Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    sende sorun yok kardeş aymı bendede oluyo hatta önü bile kalkıyo virajlarda çok dikkat etmek gerekiyo..
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı mesut* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkaşlar nasılısınız. artçıyla beraber en fazla kaç kilo olması gerek sağlıklı bir sürüş için? dün artçıyla beraber 185 kilo bindim dengeyi sağlamakta biraz zorlandım.. ne diyorsunuz bende mi sorun var.
    aleyküm selam iyidir seni sormalı? ben alışığım çünkü zaten kendim 110 kiloyum her binişimde artcıyla binmiş gibi oluyorum bir kaç sefer artcıyla izmir kuşadası falan yaptım artcım 60 kilo desek 170 kg yapar herhangi bir kontrol sorunu yaşamadım ki yolu bilenler bilir menderes üzerinden kuşadası full keskin virajlı artcıyla jirajlara hızlı giriyorsan sorun olur onu ayarlaman lazım
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150 2011 GRİ
    evet yokuşta bende ön kalktı. allahtan hemen toparlandık, ama pes etmedim daha uzun ve daha dik bi yokuşa girdim bu sefer artçıyla beraber öne doğru yattık sıkıntı olmadı ama denge olayı biraz sakat..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam iyidir seni sormalı? ben alışığım çünkü zaten kendim 110 kiloyum her binişimde artcıyla binmiş gibi oluyorum bir kaç sefer artcıyla izmir kuşadası falan yaptım artcım 60 kilo desek 170 kg yapar herhangi bir kontrol sorunu yaşamadım ki yolu bilenler bilir menderes üzerinden kuşadası full keskin virajlı artcıyla jirajlara hızlı giriyorsan sorun olur onu ayarlaman lazım
    eyvallah adaş bende iyim evet daha artçıyla beraber 150 kilo bindim hiç sıkıntı yaşamadım 185 kilo ilk defa bindim hane bide daha yeniyim benden mi kaynaklanıyor. yok sa bu kilo apache çok mu geldi.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    evet yokuşta bende ön kalktı. allahtan hemen toparlandık, ama pes etmedim daha uzun ve daha dik bi yokuşa girdim bu sefer artçıyla beraber öne doğru yattık sıkıntı olmadı ama denge olayı biraz sakat..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

eyvallah adaş bende iyim evet daha artçıyla beraber 150 kilo bindim hiç sıkıntı yaşamadım 185 kilo ilk defa bindim hane bide daha yeniyim benden mi kaynaklanıyor. yok sa bu kilo apache çok mu geldi.
    muhtemelen çok gelmiştir normal taşıma kapasitesi 150 kg yazıyor sanırım kitapçıkta e birazda acemilik var diyorsun normaldir konturol sorunu yaşaman bizim orjinal lastiklerde malum hiç güvenilecek lastikler değil birde küçük motor oldugundan kolay kolay ısınıp yola yapışmıyor lastikler ben artık formula 1 arabası gibi 1 km falan ara ara slalom yaparak lastik ısıtıyorum yol müsait oldukça millet bakıyor napıyo bu diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

benimde benzinle başım belada arkadaşlar apachede 350 km de benzinmi biter yav depodan benzinmi çekiyorlar yoksa benim apachenin içine er 5 falanmı kaçtı çözemedim hava ayarı subap ayarı falanda yaptırdım. gerçi ayarları yaptırmadan önce almıştım benzini ama her ne olursa olsun ölüsü 500 km yapması lazım bi depoyla çıldıracam arkadaş
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim problemime yokmu bir çözüm arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı sahurlar arkadaşlar varmı ayakta olan

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

biyerde temassızlık var demekki dostum, motor vitesteyken el marşı basmaz normalde. Senin o dalğa belki boştaykende bazen viteste gibi görünüyordur temassızlıktan ondan basmıyor olabilir. bütün ana kabloları bağlantı yerlerinden sök wd 40 pas sökücü ile yağla tekrar tak işe yarar inşallah.
    temassızlık var gibi parça arızası değildir tahminim
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150 2011 GRİ
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen çok gelmiştir normal taşıma kapasitesi 150 kg yazıyor sanırım kitapçıkta e birazda acemilik var diyorsun normaldir konturol sorunu yaşaman bizim orjinal lastiklerde malum hiç güvenilecek lastikler değil birde küçük motor oldugundan kolay kolay ısınıp yola yapışmıyor lastikler ben artık formula 1 arabası gibi 1 km falan ara ara slalom yaparak lastik ısıtıyorum yol müsait oldukça millet bakıyor napıyo bu diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

benimde benzinle başım belada arkadaşlar apachede 350 km de benzinmi biter yav depodan benzinmi çekiyorlar yoksa benim apachenin içine er 5 falanmı kaçtı çözemedim hava ayarı subap ayarı falanda yaptırdım. gerçi ayarları yaptırmadan önce almıştım benzini ama her ne olursa olsun ölüsü 500 km yapması lazım bi depoyla çıldıracam arkadaş
    senin depodan kesin benzin çekiyorlar. 350km benzin mi biter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

arkadaşlar hafta sonu motorumu yıkadım çok zevkli oluyor yıkaması yıkama bittikten sonra çok güzel oldu ama pırıl pırıl parlamadı çünkü cila yok, sizden şampuan ve cila tavsiyesi istiyorum. ve malumunuz motorla beraber gelen lastikler ıslak zeminde buz pisti gibi dün kaydım ama çok şükür ciddi bişey olmadı,lastikleri değişecem ıslak zeminde iyi tutunan lastik önerisi de istiyorum sizlere zahmet.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    [/COLOR]arkadaşlar hafta sonu motorumu yıkadım çok zevkli oluyor yıkaması yıkama bittikten sonra çok güzel oldu ama pırıl pırıl parlamadı çünkü cila yok, sizden şampuan ve cila tavsiyesi istiyorum. ve malumunuz motorla beraber gelen lastikler ıslak zeminde buz pisti gibi dün kaydım ama çok şükür ciddi bişey olmadı,lastikleri değişecem ıslak zeminde iyi tutunan lastik önerisi de istiyorum sizlere zahmet.[/QUOTE]

bence hem cila hemde şampuan almana gerek yok cilalı şampuanlar var onlarda fevkelade parlaklık veriyor
    örneğin bu olabilir hem fiyatıda uygun:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/pro...v1101300000374

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    senin depodan kesin benzin çekiyorlar. 350km benzin mi biter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

arkadaşlar hafta sonu motorumu yıkadım çok zevkli oluyor yıkaması yıkama bittikten sonra çok güzel oldu ama pırıl pırıl parlamadı çünkü cila yok, sizden şampuan ve cila tavsiyesi istiyorum. ve malumunuz motorla beraber gelen lastikler ıslak zeminde buz pisti gibi dün kaydım ama çok şükür ciddi bişey olmadı,lastikleri değişecem ıslak zeminde iyi tutunan lastik önerisi de istiyorum sizlere zahmet.
    selam lastik metzeller daha şimdi kahramanlardan geliyorum izmirde motorcuların oldugu bir yerdir şimdi sordum ön arka takımı 245 tl dedi motomaxta

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metzeler lastikte son nokta ben michelin taktım buda güzel.lastik dönerken yani frene basmassan asla kaymıyor ıslakta motoru ful yatırdım kaymayı göze alarak ama kaymadı.yalnız frene bastığında eğerki sadece arkaya basarsan arka öne dönüveriyo silgi gibi kayıyo..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *ÇELiKATLI*

yatarakmı dostum 142? senin motorda ne gibi değişiklikler var? Bahsettiğin yol bide enişmi
    yok valla yatarak falan değil hiç bir değişiklikde yok yol inişde değil düz ist. otobanı çamlıca gişeler mevkii. yaptığım tek şey karbüratör hava ayarını kısmak yani vidayı sıkmak.otobana çıkana kadar düşük devirlerde problem yapıyo çok zengin karışım olduğundan ama yüksek devirler çok canlanıyo 100km üzerinde giden bi motor çok fazla hava alıyor normal şartlarda hava ayarı ortalama yani normal ayarlanmış bi motor bu hızlara ulaştığında karbüratöre giren hava duran motorun karbüratörüne giren havayla aynı olmadığınad aşırı hava aldığından fakir karışım gidiyor yanma odasına işte ozamanda gelip buralara yazıyoruz motor 110u geçmiyo falan diye ben o gün havayı tam kıstım sadece bir tur açmıştım mtor hızlandıkça rüzgar aldı rüzgar aldıkcada canlandı.rüzgar aldıkca bayılmadı yani. olay bundan ibaret..ama siz bu şekilde ayarlayıp kullanmayın fazla zengin yakıtta motora zarar verir. işi bilen motorcu gittiği yola göre mototruna hava ayarını yapar bu benim yaptığım uzun yol ayarıydı trafikte böyle kullanılmaz.aman haa... sonra gelip yavv 400kmde benzinmi biter diye yazarsınız karışmam bende değiştirdim zaten o ayarı tavsiye falanda etmiyorum yazdıklarım yanlış anlaşılmasın bu ayarı anca şehirler arası yol yapacan falanda öyle kullanırsın.trafikte yarardan çok zararı olur

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    mıchelın lerın fıtısunu atarmısın sana zahmet nıhat tıpı nasıl merak ettım de kısmetse kısa dogru bende mıchelın takıcam ırc yı begenmıstım mıchelını denıcem bu sefer
    www.erkakurye.com

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi şimdi gidim garaja resimmi çekiyimzaten nasıl resim yüklendiğinide bilmiyorum siteye. bi gezi ayarlasaydık hem bakardın hem binerdin ama nerdee ama şöyle söliyim çok süper durmuyo orjinalinden ince 90 90 18. öne zaten olmuyo ebat tutmuyo öne başka bişey takmak lazım alternatifler irc swallow. ben swalow deneni taktım arkadakinden daha kaliteli gibi desem yalan olmaz.

Arkadaslar merhbalr en fazla 3300 tl ye temiz 2011 + model tvs bakiyorum antalyada oturmaktayim satan var ise ozel mesaj atsin lutfen. Iyi uykular herkese

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mıchelın lerın fıtısunu atarmısın sana zahmet nıhat tıpı nasıl merak ettım de kısmetse kısa dogru bende mıchelın takıcam ırc yı begenmıstım mıchelını denıcem bu sefer
    erol benim arıza nedendir acaba bilgin varmı. marş basmıyor

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akün sağlam mı konjektör arızalı olabilir

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kabloları kontrol ettiniz mi birde kontağa kontak spreyi sıkın kick startla çalışıyormu

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Mars düğmesini konrol et marş motoruna elektirik geliyormu ona bak kick start la calisiyorsa kontak ta bisiyoktur muhtemelen biyerde pas oluşmuştur
    www.erkakurye.com

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akün sağlam mı konjektör arızalı olabilir
    akü sağlam, konjektörü bilmiyorum. depoyu söktük ses geliyor diye acaba soket kablo falan mı çıktı. normalde bi sorun yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabloları kontrol ettiniz mi birde kontağa kontak spreyi sıkın kick startla çalışıyormu
    kontak ve çalıştırma düğmesine wd40 sıktım sonuç aynı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mars düğmesini konrol et marş motoruna elektirik geliyormu ona bak kick start la calisiyorsa kontak ta bisiyoktur muhtemelen biyerde pas oluşmuştur
    marş motorundan ses gelmiyor tahminim ya soket falan çıktı yada temassızlık var, bikere daha olmuştu sonra hemen düzelmişti. antalyada nem çok aşırı bozdu aleti nem galiba

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akü sağlam, konjektörü bilmiyorum. depoyu söktük ses geliyor diye acaba soket kablo falan mı çıktı. normalde bi sorun yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

kontak ve çalıştırma düğmesine wd40 sıktım sonuç aynı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

marş motorundan ses gelmiyor tahminim ya soket falan çıktı yada temassızlık var, bikere daha olmuştu sonra hemen düzelmişti. antalyada nem çok aşırı bozdu aleti nem galiba
    o zaman marş motorunun iki ucunada bak motorun hemen arkasında silindir şeklindeki döküm demir gibi duruyor ve çabuk pas yapacağa benziyor birinde takke varda diğerinde yok eğer hiç biri olmuyorsa kablosunu söküp bak marşa basınca elektirk geliyor geliyorsa problem marş motorundadır birde ateşleme açık dimi bazen veletler kurcalıyor sen kapamadıysan onlar kapıyor insanı uğraştırıyor

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman marş motorunun iki ucunada bak motorun hemen arkasında silindir şeklindeki döküm demir gibi duruyor ve çabuk pas yapacağa benziyor birinde takke varda diğerinde yok eğer hiç biri olmuyorsa kablosunu söküp bak marşa basınca elektirk geliyor geliyorsa problem marş motorundadır birde ateşleme açık dimi bazen veletler kurcalıyor sen kapamadıysan onlar kapıyor insanı uğraştırıyor
    marş motoru neresinde pek dikkatimi çekmedi, ateşleme açık pazar günü oldu depoyu söktükten sonra

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Eski kasadaki marş motoru lucas markaydi bunda marka yazmıyor lucas iyi bir marka bu arada apachenin kronik bir sorunu marş rublesidir garantiden değişiyor bilginiz olsun 2008 senesinde deismistim de
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler