgardan da az etkilenirsiniz. daha seri kalkarsınız. motor rahatlayacağı için yakıtta artmaz merak etmeyin. öyle değilmi ramço. gençler seni dinler.
    ramço sen gelemiyosan biz sana gelelim. hem bayram ziyareti olur. adres ver toplanalım apachiciler gelelim.
    kaç kilosunuz sizler yav bende 9 bini geçiyor çok rahat 50 kgyim

Motosikleti
    TVS apache...
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç kilosunuz sizler yav bende 9 bini geçiyor çok rahat 50 kgyim
    senin bişey yapmana gerek yok gözüm. ben 90 kilo üzeri için yazdım. mesela ben 105 km olduğum için motor beşte 9000 deviri geçemiyor. sen ön dişliyi değiştirsen 15 yapsanda olur. bu sebepten motoru değiştireceğim. 250 cc alıcam. inazumayla takas ederim. isteyen olursa...

Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bişey yapmana gerek yok gözüm. ben 90 kilo üzeri için yazdım. mesela ben 105 km olduğum için motor beşte 9000 deviri geçemiyor. sen ön dişliyi değiştirsen 15 yapsanda olur. bu sebepten motoru değiştireceğim. 250 cc alıcam. inazumayla takas ederim. isteyen olursa...
    ön dişli konusunda kararsız kaldım yokuşta falan zorlanır diye inazuma geldi mi ben mal atmıştım suzuki türkiye genel müdürü cevaplamıştı kasım ortası kesin gelir diye

Merhaba aranıza yeni katıldım 2. el 2011 apache aldım 6500 km 500 km dir kullanıyorum sanırım sekmandan ses gelıyor motorun garantisi hala devam ediyor bu ses garanti kapsamına girermi birde motorun servisi nerededir izmirde servis iyimidir bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim

Motosikleti
    günaydın arkadaslar nasılsınız yaff..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    TVS apache...
    günaydın herkeze.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    GUNAYDIN gelınde pasta ısmarlayım sıze ollum dogum gunum bugun
    sbr ve M.balibey bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GUNAYDIN gelınde pasta ısmarlayım sıze ollum dogum gunum bugun
    yakında olsam gelirdim...

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Merhaba Abiler ehliyetimi aldıktan sonra apache almayı dusunuyorum simdi sorucaklarım varda 17 yaşındayım arkdaşlarımdada commuter tarzı motorlar war haliyle alınca hem tip olsn hem performans olsun istiyorum apache düz yolda orjinal halde son hızı kaçtır dişlilerle felan oynanırsa enson kaç yapar veyatta silindir karburator gıbı parçalarla oynanırsa son hızı kaç olur bu motorla hız yapılmaz dıceksınız ama butcemız buna elveriyor haliyle genciz biraz hızda olsun istiyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler