Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam üstü salgın motorru arayıp makineleri sordum recep amca geldi makineler toplamaya başlıcaz dedi ramço ordamı dedim burda uğraşıp duruyo dedi benimkinede el at ramçoo.
    seninkininde yarısını topladım.. vekalet göndermissin bayan adına .. bu gün kendiminkini topladım seninkinide.. hatta resşmledim senden önce.. sedat 57 de yardımcı oldu.... ama akşam saat 1900 gibi falan çıktım seninki yarım kaldı... resim atarım birazdan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Uploaded with ImageShack.usçelikatlı senin motordan bir kaç kare...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Uploaded with ImageShack.us
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    iyi geceler dostlar bildiğiniz üzere motörü yeni aldık servis ilk bakım için 500-750km arası gelebilirsin demişti daha 650km oldu sizce bunun bir sorunu olur mu ve de hala 1.vitese ve de boşa alırken aczık sorun yaşıyor ama 1e alırken biraz ileri gidip itekleyerek öle atıyorum hemen geçiyor bu bir sıkıntı mı yoksa ilk zamanlarda olabilecek bir durum mudur ?
    ne imzası beaaa

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler dostlar bildiğiniz üzere motörü yeni aldık servis ilk bakım için 500-750km arası gelebilirsin demişti daha 650km oldu sizce bunun bir sorunu olur mu ve de hala 1.vitese ve de boşa alırken aczık sorun yaşıyor ama 1e alırken biraz ileri gidip itekleyerek öle atıyorum hemen geçiyor bu bir sıkıntı mı yoksa ilk zamanlarda olabilecek bir durum mudur ?
    o Sorunmuymuş :D Bazen 1 e geçmez dururken motor .. ya debriyajı bırak tekrar çek öyle dene . .yada dediğin gibi ileri al öyle yap .. dişlinin konumuna göre normal yani .. boşa atmayıda alışırsın zamanla otomatiğe bağlar zaten biraz yumuşak 1 N 2 aralığı (:
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    ramazan amortisörleri düzelt

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bide 650 ye kadar neden bekletiyosunki götür erkenden .. yok hani bişey olcağından değil ama hem içindeki talaşlar zarar vercek zamanla hem içine konulan koruma maddesi 500 km için gitttikçe aşıncak .. uzun vadede ömrünü kısaltır gerek yok ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    ilk bakımda yağ değişiminden sonra debriyaj ayarını çok az gevşetmelerini iste...bende de öyle idi,hafif itince şık diye oturuyordu..yağ değişimi yaptıktan sonra 1-2 tur gevşettik debriyajı..hem zıplamıyor kalkışta hemde 1.vites oturdu yerine...

Motosikleti
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan amortisörleri düzelt

sedat kaldıramıyor motoru ağa.. by kalkmıyor diyor... ameliyat lı ameliyatlı ben uğraştım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat kaldıramıyor motoru ağa.. by kalkmıyor diyor... ameliyat lı ameliyatlı ben uğraştım...
    sedat ta fos yani desene kulakları çınlamıştır şimdi...yinede eline sağlık,bende saatlerce uğraştım toplarken...ince ince 2 günde toplayabildik .

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar hakket bak ben demeden aklımı okudunuz debriyaj da kavrama bi acaayipti hafif bi kafa kaldırmalar asileşmeler vs. vs. ) neyse ilk iş servisin kapısını çalmakta fayda var
    eby78 bunu beğendi.
    ne imzası beaaa

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar hakket bak ben demeden aklımı okudunuz debriyaj da kavrama bi acaayipti hafif bi kafa kaldırmalar asileşmeler vs. vs. ) neyse ilk iş servisin kapısını çalmakta fayda var
    ilk bakımı yaptırdıktan sonra motor bariz oturur zaten bi çok soru işareti kalkar kafandan (: bian önce gitmeye bak .. ben 500den sonra değişti çok güzel oldu diyodum 2300de 2. bakıma soktum motor apayrı oldu gittikçe oturuyor 5bine kadar yolu var :D Bide servise üstüne basa basa söyle vidaların alayını sıksınlar .. hiç ama hiç dikkat etmıyolar .. motor bi zaman snra kendinden geçiyor gürültü artıyor .. mutlaka bin tepelerine yoksa bakmazlar ..

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...t-a-aldim.html

heheheh maşşalah demeyi unutmayın... çelikatlı sanada hayırlı olsun..

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    Güle güle kullan ramazan abi tamm apache hastası oldun bakiyomda milletin bi tane yok sende 2 tane var .d şaka biryana kazasız belasız güle güle kullan abi motorun yeniyken sana bi kaç sorum olacak 1. Benim motor 1200 km de sikistirdimmi kasksiz kullanımda duyulan bi wugultu var sebebi nedir sence daha acilmamismidir 2. Subaplari 650 km de çok gevşek diye ayarlattim şimdi yine gevşedi sizde de böyle bir sorun varmı 3. Devir 6 binden sonra zirilti geliyo subap sesi değil sanki biyer gevsekmis gibi o normal mi sizded e varmı son olarak telden yazıyorum kusuruma bakmayın hayırlı akşamlar

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    arkadaşlar 2500 bakımına sokacağım motorumu.kaç lira gider tahminen, ayrıca neler yapıyorlar? hazırlıklı gitmekte fayda var.

Motosikleti
    Alıntı ferruh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan ramazan abi tamm apache hastası oldun bakiyomda milletin bi tane yok sende 2 tane var .d şaka biryana kazasız belasız güle güle kullan abi motorun yeniyken sana bi kaç sorum olacak 1. Benim motor 1200 km de sikistirdimmi kasksiz kullanımda duyulan bi wugultu var sebebi nedir sence daha acilmamismidir 2. Subaplari 650 km de çok gevşek diye ayarlattim şimdi yine gevşedi sizde de böyle bir sorun varmı 3. Devir 6 binden sonra zirilti geliyo subap sesi değil sanki biyer gevsekmis gibi o normal mi sizded e varmı son olarak telden yazıyorum kusuruma bakmayın hayırlı akşamlar
    subab gevşetme bende hiç olmadı... önceki modeldede yoktu... yeni kasaların bazıları eğzantirik dişlisi sorunu yaşamıştı..böyle bişey olmasın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2500 bakımına sokacağım motorumu.kaç lira gider tahminen, ayrıca neler yapıyorlar? hazırlıklı gitmekte fayda var.
    bak bu bakımda yağ yağ filitresi değişecek.. eğer çok tozlu yollarda kullanılmış ise veya filitre kirlenmiş ise(6000 km değişmesi normal olan.) değişecektir... tüm civatalr ı kontrol ettirmelisin... buji değişimini 10 000 km den önce yapmayın... egzost subab ı biraz açık olsun... onu usta ayarlar zaten senin orası çok sıcak çünkü...

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    Onunla subapların gevsemesinin bi alakası olurmu ki diğer sorulara ne diyosun peki

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subab gevşetme bende hiç olmadı... önceki modeldede yoktu... yeni kasaların bazıları eğzantirik dişlisi sorunu yaşamıştı..böyle bişey olmasın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

bak bu bakımda yağ yağ filitresi değişecek.. eğer çok tozlu yollarda kullanılmış ise veya filitre kirlenmiş ise(6000 km değişmesi normal olan.) değişecektir... tüm civatalr ı kontrol ettirmelisin... buji değişimini 10 000 km den önce yapmayın... egzost subab ı biraz açık olsun... onu usta ayarlar zaten senin orası çok sıcak çünkü...
    sağ ol ramço ustam

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    Tigrina nasılsın acmissin motoru hadi hayırlısı benimki 1200 de ama son hız hafif egim de 110 sence norma mi

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hayırlı olsun ramazan güle güle eskitsin kazasız belasız maasallah kız gibin yahu tü tü tü maasallah
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı ferruh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tigrina nasılsın acmissin motoru hadi hayırlısı benimki 1200 de ama son hız hafif egim de 110 sence norma mi
    şükür kardeşim sen nasılsın? az gibi sanki en az 120-125 eğimde görmen lazım bence.ben 2 kişi 135 gördüm eğimli yolda ki tek kişi eminim 140 olurdu az da yatsam.yakınsak birbirimize bi bakabiliriz,görüşebiliriz.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ramazan abi hayırlı olsun motoru toplanırken hiç görmemiştim garip geldibu arada toplarken dikkat ettin mi hiç deponun altında sağ tarafta beyaz silindir var benzin filtresi mi acaba o bilgin var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler