Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ olarak çok sıcak bölgede yaşamıosanız 10w40 iyidir.. hava filtresi en az 10bın km gelmeden gereksiz değişmek. yağ filtreni değiş..
    Tekrar merhaba, tamirci arkadasima danistim bu konuyu, eger paran varsa Motul 7100 10w30'unu kullanabilecegimi soyledi. Daha uygun bir sey ariyorsan 10w40 kullanabilecegimi soyledi. 10w30 %100 sentetik, digeri yari sentetik sanirim. Bir de yag filterisini servise danistim orjinalini kullanmami soylediler. Kendi capim da arastirmalarim dogrultusun da K&N'in tercih edilebilecegini ogrendim. Hangi ikiliyi kullanayim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba, tamirci arkadasima danistim bu konuyu, eger paran varsa Motul 7100 10w30'unu kullanabilecegimi soyledi. Daha uygun bir sey ariyorsan 10w40 kullanabilecegimi soyledi. 10w30 %100 sentetik, digeri yari sentetik sanirim. Bir de yag filterisini servise danistim orjinalini kullanmami soylediler. Kendi capim da arastirmalarim dogrultusun da K&N'in tercih edilebilecegini ogrendim. Hangi ikiliyi kullanayim?
    Motosikletinizin kullanım kılavuzu duruyorsa , yaşadığınız bölgenin sıcaklık değerlerine göre yağın kalınlık oranını belirlemenizde fayda var. Bahsettiğim tabloda detaylı bir şekilde anlatılmıştı. K&N' e gelince sonuçta motosikleti pistte ya da performans motosikleti olarak kullanmıyoruz. Kötü demiyorum ama kendi kanaatimce abartı ve gereksiz olur. Yine de tercih sizin. Ben her zaman orjinal olandan yana kullanırım tercihimi
    EneS_Turker ve Traveler bunu beğendiler.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    arkadaşlar depo kılıfı aldım ama bi sorun var ya kılıf yanlış yada takamadım 2012 için takan varsa bi resim koyabilirmi yada takılışını video olarak gönderebilirmi?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Yağ konusunda Motul'a e-posta atın. Aynı gün içinde araştırıp cevap dönüyorlar. İzmir için 15-50 önerdiler bana. Çok ta memnunum şu an. Şanzıman fıstık gibi oldu. Ha o kadar paraya değer mi o tartışılır.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ön 80/90-17 ve Arka 90/90-18 Michelin Pilot Street ile lastikleri değiştirdim şimdi kontrol ettim tekrardan da orijinaline göre bir cm kadar ince seçmişim lastikleri sıkıntı olur mu acaba?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ARKADASLAR BEN KÜTAHYA TAVŞANLIDAYIM YAZLARI ORTALAMA 35 DERECE OLUR HAVA SICAKLIGI MOTUL 5100 10/40 KULLANIYORDUM MOTUL 5100 15/50 KOYDUM MOTOR ÇOK DEGISTI SESI TİTREŞİMİ BAYA BAYA AZALDI.HEE OYLE TİTREŞİMİ KÖKTEN ALMIYO APACHE BU ILLAKI TITREME OLUYO =).KİTAPCIGINDA HEP 15/50 ÖNERMİŞ ZATEN KISINDA 10/40 KULLANIRIZ AMA YAZIN 15/50 Bİ DENEYİN BENCE

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 80/90-17 ve Arka 90/90-18 Michelin Pilot Street ile lastikleri değiştirdim şimdi kontrol ettim tekrardan da orijinaline göre bir cm kadar ince seçmişim lastikleri sıkıntı olur mu acaba?
    BENDE 90/90/18 PIRELLİ KULLANIYOEUM BI SIKINTI OLMAZ

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    bir sıkınrı olmaz kaç tlye aldın lastikleri

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    daha iyi olur hacıabi hiç takma

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Debriyaj telini gerdim, pamuk gibi oldu vitesler. (:
    Vay o debriyaj balatalarının haline ^^

Bu kez bende tekrar 15w50 denicem..gaza getirdiniz.. önceden memnun kalmamıştım ipone 15w50den ama bide motule bakıyım.. 10w40dan iyimi kötümü olcak anlarız ^^
    t.madde bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Abi mantiken 10w30 en uygunu olmaz mi? hava 30 dereceyi gecmiyor 10 dereceyi inmiyor sonucta. Motul full sentetik 10w30 7100 koysak? Hem rengi de pembe seker gibi

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi mantiken 10w30 en uygunu olmaz mi? hava 30 dereceyi gecmiyor 10 dereceyi inmiyor sonucta. Motul full sentetik 10w30 7100 koysak? Hem rengi de pembe seker gibi
    Pempe mi Pempe apache yi bozar

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    daha iyi olur hacıabi hiç takma

Bu kez bende tekrar 15w50 denicem..gaza getirdiniz.. önceden memnun kalmamıştım ipone 15w50den ama bide motule bakıyım.. 10w40dan iyimi kötümü olcak anlarız ^^
    enes kardesım pişman olmazsın kolay kolay 10/40 kullanmam bn bundan sonra

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motul ile iki kez iletişime geçtik, bizim motora yaz aylarında, uzun yol/agresif kullanım için 5100 15w50 önerdiler.
    t.madde bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L

__________________________________________________ ___________________

Sebep?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    arkadaş 10bin kmdir 10 40 kullanıyorum en son benide 15 50 ye geçireceksiniz. Ya da en azından bi deneteceksiniz haftaya değişçem yağını bi aksilik olmazsa. Git gel yaşıyorum viskozite konusunda

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Selamun aleyküm. Arkadaşlar burayı hep takip ediyordum ama yeni üye oldum. Bende 2011 model gri Apache sahibiyim. Motorumun genel olarak bakımını ve tamirini kendim yapıyorum. Yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadar ama forumda benden çok daha tecrübeli abilerim var onlara da Saygısızlık Olmasın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı emreengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sıkınrı olmaz kaç tlye aldın lastikleri
    montaj dahil 300 lira
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    valla 300 tlye değer ama motor acayip derecede değişiyor virajları fln
    montaj dahil 300 lira

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    tabelacıda yazdırdığım yazılar çok kolay sökülüyordu bende kendimce bir teknik geliştirdim bilmiyorum aranızda yapan varmı!

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ik-gelist.html

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Valla arkadaşlar ben de Ankara dayım, takip edeniniz varsa 1-2 aydır yaz yaşanmıyor Ankara da ama yaklaşık 1 ay önce yağını değiştirdim ve yağı aldığım abi (her zaman motorla alâkalı alışverişi ordan yaparım sağolsunlar ilgililer) 15-50 önerdi. Ben de motul 15-50 aldım ve gayet memnunum. Performansı arttı ve bi arkadaş da söylemiş titreşimi azaldı ayrıca subap sesi de azaldı. Genelde sıcak yerler için öneriliyo gibi sanki 15-50 ama ben gayet memnunum. Dün 250 km falan yol geldim yine gayet iyiydi durum. Fikir verir belki diye paylaşmak istedim. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar, kazasız belasız sürüşler
    EneS_Turker ve emre.cinar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı emreengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 300 tlye değer ama motor acayip derecede değişiyor virajları fln
    IRC kullanıyordum eskiden sonra Michelin'e geçtim boşuna değilmiş 300 lira olması değer bence
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler