Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    arkadaşlar selamlar, malumunuz ben hala motor bekliyorum. "sürat motor" un yapmış olduklarını bir kaç gün içerisinde tüm detaylarıyla size hatta elimden gelen tüm medya organlarına ulaştıracam. bu bir vatandaşlık görevidir. size yapılan haksızlıklara, yalanlara, şark kurnazlarına karşı duyarsız kalırsanız, yarın yeniden size, ailenize, çevrenizdeki insanlara karşı bu insanların daha rahat hareket etmesine müsade edersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Türkiye distribitörü HBI Motor İstanbul ile görüştün mü kardeşim? Getiremeyeceği motorun tahsilatını neden yapmış!!!
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    pazartesi günü distribütör ile görüşücem. ayrıca duruma göre hukuki ve ahlaki olarak tüm boyutlarıyla birlikte motor sever arkadaşlarıma anlatıcam. duyarsız olmayalım. bugün bana yapılanlar yarın size, ailenize, milletimize yapılır. bu tip kişilerde biraz profesyonellik olsa böyle davranmaz. bayi olmuşlar ama hala üçkağıtla para kazanmaya çalışıyorlar. söylediğim gibi tüm olayları detaylarıyle birlikte motoru alsamda aktarıcam. provokatörlük yapmıyorum. zar zor kazandığım paramın hakkını arıyorum.

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    dostum ben değiştirdim 0 geldi arka kampana degistirdim daha bu sabah değiştirdim simdilik bir tıkırtı yada bir problem yok

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Mavi_Anahtar" bayağı gezmişsin hakkaten Fotolar da renk kattı sayfaya. Lastikleri değiştirdin mi ön lastik farklı geldi gözüme? 13 krş çok yakmış, ben İZMİR-ÇEŞME otobanında 2 kişi ve sürekli 7500-8000 devir üzeri gittim. 12 krş bile demedi hesabıma göre 11.7 krş max Bi ustana göster istersen.

Motor benimkinin aynısı, neden sattığını merak ettim. Bakımlarını yaptırmış mı? Binip bi tur at vites geçişleri vs motorun sesini bi dinle. Temiz görünüyor..
    ABS var demiş - bizim motorlarda abs yok
    Led sinyal demiş - sinyallerimiz led değil(stop led)
    km saatini kontrol etmeni tavsiye ederim.
    Son olarak gaz verdiğinde devir saatinin ibresinde titreme var mı ona bak.
    Dostum selam bir şey sorucam sana gaz verdiğinde devir saati ibresinde titreme varmı demişssin titreme var ise ne olur acaba sorunmu vardır motorda
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Selam arkadaşlar epeydir giremiyordum forma motorum 3000 km oldu şuan için sıkıntı yok ama bu 6000 km de motor yapan arkadaşın olayı kafamı karıştırdı benim bulunduğum ilçede 9 adet tvs var şuan hepsi 2 ay içerisinde alındı hepimizde aynı bayiden aldık ben ilk 500 km bakımına kadar motoru hiç sıkıştırmadım genelde 4500 5000 devirlerde kullandım 500 bakımından sonra ara ara 100 110 km hızlara çıktım ama sabit o süratlerde kullanmadım bi ara 120 gördüm bıraktım sonrasında 1000 km ye kadar 70 75 km civarında kullandım geçen hafta 2500 bakımına gittim yağı değişti yağ filitresi değişti zincir yağlandı 25 tl ödedim usta bindi gezdi geldi ben sormadan rodajını iyi yapmışsın dedi zaten içinden çıkan yağ epey iyi durumdaydı fazla zorlamamışsın yağ yanmamış hiç dedi bundan sonra sürat yapabilirsin artık motorun rodaj dönemi bitti hiç korkma bas dedi ama ben yinede kıyamıyorum halaa keşke ilk 1000 km ye kadar 60 65 km hızları hiç geçmeseydim diyorum 500 e kadar 70 km hızı geçmedim 500 den sonra bi ara 110 birkezde 120 bastım motor 800 km civarındaydı sonrasında 2500 bakımından çıkınca aynı gün 138 gördüm ama beni korkuttu o sürat şuan maxsimum 80 95 civarı hız yapıyorum yakıt süper 100 tl lik benzinle 1140 km yol yaptım bu değer benim için çok iyi usta nekadarda rodajı iyi yapmışsın dediysede 500 bakımından sonra 100 110 bastım diye içim gidiyor sizce bu değerler motora zarar vermiş olabilirmi bu arkadaşın 6000 km motor yemesi korkuttu beni ilçede benimle birlikte motor alan arkadaşların hepsi bayiden çıkardıkları gün bastılar hatta aramızda senin motor bukadar benim motor bukadar gidiyor diye muhabbetler olmuştu biri ilk gün 127 basmış diğeri ilk gün 132 basmış seninki yavaş benimki hızlı muhabbetleri olmuştu benimki en yavaşlarıydı haliyle :D onlar ilk günden bastılar ama onların motorlarındada şuan için sıkıntı yok ben ara ara basıyorum ama övünmek gibi olmasın şuan en hızlıları benim hiçbiri geçemiyor beni tabi bu motorları yarış yapmak için almadık ama bizim buralarda yarış hastalığı var muhabbeti olmadan olmuyor neyse fazla konuştum inşallah bu şekilde kullanımda motorum zarar görmemiştir zaten usta en ufak bişey deseydi sorun teşkil edecek bişey yani hemen satacaktım alıcısı hazır 3750 tl veriyor bi arkadaş satıp tekrara sıfır alıp rodaj yapacaktım ama gerek kalmadı sanırım şuan motor yok arkadaşlar bekliyorlar motorlarınızın kıymetini bilin arkadaşlar üzmeyin sıkıştırmayın bir süre giremeyeceğim forma düğünüm var nasipse düğün sonrasında görüşürz herkeze kazasız belasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar epeydir giremiyordum forma motorum 3000 km oldu şuan için sıkıntı yok ama bu 6000 km de motor yapan arkadaşın olayı kafamı karıştırdı benim bulunduğum ilçede 9 adet tvs var şuan hepsi 2 ay içerisinde alındı hepimizde aynı bayiden aldık ben ilk 500 km bakımına kadar motoru hiç sıkıştırmadım genelde 4500 5000 devirlerde kullandım 500 bakımından sonra ara ara 100 110 km hızlara çıktım ama sabit o süratlerde kullanmadım bi ara 120 gördüm bıraktım sonrasında 1000 km ye kadar 70 75 km civarında kullandım geçen hafta 2500 bakımına gittim yağı değişti yağ filitresi değişti zincir yağlandı 25 tl ödedim usta bindi gezdi geldi ben sormadan rodajını iyi yapmışsın dedi zaten içinden çıkan yağ epey iyi durumdaydı fazla zorlamamışsın yağ yanmamış hiç dedi bundan sonra sürat yapabilirsin artık motorun rodaj dönemi bitti hiç korkma bas dedi ama ben yinede kıyamıyorum halaa keşke ilk 1000 km ye kadar 60 65 km hızları hiç geçmeseydim diyorum 500 e kadar 70 km hızı geçmedim 500 den sonra bi ara 110 birkezde 120 bastım motor 800 km civarındaydı sonrasında 2500 bakımından çıkınca aynı gün 138 gördüm ama beni korkuttu o sürat şuan maxsimum 80 95 civarı hız yapıyorum yakıt süper 100 tl lik benzinle 1140 km yol yaptım bu değer benim için çok iyi usta nekadarda rodajı iyi yapmışsın dediysede 500 bakımından sonra 100 110 bastım diye içim gidiyor sizce bu değerler motora zarar vermiş olabilirmi bu arkadaşın 6000 km motor yemesi korkuttu beni ilçede benimle birlikte motor alan arkadaşların hepsi bayiden çıkardıkları gün bastılar hatta aramızda senin motor bukadar benim motor bukadar gidiyor diye muhabbetler olmuştu biri ilk gün 127 basmış diğeri ilk gün 132 basmış seninki yavaş benimki hızlı muhabbetleri olmuştu benimki en yavaşlarıydı haliyle :D onlar ilk günden bastılar ama onların motorlarındada şuan için sıkıntı yok ben ara ara basıyorum ama övünmek gibi olmasın şuan en hızlıları benim hiçbiri geçemiyor beni tabi bu motorları yarış yapmak için almadık ama bizim buralarda yarış hastalığı var muhabbeti olmadan olmuyor neyse fazla konuştum inşallah bu şekilde kullanımda motorum zarar görmemiştir zaten usta en ufak bişey deseydi sorun teşkil edecek bişey yani hemen satacaktım alıcısı hazır 3750 tl veriyor bi arkadaş satıp tekrara sıfır alıp rodaj yapacaktım ama gerek kalmadı sanırım şuan motor yok arkadaşlar bekliyorlar motorlarınızın kıymetini bilin arkadaşlar üzmeyin sıkıştırmayın bir süre giremeyeceğim forma düğünüm var nasipse düğün sonrasında görüşürz herkeze kazasız belasız sürüşler
    için rahat olsun haziran 3 trafiğe çıkışlı motorum 7000 km de şuan 2 kez uzun yol yaptım ayrıca çoğu zaman yüksek devirde kullanıyorum motoru hiçbir sıkıntı yaşatmadı.

Motosikleti
    Vergisiz
    O ilk günden basan adamlarla farkınız ileride belli olur dostum. Allah mesut etsin, mutluluğunuz daim olsun

---------- Post added at 09:46 ---------- Previous post was at 09:42 ----------

"republic1907" devir ibresindeki titreme çok fazla ise her an arıza yapabilir. Saatin içinde zemberek yayı varmış(ustanın dedeğine göre) saatteki aşırı titreme onu bozup ibrenin belirli devirlerde takılı kalmasına neden oluyordu. Değişim yaptırdım 2 kez ama yenisin takıp geçmekle olmuyor. Kontağın altındaki RTR150 yazan plastik bölümü allien anahtar ile açıp altındaki vidaları kontrol et. Sıkı ise gevşet(tavsiyem)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Cazdor45'in yazdıklarından da anlaşılacağı gibi kitabına uygun rodajı yapılan motor sıkıştırılanlardan daha yavaş gidecek diye birşey yok. Kimin hızlı kimin yavaş gideceği belli olmaz ama sıkıştırlan motorların daha çabuk biteceği kesindir.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim devir saatinde de titreme oluyo 6-8000 devir arasında diğerlerinde gayet iyi, birde benim gösterge arıza yapmış 2200 de değişmişti, servise söliyim bakiim, yoksa civatalardanmı
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    sanırım 2011 apachenin tek sorunu gösterge paneli.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım 2011 apachenin tek sorunu gösterge paneli.
    görünen o ve o da ayarlanırsa çok güzel olur ama ben eski analog saatliyi seviyorum şöyle ibre yukarı aşya oynayacak :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim devir saatinde de titreme oluyo 6-8000 devir arasında diğerlerinde gayet iyi, birde benim gösterge arıza yapmış 2200 de değişmişti, servise söliyim bakiim, yoksa civatalardanmı
    Benim de öyleydi. Yukarıda da yazdığım gibi Allen uçlu 2 vida var. Onları açıp altındaki vidaların sıkılığını ayarla. Gerekirse iyice gevşet, gaz verdiğinde titremeyecek şekilde sık bırak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    ben devir saati konusunda bişi yaşamadım. daha doğrusu ciddi hiçbir sorun yaşatmadı motor.

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görünen o ve o da ayarlanırsa çok güzel olur ama ben eski analog saatliyi seviyorum şöyle ibre yukarı aşya oynayacak :D
    benim motor öyle :d 2008 benimki

Motosikleti
    Yamaha xt660z
    beyler motoru aldım sonunda. umarım kazasız belasız kullanırız. acemiyim daha, gelirken korkmadım desem yalan olur. akşamları sürmek daha tehlikeli sanırım. bir müddet alışana kadar gündüz boş yollarda acemiliği atlatmam gerekiyor.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otherworld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motoru aldım sonunda. umarım kazasız belasız kullanırız. acemiyim daha, gelirken korkmadım desem yalan olur. akşamları sürmek daha tehlikeli sanırım. bir müddet alışana kadar gündüz boş yollarda acemiliği atlatmam gerekiyor.
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim, kazasız belasız sürüşler
    fotolarını bekliyoruz
    aman rodajı sağlam ve düzgün yap
    akşamları binmek daha iyi aslında hava serin, ben öyle yapmıştım
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    CRF
    Bende tam tersine sabaha karşı çıkmıştım ilk bir kaç gün.5-6 civarı hem serin oluyo hemde yollar boş oluyor.

Motosikleti
    hayırlı olsun kardeş kazasız belasız inşallah. şöyle 3-5 foto at sarı sarı en sevdiğim rengii bekliyoruz)

Motosikleti
    Vergisiz
    Hadi gözün ayın, kazasız belasız..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler